Plugins - WP Shortcodes Plugin — Shortcodes Ultimate - Stable (latest release) - en to pl translation catalogue (991 entries)

en: %1$s of %2$s
pl: %1$s z %2$s

en: %n comments
pl: %n komentarzy

en: 0 - Do not hide controls
pl: 0 - Nie ukrywaj przycisków sterowania

en: 0 - Hide controls
pl: 0 - Ukryj przyciski sterowania

en: 0 comments
pl: 0 komentarzy

en: 1 - Hide all controls on mouse out
pl: 1 - Ukryj wszystkie przyciski po wyjechaniu myszą poza odtwarzacz

en: 1 - Show controls
pl: 1 - Pokaż przyciski sterowania

en: 1 comment
pl: Jeden komentarz

en: 13 styles for Tabs
pl: 13 stylów dla kart

en: 14 styles for Spoiler
pl: 14 stylów dla Spoilera

en: 2 - Hide progress bar on mouse out
pl: 2 - Ukryj pasek postępu po wyjechaniu myszą poza odtwarzacz

en: 2 - Show controls when playback is started
pl: 2 - Pokaż przyciski sterowania, gdy rozpocznie się odtwarzanie

en: 24 styles for Heading
pl: 24 style nagłówka

en: <table>
    <tr>
    	<td>Table</td>
    	<td>Table</td>
    </tr>
    <tr>
    	<td>Table</td>
    	<td>Table</td>
    </tr>
    </table>
pl: <table>
    <tr>
    	<td>Tabela</td>
    	<td>Tabela</td>
    </tr>
    <tr>
    	<td>Tabela</td>
    	<td>Tabela</td>
    </tr>
    </table>

en: <ul>
    <li>List item</li>
    <li>List item</li>
    <li>List item</li>
    </ul>
pl: <ul>
    <li>Element listy</li>
    <li>Element listy</li>
    <li>Element listy</li>
    </ul>

en: A brief description of the embedded content (used by screenreaders)
pl: Krótki opis osadzonej treści (używanej przez czytniki ekranu)

en: A comprehensive collection of visual components for WordPress
pl: Kompleksowa kolekcja komponentów wizualnych dla WordPress

en: A lightbox, that can display images and custom HTML
pl: Lightbox, który może wyświetlać obrazki i własny kod HTML

en: A powerful shortcode for creating both sliders and carousels
pl: Potężny krótki kod do tworzenia zarówno pokazów slajdów, jak i karuzel

en: A user must have this capability to be able to use the "Insert Shortcode" button. Do not change this value if you do not understand its meaning as this may lower the plugin security.
pl: Użytkownik musi mieć tę możliwość, aby móc korzystać z przycisku „Wstaw krótki kod”. Nie zmieniaj tej wartości, jeśli nie rozumiesz jej znaczenia, ponieważ może to obniżyć bezpieczeństwo wtyczki.

en: A value for the rel attribute of the link
pl: Wartość atrybutu rel odnośnika

en: A value for the title attribute of the link
pl: Wartość atrybutu tytułu odnośnika

en: AND - posts that have all of the selected terms
pl: I - wpisy zawierające wszystkie wybrane taksonomie

en: AND - posts that have all selected terms
pl: I - wpisy, które mają zaznaczone wszystkie taksonomie

en: About
pl: Informacje

en: Abstract
pl: Abstrakcja

en: Access denied
pl: Brak dostępu

en: Accordion
pl: Akordeon

en: Accordion &amp; Spoiler
pl: Akordeon i spoiler

en: Accordion with spoilers
pl: Akordeon ze spojlerami

en: Achors in Pagination
pl: Kotwice w paginacji

en: Active tab
pl: Aktywna karta

en: Adaptive
pl: Adaptacyjny

en: Add an icon to the less link
pl: Dodaj ikonkę do odnośnika „Mniej"

en: Add an icon to the more link
pl: Dodaj ikonkę do odnośnika „Więcej”

en: Add horizontal scrollbar if table width larger than page width
pl: Dodaj poziomy pasek przewijania, jeśli szerokość tabeli jest większa niż szerokość strony

en: Add images
pl: Dodaj obrazki

en: Add selected images
pl: Dodaj zaznaczone obrazki

en: Add-ons
pl: Dodatki

en: Additional CSS class name(s) separated by space(s)
pl: Dodatkowe nazwy klas CSS rozdzielone spacjami

en: Additional CSS class name(s) separated by space(s) for each individual post element
pl: Dodatkowe nazwy klas CSS rozdzielone spacjami dla każdego pojedynczego elementu wpisu

en: Additional CSS class name(s) separated by space(s) for the container element
pl: Dodatkowe nazwy klas CSS rozdzielone spacjami dla elementu kontenera

en: Additional Skins user guide
pl: Dodatkowy podręcznik użytkownika skórek

en: Address for the marker. You can type it in any language
pl: Adres umieszczenia znacznika. Możesz podać adres w dowolnym języku

en: Adds spacing between carousel columns.
pl: Dodaje odstępy między kolumnami karuzeli.

en: Adjust the shadow for content box
pl: Dostosuj cień pola treści

en: Adjust the top and bottom margins of this divider (in pixels)
pl: Dostosuj górny i dolny margines tego rozdzielacza (w pikselach)

en: Advanced JavaScript code for onClick action
pl: Zaawansowane: kod JavaScript do wykonania, przy zdarzeniu onClick

en: Advanced QR code generator
pl: Zaawansowany generator kodów QR

en: Advanced settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: After
pl: Po

en: Align
pl: Wyrównanie

en: Align tabs vertically
pl: Wyrównaj karty pionowo

en: Alignment
pl: Wyrównanie

en: All
pl: Wszystko

en: All shortcodes
pl: Wszystkie krótkie kody

en: Allow to change slides with mouse wheel
pl: Pozwól na zmianę slajdów, za pomocą kółka myszki

en: Allow to rotate carousel with mouse wheel
pl: Pozwól na obracanie karuzelą, za pomocą kółka myszki

en: Allows to hide or show the Dailymotion logo
pl: Pozwala ukryć, albo wyświetlić logo Dailymotion

en: Allows to show the content only at the specified time period
pl: Pozwala wyświetlać treść, wyłącznie w określonym przedziale czasu

en: Alternate row color
pl: Alternatywny kolor wiersza

en: Alternative text
pl: Tekst alternatywny

en: Always
pl: Zawsze

en: Always visible
pl: Zawsze widoczne

en: Amount
pl: Kwota

en: Anchor
pl: Kotwica

en: Anchor in URL
pl: Kotwica w adresie URL

en: Anchors lets you link directly to a heading on a page.
pl: Kotwice umożliwiają bezpośrednie połączenie z nagłówkiem na stronie.

en: Anchors lets you link directly to an element on a page
pl: Kotwice umożliwiają bezpośrednie połączenie z elementem na stronie

en: Animals
pl: Zwierzęta

en: Animated content
pl: Animowana treść

en: Animation
pl: Animacja

en: Animation delay (seconds)
pl: Opóźnienie rozpoczęcia animacji (sekundy)

en: Animation duration (seconds)
pl: Czas trwania (sekundy)

en: Any
pl: Dowolne

en: Appearance on mobile devices
pl: Wygląd na urządzeniach mobilnych

en: Arrow
pl: Strzałka

en: Arrow circle 1
pl: Strzałka w kole 1

en: Arrow circle 2
pl: Strzałka w kole 2

en: Arrows
pl: Strzałki

en: Arrows (left / right)
pl: Strzałki (lewo / prawo)

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Attachment page
pl: Strona załącznika

en: Audio
pl: Plik dźwiękowy

en: Audio file url. Supported formats: mp3, ogg
pl: Url pliku audio. Obsługiwane formaty: mp3, ogg

en: Authors
pl: Autorzy

en: Auto
pl: Automatycznie

en: Auto-draft
pl: Auto-szkic

en: Autohide
pl: Autoukrywanie

en: Autoplay
pl: Auto odtwarzanie

en: Available shortcodes
pl: Dostępne krótkie kody

en: Available templates
pl: Dostępne szablony

en: Available variables
pl: Dostępne zmienne

en: Background
pl: Tło

en: Background color
pl: Kolor tła

en: Beautiful button with multiple styles and ton of options
pl: Piękny przycisk w wielu stylach i z mnóstwem opcji

en: Before
pl: Przed

en: Behavior
pl: Zachowanie

en: Black
pl: Czarna

en: Blockquote alternative
pl: Alternatywa dla cytatu blokowego

en: Blur
pl: Rozmycie

en: Bold
pl: Pogrubiona

en: Border color
pl: Kolor obramowania

en: Border style
pl: Styl obramowania

en: Border width
pl: Grubość obramowania

en: Bottom
pl: Dół

en: Bottom margin (pixels)
pl: Margines dolny (w pikselach)

en: Box
pl: Pole

en: Box color
pl: Kolor pola

en: Box content
pl: Treść pola

en: Box corners radius
pl: Promień narożników pola

en: Box maximum width. You can use any valid CSS unit (px, em, %, etc). If no unit is specified, pixels will be used.
pl: Maksymalna szerokość pola. Możesz użyć dowolnej prawidłowej jednostki CSS (px, em, % itd.). Jeśli nie określono jednostki, zostaną użyte piksele.

en: Box style preset
pl: Ustawienia wyglądu pola

en: Box title
pl: Tytuł pola

en: Bubbles
pl: Bąbelki

en: Business
pl: Biznes

en: Button
pl: Przycisk

en: Button ID
pl: Identyfikator przycisku

en: Button background color
pl: Kolor tła przycisku

en: Button background style preset
pl: Ustawienie wstępne stylu tła przycisku

en: Button link
pl: Odnośnik przycisku

en: Button link target
pl: Cel odnośnika przycisku

en: Button size
pl: Rozmiar przycisku

en: Button text
pl: Tekst przycisku

en: Button text color
pl: Kolor tekstu przycisku

en: Button text shadow
pl: Cień tekstu przycisku

en: By default, the content of this shortcode will be visible all the time. By using fields below, you can add some limitations. For example, if you type 1-5 in the Days of the week field, content will be only shown from Monday to Friday. Using the same principles, you can limit content visibility from years to seconds.
pl: Domyślnie treść tego shortcode będzie widoczna cały czas. Używając poniższych pól, wprowadzisz pewne ograniczenia. Przykładowo, jeśli wpiszesz 1-5 w pole dni tygodnia - treść będzie widoczna jedynie od poniedziałku, do piątku. Stosując te same zasady, możesz ograniczyć wyświetlanie treści do konkretnych lat, bądź sekund.

en: Bytes
pl: Bajty

en: CSV Table
pl: Tabela CSV

en: CSV file URL
pl: Adres URL pliku CSV

en: Cache
pl: Pamięć podręczna

en: Captions
pl: Podpisy

en: Caret
pl: Daszek

en: Caret square
pl: Daszek w kwadracie

en: Carousel (Dep.)
pl: Karuzela (przest.)

en: Carousel height (in pixels)
pl: Wysokość karuzeli (w pikselach)

en: Carousel width (in pixels)
pl: Szerokość karuzeli (w pikselach)

en: Cats
pl: Koty

en: Center
pl: Wyśrodkuj

en: Centered
pl: Wyśrodkowanie

en: Chevron
pl: Szewron

en: Chevron circle
pl: Szewron w kole

en: Choose dropcap size
pl: Wybierz rozmiar inicjału wpuszczanego

en: Choose file
pl: Wybierz plik

en: Choose how to open the custom tab link
pl: Wybierz sposób otwierania odnośnika własnej karty

en: Choose image alignment
pl: Wybierz wyrównanie obrazka

en: Choose images source. You can use images from Media library or retrieve it from posts (thumbnails) posted under specified blog category. You can also pick any custom taxonomy
pl: Wybierz źródło obrazków. Możesz użyć obrazków z multimediów lub pobrać je z wpisów (miniaturek) opublikowanych w określonej kategorii bloga. Możesz również wybrać dowolną niestandardową taksonomię

en: Choose interval between auto animations. Set to 0 to disable autoplay
pl: Ustal czas pomiędzy animacjami zmiany slajdów. Wybranie 0 powoduje wyłączenie auto-odtwarzania

en: Choose interval between slide animations. Set to 0 to disable autoplay
pl: Ustal czas pomiędzy animacjami zmiany slajdów. Wybranie 0 powoduje wyłączenie auto-odtwarzania

en: Choose style for this divider
pl: Wybierz styl dla tego rozdzielacza

en: Choose style for this heading
pl: Wybierz styl dla tego nagłówka

en: Choose style for this quote
pl: Wybierz styl dla tego cytatu

en: Choose style for this spoiler
pl: Wybierz styl tego spojlera

en: Choose style for this tabs
pl: Wybierz styl dla tych kart

en: Cite
pl: Cytowany

en: Cite url
pl: Adres URL cytowania

en: City
pl: Miejscowość

en: Class
pl: Klasa

en: Classic
pl: Klasyczne

en: Click here to open lightbox
pl: Kliknij tutaj, aby otworzyć lightbox

en: Click the button above and select images.<br>You can select multimple images with Ctrl (Cmd) key
pl: W celu wybrania obrazów, kliknij przycisk powyżej.<br>Aby wybrać wiele grafik jednocześnie, użyj przycisku Ctrl (Cmd)

en: Click to return to the shortcodes list
pl: Kliknij, aby powrócić do listy krótkich kodów

en: Click to set this value
pl: Kliknij, aby ustawić tę wartość

en: Close (Esc)
pl: Zamknij (Esc)

en: Color
pl: Kolor

en: Color for the box title and borders
pl: Kolor tytułu i obramowania pola

en: Color for the box title text
pl: Kolor tekstu tytułu pola

en: Colored box
pl: Kolorowe pole

en: Colored box with caption
pl: Kolorowe pole z podpisem

en: Column
pl: Kolumna

en: Column content
pl: Treść kolumny

en: Columns
pl: Kolumny

en: Comma separated list of author IDs
pl: Lista identyfikatorów autorów rozdzielona przecinkami

en: Comma separated list of post IDs to exclude. Use "%s" keyword to exclude the current post.
pl: Lista identyfikatorów wpisów do wykluczenia rozdzielona przecinkami. Użyj słowa kluczowego „%s”, aby wykluczyć bieżący wpis.

en: Comma separated list of post IDs to include
pl: Lista identyfikatorów wpisów rozdzielonych przecinkami do uwzględnienia

en: Comment count
pl: Licznik komentarzy

en: Comment status
pl: Status komentarza

en: Comments number
pl: Liczby komentarzy

en: Community support forum
pl: Forum wsparcia społeczności

en: Container CSS class
pl: Klasa CSS kontenera

en: Content
pl: Treść

en: Content Slider shortcode
pl: Krótki kod pokazu slajdów treści

en: Content divider with optional TOP link
pl: Podział treści z opcjonalnym odnośnikiem GÓRA

en: Content for guests only
pl: Treść jedynie dla gościa

en: Content for logged in members only
pl: Treść dostępna tylko dla zalogowanych członków

en: Content for logged members
pl: Treść dla zalogowanych członków

en: Content of the tooltip
pl: Treść podpowiedzi

en: Content slider
pl: Pokaz slajdów treści

en: Content source
pl: Źródło treści

en: Content type
pl: Rodzaj treści

en: Controls
pl: Sterowanie

en: Controls style
pl: Styl sterowania

en: Create a single toggle or an accordion with multiple items
pl: Utwórz pojedynczy przełącznik lub akordeon z wieloma elementami

en: Create your own posts query and display it where you want
pl: Utwórz własne zapytanie o wpisy i wyświetl je tam, gdzie chcesz

en: Crop images
pl: Przytnij obrazki

en: Custom CSS code
pl: Własny kod CSS

en: Custom PHP shortcodes
pl: Własne krótkie kody PHP

en: Custom audio player
pl: Własny odtwarzacz audio

en: Custom formatting
pl: Własne formatowanie

en: Custom link (added in media editor)
pl: Własny odnośnik (dodany w edytorze mediów)

en: Custom menu by name
pl: Nazwa dla własnego menu

en: Custom menu name. Ex: Main menu
pl: Własna nazwa menu, np. Menu główne

en: Custom posts query with customizable template
pl: Zapytanie o własne wpisy z konfigurowalnym szablonem

[ctx: Custom shortcodes group name]
en: Pro Shortcodes
pl: Krótkie kody Pro

en: Custom value for the ID attribute
pl: Wartość niestandardowa dla atrybutu identyfikatora

en: Custom video player
pl: Własny odtwarzacz filmu

en: Customizable image carousel
pl: Karuzela obrazków z możliwością dostosowania

en: Customizable image gallery
pl: Możliwość dostosowania galerii obrazków

en: Customizable image gallery (slider and carousel)
pl: Możliwość personalizacji galerii obrazków (pokaz slajdów i karuzela)

en: Customizable image slider
pl: Dostosowywalny pokaz slajdów obrazka

en: Dailymotion video
pl: Film z Dailymotion

en: Dark
pl: Ciemny

en: Dark theme
pl: Ciemny motyw

en: Dashed
pl: Przerywana

en: Data
pl: Dane

en: Date
pl: Data

en: Days of the month
pl: Dni miesiąca

en: Days of the week
pl: Dni tygodnia

en: Default
pl: Domyślne

en: Default value
pl: Wartość domyślna

en: Defines list indent size (in pixels). Negative numbers are also allowed
pl: Definiuje rozmiar wcięcia listy (w pikselach). Dozwolone są również liczby ujemne

en: Delay
pl: Opóźnienie

en: Delimiter
pl: Ogranicznik

en: Depth
pl: Głębia

en: Descending
pl: Malejąco

en: Description
pl: Opis

en: Designates the ascending or descending order of the orderby parameter
pl: Określa rosnącą lub malejącą kolejność parametru sortuj według

en: Desktop – tabs will be displayed as on the desktop
pl: Pulpit – karty będą wyświetlane tak jak na pulpicie

en: Details & Pricing
pl: Szczegóły i ceny

en: Determines the quality that must be played by default if available
pl: Określa w jakiej jakości ma być odtwarzane nagranie, jeśli będzie ona dostępna

en: Did you know that you can wrap multiple spoilers with [accordion] shortcode to create accordion effect?
pl: Czy wiesz, że możesz obudować wiele spojlerów w shortcode [accordion] aby stworzyć efekt akordeonu?

en: Did you know that you need to wrap columns with [row] shortcode?
pl: Czy wiesz, że musisz obudować kolumny shortcode [row]?

en: Did you know that you need to wrap single tabs with [tabs] shortcode?
pl: Czy wiesz, że musisz otoczyć pojedyncze karty krótkim kodem [tabs]?

en: Disabled
pl: Wyłączono

en: Dismiss
pl: Odrzuć

en: Display first row as table header
pl: Wyświetl pierwszy wiersz jako nagłówek tabeli

en: Display header
pl: Wyświetl nagłówek

en: Display name
pl: Wyświetlana nazwa

en: Display related videos from the same channel
pl: Wyświetl powiązane filmy z tego samego kanału

en: Display slide titles
pl: Wyświetla tytuły slajdów

en: Display titles for each item
pl: Wyświetlaj tytuł każdego elementu

en: Divider
pl: Rozdzielacz

en: Divider color
pl: Kolor rozdzielacza

en: Do not crop images
pl: Nie przycinaj obrazków

en: Do not track
pl: Nie śledź

en: Document
pl: Dokument

en: Document viewer by Google
pl: Przeglądarka dokumentów od Google

en: Documentation
pl: Dokumentacja

en: Dots (pagination)
pl: Kropki (paginacja)

en: Dotted
pl: Kropkowana

en: Double
pl: Podwójna

en: Download
pl: Pobierz

en: Draft
pl: Szkic

en: Dropcap
pl: Inicjał wpuszczany

en: Dropcap style preset
pl: Ustawienie wstępne stylu inicjału wpuszczanego

en: Dummy image
pl: Obrazek zastępczy

en: Dummy text
pl: Tekst zastępczy

en: Duration
pl: Czas trwania

en: Empty space with adjustable height
pl: Pusta przestrzeń z regulowaną wysokością

en: Enable on mobile devices
pl: Włącz na urządzeniach mobilnych

en: Enable shortcodes in
pl: Włącz krótkie kody w

en: Enable the "Insert Shortcode" button in selected blocks
pl: Włącz przycisk „Wstaw krótki kod” w wybranych blokach

en: Enable this option if you don't want the inserted shortcode to contain any settings that were not changed by you. As a result, inserted shortcodes will be much shorter.
pl: Włącz tę opcję, jeśli nie chcesz, aby wstawiony krótki kod zawierał ustawienia, których nie zmieniłeś. Dzięki temu wstawione krótkie kody będą znacznie krótsze.

en: Enable this option if you face any problems with formatting of nested shortcodes.
pl: Włącz tę opcję, jeśli napotkasz jakiekolwiek problemy z formatowaniem zagnieżdżonych krótkich kodów.

en: Enable to use alternative background color for even rows
pl: Włącz używanie alternatywnego koloru tła dla wierszy parzystych

en: Enabled
pl: Włączono

en: Enter a word or two, without spaces, to make a unique web address just for this element. Then, you'll be able to link directly to this section of your page.
pl: Wpisz jedno lub dwa słowa bez spacji, aby utworzyć unikatowy adres internetowy tylko dla tego elementu. Dzięki temu będziesz mógł utworzyć bezpośredni odnośnik do tej sekcji swojej strony.

en: Enter comma separated ID's of the posts that you want to show
pl: Wpisz rozdzielone przecinkami identyfikatory wpisów, które chcesz wyświetlić

en: Enter here comma-separated list of author's IDs. Example: 1,7,18
pl: Wpisz tutaj listę identyfikatorów autorów rozdzielonych przecinkami. Przykład: 1,7,18

en: Enter here short description. This text will be used in alt attribute of QR code
pl: Wprowadź krótki opis. Będzie on wykorzystany w atrybucie alt (alternatywny tekst) kodu QR

en: Enter meta key name to show posts that have this key
pl: Wprowadź nazwę klucza meta, aby wyświetlić wpisy zawierające ten klucz

en: Enter the text for less link
pl: Wpisz tekst odnośnika „Mniej"

en: Enter the text for more link
pl: Wpisz tekst odnośnika „Więcej"

en: Example
pl: Przykład

en: Example values
pl: Przykładowe wartości

en: Examples
pl: Przykłady

en: Examples (click to set)
pl: Przykłady (kliknij, aby je zastosować)

en: Exclude Posts
pl: Wyklucz wpisy

en: Exit Popup shortcode
pl: Krótki kod wyjścia z wyskakującego okienka

en: Exit popup
pl: Wyjście z wyskakującego okienka

en: Expand
pl: Rozszerz

en: Expandable text block
pl: Rozszerzalny blok tekstowy

en: Extra CSS class
pl: Dodatkowa klasa CSS

en: Extra Shortcodes user guide
pl: Instrukcja obsługi Ekstra krótkich kodów

en: Failed to load content. %1$sOpen link%2$s
pl: Nie udało się wczytać treści. %1$sOtwórz odnośnik%2$s

en: Fancy
pl: Fantazyjny

en: Fashion
pl: Moda

en: Fast
pl: Szybko

en: Feed grabber
pl: Chwytak kanału

en: Feed links target
pl: Cel odnośników kanału

en: Field
pl: Pole

en: File
pl: Plik

en: Filter
pl: Filtr

en: Filter by type
pl: Filtruj wg rodzaju

en: Filter icons
pl: Filtruj ikonki

en: Filter posts by post parent (use parent post ID). Use "%s" keyword to display childs of the current post.
pl: Filtruj wpisy według nadrzędnego wpisu (użyj identyfikatora nadrzędnego wpisu). Użyj słowa kluczowego „%s”, aby wyświetlić wpisy podrzędne bieżącego wpisu.

en: Filter posts by post type
pl: Filtruj wpisy według typu treści

en: Filter posts by status
pl: Filtruj wpisy według statusu

en: First name
pl: Imię

en: Five sixth
pl: Pięć szóstych

en: Fixed layout
pl: Układ stały

en: Fixed width table cells
pl: Komórki tabeli o stałej szerokości

en: Flat
pl: Płaski

en: Flexible and responsive columns
pl: Konfigurowalne i responsywne kolumny

en: Fluid
pl: Płynny

en: Fluid buttons has 100% width
pl: Przyciski płynne mają 100% szerokości

en: Folder 1
pl: Katalog 1

en: Folder 2
pl: Katalog 2

en: Font size
pl: Wielkość liter

en: Food
pl: Jedzenie

en: Foreground color
pl: Kolor pierwszego planu

en: Four fifth
pl: Cztery piąte

en: Frame
pl: Ramka

en: Frame alignment
pl: Wyrównanie ramki

en: Full
pl: Pełna

en: Full width
pl: Pełna szerokość

en: Full-size image
pl: Obrazek pełno rozmiarowy

en: Future post
pl: Przyszły wpis

en: Gallery
pl: Galeria

en: General settings
pl: Ustawienia ogólne

en: Generated text will be cached. Be careful with this option. If you disable it and insert many dummy_text shortcodes the page load time will be highly increased
pl: Wygenerowany tekst zostanie zapisany w pamięci podręcznej. Zachowaj ostrożność podczas korzystania z tej opcji. Jeśli ją wyłączysz i wstawisz wiele krótkich kodów dummy_text, czas wczytywania strony znacznie się wydłuży

en: Get help
pl: Uzyskaj pomoc

en: Get more styles for this shortcode with the <nobr>PRO version</nobr>
pl: Uzyskaj więcej stylów dla tego krótkiego kodu dzięki <nobr>wersji PRO</nobr>

en: Getting started
pl: Zaczynamy

en: Ghost
pl: Duch

en: Glass
pl: Szkło

en: Go back to main settings
pl: Wróć do ustawień głównych

en: Go to top
pl: Przejdź na górę

en: Google map
pl: Mapy Google

en: Groove
pl: Wpust

en: Guests
pl: Goście

en: HTML Anchor
pl: Kotwica HTML

en: HTML Anchor (ID)
pl: Kotwica HTML (identyfikator)

en: HTML color of the background of controls elements
pl: Kolor HTML tła, pod elementami sterującymi

en: HTML color of the controls elements' highlights
pl: Kolor HTML podświetlenia elementów sterujących

en: HTML color of the foreground of controls elements
pl: Kolor HTML pierwszego planu, elementów sterujących

en: Heading
pl: Nagłówek

en: Heading text
pl: Tekst nagłówka

en: Heading text alignment
pl: Wyrównanie tekstu nagłówka

en: Height
pl: Wysokość

en: Height for collapsed state (in pixels)
pl: Wysokość zamkniętego tekstu (w pikselach)

en: Height of the divider (in pixels)
pl: Wysokość rozdzielacza (w pikselach)

en: Height of the spacer in pixels
pl: Wysokość odstępnika w pikselach

en: Hello
pl: Witaj

en: Help article
pl: Artykuł pomocy

en: Here you can add value for the rel attribute.<br>Example values: <b%value>nofollow</b>, <b%value>lightbox</b>
pl: Możesz tu podać wartość/ci atrybutu rel.<br>Przykładowe wartości: <b%value>nofollow</b>, <b%value>lightbox</b>

en: Here you can add value for the title attribute
pl: Tutaj możesz dodać wartość dla atrybutu tytułu

en: Here you can specify wmode value for the embed URL.<br>Example values: %1$s, %2$s
pl: Tutaj możesz określić wartość wmode dla osadzonego adresu URL.<br>Przykładowe wartości: %1$s, %2$s

en: Hidden content
pl: Ukryta treść

en: Hide deprecated shortcodes
pl: Ukryj przestarzałe krótkie kody

en: Hide less link
pl: Ukryj odnośnik „Mniej"

en: Highlight
pl: Podświetlenie

en: Highlight color
pl: Kolor podświetlenia

en: Highlighted text
pl: Podświetlony tekst

en: Highlighted text background color
pl: Kolor tła podświetlonego tekstu

en: Highlighted text color
pl: Kolor podświetlonego tekstu

en: Hit enter to select highlighted shortcode, while searching
pl: Naciśnij Enter, aby wybrać podświetlony krótki kod podczas wyszukiwania

en: Horizontal offset
pl: Przesunięcie poziome

en: Hover me to open tooltip
pl: Najedź na mnie, aby otworzyć podpowiedź

en: How many items (paragraphs or words) to generate. Minimum words amount is 5
pl: Ile elementów (akapitów, czy słów) na zostać wygenerowane? Minimalna ilość słów wynosi 5

en: How much carousel items is visible
pl: Określ ile elementów karuzeli będzie widoczne

en: How much items are scrolled in one transition
pl: Ile elementów jednocześnie, jest przewijanych w jednej animacji

en: How to create/edit a template
pl: Jak utworzyć/edytować szablon

en: How to use Custom CSS editor
pl: Jak korzystać z edytora własnego CSS

en: ID
pl: Identyfikator

en: ID of the parent page. Leave blank to use current page
pl: Identyfikator strony nadrzędnej. Pozostaw puste, aby użyć bieżącej strony

en: IN - posts that have any of selected categories terms
pl: W - wpisy, które mają wybrane dowolne kategorie taksonomii

en: IN - posts that have any of the selected terms
pl: W - wpisy zawierające dowolną z wybranych taksonomii

en: Icon
pl: Ikonka

en: Icon color
pl: Kolor ikonki

en: Icon panel
pl: Panel ikonki

en: Icon picker
pl: Wybierz ikonkę

en: Icon size
pl: Rozmiar ikonki

en: Icons for spoiler
pl: Ikonki spoilera

en: If this parameter is set to YES, related videos will come from the same channel as the video that was just played.
pl: Jeżeli ten parametr zostanie ustawiony na TAK, powiązane filmy będą pochodzić z tego samego kanału, co film, który został właśnie odtworzony.

en: Ignore sticky
pl: Ignoruj przypięty

en: Ignore width and height parameters and make carousel responsive
pl: Ignoruj parametry szerokości i wysokości, aby karuzela była responsywna

en: Ignore width and height parameters and make map responsive
pl: Ignoruj parametry szerokości i wysokości, aby mapa była responsywna

en: Ignore width and height parameters and make player responsive
pl: Zignoruj parametry szerokości i wysokości i spraw, aby odtwarzacz był responsywny

en: Ignore width and height parameters and make slider responsive
pl: Zignoruj parametry szerokości i wysokości i ustaw pokaz slajdów jako responsywny

en: Ignore width and height parameters and make viewer responsive
pl: Ignoruj parametry szerokości i wysokości, aby przeglądarka była responsywna

en: Image
pl: Obrazek

en: Image carousel
pl: Karuzela obrazków

en: Image height
pl: Wysokość obrazka

en: Image placeholder with random image
pl: Obrazek zastępczy z losowym obrazkiem

en: Image width
pl: Szerokość obrazka

en: Image width and height (in pixels)
pl: Szerokość i wysokość obrazka (w pikselach)

en: Images size (quality)
pl: Rozmiar obrazka (jakość)

en: Images source
pl: Źródło obrazków

en: Immediate
pl: Natychmiastowy

en: Important
pl: Ważne

en: In this field you can specify one or more days of the month. Every month at these days the content of shortcode will be visible. %1$s %2$s %3$s - show content only at first day of month %4$s - show content from 1th to 5th %5$s - show content from 10th to 15th and from 20th to 25th
pl: W tym polu możesz określić jeden lub więcej dni miesiąca. W te dni będzie widoczna treść krótkiego kodu. %1$s %2$s %3$s – wyświetla treść tylko pierwszego dnia miesiąca %4$s – wyświetla treść od 1. do 5. dnia miesiąca %5$s – wyświetla treść od 10. do 15. dnia miesiąca i od 20. do 25. dnia miesiąca

en: In this field you can specify one or more days of the week. Every week at these days the content of shortcode will be visible. %1$s 0 - Sunday %2$s 1 - Monday %3$s 2 - Tuesday %4$s 3 - Wednesday %5$s 4 - Thursday %6$s 5 - Friday %7$s 6 - Saturday %8$s %9$s %10$s - show content from Monday to Friday %11$s - show content only at Sunday %12$s - show content at Sunday and from Wednesday to Friday
pl: W tym polu możesz określić jeden lub więcej dni tygodnia. Treść krótkiego kodu będzie widoczna w te dni w każdym tygodniu. %1$s 0 – niedziela %2$s 1 – poniedziałek %3$s 2 – wtorek %4$s 3 – środa %5$s 4 – czwartek %6$s 5 – piątek %7$s 6 – sobota %8$s %9$s %10$s – pokaż treść od poniedziałku do piątku %11$s – pokaż treść tylko w niedzielę %12$s – pokaż treść w niedzielę i od środy do piątku

en: In this field you can specify one or more time ranges. Every day at this time the content of shortcode will be visible. %1$s %2$s %3$s - show content from 9:00 to 18:00 %4$s - show content from 9:00 to 13:00 and from 14:00 to 18:00 %5$s - example with minutes (content will be visible each day, 45 minutes) %6$s - example with seconds
pl: W tym polu możesz określić jeden lub więcej przedziałów czasowych. Treść krótkiego kodu będzie widoczna każdego dnia o tej porze. %1$s %2$s %3$s – wyświetlanie treści od 9:00 do 18:00 %4$s – wyświetlanie treści od 9:00 do 13:00 i od 14:00 do 18:00 %5$s – przykład z minutami (treść będzie widoczna każdego dnia, co 45 minut) %6$s – przykład z sekundami

en: In this field you can specify the month or months in which the content will be visible. %1$s %2$s %3$s - show content only in January %4$s - show content from February to June %5$s - show content in January, March and from May to July
pl: W tym polu możesz określić miesiąc lub miesiące, w których treść będzie widoczna. %1$s %2$s %3$s – pokaż treść tylko ze stycznia %4$s – pokaż treść od lutego do czerwca %5$s – pokaż treść ze stycznia, marca i od maja do lipca

en: In this field you can specify the year or years in which the content will be visible. %1$s %2$s %3$s - show content only in 2014 %4$s - show content from 2014 to 2016 %5$s - show content in 2014, 2018 and from 2020 to 2022
pl: W tym polu możesz określić rok lub lata, w których treść będzie widoczna. %1$s %2$s %3$s - pokaż treść tylko z 2014 r. %4$s - pokaż treść z lat 2014–2016 %5$s - pokaż treść z lat 2014, 2018 i 2020–2022

en: In this field you can type the text which will be shown if content is not visible at the current moment
pl: W tym polu możesz wpisać tekst, który będzie wyświetlany, jeśli w danym momencie treść nie jest widoczna

en: In this field you can write your custom CSS code for shortcodes. These styles will have higher priority compared to original styles of shortcodes. You can use variables in your CSS code. These variables will be replaced by respective values.
pl: W tym polu możesz wpisać własny kod CSS dla krótkich kodów. Style te będą miały wyższy priorytet w porównaniu z oryginalnymi stylami krótkich kodów. Możesz używać zmiennych w kodzie CSS. Zmienne te zostaną zastąpione odpowiednimi wartościami.

en: Indent
pl: Wcięcie

en: Info
pl: Informacja

en: Inherit
pl: Dziedzicz

en: Inline
pl: W treści

en: Inline (html content)
pl: Wbudowany (treść HTML)

en: Inline content
pl: Treść wbudowana

en: Inline content for lightbox
pl: Treść wbudowana dla lightboxa

en: Insert
pl: Wstaw

en: Insert here URL or CSS selector. Use URL for Iframe and Image content types. Use CSS selector for Inline content type.<br />Example values:<br /><b%value>http://www.youtube.com/watch?v=XXXXXXXXX</b> - YouTube video (iframe)<br /><b%value>http://example.com/wp-content/uploads/image.jpg</b> - uploaded image (image)<br /><b%value>http://example.com/</b> - any web page (iframe)<br /><b%value>#my-custom-popup</b> - any HTML content (inline)
pl: Wstaw tu URL albo selektor CSS-owy. Jeśli zawartością jest Iframe albo Obraz wprowadź jego URL. Jeśli zawartością jest Inline wprowadź selektor CSS-owy.<br />Przykładowe wartości:<br /><b%value>http://www.youtube.com/watch?v=XXXXXXXXX</b> - Wideo z YouTube'a (iframe)<br /><b%value>http://example.com/wp-content/uploads/image.jpg</b> - przesłany obraz (obraz)<br /><b%value>http://example.com/</b> - dowolna strona (iframe)<br /><b%value>#my-custom-popup</b> - dowolna treść HTML (inline)

en: Insert shortcode
pl: Wstaw krótki kod

en: Is button centered on the page
pl: Czy przycisk jest wyśrodkowany na stronie

en: Is carousel centered on the page
pl: Czy karuzela jest wyśrodkowana na stronie

en: Is slider centered on the page
pl: Czy pokaz slajdów jest wyśrodkowany na stronie

en: Is spoiler content visible by default
pl: Czy treść spoilera jest domyślnie widoczna

en: Is this column centered on the page
pl: Czy ta kolumna jest wyśrodkowana na stronie

en: Is this tab disabled
pl: Czy ta karta jest wyłączona

en: Items to show
pl: Elementów do wyświetlenia

en: Key
pl: Klucz

en: Label
pl: Etykieta

en: Landscape
pl: Krajobraz

en: Last modified date
pl: Data ostatniej modyfikacji

en: Last name
pl: Nazwisko

en: Last used settings
pl: Ostatnio używane ustawienia

en: Learn more
pl: Dowiedz się więcej

en: Left
pl: Lewa

en: Less icon
pl: Ikonka „Mniej"

en: Less text
pl: Tekst „Mniej"

en: Light
pl: Jasny

en: Light theme
pl: Jasny motyw

en: Lightbox content
pl: Treść Lightbox

en: Lightbox window with custom content
pl: Okno Lightbox z własną treścią

en: Link
pl: Odnośnik

en: Link align
pl: Wyrównanie odnośnika

en: Link color
pl: Kolor odnośnika

en: Link style
pl: Styl odnośnika

en: Link tab to any webpage. Use full URL to turn the tab title into link
pl: Połącz kartę z dowolną stroną internetową. Użyj pełnego adresu URL, aby zamienić tytuł karty w odnośnik

en: Link target
pl: Cel odnośnika

en: Link text
pl: Treść odnośnika

en: Link to
pl: Odnośnik do

en: Links
pl: Odnośniki

en: Links target
pl: Odnośniki docelowe

en: List
pl: Lista

en: List of cureent page siblings
pl: Lista obecnych stron pokrewnych

en: List of sub pages
pl: Lista podstron

en: Live preview
pl: Podgląd na żywo

en: Loading...
pl: Wczytywanie…

en: Locale
pl: Ustawienia regionalne

en: Login link text
pl: Tekst odnośnika logowania

en: Login link url
pl: Adres URL odnośnika logowania

en: Loop
pl: Pętla

en: Main settings
pl: Ustawienia główne

en: Make button text bold
pl: Pogrub tekst przycisku

en: Map height
pl: Wysokość mapy

en: Map width
pl: Szerokość mapy

en: Maps by Google
pl: Mapy od Google

en: Margin
pl: Margines

en: Marker
pl: Znacznik

en: Max depth level
pl: Maksymalny poziom głębokości

en: Max depth level of children pages
pl: Maksymalny poziom głębi stron potomnych

en: Max width
pl: Max szerokość

en: Max. Width
pl: Maks. szerokość

en: Maximum number of image source posts (for recent posts, category and custom taxonomy)
pl: Maksymalna liczba wpisów ze źródłem obrazka (dla ostatnich wpisów, kategorii i własnej taksonomii)

en: Maximum number of posts to search featured images in (for recent media, recent posts, and taxonomy)
pl: Maksymalna liczba wpisów, w których można wyszukiwać wyróżnione obrazki (dla najnowszych multimediów, ostatnich wpisów i taksonomii)

en: Media library
pl: Multimedia

en: Media manager
pl: Dodaj medium

en: Medium
pl: Średnio

en: Member
pl: Członek

en: Members
pl: Członkowie

en: Menu name
pl: Nazwa menu

en: Menu order
pl: Kolejność menu

en: Message
pl: Wiadomość

en: Message for not logged users
pl: Wiadomość dla niezalogowanych użytkowników

en: Meta data
pl: Metadane

en: Meta key
pl: Klucz meta

en: Meta key name
pl: Nazwa klucza meta

en: Meta key values
pl: Wartości meta key

en: Meta key values (Numeric)
pl: Wartości meta kluczy (numeryczne)

en: Min. Width
pl: Min. szerokość

en: Minimal
pl: Minimalna

en: Months
pl: Miesiące

en: More icon
pl: Ikonka „Więcej"

en: More information
pl: Więcej informacji

en: More text
pl: Tekst „Więcej"

en: Mouse wheel control
pl: Sterowanie kółkiem myszy

en: Mute
pl: Wycisz

en: Mute the player
pl: Wycisz odtwarzacz

en: NOT IN - posts that do not have any of the selected terms
pl: NIE W - wpisy, które nie zawierają żadnej z wybranej taksonomii

en: NOT IN - posts that is does not have any of selected terms
pl: NIE W - wpisy, które nie mają żadnych wybranych taksonomii

en: Nature
pl: Natura

en: Nested shortcodes alternative mode
pl: Alternatywny tryb zagnieżdżonych krótkich kodów

en: Never
pl: Nigdy

en: New preset
pl: Nowe ustawienie wstępne

en: Next (Right arrow key)
pl: Następny (klawisz strzałki w prawo)

en: Next page
pl: Następna strona

en: Next page link label
pl: Etykieta odnośnika do następnej strony

en: Nice name
pl: Pseudonim

en: Nickname
pl: Pseudonim

en: Night life
pl: Życie nocne

en: No
pl: Nie

en: Noise
pl: Szum

en: None
pl: Brak

en: Note
pl: Notatka

en: Note background color
pl: Kolor tła notatki

en: Note corners radius
pl: Promień narożników notatki

en: Note text
pl: Tekst notatki

en: Note text color
pl: Kolor tekstu notatki

en: Number of items to show
pl: Liczba elementów do pokazania

en: Number of posts that will be shown. Use -1 to display all posts.
pl: Liczba wyświetlanych wpisów. Użyj -1, aby wyświetlić wszystkie wpisy.

en: Number of posts to displace or pass over. The offset parameter is ignored when posts_per_page=-1 (show all posts) is used.
pl: Liczba wpisów do przesunięcia lub pominięcia. Parametr przesunięcia jest ignorowany, gdy używany jest parametr posts_per_page=-1 (pokaż wszystkie wpisy).

en: Offset
pl: Przesunięcie

en: On mouse over
pl: Po najechaniu myszką

en: One fifth
pl: Jedna piąta

en: One fourth
pl: Jedna czwarta

en: One half
pl: Połowa

en: One sixth
pl: Jedna szósta

en: One third
pl: Jedna trzecia

en: Open
pl: Otwórz

en: Open %s file to see default styles
pl: Otwórz plik %s aby zobaczyć domyślne style

en: Open in new tab
pl: Otwórz w nowej karcie

en: Open in same tab
pl: Otwórz w tej samej karcie

en: Open links in
pl: Otwórz odnośnik w

en: Operator to test
pl: Operator do testowania

en: Order
pl: Kolejność

en: Order by
pl: Kolejność sortowania

en: Order posts by
pl: Kolejność wpisów wg

en: Original image size
pl: Oryginalny rozmiar obrazka

en: Other
pl: Inne

en: Outline on focus
pl: Zarys skupienia

en: Padding
pl: Dopełnienie

en: Pagination
pl: Paginacja

en: Paragraph
pl: Akapit

en: Paragraphs
pl: Akapity

en: Parallax Section shortcode
pl: Krótki kod sekcji paralaksy

en: Parent ID
pl: Identyfikator nadrzędny

en: Pending
pl: Oczekujące

en: People
pl: Ludzie

en: Permalink
pl: Bezpośredni odnośnik

en: Permalink to specified post/page
pl: Bezpośredni odnośnik do określonego wpisu/strony

en: Personal email support
pl: Osobiste wsparcie e-mail

en: Photo
pl: Zdjęcie

en: Photo panel
pl: Panel fotograficzny

en: Pick a background color
pl: Wybierz kolor tła

en: Pick a primary color
pl: Wybierz kolor podstawowy

en: Pick a text color
pl: Wybierz kolor tekstu

en: Pick the color for TOP link
pl: Wybierz kolor odnośnika PRZEJDŹ NA GÓRĘ

en: Pick the color for divider
pl: Wybierz kolor dla rozdzielacza

en: Pick the link color
pl: Wybierz kolor odnośnika

en: Pick the text color
pl: Wybierz kolor tekstu

en: Ping status
pl: Status pingu

en: Play file automatically when page is loaded
pl: Odtwarzaj automatycznie nagranie, z chwilą załadowania strony

en: Player height
pl: Wysokość odtwarzacza

en: Player title
pl: Tytuł odtwarzacza

en: Player width
pl: Szerokość odtwarzacza

en: Player width. You can specify width in percents and player will be responsive. Example values: <b%value>200px</b>, <b%value>100&#37;</b>
pl: Szerokość odtwarzacza. Możesz określić szerokość w procentach, a wtedy odtwarzacz będzie responsywny. Przykładowe wartości:  <b%value>200px</b>, <b%value>100&#37;</b>

en: Playlist
pl: Lista odtwarzania

en: Plays inline
pl: Odtwarzanie wbudowane

en: Please enter a name for new preset
pl: Proszę podać nazwę nowego ustawienia wstępnego

en: Please pay special attention to the descriptions, which are located below each text field. It will save you a lot of time
pl: Zwróć szczególną uwagę na opisy, znajdujące się pod każdym z pól tekstowych. Pozwoli Ci to oszczędzić dużo czasu

en: Plugin documentation
pl: Dokumentacja wtyczki

en: Plugin homepage
pl: Strona domowa wtyczki

en: Plugin settings
pl: Ustawienia wtyczki

en: Plugin settings overview
pl: Przegląd ustawień wtyczki

en: Plugin website
pl: Witryna internetowa wtyczki

en: Plus circle
pl: Plus w kole

en: Plus square 1
pl: Plus w kwadracie 1

en: Plus square 2
pl: Plus w kwadracie 2

en: Portrait
pl: Portret

en: Position
pl: Pozycja

en: Post ID
pl: Identyfikator wpisu

en: Post ID's
pl: Identyfikatory wpisów

en: Post IDs
pl: Identyfikatory wpisów

en: Post author
pl: Autor wpisu

en: Post content (Filtered)
pl: Treść wpisu (filtrowana)

en: Post content (Raw)
pl: Treść wpisu (surowa)

en: Post data
pl: Dane wpisu

en: Post data field name
pl: Nazwa pola danych wpisu

en: Post date
pl: Data wpisu

en: Post excerpt
pl: Zajawka wpisu

en: Post meta
pl: Meta wpisu

en: Post mime type
pl: Rodzaj mime wpisu

en: Post modified
pl: Wpis zmodyfikowano

en: Post name
pl: Nazwa wpisu

en: Post or page ID
pl: Identyfikator wpisu lub strony

en: Post parent
pl: Nadrzędny wpis

en: Post permalink
pl: Bezpośredni odnośnik wpisu

en: Post slug
pl: Uproszczona nazwa wpisu

en: Post status
pl: Status wpisu

en: Post title
pl: Tytuł wpisu

en: Post type
pl: Typ treści

en: Post type of the post you want to display the data from
pl: Typ treści wpisu, z którego chcesz wyświetlić dane

en: Post types
pl: Typy treści

en: Posted
pl: Opublikowano

en: Poster
pl: Plakat

en: Posts
pl: Wpisy

en: Posts not found
pl: Wpisów nie znaleziono

en: Posts order
pl: Kolejność wpisów

en: Posts per page
pl: Wpisów na stronę

en: Premium support
pl: Wsparcie Premium

en: Presets
pl: Ustawienia wstępne

en: Presets not found
pl: Nie znaleziono ustawień domyślnych

en: Preview
pl: Podgląd

en: Previous (Left arrow key)
pl: Poprzedni (klawisz strzałki w lewo)

en: Previous page
pl: Poprzednia strona

en: Previous page link label
pl: Etykieta odnośnika do poprzedniej strony

en: Previous/Next
pl: Poprzedni/następny

en: Pricing table
pl: Tabela cen

en: Primary color
pl: Kolor podstawowy

en: Private
pl: Prywatne

en: Private note for post authors. Any content wrapped with this shortcode will only be visible to post authors (users with publish_posts capability).
pl: Prywatna notatka dla autorów wpisów. Wszelkie treści oznaczone tym krótkim kodem będą widoczne tylko dla autorów wpisów (użytkowników z uprawnieniami publish_posts).

en: Private note text
pl: Treść prywatnej notatki

en: Private post
pl: Prywatny wpis

en: Pro Tip
pl: Wskazówka Pro

en: Progress Bar shortcode
pl: Krótki kod paska postępu

en: Progress bar
pl: Pasek postępu

en: Progress pie
pl: Postęp kołowy

en: Published
pl: Opublikowano

en: Pullquote
pl: Wtrącenie

en: Pullquote alignment (float)
pl: Wyrównanie wtrącenia (pływające)

en: QR code
pl: Kod QR

en: Quality
pl: Jakość

en: Quote
pl: Cytat

en: Quote author name
pl: Autor cytatu

en: RSS feed
pl: Kanał RSS

en: RSS feed URL
pl: Adres URL kanału RSS

en: Radius
pl: Promień

en: Radius of button corners. Auto-radius calculation based on button size
pl: Promień narożników przycisku. Automatyczne obliczanie promienia, na podstawie rozmiaru przycisku

en: Random
pl: Losowo

en: Random order
pl: Losowa kolejność

en: Rate plugin
pl: Oceń wtyczkę

en: Recent media
pl: Najnowsze media

en: Recent posts
pl: Ostatnie wpisy

en: Registered
pl: Zarejestrowano

en: Rel attribute
pl: Atrybut rel

en: Relative path to the template file. Default templates placed in the plugin directory (templates folder). You can copy them under your theme directory and modify as you want. You can use following default templates that already available in the plugin directory:<br/><b%value>templates/default-loop.php</b> - posts loop<br/><b%value>templates/teaser-loop.php</b> - posts loop with thumbnail and title<br/><b%value>templates/single-post.php</b> - single post template<br/><b%value>templates/list-loop.php</b> - unordered list with posts titles
pl: Ścieżka względna do pliku szablonu. Domyślne szablony znajdują się w katalogu wtyczki (katalogu szablonów). Możesz je skopiować do katalogu motywu i modyfikować według własnego uznania. Możesz użyć następujących domyślnych szablonów, które są już dostępne w katalogu wtyczki:<br/><b%value>templates/default-loop.php</b> – pętla wpisów<br/><b%value>templates/teaser-loop.php</b> – pętla wpisów z miniaturką i tytułem<br/><b%value>templates/single-post.php</b> – szablon pojedynczego wpisu<br/><b%value>templates/list-loop.php</b> – nieuporządkowana lista z tytułami wpisów

en: Remind me later
pl: Przypomnij później

en: Repeat when playback is ended
pl: Powtórz po zakończeniu odtwarzania

en: Required user capability
pl: Wymagane uprawnienia użytkownika

en: Responsive
pl: Responsywne

en: Ridge
pl: Grzbiet

en: Right
pl: Prawa

en: Round
pl: Okrągły

en: Row for flexible columns
pl: Wiersz dla elastycznych kolumn

en: Save current settings as preset
pl: Zachowaj aktualne ustawienia, jako domyśle

en: Scheduled content
pl: Zaplanowana treść

en: Scheduler
pl: Harmonogram

en: Scroll number
pl: Wartość przewinięcia

en: Scroll – tab bar will be scrollable horizontally
pl: Przewijanie – pasek kart będzie można przewijać w poziomie

en: Search for shortcodes
pl: Wyszukaj krótkie kody

en: Section
pl: Sekcja

en: See the plugin in action
pl: Zobacz wtyczkę w akcji

en: Select animation type
pl: Wybierz rodzaj animacji

en: Select categories to retrieve posts from.<br>You can select multiple categories with Ctrl (Cmd) key
pl: Wybierz kategorie z których będą pobierane wpisy.<br>Aby wybrać wiele kategorii jednocześnie, użyj przycisku Ctrl (Cmd)

en: Select column width. This width will be calculated depend page width
pl: Wybierz szerokość kolumny. Będzie ona obliczana na podstawie szerokości całej strony

en: Select heading size (pixels)
pl: Wybierz rozmiar nagłówka (w pikselach)

en: Select images
pl: Wybierz obrazki

en: Select images source
pl: Wybierz źródło obrazków

en: Select link alignment
pl: Wybierz wyrównanie odnośnika

en: Select link target
pl: Wybierz cel odnośnika

en: Select post types. Hold Ctrl key to select multiple post types
pl: Wybierz rodzaj wpisów. Przytrzymaj klawisz Ctrl, aby wybrać wiele rodzajów wpisów

en: Select taxonomy
pl: Wybierz taksonomię

en: Select taxonomy and it's terms.<br>You can select multiple terms with Ctrl (Cmd) key
pl: Wybierz taksonomię i określenia.<br>Aby wybrać wiele określeń jednocześnie, użyj przycisku Ctrl (Cmd)

en: Select taxonomy to show posts from
pl: Wybierz taksonomie, z której mają zostać wyświetlone wpisy

en: Select terms to show posts from
pl: Wybierz określenia odnoszące się do wpisów, które mają zostać wyświetlone

en: Select the style for more/less link
pl: Wybierz styl odnośnika więcej/mniej

en: Select the text alignment
pl: Wybierz wyrównanie tekstu

en: Select the theme for this image
pl: Wybierz motyw dla tego obrazka

en: Select type of the lightbox window content
pl: Wybierz rodzaj treści okna lightbox

en: Select which links will be used for images in this gallery
pl: Wybierz, które odnośniki będą używane do obrazków w tej galerii

en: Select which tab is open by default
pl: Wybierz kartę, która będzie domyślnie otwarta

en: Service
pl: Usługa

en: Service box with title
pl: Pole usługi z tytułem

en: Service description
pl: Opis usługi

en: Service name
pl: Nazwa usługi

en: Service title
pl: Tytuł usługi

en: Set the field delimiter (one character only)
pl: Ustaw ogranicznik pola (tylko jeden znak)

en: Set this option to No to disable lightbox on mobile devices (≤768px)
pl: Ustaw tę opcję na Nie, aby wyłączyć lightbox na urządzeniach mobilnych (≤768px)

en: Set this option to Yes to display image captions.
pl: Ustaw tę opcję na Tak, aby wyświetlić podpisy obrazków.

en: Set this option to Yes to ignore the columns parameter and display a single column on mobile devices.
pl: Ustaw tę opcję na Tak, aby zignorować parametr kolumn i wyświetlić pojedynczą kolumnę na urządzeniach mobilnych.

en: Set this option to yes to ignore sticky posts
pl: Ustaw tę opcję na „tak”, aby ignorować przypięte wpisy

en: Set to yes to prevent sticky posts from being moved to the start of the returned list of posts. They are still included, but appear in regular order.
pl: Ustaw na „tak”, aby zapobiec przenoszeniu wpisów przyklejonych na początek listy zwróconych wpisów. Nadal będą one uwzględniane, ale będą pojawiać się w zwykłej kolejności.

en: Sets maximum width of the carousel container. CSS uints are allowed.
pl: Ustawia maksymalną szerokość kontenera karuzeli. Dozwolone są jednostki CSS.

en: Sets the time interval between automatic slide transitions, in seconds. Set to 0 to disable autoplay.
pl: Ustawia odstęp czasu w sekundach między automatycznymi przejściami między slajdami. Ustaw na 0, aby wyłączyć automatyczne odtwarzanie.

en: Setting of YES will cause the player to play the initial video again and again
pl: Ustawienie TAK spowoduje, że odtwarzacz będzie odtwarzał początkowy film wielokrotnie

en: Setting this parameter to NO prevents the fullscreen button from displaying
pl: Ustawienie tego parametru na Nie, zapobiega wyświetlaniu przycisku odtwarzania pełnoekranowego

en: Setting this parameter to YES will block the player from tracking any playback session data. Will have the same effect as enabling a Do Not Track header in your browser
pl: Ustawienie tego parametru na TAK spowoduje zablokowanie odtwarzaczowi możliwości śledzenia danych sesji odtwarzania. Będzie to miało taki sam skutek, jak włączenie nagłówka „Nie śledź” w przeglądarce

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Shadow
pl: Cień

en: Shortcode
pl: Krótki kod

en: Shortcode Creator user guide
pl: Instrukcja użytkownika Twórcy krótkich kodów

en: Shortcode icon
pl: Ikonka krótkiego kodu

en: Shortcode not specified
pl: Krótki kod nie został określony

en: Shortcodes
pl: Krótkie kody

en: Shortcodes Ultimate
pl: Krótkie kody Ultimate

en: Shortcodes Ultimate PRO
pl: Krótkie kody Ultimate PRO

en: Shortcodes Ultimate Settings
pl: Ustawienia Krótkie kody Ultimate

en: Shortcodes Ultimate is not activated, because it requires PHP version %1$s (or higher). You have version %2$s.
pl: Krótkie kody Ultimate nie są włączone, ponieważ wymagają wersji PHP %1$s (lub wyższej). Masz wersję %2$s.

en: Shortcodes Ultimate is not activated, because it requires WordPress version %1$s (or higher). You have version %2$s.
pl: Krótkie kody Ultimate nie są włączone, ponieważ wymagają WordPressa w wersji %1$s (lub nowszej). Masz wersję %2$s.

en: Shortcodes Ultimate widget
pl: Widżet Krótkie kody Ultimate

en: Shortcodes prefix
pl: Prefiks krótkich kodów

en: Show TOP link
pl: Pokaż odnośnik GÓRA

en: Show and hide on mouse click
pl: Pokaż i ukryj po kliknięciu myszką

en: Show and hide on mouse over
pl: Pokaż i ukryj po najechaniu myszką

en: Show childrens of entered post (enter post ID)
pl: Pokaż potomków wpisanego wpisu (wprowadź identyfikator wpisu)

en: Show full-screen button
pl: Pokaż przycisk odtwarzania pełnoekranowego

en: Show left and right arrows
pl: Pokaż strzałki w lewo i w prawo

en: Show less
pl: Pokaż „Mniej"

en: Show link to top of the page or not
pl: Pokaż odnośnik na górze strony lub nie

en: Show logo
pl: Pokaż logo

en: Show more
pl: Pokaż „Więcej”

en: Show only posts with selected status
pl: Pokaż tylko wpisy z wybranym statusem

en: Show pagination
pl: Pokaż paginację

en: Show player controls (play/pause etc.) or not
pl: Pokaż, bądź ukryj przyciski sterowania (odtwarzanie/pauza itp.)

en: Show posts associated with a certain custom field
pl: Pokaż wpisy powiązane z określonym polem własnym

en: Show posts associated with certain taxonomy
pl: Pokaż wpisy powiązane z określoną taksonomią

en: Show posts associated with specified taxonomy terms.
pl: Pokaż wpisy powiązane ze wskazanymi terminami taksonomicznymi.

en: Show related videos
pl: Pokaż powiązane filmy

en: Show related videos at the end of the video
pl: Pokaż powiązane filmy po zakończeniu filmu

en: Show titles
pl: Pokaż tytuły

en: Show video info
pl: Pokaż informacje o filmie

en: Show videos info (title/author) on the start screen
pl: Pokaż informacje o filmie (tytuł/autor) na ekranie początkowym

en: Siblings
pl: Rodzeństwo

en: Simple
pl: Prosty

en: Simple yet stylish colorful block with caption and content
pl: Prosty, a zarazem stylowy, kolorowy blok z podpisem i treścią

en: Single CSS class
pl: Pojedyncza klasa CSS

en: Single item height (in pixels)
pl: Wysokość pojedynczego elementu (w pikselach)

en: Single item width (in pixels)
pl: Szerokość pojedynczego elementu (w pikselach)

en: Single tab
pl: Pojedyncza karta

en: Size
pl: Rozmiar

en: Size of the uploaded icon in pixels
pl: Rozmiar przesłanej ikonki w pikselach

en: Skip default settings
pl: Pomiń ustawienia domyślne

en: Slide link
pl: Odnośnik slajdu

en: Slide link (added in media editor)
pl: Odnośnik slajdu (dodany w edytorze mediów)

en: Slider (Dep.)
pl: Pokaz slajdów (przest.)

en: Slider height (in pixels)
pl: Wysokość pokazu slajdów (w pikselach)

en: Slider width (in pixels)
pl: Szerokość pokazu slajdów (w pikselach)

en: Slides style
pl: Styl slajdów

en: Slow
pl: Powoli

en: Small description under button text. This option is incompatible with icon.
pl: Krótki opis pod tekstem przycisku. Ta opcja jest niezgodna z ikonką.

en: Soft
pl: Gładkie

en: Solid
pl: Jednolita

en: Some minor features of the plugin have been automatically disabled to improve the security.
pl: Niektóre drobne funkcje wtyczki zostały automatycznie wyłączone w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

en: Sort retrieved posts by parameter
pl: Sortuj pobrane wpisy według parametru

en: Source
pl: Źródło

en: Spacer
pl: Odstęp

en: Spacing
pl: Odstępy

en: Specify animation speed
pl: Ustal szybkość animacji

en: Specify number of posts that you want to show. Enter -1 to get all posts
pl: Określ ilość wpisów, które chcesz wyświetlić. Wprowadź -1 aby wyświetlić wszystkie wpisy

en: Specify offset to start posts loop not from first post
pl: Określ przesunięcie, od którego rozpocznie działanie pętla pobierająca wpisy - nie będzie to pierwszy wpis

en: Speed
pl: Szybkość

en: Splash screen
pl: Ekran powitalny

en: Spoiler
pl: Spojler

en: Spoiler title
pl: Tytuł spojlera

en: Spoiler with hidden content
pl: Spoiler z ukrytą treścią

en: Sports
pl: Sport

en: Square
pl: Kwadrat

en: Stack – tab handles will stack vertically
pl: Stos – uchwyty kart będą układane pionowo

en: Start the playback of the video automatically after the player load. May not work on some mobile OS versions
pl: Rozpocznij odtwarzanie filmu automatycznie po wczytaniu odtwarzacza. Może nie działać w niektórych wersjach systemów mobilnych

en: Stroked
pl: Obrysowany

en: Style
pl: Styl

en: Style of the label
pl: Styl etykiety

en: Styled button
pl: Wygląd przycisku

en: Styled heading
pl: Wygląd nagłówka

en: Styled image frame
pl: Stylizowana ramka obrazka

en: Styled label
pl: Stylizowana etykieta

en: Styled table
pl: Stylizowana tabela

en: Styled table from CSV file
pl: Stylizowana tabela z pliku CSV

en: Styled unordered list
pl: Stylizowana lista nieuporządkowana

en: Sub pages
pl: Podstrony

en: Subtitles
pl: Napisy

en: Success
pl: Powodzenie

en: Supported blocks
pl: Obsługiwane bloki

en: Switch to Image Carousel
pl: Przełącz na karuzelę obrazków

en: Tab
pl: Karta

en: Tab content
pl: Treść karty

en: Tab name
pl: Nazwa karty

en: Tab title
pl: Tytuł karty

en: Table
pl: Tabela

en: Tabs
pl: Karty

en: Tabs container
pl: Kontener kart

en: Target
pl: Cel

en: Taxonomy
pl: Taksonomia

en: Taxonomy term operator
pl: Operator logiczny taksonomii

en: Taxonomy terms operator
pl: Operator terminów taksonomicznych

en: Technics
pl: Technologie

en: Template
pl: Szablon

en: Template name
pl: Nazwa szablonu

en: Term descriptions (Categories, Tags, Custom Taxonomies)
pl: Opisy terminów (kategorie, znaczniki, własne taksonomie)

en: Terms
pl: Taksonomie

en: Testimonail shortcode
pl: Krótki kod referencji

en: Testimonial
pl: Referencja

en: Text align
pl: Wyrównanie tekstu

en: Text alignment
pl: Wyrównanie tekstu

en: Text color
pl: Kolor tekstu

en: Text for the GO TOP link
pl: Tekst odnośnika PRZEJDŹ NA GÓRĘ

en: Text for the box title
pl: Treść tytułu pola

en: Text for the login link
pl: Tekst odnośnika do logowania

en: Text in spoiler title
pl: Tekst w tytule spojlera

en: Text placeholder
pl: Tekst zastępczy

en: Text shadow
pl: Cień tekstu

en: Text widgets
pl: Widżety tekstowe

en: Text with icon
pl: Tekst z ikonką

en: Thank you!
pl: Dziękuję!

en: The <b>onclick</b> attribute cannot be used while <b>Unsafe features</b> option is turned off
pl: Atrybutu <b>onclick</b> nie można używać, gdy opcja <b>Niebezpieczne funkcje</b> jest wyłączona

en: The <b>url</b> attribute cannot be used while <b>Unsafe features</b> option is turned off
pl: Atrybutu <b>url</b> nie można używać, gdy opcja <b>Niebezpieczne funkcje</b> jest wyłączona

en: The ID of the element. Use the value from the Content source field of the lightbox shortcode.
pl: Identyfikator elementu. Użyj wartości z pola „Źródło treści” krótkiego kodu lightbox.

en: The URL of a CSV file that will be displayed
pl: Adres URL pliku CSV który zostanie wyświetlony

en: The alignment of the gallery thumbnails
pl: Wyrównanie miniaturek galerii

en: The alignment of the tooltip content
pl: Wyrównanie treści podpowiedzi

en: The content to store in the QR code. You can use here any text or even URL.<br>Use %1$s to display the URL of the current page or %2$s to display the permalink of the current post.
pl: Treść do zapisania w kodzie QR. Możesz tu użyć dowolnego tekstu, a nawet adresu URL.<br>Użyj %1$s, aby wyświetlić adres URL bieżącej strony lub %2$s, aby wyświetlić stały odnośnik do bieżącego wpisu.

en: The download attribute specifies that the button URL will be downloaded when a user clicks on the button. The value of the attribute will be the name of the downloaded file.
pl: Atrybut „pobierz” określa, że adres URL przycisku zostanie pobrany po kliknięciu przycisku przez użytkownika. Wartością atrybutu będzie nazwa pobranego pliku.

en: The font size of the tooltip content
pl: Wielkość liter w treści podpowiedzi

en: The inner spacing of the element (in pixels)
pl: Odległość wewnętrzna elementu (w pikselach)

en: The maximum width of the element. CSS units are allowed.
pl: Maksymalna szerokość elementu. Dozwolone są jednostki CSS.

en: The maximum width of the tooltip, in pixels
pl: Maksymalna szerokość podpowiedzi w pikselach

en: The minimum width of the element. CSS units are allowed.
pl: Minimalna szerokość elementu. Dozwolone są jednostki CSS.

en: The most powerful shortcode plugin for WordPress
pl: Najpotężniejsza wtyczka z krótkim kodem dla WordPressa

en: The outer spacing of the element (in pixels)
pl: Odległość zewnętrzna elementu (w pikselach)

en: The plugin includes over 60 amazing shortcodes
pl: Wtyczka zawiera ponad 60 niesamowitych krótkich kodów

en: The radius of the tooltip corners, in pixels. Use 0 to make corners square
pl: Promień narożników podpowiedzi w pikselach. Użyj 0, aby narożniki były kwadratowe

en: The utility shortcode to display various post data, like post title, status or excerpt
pl: Krótki kod narzędzia do wyświetlania różnych danych wpisu, takich jak tytuł wpisu, status lub zajawka

en: The width of the element. CSS units are allowed.
pl: Szerokość elementu. Dozwolone są jednostki CSS.

en: Theme
pl: Motyw

en: Theme template
pl: Szablon motywu

en: There is a much better shortcode for your images. Have you already tried the Image Carousel? It can create both sliders and carousels.
pl: Istnieje o wiele lepszy krótki kod dla Twoich obrazków. Czy wypróbowałeś już karuzelę obrazków? Umożliwia ona tworzenie zarówno pokazu slajdów, jak i karuzel.

en: Thickness of a margin (in pixels)
pl: Grubość marginesu (w pikselach)

en: This color will applied only to box for not logged users
pl: Ten kolor będzie stosowany tylko do pól dla niezalogowanych użytkowników

en: This color will be applied to the selected icon. Does not works with uploaded icons
pl: Ten kolor zostanie zastosowany do wybranej ikonki. Nie działa z przesłanymi ikonkami

en: This content is for registered users only. Please %login%.
pl: Ta treść jest dostępna tylko dla zarejestrowanych użytkowników. Proszę %login%.

en: This content will be available only for non-logged visitors
pl: Ta treść będzie dostępna tylko dla niezalogowanych użytkowników

en: This content will be shown after the value
pl: Treść do wyświetlenia za danymi

en: This content will be shown before the value
pl: Treść do wyświetlenia przed danymi

en: This is box title
pl: To jest tytuł pola

en: This menu doesn't exists, or has no elements
pl: To menu, nie istnieje albo nie zawiera żadnych elementów

en: This option adds links to carousel slides.
pl: Opcja ta dodaje odnośniki do slajdów karuzelowych.

en: This option allows to enable/disable image cropping and crop aspect ratio.
pl: Opcja ta umożliwia włączenie/wyłączenie przycinania obrazka i przycinania proporcji obrazka.

en: This option allows you to enable shortcodes in places where they are disabled by default
pl: Ta opcja umożliwia włączenie krótkich kodów w miejscach, w których są one domyślnie wyłączone

en: This option allows you to hide less link, when the text block has been expanded
pl: Opcja ta umożliwia ukrycie odnośnika „Mniej”, gdy blok tekstu jest rozszerzony

en: This option control carousel controls appearance.
pl: Ta opcja kontroluje wygląd karuzeli.

en: This option control carousel slides appearance.
pl: Ta opcja kontroluje wygląd slajdów karuzeli.

en: This option control slides transition speed.
pl: Opcja ta kontroluje szybkość przejścia slajdów.

en: This option control the number of columns used in the carousel.
pl: Opcja ta kontroluje liczbę kolumn używanych w karuzeli.

en: This option controls how shortcode will look and function on mobile devices.
pl: Opcja ta kontroluje wygląd i działanie krótkiego kodu na urządzeniach mobilnych.

en: This option controls how slide links will be opened.
pl: Opcja ta kontroluje sposób otwierania odnośników do slajdów.

en: This option controls how the gallery will be aligned within a page. Left, Right, and Center options require Max Width to be set. Full option requires page template with no sidebar.
pl: Ta opcja kontroluje sposób wyrównania galerii na stronie. Opcje „Lewo”, „Prawo” i „Środek” wymagają ustawienia maksymalnej szerokości. Opcja „Pełna” wymaga szablonu strony bez panelu bocznego.

en: This option controls pagination
pl: Ta opcja kontroluje paginację

en: This option controls the size of carousel slide images. This option only affects image quality, not the actual slide size.
pl: Ta opcja kontroluje rozmiar obrazków slajdów karuzeli. Opcja ta wpływa tylko na jakość obrazka, a nie na rzeczywisty rozmiar slajdu.

en: This option controls the size of thumbnail images. This option only affects image quality, not the actual thumbnail size.
pl: Ta opcja kontroluje rozmiar miniatur. Wpływa ona tylko na jakość obrazka, a nie na rzeczywisty rozmiar miniaturki.

en: This option defines which images will be shown in the gallery. Images can be selected manually from media library or fetched automatically from post featured images, or even filtered by a taxonomy.
pl: Ta opcja definiuje, które obrazki będą wyświetlane w galerii. Obrazki można wybierać ręcznie z multimediów, pobierać automatycznie z wyróżnionych obrazków we wpisie, a nawet filtrować według taksonomii.

en: This option determines how the tooltip will be opened
pl: Ta opcja określa sposób otwierania podpowiedzi

en: This option enables alternative (deprecated) mode for nested shortcodes.
pl: Opcja ta włącza alternatywny (przestarzały) tryb dla zagnieżdżonych krótkich kodów.

en: This option enables dots/pages navigation.
pl: Ta opcja umożliwia nawigację za pomocą kropek/stron.

en: This option enables left/right arrow navigation.
pl: Opcja ta umożliwia nawigację za pomocą strzałek lewo/prawo.

en: This option enables outline when carousel gets focus. The outline improves keyboard navigation.
pl: Ta opcja włącza kontur, gdy karuzela jest aktywna. Kontur usprawnia nawigację za pomocą klawiatury.

en: This option enables potentially unsafe features of the plugin such as onlick attribute of the Button shortcode. The option is enabled by default and is turned off automatically once you have more than one non-admin user on the site.
pl: Ta opcja włącza potencjalnie niebezpieczne funkcje wtyczki, takie jak atrybut onlick krótkiego kodu przycisku. Opcja jest domyślnie włączona i wyłącza się automatycznie, gdy na stronie jest więcej niż jeden użytkownik bez uprawnień administratora.

en: This option enables random order for selected images
pl: Ta opcja umożliwia losową kolejność wybranych obrazków

en: This option enables tooltip shadow
pl: Ta opcja włącza cień podpowiedzi

en: This option hides all deprecated shortcodes from the Insert Shortcode window and at the Available Shortcodes page. Hidden shortcodes will continue to work.
pl: Ta opcja ukrywa wszystkie przestarzałe krótkie kody w oknie „Wstaw krótki kod” i na stronie „Dostępne krótkie kody”. Ukryte krótkie kody będą nadal działać.

en: This option specifies whether an anchor will be added to page URL after clicking a tab
pl: Ta opcja określa, czy po kliknięciu karty do adresu URL strony zostanie dodana kotwica

en: This option specifies whether an anchor will be added to page URL after clicking the spoiler
pl: Ta opcja określa, czy po kliknięciu spoilera do adresu URL strony zostanie dodana kotwica

en: This parameter controls whether videos play inline or fullscreen in an HTML5 player on iOS
pl: Ten parametr określa, czy filmy odtwarzane są w trybie zwykłym lub pełnoekranowym w odtwarzaczu HTML5 na iOS

en: This parameter determines what HTML tag will be used for animation wrapper. Turn this option to YES and animated element will be wrapped in SPAN instead of DIV. Useful for inline animations, like buttons
pl: Ten parametr określa, który znacznik HTML zostanie użyty do obwoluty animacji. Ustaw tę opcję na TAK, a animowany element zostanie zapakowany w SPAN zamiast DIV. Przydatne w przypadku animacji wbudowanych, takich jak przyciski

en: This parameter indicates whether the embedded player will display player controls (like a play button or volume control) within a dark or light control bar
pl: Ten parametr wskazuje, czy osadzony odtwarzacz będzie wyświetlał elementy sterujące odtwarzacza (takie jak przycisk odtwarzania lub regulacja głośności) na ciemnym lub jasnym pasku sterowania

en: This parameter indicates whether the video controls will automatically hide after a video begins playing
pl: Ten parametr wskazuje, czy elementy sterujące filmu zostaną automatycznie ukryte po rozpoczęciu odtwarzania filmu

en: This parameter indicates whether the video player controls will display
pl: Ten parametr wskazuje, czy elementy sterujące odtwarzacza filmu będą wyświetlane

en: This parameter lets you use a YouTube player that does not show a YouTube logo. Set the parameter value to YES to prevent the YouTube logo from displaying in the control bar. Note that a small YouTube text label will still display in the upper-right corner of a paused video when the user's mouse pointer hovers over the player
pl: Ten parametr umożliwia korzystanie z odtwarzacza YouTube, który nie wyświetla logo YouTube. Ustaw wartość parametru na TAK, aby zapobiec wyświetlaniu logo YouTube na pasku sterowania. Pamiętaj, że mała etykieta tekstowa YouTube będzie nadal wyświetlana w prawym górnym rogu wstrzymanego filmu, gdy kursor myszy użytkownika znajdzie się nad odtwarzaczem

en: This parameter specifies whether the video will automatically start to play when the player loads. Please note, in modern browsers autoplay option only works with the mute option enabled
pl: Ten parametr określa, czy odtwarzanie filmu rozpocznie się automatycznie po wczytaniu odtwarzacza. Uwaga: w nowoczesnych przeglądarkach opcja auto odtwarzania działa tylko z włączoną opcją wyciszenia

en: This prefix will be used in shortcode names. For example: set <code>MY_</code> prefix and shortcodes will look like <code>[MY_button]</code>. Please note that this setting does not change shortcodes that have been inserted earlier. Change this setting very carefully.
pl: Ten prefiks będzie używany w nazwach krótkich kodów. Na przykład: ustaw prefiks <code>MY_</code>, a krótkie kody będą wyglądać tak: <code>[MY_button]</code>. Pamiętaj, że to ustawienie nie zmienia krótkich kodów, które zostały wstawione wcześniej. Zmieniaj to ustawienie bardzo ostrożnie.

en: This shortcode allows you to show content only at the specified time.
pl: Ten krótki kod umożliwia wyświetlanie treści tylko w określonym czasie.

en: This shortcode can display a user data, like login or email, including meta fields
pl: Ten krótki kod może wyświetlać dane użytkownika, takie jak login lub adres e-mail, w tym pola meta

en: This shortcode cannot be used while <b>Unsafe features</b> option is turned off
pl: Tego krótkiego kodu nie można używać, gdy opcja <b>Niebezpieczne funkcje</b> jest wyłączona

en: This shortcode doesn't work in live preview. Please insert it into editor and preview on the site.
pl: Ten krótki kod nie działa w podglądzie na żywo. Proszę wkleić go do edytora i wyświetlić podgląd na stronie.

en: This shortcode is available in the Pro version. Upgrade now to get 15 additional shortcodes, including %s and others
pl: Ten krótki kod jest dostępny w wersji Pro. Zaktualizuj teraz, aby uzyskać 15 dodatkowych krótkich kodów, w tym %s i inne

en: This text block can be expanded
pl: Ten blok tekstowy, może być rozszerzony

en: This text will be shown if data is not found
pl: Tekst ten zostanie wyświetlony, przy braku danych

en: Three fifth
pl: Trzy piąte

en: Three fourth
pl: Trzy czwarte

en: Thumbnails quality (if applicable)
pl: Jakość miniaturek (jeśli dotyczy)

en: Time
pl: Czas

en: Title
pl: Tytuł

en: Title attribute
pl: Atrybut tytułu

en: Title display mode
pl: Sposób wyświetlania tytułu

en: Title of the tooltip. Use empty value to hide the title
pl: Tytuł podpowiedzi. Użyj pustej wartości, aby ukryć tytuł

en: Title text color
pl: Kolor tekstu tytułu

en: Title:
pl: Tytuł:

en: Tooltip
pl: Podpowiedź

en: Tooltip background color
pl: Kolor tła podpowiedzi

en: Tooltip border radius
pl: Promień obramowania podpowiedzi

en: Tooltip content
pl: Treści podpowiedzi

en: Tooltip position
pl: Położenie podpowiedzi

en: Tooltip shadow
pl: Cień podpowiedzi

en: Tooltip text color
pl: Kolor tekstu podpowiedzi

en: Tooltip title
pl: Tytuł podpowiedzi

en: Tooltip window with custom content
pl: Okienko podpowiedzi z własną treścią

en: Top
pl: Góra

en: Top link anchor
pl: Kotwica odnośnika Góra

en: Transition speed
pl: Szybkość przejścia

en: Trashed
pl: W koszu

en: Two fifth
pl: Dwie piąte

en: Two shortcodes for breaking your content into tabs
pl: Dwa krótkie kody do podziału treści na karty

en: Two shortcodes for creating flexible multi-column layouts
pl: Dwa krótkie kody do tworzenia elastycznych układów wielokolumnowych

en: Two third
pl: Dwie trzecie

en: Type
pl: Rodzaj

en: URL
pl: Adres URL

en: Underlined
pl: Podkreślone

en: Unsafe features
pl: Niebezpieczne funkcje

en: Upgrade to PRO
pl: Ulepsz do PRO

en: Url
pl: Adres URL

en: Url of Dailymotion page with video
pl: Adres URL strony Dailymotion z filmem

en: Url of Vimeo page with video
pl: Url do strony Vimeo z filmem

en: Url of YouTube page with video. Ex: http://youtube.com/watch?v=XXXXXX
pl: Url strony na YouTube z filmem. Np: http://youtube.com/watch?v=XXXXXX

en: Url of the quote author. Leave empty to disable link
pl: Url autora cytatu. Pozostawienie pustego pola, wyłączy linkowanie

en: Url to mp4/flv video-file
pl: Adres URL do pliku filmu mp4/flv

en: Url to poster image, that will be shown before playback
pl: Adres URL do obrazka plakatu, który zostanie wyświetlony przed odtworzeniem

en: Url to uploaded document. Supported formats: doc, xls, pdf etc.
pl: Adres URL przesłanego dokumentu. Obsługiwane formaty: doc, xls, pdf itp.

en: Use language code as the value to enable subtitles. Example values: en, es
pl: Użyj kodu języka jako wartości, aby włączyć napisy. Przykładowe wartości: en, es

en: Use template file name (with optional .php extension). If you need to use templates from theme sub-folder, use relative path. Example values: %1$s, %2$s, %3$s
pl: Użyj nazwy pliku szablonu (z opcjonalnym rozszerzeniem .php). Jeśli chcesz użyć szablonów z pod katalogu motywu, użyj ścieżki względnej. Przykładowe wartości: %1$s, %2$s, %3$s

en: Use this field to add custom links to slides used with Slider, Carousel and Custom Gallery shortcodes
pl: Użyj tego pola, aby dodać własne odnośniki do slajdów używanych ze skróconymi kodami pokazu slajdów, karuzel i galerii własnych

en: Use this option to enable anchors in pagination links. As a result, after navigating to a new page, browser will scroll in the posts element.
pl: Użyj tej opcji, aby włączyć kotwice w odnośnikach paginacji. W rezultacie po przejściu na nową stronę przeglądarka przewinie element wpisów.

en: Use this option to set a custom anchor for the Go to top link
pl: Użyj tej opcji, aby ustawić własną kotwicę dla odnośnika Przejdź na górę

en: Use this option to set a custom label for the next page link.
pl: Użyj tej opcji, aby ustawić niestandardową etykietę dla odnośnika do następnej strony.

en: Use this option to set a custom label for the previous page link.
pl: Użyj tej opcji, aby ustawić własną etykietę dla odnośnika do poprzedniej strony.

en: User ID
pl: Identyfikator użytkownika

en: User data
pl: Dane użytkownika

en: User data field name. Custom meta field names are also allowed.
pl: Nazwa pola danych użytkownika. Dozwolone są również własne nazwy pól meta.

en: Value is a comma-separated list of video IDs to play. If you specify a value, the first video that plays will be the VIDEO_ID specified in the URL path, and the videos specified in the playlist parameter will play thereafter
pl: Wartość to lista identyfikatorów filmów do odtworzenia, rozdzielona przecinkami. Jeśli podasz wartość, pierwszym odtworzonym filmem będzie VIDEO_ID określony w ścieżce URL, a następnie odtworzone zostaną filmy określone w parametrze lista odtwarzania

en: Variable
pl: Zmienna

en: Vertical
pl: Pionowo

en: Vertical offset
pl: Przesunięcie pionowe

en: Video
pl: Film

en: View all shortcodes
pl: Wyświetl wszystkie krótkie kody

en: Viewer height
pl: Wysokość przeglądarki

en: Viewer width
pl: Szerokość przeglądarki

en: Vimeo video
pl: Film z Vimeo

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Warning!
pl: Uwaga!

en: Welcome to %s
pl: Witamy w %s

en: What
pl: Co

en: What to generate
pl: Co ma być generowane

en: Width
pl: Szerokość

en: Will be replaced with
pl: Zostanie zastąpiony przez

en: Words
pl: Słowa

en: Wrap the dummy text with a div container
pl: Otocz tekst zastępczy kontenerem div

en: Wrapper
pl: Obwoluta

en: Wrapper for animation. Any nested element will be animated
pl: Obwoluta animacji. Każdy zagnieżdżony element będzie animowany

en: Years
pl: Lata

en: Yes
pl: Tak

en: You are editing advanced settings. Do NOT modify anything in here unless you know what you are doing.
pl: Edytujesz ustawienia zaawansowane. NIE modyfikuj niczego, jeśli nie wiesz, co robisz.

en: You are using the Free version of Shortcodes Ultimate. Upgrade to PRO to get even more awesome features.
pl: Korzystasz z darmowej wersji Krótkie kody Ultimate. Ulepsz do PRO, aby uzyskać jeszcze więcej niesamowitych funkcji.

en: You can apply custom filter to the retrieved value. Enter here function name. Your function must accept one argument and return modified value. Name of your function must include word <b>filter</b>. Example function:
pl: Możesz zastosować niestandardowy filtr do pobranej wartości. Wpisz tutaj nazwę funkcji. Funkcja musi przyjmować jeden argument i zwracać zmodyfikowaną wartość. Nazwa funkcji musi zawierać słowo <b>filtr</b>. Przykładowa funkcja:

en: You can make this QR code clickable. Enter here the URL
pl: Możesz zamienić, ten kod QR w przycisk. Wprowadź tu URL

en: You can specify custom post ID. Leave this field empty to use an ID of the current post. Current post ID may not work in Live Preview mode
pl: Możesz określić niestandardowy identyfikator wpisu. Pozostaw to pole puste, aby użyć identyfikatora bieżącego wpisu. Identyfikator bieżącego wpisu może nie działać w trybie podglądu na żywo

en: You can specify custom post ID. Post slug is also allowed. Leave this field empty to use ID of the current post. Current post ID may not work in Live Preview mode
pl: Możesz określić niestandardowy identyfikator wpisu. Dozwolony jest również uproszczona nazwa wpisu. Pozostaw to pole puste, aby użyć identyfikatora bieżącego wpisu. Identyfikator bieżącego wpisu może nie działać w trybie podglądu na żywo

en: You can specify custom user ID. Leave this field empty to use an ID of the current user
pl: Wpisz dowolne ID użytkownika. Jeśli pozostawisz to puste, zostanie użyte ID aktualnego użytkownika

en: You can upload custom icon for this box
pl: Możesz przesłać własną ikonkę dla tego pola

en: You can upload custom icon for this button or pick a built-in icon
pl: Możesz przesłać własną ikonkę dla tego przycisku lub wybrać wbudowaną ikonkę

en: You can upload custom icon for this list or pick a built-in icon
pl: Możesz przesłać własną ikonkę dla tej listy lub wybrać wbudowaną ikonkę

en: You can use unique anchor for this spoiler to access it with hash in page url. For example: type here <b%value>Hello</b> and then use url like http://example.com/page-url#Hello. This spoiler will be open and scrolled in
pl: Możesz użyć unikatowej kotwicy dla tego spoilera, aby uzyskać do niego dostęp za pomocą hasha w adresie URL strony. Na przykład: wpisz tutaj <b%value>Witaj</b>, a następnie użyj adresu URL takiego jak http://example.com/page-url#Witaj. Ten spoiler będzie otwarty i przewijany

en: You can use unique anchor for this tab to access it with hash in page url. For example: use <b%value>Hello</b> and then navigate to url like http://example.com/page-url#Hello. This tab will be activated and scrolled in
pl: Możesz użyć unikatowego zakotwiczenia dla tej karty, aby uzyskać do niej dostęp za pomocą hasha w adresie URL strony. Na przykład: użyj <b%value>Hello</b>, a następnie przejdź do adresu URL takiego jak http://example.com/page-url#Hello. Ta karta zostanie włączona i będzie można ją przewijać

en: YouTube advanced
pl: YouTube zaawansowany

en: YouTube video
pl: Filmy z YouTube'a

en: YouTube video player with advanced settings
pl: Odtwarzacz filmów YouTube z zaawansowanymi ustawieniami

en: Zoom sets the initial zoom level of the map. Accepted values range from 1 (the whole world) to 21 (individual buildings). Use 0 (zero) to set zoom level depending on displayed object (automatic)
pl: Zoom ustawia początkowy poziom powiększenia mapy. Dopuszczalne wartości to od 1 (cały świat) do 21 (pojedyncze budynki). Użyj 0 (zero), aby ustawić poziom powiększenia w zależności od wyświetlanego obiektu (automatycznie).

en: default template with thumbnail, title, and excerpt
pl: domyślny szablon z miniaturką, tytułem i zajawką

en: default template with various meta data
pl: domyślny szablon z różnymi metadanymi

en: field is not allowed
pl: pole nie jest dozwolone

en: images not found
pl: obrazów nie znaleziono

en: invalid ID. Use the value from the Content source field of the lightbox shortcode.
pl: nieprawidłowy identyfikator. Użyj wartości z pola „Źródło treści” krótkiego kodu lightboxa.

en: invalid URL
pl: nieprawidłowy adres URL

en: invalid delimiter
pl: nieprawidłowy ogranicznik

en: invalid feed URL
pl: nieprawidłowy adres URL kanału

en: invalid post ID
pl: nieprawidłowy identyfikator wpisu

en: invalid reference_tag
pl: nieprawidłowy tag_referencyjny

en: invalid template name
pl: nieprawidłowa nazwa szablonu

en: login
pl: logowanie

en: my name is Vova Anokhin. I am the developer of the Shortcodes Ultimate plugin.<br>If you like this plugin, please write a few words about it at wordpress.org or twitter. Your opinion will help other people.
pl: nazywam się Vova Anokhin. Jestem twórcą wtyczki Krótkie kody Ultimate.<br>Jeśli podoba Ci się ta wtyczka, napisz o niej kilka słów na wordpress.org lub Twitterze. Twoja opinia pomoże innym.

en: no items in the feed
pl: brak elementów w kanale

en: per year
pl: na rok

en: please specify correct source
pl: proszę, wprowadź właściwe źródło

en: please specify correct url
pl: proszę, podaj poprawny url

en: please specify meta key name
pl: proszę podać nazwę klucza meta

en: please specify template name
pl: proszę podać nazwę szablonu

en: please specify the data
pl: proszę podać dane

en: post ID is incorrect
pl: identyfikator wpisu jest nieprawidłowy

[ctx: shortcodes-ultimate]
en: Any post type
pl: Dowolny typ treści

en: single post template
pl: szablon pojedynczego wpisu

en: small teasers containing post thumbnails and titles
pl: małe zwiastuny zawierające miniaturki i tytuły wpisów

en: the URL of the directory of the current theme
pl: adres URL katalogu bieżącego motywu

en: the URL of the directory of the plugin
pl: adres URL katalogu wtyczki

en: the URL of the site home page
pl: adres URL witryny strony domowej

en: unable to display data, check the post status and password
pl: nie można wyświetlić danych, sprawdź status wpisu i hasło

en: unordered list with post titles
pl: nieuporządkowana lista z tytułami wpisów

en: user not found
pl: użytkownik nie został znaleziony

en: with trailing slash
pl: z ukośnikiem na końcu
