Plugins - - en to tr translation catalogue (1942 entries)

en: No, please don't.
tr: Hayır, lütfen yapma.

en: Yes, show me the news.
tr: Evet bana haberleri görüntüle.

en: Do you want to see official news from this plugin in this Events and News section?
tr: Etkinlik ve haberler bölümünde bu eklenti ile ilgili haberlerin görüntülenmesini ister misiniz?

en: Confirm
tr: Onayla

en: Select existing folder
tr: Var olan bir klasör seçin

en: Hurry, offer ends %s.
tr: Acele edin fırsat %s tarihinde kaçacak.

en: Get 20%% off now with code %s.
tr: Tamam %%20 indirim almak için %s kodunu kullanın.

en: Backup incremental changes, instead of full backups (saving server resources), migrate your site with ease, get more remote storage locations, premium support and more.
tr: Tam yedekleme yerine (sunucu kaynaklarını korumak için) artımlı yedekleme yapın, sitenizi kolaylıkla taşıyın, daha fazla uzak depolama konumu, öncelikli destek ve diğer özellikleri elde edin.

en: Backup automatically before updates.
tr: Güncelleme öncesi otomatik yedekleme.

en: Must-use plugins
tr: Kullanılması gerekli eklentiler

en: The attempt to copy to the clipboard failed.
tr: Panoya kopyalama girişimi başarısız oldu.

en: The key was copied to the clipboard.
tr: Anahtar panoya kopyalandı.

en: Follow this link to read about how to set browser permission
tr: Tarayıcı izinlerininin nasıl ayarlanacağını öğrenmek için bu bağlantıya tıklayın

en: Your web browser prevented the copy operation.
tr: Tarayıcınız kopyalama işlemini engelledi.

en: Copy to clipboard
tr: Panoya kopyala

en: none present
tr: henüz bir şey yok

en: Enjoyed %s? Please leave us a %s rating on %s or %s
tr: %s eklentisini beğendiniz mi? Lütfen bir %s değerlendirmesi için %s sitesine gidin ya da %s

en: File size
tr: Dosya boyutu

en: Read more about signature version
tr: İmza sürümü hakkında ayrıntılı bilgi alın

en: Signature version
tr: İmza sürümü

en: Most likely, WordPress malfunctioned when copying the plugin files.
tr: Büyük olasılıkla, WordPress eklenti dosyalarını kopyalarken bir sorun çıktı.

en: You do not have UpdraftPlus completely installed - please de-install and install it again.
tr: UpdraftPlus tam olarak kurulmamış. Lütfen kaldırıp yeniden kurun.

en: You should de-install and then re-install the plugin (your settings and data will be retained).
tr: Eklentiyi kaldırıp yeniden kurmalısınız (ayarlarınız ve verileriniz korunur).

en: Most likely, WordPress did not correctly unpack the plugin when installing it.
tr: Büyük olasılıkla, WordPress eklentiyi kurarken paketi doğru şekilde açmamıştır.

en: It's free to use or try up to 5 sites.
tr: 5 siteye kadar ücretsiz deneyebilirsiniz.

en: If you have a few sites, it'll save hours.
tr: Bir kaç siteniz varsa saatlerce zaman kazanabilirsiniz.

en: See our documentation on how to carry out a normal migration here
tr: Buradan normal bir aktarımın nasıl yapılacağı hakkında bilgi almak için belgelere bakabilirsiniz

en: Temporary clones of WordPress subdomain multisite installations are not yet supported.
tr: WordPress alt etki alanı çoklu site kurulumlarının geçici kopyaları henüz desteklenmiyor.

en: UpdraftClone does the work.
tr: UpdraftClone tüm işi yapar.

en: Press the buttons...
tr: Tuşlara basın…

en: Rather than test things on your live site, you can UpdraftClone it, and then throw away your clone when done.
tr: Denemelerinizi canlı siteniz üzerinde yapmak yerine UpdraftClone kopyası üzerinde çalışabilir, hazır olduğunuzda kopyanızı atabilirsiniz.

en: A temporary clone is an instant copy of this website, running on our servers.
tr: Geçici kopya, bu sitenin sunucularımızda çalışan bir kopyasıdır.

en: You either need to activate it within your browser, or to use a JavaScript-capable browser.
tr: Tarayıcınızın JavaScript özelliğini etkinleştirmeli ya da JavaScript destekleyen bir tarayıcı kullanmalısınız.

en: This admin interface uses JavaScript heavily.
tr: Bu yönetim bölümünde oldukça fazla JavaScript kullanılır.

en: UpdraftPlus free includes Dropbox, Google Drive, Amazon S3, Rackspace and more.
tr: Ücretsiz UpdraftPlus Free sürümünde Dropbox, Google Drive, Amazon S3, Rackspace ve diğer seçenekler sunulur.

en: To avoid server-wide risks, always backup to remote cloud storage.
tr: Sunucu tarafında çıkabilecek sorunlara karşı yedeklerinizi her zaman uzak bulut depolamasına alın.

en: After using it once, you'll have saved the purchase price compared to the time needed to copy a site by hand.
tr: Bir kez kullandığınızda, bir siteyi el ile kopyalama zamanına göre ödeyeceğiniz maliyetin daha uygun olacağını görebilirsiniz.

en: Then, try out our "Migrator" add-on which can perform a direct site-to-site migration.
tr: Ardından, doğrudan siteden siteye aktarım yapabilen "Migrator" eklentimizi deneyin.

en: Note that some cloud storage providers do not allow this (e.g. Dropbox), so with those providers this setting will have no effect.
tr: Bazı (Dropbox gibi) bulut depolama hizmeti sağlayıcılarının buna izin vermediğini unutmayın. Bu seçeneğin bu tür hizmet sağlayıcılarda herhangi bir etkisi olmaz.

en: Choosing this option lowers your security by stopping UpdraftPlus from using SSL for authentication and encrypted transport at all, where possible.
tr: Bu seçenek kullanıldığında, UpdraftPlus kimlik doğrulaması ve şifrelenmiş aktarımda SSL kullanmayacağından güvenlik düzeyi düşer.

en: It means that UpdraftPlus will be using SSL only for encryption of traffic, and not for authentication.
tr: SSL, UpdraftPlus tarafından yalnız trafiği şifrelemek için kullanılır, kimlik doğrulaması için kullanılmaz.

en: Choosing this option lowers your security by stopping UpdraftPlus from verifying the identity of encrypted sites that it connects to (e.g. Dropbox, Google Drive).
tr: Bu seçenek kullanıldığında, UpdraftPlus bağlantı kurduğu şifrelenmiş sitelerin (Dropbox, Google Drive gibi) kimlik doğrulamasını yapmayacağından güvenlik düzeyiniz düşer.

en: However, if you get an SSL error, then choosing this option (which causes UpdraftPlus to use your web server's collection instead) may help.
tr: Ancak bir SSL hatası ile karşılaşırsanız bu seçeneği kullanmak işe yarayabilir (bu durumda UpdraftPlus, site sunucunuzun sertifika deposunu kullanır).

en: We keep these up to date.
tr: Bu bilgiler, güncel tutuyoruz.

en: By default UpdraftPlus uses its own store of SSL certificates to verify the identity of remote sites (i.e. to make sure it is talking to the real Dropbox, Amazon S3, etc., and not an attacker).
tr: Varsayılan olarak UpdraftPlus, uzak sitelerin kimliklerini doğrulamak için kendi SSL sertifika deposunu kullanır (iletişimin bir saldırganla değil, Dropbox, Amazon, S3 gibi gerçek bir hizmet sağlayıcı ile kurulduğundan emin olmak için).

en: It is relative to your content directory (which by default is called wp-content).
tr: İçerik klasörüne göredir (varsayılan olarak wp-content olarak adlandırılır).

en: This directory must be writable by your web server.
tr: Bu klasöre site sunucunuz tarafından yazılabiliyor olmalıdır.

en: This is where UpdraftPlus will write the zip files it creates initially.
tr: UpdraftPlus ZIP dosyalarını oluştururken buraya yazar.

en: Be careful to leave some margin if your web-server has a hard size limit (e.g. the 2 GB / 2048 MB limit on some 32-bit servers/file systems).
tr: Site sunucunuzun sabit bir boyut sınırı varsa boş alan için pay bırakmaya dikkat edin (bazı 32 bit sunucularda ya da dosya sistemlerinde en fazla 2 GB / 2048 MB sınırlaması vardır).

en: The default value is %s megabytes.
tr: Varsayılan değer: %s MegaBayt.

en: UpdraftPlus will split up backup archives when they exceed this file size.
tr: UpdraftPlus, bu dosya boyutunu aşan yedek arşivlerini parçalara böler.

en: This is not recommended (unless you plan to manually copy them to your computer), as losing the web-server would mean losing both your website and the backups in one event.
tr: Bu yapılandırma önerilmez. Yedekleri bilgisayarınıza el ile kopyalamayı düşünmüyorsanız, site sunucusunda çıkabilecek sorunlar hem sitenizin hem de yedeklerinizin kaybolmasına neden olacağından bir uzak depolama kullanmanız önerilir.

en: If you choose no remote storage, then the backups remain on the web-server.
tr: Uzak depolamayı seçmezseniz yedekler site sunucusunda kalır.

en: This can corrupt backups that you download from here.
tr: Bu durum, buradan indirdiğiniz yedekleri bozabilir.

en: Your WordPress installation has a problem with outputting extra whitespace.
tr: WordPress kurulumunuzda ek boşlukların çıktısı almakla ilgili bir sorun var.

en: You are recommended to turn safe_mode off, or to restore only one entity at a time
tr: safe_mode seçeneğini kapatmanız ya da bir kerede yalnızca bir kuruluşu geri yüklemeniz önerilir

en: This makes time-outs much more likely.
tr: Bu durum zaman aşımı sorunlarına yol açabilir.

en: You can de-subscribe at any time.
tr: İstediğiniz zaman abonelikten ayrılabilirsiniz.

en: UpdraftPlus news, high-quality training materials for WordPress developers and site-owners, and general WordPress news.
tr: UpdraftPlus haberleri, WordPress geliştiricileri ve site sahipleri için kaliteli eğitim materyalleri ve genel WordPress haberleri.

en: It cleans the database, compresses images and caches pages for ultimate speed.
tr: Sitenizi hızlandırmak için veri tabanını temizler, görselleri sıkıştırır ve sayfaları ön belleğe alır.

en: Makes your site fast and efficient.
tr: Sitenizin hızlı ve etkin kalmasını sağlayın.

en: You can also do this before deactivating/deinstalling UpdraftPlus if you wish.
tr: İsterseniz bu işlemi UpdraftPlus eklentisini etkisizleştirmeden ya da kaldırmadan önce de yapabilirsiniz.

en: You will then need to enter all your settings again.
tr: Ardından tüm ayarlarınızı yeniden yapmanız gerekecek.

en: This tool will replace all your saved settings.
tr: Bu araç kaydedilmiş tüm ayarlarınızı değiştirir.

en: You can also import previously-exported settings.
tr: Daha önce dışa aktarılmış ayarları içe aktarabilirsiniz.

en: This tool will export what is currently in the settings tab.
tr: Bu araç Ayarlar sekmesinde bulunan bilgileri dışa aktarır.

en: Here, you can export your UpdraftPlus settings (%s), either for using on another site, or to keep as a backup.
tr: UpdraftPlus ayarlarınızı buradan dışa aktarabilirsiniz (%s). Bu ayarları başka bir sitede kullanabilir ya da yedek olarak tutabilirsiniz.

en: We will attempt to restore by simply emptying the tables; this should work as long as you are restoring from a WordPress version with the same database structure (%s)
tr: Veri tabanı kullanıcınızın tabloları silme (drop) izni yok. Tablolar boşaltılarak geri yükleme denenecek. Aynı veri tabanı yapısını kullanan bir WordPress sürümünden geri yükleme yaptığınız sürece bu yöntemin işe yaraması beklenir (%s)

en: Your database user does not have permission to drop tables.
tr: Veri tabanı kullanıcınızın tabloları silme izni yok.

en: We will attempt to restore by simply emptying the tables; this should work as long as a) you are restoring from a WordPress version with the same database structure, and b) Your imported database does not contain any tables which are not already present on the importing site.
tr: Geri yükleme işlemi tablolar boşaltılarak yapılmaya çalışılacak. Bu yöntem yalnızca şu koşullarda işe yarar: a) Geri yükleme aynı veri tabanı yapısına sahip bir WordPress sürümünden yapılıyorsa b) İçe aktardığınız veri tabanında şu anda sitede bulunmayan bir tablo yoksa.

en: Your database user does not have permission to create tables.
tr: Veri tabanı kullanıcınızın tablo oluşturma izni yok.

en: If these happen, then you will need to manually restore the file via phpMyAdmin or another method.
tr: Bu durumda dosyayı phpMyAdmin ya da başka bir yöntem kullanarak el ile geri yüklemelisiniz.

en: Timeouts are much more likely.
tr: Zaman aşımı sorunları çıkabilir.

en: Warning: PHP safe_mode is active on your server.
tr: Dikkat: Sunucunuzda PHP safe_mode seçeneği etkin.

en: Check your file permissions.
tr: Dosya izinlerinizi denetleyin.

en: Could not move the files into place.
tr: Dosyalar yerlerine taşınamadı.

en: Check your wp-content/upgrade folder.
tr: wp-content/upgrade klasörünü denetleyin.

en: Could not move new files into place.
tr: Yeni dosyalar yerlerine taşınamadı.

en: It must be restored manually.
tr: Geri yükleme el ile yapılmalı.

en: UpdraftPlus is not able to directly restore this kind of entity.
tr: UpdraftPlus bu tür varlıkları doğrudan geri yükleyemez.

en: If you had anything necessary in your WordPress directory then you will need to re-add it manually from the zip file.
tr: WordPress klasöründe site için gereken şeyler varsa, bunları ZIP dosyasından el ile ayıklayıp siteye yüklemeniz gerekecek.

en: Skipping restoration of WordPress core when importing a single site into a multisite installation.
tr: Bir tekli site, çoklu site kurulumu içine aktarılırken WordPress çekirdeği geri yüklenmez.

en: Please try again.
tr: Lütfen yeniden deneyin.

en: An unknown error occurred while connecting to Vault.
tr: Vault ile bağlantı kurulurken bilinmeyen bir sorun çıktı.

en: Your web server's PHP installation does not include a <strong>required</strong> (for %s) module (%s).
tr: Site sunucunuzun PHP kurulumunda <strong>gerekli</strong> (%s için) bir modül (%s) eksik.

en: If you do not wish this to happen, then you should renew as soon as possible.
tr: Bunun olmasını istemiyorsanız en kısa zamanda aboneliğinizi yenilemelisiniz.

en: In a few days' time, your stored data will be permanently removed.
tr: Birkaç gün içinde depolanmış verileriniz kalıcı olarak silinecek.

en: You have an UpdraftPlus Vault subscription that has not been renewed, and the grace period has expired.
tr: Yenilenmemiş bir UpdraftPlus Vault aboneliğiniz olduğundan yetkisiz kullanım izni süresi sona erdi.

en: Please renew as soon as possible!
tr: Lütfen en kısa sürede aboneliğinizi yenileyin!

en: You are within the few days of grace period before it will be suspended, and you will lose your quota and access to data stored within it.
tr: Aboneliğiniz askıya alınmadan önce bir kaç gün daha yetkisiz izin süresi ile kullanabilirsiniz. Ondan sonra kotanızı ve depolanmış içeriğinize erişimi kaybedeceksiniz.

en: You have an UpdraftPlus Vault subscription with overdue payment.
tr: Ödemesi gecikmiş bir UpdraftPlus Vault aboneliğiniz var.

en: You should renew immediately to avoid losing the 12 months of free storage allowance that you get for being a current UpdraftPlus Premium customer.
tr: UpdraftPlus Premium aboneliğiniz ile birlikte sunulan 12 aylık ücretsiz depolama hakkınızı kaybetmemek için aboneliğinizi hemen yenilemelisiniz.

en: Your UpdraftPlus Premium purchase is over a year ago.
tr: UpdraftPlus Premium satın almanızın üzerinden bir yıl geçti.

en: Please try again after a few minutes.
tr: Lütfen birkaç dakika sonra yeniden deneyin.

en: An error occurred while fetching your Vault credentials.
tr: Vault kimlik doğrulama bilgileri alınırken bir sorun çıktı.

en: Please check your access credentials, and if those are correct then try another bucket name (as another %s user may already have taken your name).
tr: Lütfen kimlik doğrulama bilgilerinizi denetleyin. Bilgileriniz doğruysa farklı bir klasör adı deneyin (bu ad daha önce başka bir %s kullanıcısı tarafından alınmış olabilir).

en: Failure: We could not successfully access or create such a bucket.
tr: Başarısız: Böyle bir klasöre erişilemedi ya da oluşturulamadı.

en: Error: Failed to download %s.
tr: Hata: %s indirilemedi.

en: Check your permissions and credentials.
tr: İzinlerinizi ve kimlik doğrulama bilgilerinizi denetleyin.

en: Error: Failed to access bucket %s.
tr: Hata: %s klasörüne erişilemedi.

en: Get your access credentials from your OpenStack Swift provider, and then pick a container name to use for storage.
tr: OpenStack Swift hizmeti sağlayıcınızdan kimlik doğrulama bilgilerinizi alın ve disk için kullanacağınız bir kapsayıcı adı belirleyin.

en: You will need to change your site's address (%s) before you can use %s for storage.
tr: Sitenizin adresini (%s) değiştirdikten sonra %s depolama hizmetinden faydalanabilirsiniz.

en: %s does not allow authorisation of sites hosted on direct IP addresses.
tr: %s doğrudan IP adreslerinde barındırılan sitelerin kimlik doğrulamasına izin vermiyor.

en: The description below is sufficient for more expert users.
tr: Aşağıdaki açıklama daha uzman kullanıcılar için yeterlidir.

en: Finally, if that does not work, then use expert mode to wipe all your settings, create a new Google client ID/secret, and start again.
tr: Son olarak, bu işe yaramazsa tüm ayarlarınızı silmek için uzman kipini kullanın, yeni bir Google istemci kimliği/parolası oluşturun ve yeniden başlayın.

en: Re-check it, then follow the link to authenticate again.
tr: Yeniden kontrol edin ve ardından kimliği yeniden doğrulamak için bağlantıya tıklayın.

en: This often means that you entered your client secret wrongly, or that you have not yet re-authenticated (below) since correcting it.
tr: Bu durum genellikle istemci parolanızı yanlış yazdığınız ya da düzelttikten sonra kimliği henüz yeniden doğrulamadığınız (aşağıdan) anlamına gelir.

en: No refresh token was received from Google.
tr: Google tarafından herhangi bir yenileme kodu alınmadı.

en: Turning off any debugging settings may also help).
tr: Hata ayıklama ayarlarının kapatılması da yardımcı olabilir).

en: Please create a new Google Drive project and reconnect with UpdraftPlus.
tr: Lütfen yeni bir Google Drive projesi ekleyin ve UpdraftPlus ile bağlantısını yeniden kurun.

en: The client has been deleted from the Google Drive API console.
tr: İstemci Google Drive API panosundan silindi.

en: If so, you should switch to using a different remote storage method.
tr: Durum buysa farklı bir uzak depolama alanına geçmelisiniz.

en: This backup archive is %s MB in size - the attempt to send this via email is likely to fail (few email servers allow attachments of this size).
tr: Bu yedek arşivinin boyutu %s MB. Yedek büyük olasılıkla e-posta ile gönderilemez (çok az e-posta sunucusu bu boyutta dosyalara izin verir).

en: Examples: mybucket, mybucket/mypath
tr: Örnekler: klasorum, klasorum/yolum

en: Enter only a bucket name or a bucket and path.
tr: Yalnızca bir klasör adı ya da bir klasör ve yol yazın.

en: This bucket will be created for you if it does not already exist.
tr: Aynı adlı bir klasör yoksa yeni bir klasör oluşturulur.

en: Get your access key and secret key from your <a href="%s">%s console</a>, then pick a (globally unique - all %s users) bucket name (letters and numbers) (and optionally a path) to use for storage.
tr: <a href="%s">%s panosundan</a> erişim anahtarınızı ve gizli anahtarınızı alın. Ardından depolama için bir klasör adı seçin (tüm %s kullanıcıları içinde eşsiz olarak, harf ve sayılardan oluşan) ve (isteğe bağlı) bir yol belirtin.

en: Your web server's PHP installation does not included a required module (%s).
tr: Sitenizin sunucunuzun PHP kurulumunda gerekli bir modül (%s) eksik.

en: This container will be created for you if it does not already exist.
tr: Aynı adlı bir kapsayıcı yoksa yeni bir kapsayıcı oluşturulur.

en: Get your API key <a href="%s" target="_blank">from your Rackspace Cloud console</a> (<a href="%s" target="_blank">read instructions here</a>), then pick a container name to use for storage.
tr: <a href="%s" target="_blank">Rackspace Cloud panosundan</a> API anahtarınızı alın (<a href="%s" target="_blank">buradan yönergelere bakabilirsiniz</a>). Ardından depolama için kullanılacak bir kapsayıcı adı belirtin.

en: UpdraftPlus's %s module <strong>requires</strong> %s.
tr: UpdraftPlus %s modülü için %s <strong>gerekir</strong>.

en: Your web server's PHP installation does not include a required module (%s).
tr: Site sunucunuzun PHP kurulumunda gerekli bir modül (%s) eksik.

en: You are now all set to use UpdraftPlus!
tr: Şimdi UpdraftPlus kullanmaya hazırsınız!

en: If not, your backups remain on the same server as your site.
tr: Uzak depolama kullanmadığınızda yedekleriniz siteniz ile aynı sunucu üzerinde bulunur.

en: Now select a remote storage destination to protect against server-wide threats.
tr: Şimdi sunucu tarafında çıkabilecek sorunlara karşı bir uzak depolama hedefi seçin.

en: Be quick, offer ends %s.
tr: Acele edin teklif %s tarihinde sona erecek.

en: Visit any of our websites and <b>use code %s</b> at checkout to get <b>20%% off all our plugins</b>.
tr: Sitelerimizden birine gidin ve ödeme sırasında <b>%s kodunu kullanarak</b> tüm eklentilerimizde <b>%%20 indirim kazanın</b>.

en: Offer ends %s
tr: Teklif %s tarihinde sona erecek

en: Use code %s at %s.
tr: %s kodunu %s üzerinde kullanın.

en: Get 20% off for a limited time.
tr: Sınırlı süre için %20 indirim alın.

en: Or if you have any issues or questions please leave us a support message
tr: Ya da herhangi bir sorunuz varsa lütfen bize bir destek iletisi gönderin

en: If you like us, please consider leaving a positive review to spread the word.
tr: Bizi beğendiyseniz, bunu herkese duyurmak için lütfen olumlu bir değerlendirme yapmayı düşünün.

en: Hey - We noticed UpdraftPlus has kept your site safe for a while.
tr: Merhaba - Sitenizin bir süre UpdraftPlus tarafından güvende tutulduğunu öğrendik.

en: Includes find-and-replace tool for database references.
tr: Veri tabanındaki bilgileri güncellemek için kullanılabilecek bir bulma ve değiştirme aracı vardır.

en: Copy your site to another domain directly.
tr: Sitenizi doğrudan başka bir etki alanına kopyalayın.

en: Plus many more options.
tr: Ve pek çok diğer özellik.

en: Enhanced storage options for Dropbox, Google Drive and S3.
tr: Dropbox, Google Drive ve S3 için geliştirilmiş uzak depolama seçenekleri.

en: So far %s data archives totalling %s have been received
tr: Şu ana kadar %s veri arşivi toplamı %s alındı

en: The sending of the site data has begun.
tr: Site verilerinin gönderilmesine başlandı.

en: You can shut this clone down at the following link:
tr: Bu kopyayı şu bağlantıdan kapatabilirsiniz:

en: Each time your clone renews (weekly) it costs %s.
tr: Kopyanızın her yenilenmesi %s jetona (haftalık) mal olur.

en: Please try again later.
tr: Lütfen bir süre sonra yeniden deneyin.

en: The server might be busy or you have lost your connection to the internet at the time of the request.
tr: İsteğiniz yerine getirilirken bir sorun çıktı. Sunucu meşgul ya da İnternet bağlantınız sorunlu olabilir.

en: An error has occurred while processing your request.
tr: İsteğiniz işlenirken bir sorun çıktı.

en: Please ask your webserver support how to upgrade your PHP and cURL library versions to use non-obsolete TLS versions.
tr: Lütfen site sunucusu destek ekibinize, PHP ve cURL kitaplık sürümlerinizi nasıl eski olmayan TLS sürümlerini kullanacak şekilde yükselteceğinizi sorun.

en: Your PHP installation failed a TLS v1.2 connection test, which is the minimum version required by Amazon.
tr: PHP kurulumunuz, bağlantı için en düşük Amazon gereksinimi olan TLS 1.2 sürümünü karşılamıyor.

en: Connecting to Amazon S3 failed.
tr: Amazon S3 bağlantısı kurulamadı.

en: Time taken (seconds):
tr: Harcanan zaman (saniye):

en: SQL update commands run:
tr: Çalıştırılan SQL güncelleme komutları:

en: Changes made:
tr: Yapılan değişiklik:

en: Rows examined:
tr: Değerlendirilen satır:

en: Tables examined:
tr: Değerlendirilen tablo:

en: already done
tr: zaten yapılmış

en: skipped (not in list)
tr: atlanmış (listede değil)

en: Could not get list of tables
tr: Tablo listesi alınamadı

en: Warning: the database's home URL (%s) is different to what we expected (%s)
tr: Uyarı: Veri tabanının giriş adresi (%s) beklenenden (%s) farklı

en: Warning: the database's site URL (%s) is different to what we expected (%s)
tr: Uyarı: Veri tabanının site adresi (%s) beklenenden (%s) farklı

en: Nothing to do: the site URL is already: %s
tr: Yapılacak bir şey yok. Site adresi zaten: %s

en: Error: unexpected empty parameter (%s, %s)
tr: Hata: Beklenmeyen boş parametre (%s, %s)

en: Database: search and replace site URL
tr: Veri tabanı: Site adresi arama ve bulma

en: Your .htaccess has an old site reference on line number %s. You should remove it manually. | Your .htaccess has an old site references on line numbers %s. You should remove them manually.
tr[0]: .htaccess dosyanızın %s. satırında eski bir site referansı var. Bunu el ile kaldırmalısınız.
tr[1]: .htaccess dosyanızın %s. satırlarında eski bir site referansı var. Bunları el ile kaldırmalısınız.

en: Search and replace site location in the database (migrate)
tr: Veri tabanından site konumunu ara ve değiştir (aktar)

en: All references to the site location in the database will be replaced with your current site URL, which is: %s
tr: Veri tabanındaki site konumuna ilişkin tüm referanslar, geçerli site adresinizle değiştirilecek: %s

en: Database restoration options:
tr: Veri tabanı geri yükleme seçenekleri:

en: Processed plugin:
tr: İşlenen eklenti:

en: you will want to use below search and replace site location in the database (migrate) to search/replace the site address.
tr: veri tabanındaki site konumunu bulup değiştirmek (aktarmak) için aşağıdaki arama ve değiştirmeyi kullanmak isteyeceksiniz.

en: If that is not yet set up, then you should set it up, or use below search and replace so that the non-https links are automatically replaced.
tr: Henüz ayarlanmamışsa, https olmayan bağlantıların otomatik olarak değiştirilmesi için ayarlamanız ya da aşağıdaki arama ve değiştirme özelliğini kullanmanız gerekir.

en: Otherwise, you will want to use below search and replace to search/replace the site address so that the site can be visited without https.
tr: Yoksa, aşağıdaki arama/değiştirme özelliğini kullanarak site adresini https olmadan erişilebilecek şekilde değiştirmeniz gerekir.

en: This looks like a migration (the backup is from a site with a different address/URL, %s).
tr: Bu bir aktarım işlemine benziyor (yedek içindeki site adresi farklı, %s).

en: Go
tr: Git

en: Enter a comma-separated list; otherwise, leave blank for all tables.
tr: Virgül ile ayrılmış bir liste yazın. Ya da tüm tablolar için boş bırakın.

en: These tables only
tr: Yalnızca şu tablolar

en: Rows per batch
tr: Bir toplu işlemdeki satır sayısı

en: A search/replace cannot be undone - are you sure you want to do this?
tr: Arama/değiştirme işlemi geri alınamaz. Bunu yapmak istediğinize emin misiniz?

en: This can easily destroy your site; so, use it with care!
tr: Bu işlem, kolaylıkla sitenizi yok edebilir. Bu yüzden dikkatli kullanın!

en: Return to UpdraftPlus Configuration
tr: UpdraftPlus yapılandırmasına geri dön

en: search term
tr: Aranacak ifade

en: Replace with
tr: Değiştirilecek ifade

en: Search for
tr: Aranacak ifade

en: Disabled this plugin: %s: re-activate it manually when you are ready.
tr: Bu eklenti etkisizleştirildi: %s: Hazır olduğunuzda el ile yeniden etkinleştirin.

en: Turning off any debugging settings may also help.
tr: Hata ayıklama ayarlarını kapatmanın yardımı olabilir.

en: Specifically, you are looking for the component that sends output (most likely PHP warnings/errors) before the page begins.
tr: Özellikle, sayfa başlamadan önce çıktı (büyük olasılıkla PHP uyarıları/hataları) gönderen bileşeni arayacaksınız.

en: Try disabling your other plugins and switching to a default theme.
tr: Diğer eklentilerinizi etkisizleştirmeyi ve varsayılan temaya geçmeyi deneyin.

en: The %s authentication could not go ahead, because something else on your site is breaking it.
tr: Sitenizdeki başka bir şey engellediğinden %s kimlik doğrulamasında ilerlenemedi.

en: This is normally caused by file permissions.
tr: Bu sorun genellikle dosya izinlerinden kaynaklanır.

en: Failed to open directory: %s.
tr: Klasör açılamadı: %s.

en: If all is well, then now press Restore again to proceed.
tr: Her şey yolundaysa ilerlemek için yeniden Geri yükle üzerine tıklayın.

en: Now press Restore again to proceed.
tr: Şimdi ilerlemek için yeniden Geri yükle üzerine tıklayın.

en: You will need to cancel and correct any problems before retrying.
tr: Yeniden denemeden önce, işlemi iptal edip sorunları çözmeniz gerekiyor.

en: The backup archive files have been processed, but with some errors.
tr: Yedek arşivi dosyaları işlendi, ancak bazı sorunlar çıktı.

en: Otherwise, cancel and correct any problems first.
tr: Yoksa, önce sorunları iptal edip düzeltin.

en: If all is well, then press Restore to proceed.
tr: Her şey yolundaysa ilerlemek için Geri yükle üzerine tıklayın.

en: The backup archive files have been processed, but with some warnings.
tr: Yedek arşivindeki dosyalar işlendi ancak bazı uyarılar var.

en: Now press Restore to proceed.
tr: Şimdi ilerlemek için Geri yükle üzerine tıklayın.

en: The backup archive files have been successfully processed.
tr: Yedek arşivindeki dosyalar işlendi.

en: If you have a lot of data to import, and if the restore operation times out, then you will need to ask your web hosting company for ways to raise this limit (or attempt the restoration piece-by-piece).
tr: İçe aktarılacak veriler çok büyük ise ve geri yükleme işlemi zaman aşımına uğrarsa, site barındırma hizmeti sağlayıcınızdan bu sınırlama değerini yükseltmesini isteyebilirsiniz (ya da parça parça geri yüklemeyi deneyebilirsiniz).

en: The PHP setup on this webserver allows only %s seconds for PHP to run, and does not allow this limit to be raised.
tr: Bu site sunucusundaki PHP kurulumu, PHP işlemlerinin yalnızca %s saniye çalışmasına izin veriyor ve bu sınırlamanın arttırılmasına izin vermiyor.

en: To perform any restoration using UpdraftPlus, you will need to obtain a copy of this file and place it inside UpdraftPlus's working folder
tr: UpdraftPlus kullanarak geri yüklemek için bu dosyanın bir kopyasını edinip UpdraftPlus çalışma klasörüne yüklemeniz gerekiyor

en: The remote storage method in use (%s) does not allow us to retrieve files.
tr: Kullanılan uzak depolama yöntemi (%s) dosyaların alınmasına izin vermiyor.

en: The backup archive for this file could not be found.
tr: Bu dosyanın yedek arşivi bulunamadı.

en: 'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
tr: Durdurmak için ‘İptal’, silmek için ‘Tamam’ üzerine tıklayın.

en: This action cannot be undone.
tr: Bu işlem geri alınamaz.

en: You are about to permanently delete the list of existing sites.
tr: Var olan sitelerin listesini kalıcı olarak silmek üzeresiniz.

en: It is deprecated, causes encryption to malfunction, and should be turned off.
tr: Bu özellik kullanımdan kaldırıldı. Şifrelemenin çalışmamasına neden olacağından kapatılmalıdır.

en: The setting %s is turned on in your PHP settings.
tr: PHP ayarlarınızda %s seçeneği açılmış.

en: If you are sending from an external network, it is likely that a firewall will be blocking this.
tr: Gönderme işlemini bir dış ağdan yapıyorsanız, bir güvenlik duvarı bunu engelliyor olabilir.

en: The site URL you are sending to (%s) looks like a local development website.
tr: Yedeği gönderdiğiniz site adresi (%s) bir yerel geliştirici sitesine benziyor.

en: Intended for use by intercepting proxies used to control access to the network (e.g., "captive portals" used to require agreement to Terms of Service before granting full Internet access via a Wi-Fi hotspot).
tr: Ağa erişimi kontrol etmek için kullanılan vekil sunucuların (örneğin, bir Wi-Fi ortak erişim noktası ile tam İnternet erişimi verilmeden önce Hizmet koşulları metninin kabul edilmesini gerektiren “bağlantı siteleri”) engellenmesiyle kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

en: The client needs to authenticate to gain network access
tr: İstemcinin ağ erişimini elde etmesi için kimliğini doğrulaması gerekiyor

en: Network Authentication Required
tr: Ağ kimlik doğrulaması gerekiyor

en: Not Extended
tr: Genişletilmemiş

en: The server detected an infinite loop while processing the request.
tr: Sunucu, isteği işlerken bir sonsuz döngü algıladı.

en: Loop Detected
tr: Döngü algılandı

en: The server is unable to store the representation needed to complete the request.
tr: Sunucu, isteği tamamlamak için gereken gösterimi kaydedemedi.

en: Insufficient Storage
tr: Depolama alanı yetersiz

en: Transparent content negotiation for the request results in a circular reference.
tr: İstek için şeffaf içerik uzlaşması, döngüsel bir referansla sonuçlanıyor.

en: Variant Also Negotiates
tr: Çeşit de uzlaşıyor

en: The server does not support the HTTP protocol version used in the request.
tr: Sunucu, istekte kullanılan HTTP iletişim kuralı sürümünü desteklemiyor.

en: HTTP Version Not Supported
tr: HTTP sürümü desteklenmiyor

en: Gateway Timeout
tr: Ağ geçidi zaman aşımı

en: Generally, this is a temporary state.
tr: Genel olarak bu geçici bir durumdur.

en: The server cannot handle the request (because it is overloaded or down for maintenance)
tr: Sunucu isteği işleyemedi (çünkü aşırı yüklü ya da bakım nedeniyle kapalı)

en: Service Unavailable
tr: Hizmet kullanılamıyor

en: Bad Gateway
tr: Ağ geçidi sorunu

en: Usually this implies future availability (e.g., a new feature of a web-service API).
tr: Genellikle bu, gelecekte kullanılabilirliği (bir İnternet hizmeti API uygulamasının yeni bir özelliği gibi) ifade eder.

en: The server either does not recognize the request method, or it lacks the ability to fulfil the request
tr: Sunucu istek yöntemini tanımıyor ya da isteği yerine getirme yeteneğinden yoksun

en: Not Implemented
tr: Uygulanmamış

en: Internal Server Error
tr: Sunucu içinde sorun

en: A server operator has received a legal demand to deny access to a resource or to a set of resources that includes the requested resource.
tr: Bir sunucu işletmecisi, bir kaynağa ya da istenilen kaynağı içeren bir dizi kaynağa erişimin reddedilmesi yönünde yasal bir talep almış.

en: Unavailable For Legal Reasons
tr: Yasal nedenlerle kullanılamıyor

en: The server is unwilling to process the request because either an individual header field, or all the header fields collectively, are too large.
tr: Sunucu, tek bir üst bilgi alanının ya da tüm üst bilgi alanlarının toplu olarak çok büyük olması nedeniyle isteği işlemek istemiyor.

en: Request Header Fields Too Large
tr: İstek üst bilgisi alanı çok büyük

en: Intended for use with rate-limiting schemes.
tr: Hız sınırlama kalıpları ile kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

en: The user has sent too many requests in a given amount of time
tr: Kullanıcı belirli bir aralık içinde çok fazla sayıda istekte bulundu

en: Too Many Requests
tr: Çok fazla istekte bulunuldu

en: Intended to prevent the 'lost update' problem, where a client GETs a resource's state, modifies it, and PUTs it back to the server, when meanwhile a third party has modified the state on the server, leading to a conflict.
tr: Bir istemcinin bir kaynağın durumunu alıp, değiştirip sunucuya PUT komutunu geri gönderirken, üçüncü bir tarafın sunucudaki durumu değiştirip çakışmaya yol açtığı ‘kayıp güncelleme’ sorununu önlemek için tasarlanmıştır.

en: The origin server requires the request to be conditional
tr: Kaynak sunucu, isteğin koşullu olmasını gerektirir

en: Precondition Required
tr: Ön koşul gerekli

en: Upgrade Required
tr: Yükseltme gerekli

en: Too Early
tr: Çok erken

en: Failed Dependency
tr: Bağlılık eksik

en: Locked
tr: Kilitlenmiş

en: The request was well-formed but was unable to be followed due to semantic errors.
tr: İstek iyi biçimlendirilmiş ancak anlamsal hatalar nedeniyle izlenemedi.

en: Unprocessable Entity
tr: Varlık işlenemedi

en: Misdirected Request
tr: İstek hatalı yönlendirilmiş

en: The server cannot meet the requirements of the Expect request-header field.
tr: Sunucu, beklenen istek üst bilgisi alanının gereksinimlerini karşılayamıyor.

en: Expectation Failed
tr: Beklenti karşılanamadı

en: For example, if the client asked for a part of the file that lies beyond the end of the file.
tr: Örneğin, istemci dosyanın sonunun ötesinde kalan bir dosya parçasını istediyse.

en: The client has asked for a portion of the file (byte serving), but the server cannot supply that portion
tr: İstemci dosyanın bir bölümünü istedi (bayt sunumu), ancak sunucu bu bölümü sağlayamadı

en: Range Not Satisfiable
tr: Aralık karşılanamadı

en: For example, the client uploads an image as image/svg+xml, but the server requires that images use a different format.
tr: Örneğin, istemci bir görseli image/svg+xml olarak yükledi, ancak sunucu, görsellerin farklı bir biçimde olmasını istiyor.

en: The request entity has a media type which the server or resource does not support
tr: İstek varlığı, sunucunun veya kaynağın desteklemediği bir ortam türü kullanıyor

en: Unsupported Media Type
tr: Ortam türü desteklenmiyor

en: Often the result of too much data being encoded as a query-string of a GET request, in which it should be converted to a POST request.
tr: Çoğunlukla çok fazla verinin bir GET isteğinin sorgu dizgesi olarak kodlanmasının sonucu olup, bu verinin bir POST isteğine dönüştürülmesi gerekir.

en: The URI provided was too long for the server to process
tr: Belirtilen adres sunucunun işleyemeyeceği kadar uzun

en: URI Too Long
tr: Adres çok uzun

en: Previously called "Request Entity Too Large".
tr: Daha önce “İstek varlığı çok büyük” olarak adlandırılıyordu.

en: The request is larger than the server is willing or able to process
tr: İstek, sunucunun işlemeye istekli olduğu veya işleyebileceği boyuttan büyük

en: Payload Too Large
tr: Yük çok büyük

en: Precondition Failed
tr: Ön koşul karşılanamadı

en: Length Required
tr: Uzunluk gerekli

en: Gone
tr: Gitti

en: Conflict
tr: Çakışma

en: The client MAY repeat the request without modifications at any later time.
tr: İstemci, isteğini daha sonra herhangi bir değişiklik yapmadan yineleyebilir.

en: The server timed out waiting for the request
tr: Sunucu isteği beklerken zaman aşımına uğradı

en: Request Timeout
tr: İstek zaman aşımı

en: The client must first authenticate itself with the proxy.
tr: İstemcinin önce vekil sunucu üzerinde kimliğini doğrulaması gerekir.

en: Proxy Authentication Required
tr: Vekil sunucu kimlik doğrulaması gerekli

en: Not Acceptable
tr: Kabul edilemez

en: Method Not Allowed
tr: Yönteme izin verilmiyor

en: Subsequent requests by the client are permissible.
tr: İstemcinin daha sonraki isteklerine izin verilir.

en: The requested resource could not be found but may be available in the future
tr: İstenilen kaynak bulunamadı ancak gelecekte var olabilir

en: Not Found.
tr: Bulunamadı.

en: This may be due to the user not having the necessary permissions for a resource or needing an account of some sort, or attempting a prohibited action (e.g. creating a duplicate record where only one is allowed).
tr: Bu durum, kullanıcının bir kaynak için gerekli izinlerinin olmaması, bir tür hesaba gerek duyması veya yasaklanmış bir işlemi yapmaya çalışması (yalnızca bir taneye izin verilen bir kaydın kopyasını oluşturmak gibi) gibi nedenlerden kaynaklanabilir.

en: The request contained valid data and was understood by the server, but the server is refusing action.
tr: İstekte geçerli veriler bulunuyordu ve sunucu tarafından anlaşıldı. Ancak sunucu işlemi reddetti.

en: Forbidden.
tr: İzin verilmiyor.

en: Unauthorized.
tr: İzin verilmemiş.

en: Bad Request.
tr: İstek hatalı.

en: Permanent Redirect.
tr: Kalıcı yönlendirme.

en: Temporary Redirect.
tr: Geçici yönlendirme.

en: Use Proxy.
tr: Vekil sunucu kullanılsın.

en: Not Modified.
tr: Değiştirilmemiş.

en: When received in response to a POST (or PUT/DELETE), the client should presume that the server has received the data and should issue a new GET request to the given URI
tr: Bir POST (ya da PUT/DELETE) için yanıt olarak alındığında istemci, sunucunun verileri aldığını varsaymalı ve verilen adrese yeni bir GET isteği göndermelidir

en: The response to the request can be found under another URI using the GET method.
tr: İsteğe verilen yanıt, GET yöntemini kullanan başka bir adres altında bulunabilir.

en: See Other.
tr: Başkasına bak.

en: Tells the client to look at (browse to) another URL.
tr: İstemciye başka bir adrese bakmasını (göz atmasını) sağlar.

en: Found (Previously "Moved temporarily").
tr: Bulundu (daha önce “Geçici olarak taşınmış” idi).

en: This and all future requests should be directed to the given URI.
tr: Bu ve sonraki tüm istekler belirtilen adrese yönlendirilmeli.

en: Moved Permanently.
tr: Kalıcı olarak taşındı.

en: Multiple Choices.
tr: Birkaç seçenek.

en: You may have run out of disk space.
tr: Diskte boş alan kalmamış olabilir.

en: Could not copy files.
tr: Dosyalar kopyalanamadı.

en: If the clone fails to boot, then the token will be released within an hour.
tr: Kopya başlatılamazsa hesabınızdan herhangi bir jeton alınmaz.

en: N.B. You will be charged one token once the clone is ready.
tr: Önemli: Kopya hazır olduğunda hesabınızdan bir jeton alınır.

en: The creation of your clone should now begin, and your WordPress username and password will be displayed below when ready.
tr: Şimdi kopyanızın oluşturulmasına başlanması gerekir. Hazır olduğunda aşağıda WordPress kullanıcı adı ve parolası görüntülenecek.

en: No backup will be started.
tr: Herhangi bir yedekleme başlatılmayacak.

en: The amount of database tables scanned is near or over the php_max_input_vars value so some tables maybe truncated.
tr: Taranan veri tabanı tablolarının sayısı php_max_input_vars değerine yakın ya da üzerinde olduğundan bazı tablolar budanabilir.

en: This option will ensure all tables not found will be backed up.
tr: Bu seçenek bulunamayan tüm tabloların yedeklenmesini sağlar.

en: The database scan was taking too long and consequently the list of all tables in the database could not be completed.
tr: Veri tabanı taraması çok uzun sürdüğünden veri tabanındaki tüm tabloların listesi tamamlanamadı.

en: Only the first site of the network will be accessible.
tr: Ağın yalnızca ilk sitesi erişilebilir olacak.

en: Your backup is of a WordPress multisite install; but this site is not.
tr: Yedekte bir çoklu WordPress sitesi kurulumu bulunuyor, ancak bu site çoklu site olarak yapılandırılmamış.

en: There are no guarantees that WordPress can handle this.
tr: İşlem tamamlandığında WordPress düzgün çalışamayabilir.

en: You are importing from a newer version of WordPress (%s) into an older one (%s).
tr: Daha yeni bir WordPress sürümünü (%s) daha eski bir sürüm (%s) içine aktarıyorsunuz.

en: You need the Migrator add-on in order to make this work.
tr: Bu işlemi yapabilmek için Migrator eklentisi gereklidir.

en: This backup set is from a different site (%s) - this is not a restoration, but a migration.
tr: Yedek paketi başka bir siteden geliyor (%s). Bu bir geri yükleme işlemi değil aktarım işlemi.

en: If that is not yet set up, then you should set it up, or use %s so that the non-https links are automatically replaced.
tr: Henüz bu kurulum yapılmamış ise siz yapmalısınız ya da %s özelliğini kullanarak https olmayan bağlantıları otomatik olarak değiştirmelisiniz.

en: As long as your web hosting allows http (i.e. non-SSL access) or will forward requests to https (which is almost always the case), this is no problem.
tr: Site barındırma hizmetiniz http (SSL olmayan) erişime izin verdiği ya da istekleri https üzerine yönlendirdiği (genellikle durum budur) sürece bu bir sorun olmaz.

en: Otherwise, you will want to use %s to search/replace the site address so that the site can be visited without https.
tr: Yoksa, aşağıdaki %s özelliğini kullanarak site adresini https olmadan erişilebilecek şekilde değiştirmeniz gerekir.

en: This restoration will work if you still have an SSL certificate (i.e. can use https) to access the site.
tr: Bu geri yükleme, sitenize erişmek için hala bir SSL sertifikanız varsa (https kullanılabiliyorsa) çalışır.

en: This is not expected to be a problem for restoring the site, as long as visits to the former address still reach the site.
tr: Eski adrese yapılan erişim istekleri siteye ulaşabildiği sürece, bu durum siteyi geri yüklemekte bir soruna yol açmaz.

en: The website address in the backup set (%s) is slightly different from that of the site now (%s).
tr: Yedek paketindeki site adresi (%s), şu andaki site adresinden (%s) biraz farklı.

en: The most likely cause is that you used the wrong key.
tr: Büyük olasılıkla kullanılan anahtar doğru değil.

en: The database file is encrypted.
tr: Veri tabanı dosyası şifrelenmiş.

en: The database file is encrypted, but you have no encryption key entered.
tr: Veri tabanı dosyası şifrelenmiş ancak şifreleme anahtarını yazmamışsınız.

en: Decryption failed.
tr: Şifre çözülemedi.

en: Backup probably failed.
tr: Yedekleme büyük olasılıkla tamamlanamadı.

en: Could not save backup history because we have no backup array.
tr: Yedekleme dizisi olmadığından yedekleme geçmişi kaydedilemedi.

en: The backup succeeded and is now complete
tr: Yedekleme görevi tamamlandı

en: Backup aborted - check your UpdraftPlus settings.
tr: Yedekleme işleminden vazgeçildi. UpdraftPlus ayarlarınızı denetleyin.

en: Could not create files in the backup directory.
tr: Yedekleme klasöründe dosyalar oluşturulamadı.

en: Check back in a minute.
tr: Bir dakika sonra yeniden bakın.

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance.
tr: Planlanmış bir bakım çalışması nedeniyle kısa süre hizmet dışıyız.

en: So, go to the "Plugins" page, de-activate and de-install UpdraftPlus, and then try again.
tr: Bu nedenle, “Eklentiler” sayfasına gidin, UpdraftPlus eklentisini etkisizleştirin ve kaldırın. Ardından yeniden deneyin.

en: That is safe - all your settings and backups will be retained.
tr: Bu işlem güvenlidir. Tüm ayarlarınız ve yedekleriniz korunur.

en: WordPress will only allow you to install your new version after first de-installing the existing one.
tr: WordPress, yeni sürümünüzü yalnızca var olan sürümü kaldırdıktan sonra kurmanıza izin verir.

en: A version of UpdraftPlus is already installed.
tr: Bir UpdraftPlus sürümü zaten kurulu.

en: Make sure you upload the correct file and that the zip file is a valid %s file (not corrupted) and try uploading the file again.
tr: Doğru dosyayı yüklediğinizden ve ZIP dosyasının geçerli bir %s dosyası olduğundan (bozuk olmadığından) emin olun. Ardından dosyayı yeniden yüklemeyi deneyin.

en: Unable to install %s.
tr: %s kurulamadı.

en: WordPress version currently installed in your remote website is %s.
tr: Uzak sitenizde şu anda kurulu olan WordPress sürümü %s.

en: Make sure that this %s is compatible with your remote WordPress version.
tr: Bu %s sürümünün uzak WordPress sürümünüzle uyumlu olduğundan emin olun.

en: Unable to activate %s successfully.
tr: %s etkinleştirilemedi.

en: For more information visit %2$s
tr: Ayrıntılı bilgi almak için şuraya bakabilirsiniz: %2$s

en: You can try again, or try using the alternative connection method if the problem persists.
tr: Yeniden deneyebilir ya da sorun sürerse alternatif bağlantı yöntemini kullanmayı deneyebilirsiniz.

en: A key was created, but the attempt to register it with %1$s was unsuccessful.
tr: Bir anahtar oluşturuldu ancak %1$s üzerine kaydedilemedi.

en: There appears to be a problem disabling the intended theme from your network.
tr: İstediğiniz temayı ağınızda etkisizleştirmekte bir sorun var gibi görünüyor.

en: Please kindly check your permission and try again.
tr: Lütfen izinlerinizi denetleyip yeniden deneyin.

en: There appears to be a problem enabling the intended theme on your network.
tr: İstediğiniz temanın ağınızda etkinleştirilmesinde bir sorun var gibi görünüyor.

en: There appears to be a problem activating or switching to the intended theme.
tr: İstediğiniz temanın ağınızda etkinleştirilmesinde ya da değiştirilmesinde bir sorun var gibi görünüyor.

en: Please confirm your credentials.
tr: Lütfen kimlik doğrulama bilgilerinizi doğrulayın.

en: Unable to connect to the filesystem.
tr: Dosya sistemi ile bağlantı kurulamadı.

en: Please check your permissions and try again.
tr: Lütfen izinlerinizi denetleyip yeniden deneyin.

en: There appears to be a problem deactivating the intended plugin.
tr: İstediğiniz eklentinin ağınızda etkisizleştirilmesinde bir sorun var gibi görünüyor.

en: Possible causes include that the link points to an invalid or inaccessible location.
tr: Olası nedenler arasında bağlantının geçersiz veya erişilemez bir konumu göstermesi bulunur.

en: %s: unfollowable link - could not be followed to back up (readlink=%s).
tr: %s: Bağlantı izlenemiyor. Yedeğe kadar izlenemedi (readlink=%s).

en: Consult the log file for more information.
tr: Ayrıntılı bilgi almak için günlük dosyasına bakın.

en: Could not create %s zip.
tr: %s ZIP dosyası oluşturulamadı.

en: Thus, we recommend you choose a full backup when performing a manual backup and to use that option when creating a scheduled backup.
tr: Bu nedenle, el ile yedekleme yaparken bir tam yedekleme seçmenizi ve zamanlanmış bir yedekleme oluştururken bu seçeneği kullanmanızı öneririz.

en: %s permits UpdraftPlus to perform only one backup per month.
tr: %s, UpdraftPlus tarafından ayda yalnızca bir yedekleme yapılmasına izin verir.

en: Please refresh the settings page and try again
tr: Lütfen ayarlar sayfasını yenileyip yeniden deneyin

en: Your settings failed to save.
tr: Ayarlarınız kaydedilemedi.

en: Please reload the settings page before trying to save settings.
tr: Lütfen ayarları kaydetmeye çalışmadan önce ayarlar sayfasını yeniden yükleyin.

en: UpdraftPlus seems to have been updated to version (%s), which is different to the version running when this settings page was loaded.
tr: UpdraftPlus, bu ayarlar sayfası yüklendiğinde kullanılan sürümden farklı bir sürüme (%s) güncellenmiş gibi görünüyor.

en: Timestamp:
tr: Zaman damgası:

en: Restoration
tr: Geri yükleme

en: Verifications
tr: Doğrulamalar

en: Do not close this page until it reports itself as having finished.
tr: Tamamlandığı bildirilene kadar bu sayfayı kapatmayın.

en: The restore operation has begun (%s).
tr: Geri yükleme işlemine başlandı (%s).

en: If you see any errors to do with encryption, then look in the 'Expert Settings' for more help.
tr: Şifreleme ile ilgili sorunlarla karşılaşırsanız yardım almak için 'Uzman ayarları' bölümüne bakın.

en: Good news: Your site's communications with %s can be encrypted.
tr: İyi haber: Sitenizin iletişimi %s ile şifrelenebilir.

en: Please do not file any support requests; there is no alternative.
tr: Alternatifi bulunmadığından lütfen bu konuyla ilgili destek istemeyin.

en: %s <strong>requires</strong> Curl+https.
tr: %s için cURL + https <strong>gerekir</strong>.

en: Please contact your web hosting provider's support.
tr: Lütfen site barındırma hizmeti sağlayıcınızın destek ekibi ile görüşün.

en: We cannot access %s without this support.
tr: Bu destek olmadan %s erişimi yapamayız.

en: Ask your web host to install Curl/SSL in order to gain the ability for encryption (via an add-on).
tr: Şifrelemeyi kullanabilmek için (eklenti ile) site barındırma hizmeti sağlayıcınızdan cURL/SSL kurulumu yapmasını isteyin.

en: Communications with %s will be unencrypted.
tr: %s ile iletişim şifrelenmemiş olarak yapılacak.

en: Your web server's PHP/Curl installation does not support https access.
tr: Sunucunuzun PHP/cURL kurulumunda https erişimi desteklenmiyor.

en: Please contact your web hosting provider's support and ask for them to enable it.
tr: Lütfen site barındırma hizmeti sağlayıcınızdan bunu etkinleştirmesini isteyin.

en: Your web server's PHP installation does not included a <strong>required</strong> (for %s) module (%s).
tr: Site sunucunuzun PHP kurulumunda <strong>gerekli</strong> (%s için) bir modül (%s) eksik.

en: For entities at the top level, you can use a * at the start or end of the entry as a wildcard.
tr: Üst düzey varlıklar için, kayıdın başına ya da sonuna * genel arama karakteri ekleyebilirsiniz.

en: If entering multiple files/directories, then separate them with commas.
tr: Birkaç dosya ya da klasörü virgül ile ayırarak yazabilirsiniz.

en: You should check with your hosting provider that this will not cause any problems
tr: Bu durumun sorun olup olmayacağını öğrenmek için site barındırma hizmeti sağlayıcınızla görüşmelisiniz

en: The folder was created, but we had to change its file permissions to 777 (world-writable) to be able to write to it.
tr: Klasör oluşturuldu ancak yazılabilir olması için dosya izinleri 777 (world-writable) olarak değiştirilmeli.

en: You may want to do this manually.
tr: Bu işlemi el ile yapmak isteyebilirsiniz.

en: Old folder removal failed for some reason.
tr: Eski klasör bir nedenle silinemedi.

en: Do not stop the backup simply because it seems to have remained in the same place for a while - that is normal.
tr: Aynı aşamada bir süre kaldığı için yedekleme işlemini durdurmayın. Bu durum normaldir.

en: Note: the progress bar below is based on stages, NOT time.
tr: Not: Aşağıdaki ilerleme çubuğu zamana göre DEĞİL aşamalara göre ilerler.

en: You should press this button to delete them as soon as you have verified that the restoration worked.
tr: Geri yüklemenin sorunsuz çalıştığını doğruladıktan sonra bunları silmek için bu düğmeye basmalısınız.

en: Your WordPress install has old folders from its state before you restored/migrated (technical information: these are suffixed with -old).
tr: WordPress kurulumunuzda geri yüklenmeden/aktarılmadan önceki durumda eski klasörler var (teknik bilgi: bu klasörlerin adının sonunda -old eki bulunur).

en: This plugin may struggle with a memory limit of less than 64 Mb  - especially if you have very large files uploaded (though on the other hand, many sites will be successful with a 32Mb limit - your experience may vary).
tr: Özellikle çok büyük dosyalar yüklediyseniz, bu eklenti 64 Mb ve altındaki bir bellek sınırlaması ile çalışamayabilir. Bununla birlikte, bazı siteler 32Mb ile bile sorunsuz çalışabilir. Deneyiminiz duruma göre değişebilir.

en: UpdraftPlus attempted to raise it but was unsuccessful.
tr: UpdraftPlus bu değeri arttırmayı denedi ancak başarısız oldu.

en: Your PHP memory limit (set by your web hosting company) is very low.
tr: PHP bellek sınırınız (site barındırma hizmeti sağlayıcınız tarafından ayarlanan) çok düşük.

en: You should rename the directory to wp-content/plugins/updraftplus to fix this problem.
tr: Bu sorunu çözmek için klasörü wp-content/plugins/updraftplus şeklinde yeniden adlandırın.

en: The UpdraftPlus directory in wp-content/plugins has white-space in it; WordPress does not like this.
tr: WordPress wp-content/plugins klasörü altındaki UpdraftPlus klasörünün adında boşluk karakteri var. WordPress bunu sevmez.

en: We really appreciate your support!
tr: Desteğiniz için teşekkürler!

en: Perhaps you need to install an add-on?
tr: Bir eklenti kurmanız gerekiyor olabilir mi?

en: This looks like a file created by UpdraftPlus, but this install does not know about this type of object: %s.
tr: Bu dosya UpdraftPlus tarafından oluşturulmuş gibi görünüyor ancak kurulum şu nesne türünü tanımıyor: %s.

en: Aborting this backup.
tr: Bu yedekleme iptal ediliyor.

en: OK.
tr: Tamam.

en: Therefore, please download the attachment from the original backup email and upload it using the "Upload backup files" facility in the "Existing Backups" tab.
tr: Bu nedenle, lütfen eki özgün yedekleme e-postasından indirin ve “Var olan yedekler” sekmesindeki “Yedek dosyaları yükle” özelliğini kullanarak yükleyin.

en: The email protocol does not allow a remote backup to be retrieved from an email that has been sent.
tr: E-posta iletişim kuralı, gönderilen bir e-posta ile uzaktan yedek alınmasına izin vermez.

en: For more information, please see: %s
tr: Ayrıntılı bilgi almak için şuraya bakabilirsiniz: %s

en: You will need to migrate to the Global endpoint in your UpdraftPlus settings.
tr: UpdraftPlus ayarlarınızda Global uç noktaya geçiş yapmanız gerekir.

en: Due to the shutdown of the %1$s endpoint, support for %1$s will be ending soon.
tr: %1$s uç noktasının kapatılması nedeniyle %1$s desteği yakında sona erecek.

en: However, we were not able to register this site with %1$s, as there are no available %1$s licences on the account.
tr: Ancak bu site %1$s üzerine kaydedilemedi çünkü hesabınızda kullanabileceğiniz bir %1$s lisansı bulunamadı.

en: Connection to your %s account was successful.
tr: %s hesabınızla bağlantı kuruldu.

en: %sPlease see this article for more information%s
tr: %sAyrıntılı bilgi almak için bu yazıya bakabilirsiniz%s

en: You will need to switch to a different end-point and migrate your data before that date.
tr: Bu tarihten önce farklı bir uç noktaya geçmeniz ve verilerinizi taşımanız gerekecek.

en: The %s endpoint is scheduled to shut down on the 1st October 2018.
tr: %s uç noktasının 1 Ekim 2018 tarihinde kapatılması planlanıyor.

en: Unless this is a development site, this means that the scheduler in your WordPress install is not working properly.
tr: Bu bir geliştirme sitesi değilse, WordPress kurulumunuzdaki zamanlayıcı çalışmıyor olabilir.

en: WordPress has a number (%d) of scheduled tasks which are overdue.
tr: WordPress üzerinde birkaç (%d) gecikmiş zamanlanmış görev var.

en: Please try to make sure that the notice you are seeing is from UpdraftPlus before you raise a support request.
tr: Lütfen destek ekibimize bildirmeden önce gördüğünüz uyarının UpdraftPlus eklentisinden kaynaklandığına emin olun.

en: You may see debugging notices on this page not just from UpdraftPlus, but from any other plugin installed.
tr: Bu sayfada yalnızca UpdraftPlus tarafından değil, diğer eklentilerden de gelebilecek hata ayıklama not ve uyarıları görüntülenir.

en: UpdraftPlus's debug mode is on.
tr: UpdraftPlus hata ayıklama kipi açık.

en: To get faster backups, ask your web hosting provider how to turn on the PHP zip module on your hosting.
tr: Daha hızlı yedekleme için site barındırma hizmeti sağlayıcınıza, PHP ZIP modülünü nasıl açacağınızı sorun.

en: Consequently, UpdraftPlus will use a built-in zip module (PclZip); this is significantly slower.
tr: Sonuç olarak UpdraftPlus yerleşik bir ZIP modülü (PclZip) kullanacak. Bu modül önemli ölçüde daha yavaştır.

en: Neither the PHP zip module nor a zip executable are available on your webserver.
tr: Site sunucunuzda PHP ZIP modülü ya da çalıştırılabilir bir ZIP dosyası bulunamadı.

en: It may work for you, but if it does not, then please be aware that no support is available until you upgrade WordPress.
tr: Sorun yaşarsanız WordPress sürümünüzü güncelleyene kadar destek veremeyeceğimizi unutmayın.

en: UpdraftPlus does not officially support versions of WordPress before %s.
tr: UpdraftPlus %s öncesi WordPress sürümlerini resmi olarak desteklemiyor.

en: Contact your the operator of your server (e.g. your web hosting company) to resolve this issue.
tr: Bu sorunu çözmek için sunucu yöneticiniz (ya da site barındırma hizmeti sağlayıcınız) ile görüşün.

en: UpdraftPlus could well run out of space.
tr: Yer kalmadığında UpdraftPlus düzgün çalışamayabilir.

en: You have less than %s of free disk space on the disk which UpdraftPlus is configured to use to create backups.
tr: UpdraftPlus yedeklerinin depolanması için yapılandırılmış diskteki boş alan %s değerinden düşük.

en: No backups can run (even &quot;Backup Now&quot;) unless either you have set up a facility to call the scheduler manually, or until it is enabled.
tr: Bu seçenek etkinleştirilmeden ya da zamanlayıcıyı el ile çalıştıran bir yöntem olmadan yedekleme yapılamaz (&quot;Yedekle&quot; bile).

en: The scheduler is disabled in your WordPress install, via the DISABLE_WP_CRON setting.
tr: WordPress kurulumunuzdaki zamanlayıcı DISABLE_WP_CRON seçeneği ile etkisizleştirilmiş.

en: See the browser console log for more information.
tr: Ayrıntılı bilgi almak için tarayıcı konsolu günlüğüne bakın.

en: If you proceed with the restoration then some of the restore options will be lost and you may get unexpected results.
tr: Geri yüklemeyi sürdürürseniz, bazı geri yükleme seçenekleri kaybolur ve beklenmedik sonuçlar alabilirsiniz.

en: This could mean that your .htaccess file has incorrect contents, is missing, or that your webserver is missing an equivalent mechanism.
tr: Bu durum .htaccess dosyasının içeriğinin hatalı ya da eksik olmasından ya da site sunucusundaki eşdeğer bir işlevin eksik olmasından kaynaklanabilir.

en: Attempts by the browser to access some pages have returned a "not found (404)" error.
tr: Tarayıcının bazı sayfalara erişme girişimleri “bulunamadı (404)” hatasıyla sonuçlandı.

en: Continuing to connect to account.
tr: Hesap ile bağlantı kurma işlemi sürdürülüyor.

en: No UpdraftCentral licences were available.
tr: Kullanılabilecek bir UpdraftCentral lisansı yok.

en: You may have a security module on your webserver blocking the restoration operation.
tr: Site sunucunuzda geri yükleme işlemini engelleyen bir güvenlik modülü kurulu olabilir.

en: HTML was detected in the response.
tr: Yanıt içinde HTML kodları var.

en: Once the clone has finished deploying it, you will receive an email.
tr: Kopyanın gönderilmesi tamamladığında bir e-posta alacaksınız.

en: The clone has been provisioned, and its data has been sent to it.
tr: Kopya hazırlandı ve verileri gönderildi.

en: This may fail if you have components that are incompatible with earlier versions.
tr: Eklentileriniz eski sürümler ile uyumlu değilse bu durum soruna yol açabilir.

en: Warning: you have selected a lower version than your currently installed version.
tr: Uyarı: Şu anda kurulu sürümden daha önceki bir sürümü seçtiniz.

en: Adding site to UpdraftCentral Cloud.
tr: Site UpdraftCentral Cloud üzerine ekleniyor.

en: Key created.
tr: Anahtar oluşturuldu.

en: Requesting UpdraftCentral Key.
tr: UpdraftCentral anahtarı isteniyor.

en: Connected.
tr: Bağlantı kuruldu.

en: It would be best to download the zip to your computer.
tr: Bilgisayarınıza ZIP dosyasını indirmeniz en iyisi olur.

en: This could be caused by a timeout.
tr: Bu durum zaman aşımından kaynaklanmış olabilir.

en: Unable to download file.
tr: Dosya indirilemedi.

en: Please check the following:
tr: Lütfen şunları denetleyin:

en: The file failed to upload.
tr: Dosya yüklenemedi.

en: Please choose a valid UpdraftPlus export file.
tr: Lütfen geçerli bir UpdraftPlus dışa aktarma dosyası seçin.

en: Error: The chosen file is corrupt.
tr: Hata: Seçilmiş dosya bozuk.

en: Please select at least one, and then try again.
tr: Lütfen en az bir tane seçip yeniden deneyin.

en: You did not select any components to restore.
tr: Geri yüklenecek bir bileşen seçmemişsiniz.

en: Do not close your browser until it reports itself as having finished.
tr: Tamamlandığı bildirilene kadar tarayıcınızı kapatmayın.

en: The restore operation has begun.
tr: Geri yükleme işlemine başlandı.

en: Reducing your database size with WP-Optimize helps to maintain a fast, efficient, and user-friendly website.
tr: WP-Optimize ile veri tabanı boyutunuzu küçültmek, hızlı, verimli ve kullanıcı dostu bir site oluşturmanıza yardımcı olur.

en: Follow this link to install the WP-Optimize plugin.
tr: WP-Optimize eklentisini kurmak için bu bağlantıya tıklayın.

en: Follow this link to activate the WP-Optimize plugin.
tr: WP-Optimize eklentisini etkinleştirmek için bu bağlantıya tıklayın.

en: WP-Optimize is installed but currently inactive.
tr: WP-Optimize kurulmuş ancak şu anda etkin değil.

en: UpdraftPlus plugin slug:
tr: UpdraftPlus eklentisinin kısaltması:

en: Account holder's name
tr: Hesap sahibinin adı

en: Your Dropbox App Secret
tr: Dropbox uygulamanızın parolası

en: Your Dropbox App Key
tr: Dropbox uygulamanızın anahtarı

en: 30 September
tr: 30 Eylül

en: 31 July
tr: 31 Temmuz

en: Summer Sale
tr: Yaz fırsatı

en: 31 May
tr: 31 Mayıs

en: Spring Sale
tr: Bahar fırsatı

en: 14 January
tr: 14 Ocak

en: New Year Sale
tr: Yeni yıl fırsatı

en: 28 November
tr: 28 Kasım

en: Black Friday Sale
tr: Muhteşem Cuma fırsatı

en: checkout
tr: ödeme

en: Backup incremental changes instead of full backups (saving server resources), clone or migrate your site with ease, get more remote storage locations, premium support and more.
tr: Tam yedekleme yerine (sunucu kaynaklarını korumak için) artımlı yedekleme yapın, sitenizi kolaylıkla kopyalayın ya da aktarın, daha fazla uzak depolama konumu, öncelikli destek ve daha fazlasını elde edin.

en: Backup, migrate and restore with Premium.
tr: Premium ile yedekleyin, aktarın ve geri yükleyin.

en: This database backup has the following non-core WordPress database tables excluded: %s
tr: Bu veri tabanı yedeğine WordPress dışındaki şu tablolar katılmamış: %s

en: Therefore, please reload the page.
tr: Bu nedenle lütfen sayfayı yeniden yükleyin.

en: This is usually caused by your dashboard page having been open a long time, and the included security tokens having since expired.
tr: Bu durum genellikle pano sayfanızın uzun süredir açık ve kullanılan güvenlik belirteçlerinin süresinin dolmuş olmasından kaynaklanır.

en: Sorry, you do not have enough privilege to execute the requested action.
tr: Ne yazık ki istenilen işlemi yapmak için gerekli izinleriniz yok.

en: Database size
tr: Veri tabanı boyutu

en: Type
tr: Tür

en: Index size
tr: Dizin boyutu

en: Data size
tr: Veri boyutu

en: Records
tr: Kayıt sayısı

en: Table name
tr: Tablo adı

en: Refresh
tr: Yenile

en: Clear
tr: Temizle

en: Total Size
tr: Toplam boyut

en: Search for table
tr: Tabloyu bul

note: translators: Deleted long text.
en: This content was deleted in order to anonymize it.
tr: Bu içerik anonimleştirme amacıyla silindi.

note: translators: Deleted text.
en: [deleted]
tr: [silinmiş]

en: Old folders successfully removed.
tr: Eski klasörler silindi.

en: Remove old folders
tr: Eski klasörleri sil

en: Delete old folders
tr: Eski klasörleri sil

en: The expected file %s is missing from your UpdraftPlus installation.
tr: UpdraftPlus kurulumunuzda olması gereken %s dosyası eksik.

en: Keeps your WordPress site up to date and bug free.
tr: WordPress sitenizi güncel ve hatalardan uzak tutar.

en: Highly efficient way to manage, optimize, update and backup multiple websites from one place.
tr: Birkaç siteyi tek bir yerden yönetmek, güncellemek ve yedeklemek için oldukça etkili bir yöntem.

en: A comprehensive and easy to use security plugin and site scanning service.
tr: Kapsamlı ve kullanımı kolay bir güvenlik eklentisi ve site tarama hizmeti.

en: (You are already authenticated).
tr: (Kimliğiniz zaten doğrulanmış).

en: You are not authenticated with %s
tr: %s kimliğinizi doğrulamamışsınız

en: You are not authenticated with %s (whilst deleting)
tr: %s kimliğinizi doğrulamamışsınız (silinirken)

en: You are not authenticated with Dropbox
tr: Dropbox kimlik doğrulaması yapmamışsınız

en: For more detailed instructions, follow this link.
tr: Ayrıntılı bilgi almak için bu bağlantıya tıklayın.

en: Create Azure credentials in your Azure developer console.
tr: Azure geliştirici konsolunuzdan Azure kimlik doğrulama bilgileri oluşturun.

en: Future releases of UpdraftPlus will require a more recent PHP version to use these features; we recommend that you speak to your web hosting company about updating to version %s or higher.
tr: Gelecekteki UpdraftPlus sürümlerinde, bu özelliklerin kullanılabilmesi için daha yeni bir PHP sürümü gerekecek. %s ya da üzeri bir sürüme güncelleme konusunda site barındırma hizmetinizle görüşmenizi öneririz.

en: Your site is running on PHP version %s and has feature(s) currently enabled (%s) which are deprecated upon this PHP version.
tr: Siteniz PHP %s sürümünde çalışıyor ve şu anda kullanılan (%s) bazı özellikler sonraki PHP sürümlerinde kullanımdan kaldırıldı.

en: your web hosting account is full; please see: %s
tr: site barındırma alanınız dolmuş gibi görünüyor. Lütfen şuraya bakın: %s

en: The database backup has failed
tr: Veri tabanı yedeği alınamadı

en: This file is not an UpdraftPlus backup archive (such files are .zip or .gz files which have a name like: backup_(time)_(site name)_(code)_(type).(zip|gz)).
tr: Bu dosya bir UpdraftPlus yedek arşivi gibi görünmüyor. (arşivler, backup_(saat)_(site_adı)_kod_(tür).(zip|gz) gibi bir adı olan .zip ya da .gz uzantılı dosyalardır).

en: though part of the returned information was not as expected - whether this indicates a real problem cannot be determined
tr: ancak döndürülen bilgilerin bir kısmı beklendiği gibi değil. Bunun gerçek bir sorun olup olmadığı belirlenemedi

en: Deselect All
tr: Tümünü bırak

en: Authentication URI
tr: Kimlik doğrulama adresi

en: (including management of backups and updates)
tr: (yedekleme ve güncelleme yönetimi ile birlikte)

en: (including management of WP-Optimize)
tr: (WP-Optimize yönetimi ile birlikte)

en: UpdraftCentral enables control of your WordPress sites %s from a central dashboard.
tr: UpdraftCentral, %s WordPress sitelerinizi tek bir panodan yönetebilmenizi sağlar.

en: A password protected post can not be set to sticky.
tr: Parola korumalı bir yazı sabitlenemez.

en: A sticky post can not be password protected.
tr: Sabit bir yazı parola ile korunamaz.

en: A post can not be sticky and have a password.
tr: Bir yazı hem sabit hem parola korumalı olamaz.

en: To be able to backup the routines, you must be the user named as the routine DEFINER(s), have the SHOW_ROUTINE privilege (for MySQL 8.0.20+ users), have the SELECT privilege at the global level, or have the CREATE ROUTINE, ALTER ROUTINE, or EXECUTE privilege granted at a scope that includes the routines.
tr: Rutinleri yedekleyebilmek için, rutin DEFINER olarak adlandırılan bir kullanıcı olmanız, SHOW_ROUTINE izninizin olması (MySQL 8.0.20+ kullanıcıları için), global düzeyde SELECT izninizin olması veya CREATE ROUTINE, ALTER ROUTINE veya rutinleri içeren bir kapsamda verilen EXECUTE izninizin olması gerekir.

en: Your WordPress database user doesn't have sufficient privileges to read these stored routines.
tr: WordPress veri tabanı kullanıcınızın bu kaydedilmiş rutinleri okumak için yeterli izinleri yok.

en: Dumping routines:
tr: Rutinler indiriliyor:

[ctx: Uploader: Drop your backup files - or - Select Files]
en: or
tr: ya da

en: Drop your backup files
tr: Yedek dosyalarını sürükleyip buraya bırakın

en: Your PHP version: %s.
tr: PHP sürümünüz: %s.

en: UpdraftPlus was unable to find any tables when scanning the database backup; it maybe corrupt.
tr: UpdraftPlus veri tabanı yedeğini tararken tablo ön ekini bulamadı. Bozulmuş olabilir.

en: Database maximum packet size:
tr: Veri tabanı en büyük paket boyutu:

en: Further extensions to the request are required for the server to fulfil it.
tr: Sunucunun bunu yerine getirebilmesi için isteğin daha uzatılması gerekir.

en: The server was acting as a gateway or proxy and did not receive a timely response from the upstream server.
tr: Sunucu bir ağ geçidi ya da vekil sunucu görevi görüyordu ve yukarı akış sunucusundan zamanında yanıt alamadı.

en: The server was acting as a gateway or proxy and received an invalid response from the upstream server.
tr: Sunucu, ağ geçidi ya da vekil sunucu görevi görüyordu ve yukarı akış sunucusundan geçersiz bir yanıt aldı.

en: A generic error message, given when an unexpected condition was encountered and no more specific message is suitable.
tr: Beklenmeyen bir durumla karşılaşıldığında ve daha özel bir iletinin uygun olmadığı durumlarda görüntülenecek bir genel hata iletisi.

en: The client should switch to a different protocol such as TLS/1.3, given in the Upgrade header field.
tr: İstemcinin Upgrade üst bilgisi alanında belirtilen TLS/1.3 gibi farklı bir iletişim kuralına geçmesi gerekir.

en: Indicates that the server is unwilling to risk processing a request that might be replayed.
tr: Sunucunun, yeniden yürütülebilecek bir isteği işleme riskini almak istemediğini belirtir.

en: The request failed because it depended on another request and that request failed (e.g., a PROPPATCH).
tr: İstek, başka bir isteğe bağlı olduğundan ve bu istek başarısız olduğundan (PROPPATCH gibi) başarısız oldu.

en: The resource that is being accessed is locked.
tr: Erişilen kaynak kilitlenmiş.

en: The request was directed at a server that is not able to produce a response (for example because of connection reuse).
tr: İstek, yanıt üretemeyen bir sunucuya yönlendirilmiş (örneğin, bağlantının yeniden kullanılması nedeniyle).

en: The server does not meet one of the preconditions that the requester put on the request header fields.
tr: Sunucu, istek sahibinin istek üst bilgisi alanlarına koyduğu ön koşullardan birini karşılamıyor.

en: The request did not specify the length of its content, which is required by the requested resource.
tr: İstek, istenilen kaynağın gerektirdiği içeriğin uzunluğunu belirtmemiş.

en: Indicates that the resource requested is no longer available and will not be available again.
tr: İstenilen kaynağın artık bulunmadığını ve bir daha kullanılamayacağını belirtir.

en: Indicates that the request could not be processed because of conflict in the current state of the resource, such as an edit conflict between multiple simultaneous updates.
tr: Kaynağın güncel durumundaki birden fazla eşzamanlı güncelleme arasında düzenleme çakışması gibi bir çakışma nedeniyle isteğin işlenemediğini belirtir.

en: The requested resource is capable of generating only content not acceptable according to the Accept headers sent in the request.
tr: İstenilen kaynağın, yalnızca istekte gönderilen Accept üst bilgilerine göre kabul edilemeyen içeriği oluşturma kapasitesi var.

en: A request method is not supported for the requested resource; for example, a GET request on a form that requires data to be presented via POST, or a PUT request on a read-only resource.
tr: İstenilen kaynak için istek yöntemi desteklenmiyor. Örneğin, verilerin POST yoluyla sunulmasını gerektiren bir formdaki GET isteği ya da salt okunur bir kaynaktaki PUT isteği.

en: Authentication is required and has failed or has not yet been provided.
tr: Kimlik doğrulaması gerekli ancak başarısız oldu ya da henüz yapılmadı.

en: The server cannot or will not process the request due to an apparent client error (e.g., malformed request syntax, size too large, invalid request message framing, or deceptive request routing).
tr: Sunucu, belirgin bir istemci hatası (hatalı biçimlendirilmiş istek sözdizimi, çok büyük boyut, geçersiz istek iletisi çerçevesi ya da aldatıcı istek yönlendirmesi gibi) nedeniyle isteği işleyemiyor veya işlemeyecek.

en: In this case, the request should be repeated with another URI; however, future requests should still use the original URI.
tr: Bu durumda isteğin başka bir adres ile yinelenmesi gerekir. Ancak gelecekteki istekler yine de özgün adresi kullanmalıdır.

en: The requested resource is available only through a proxy, the address for which is provided in the response.
tr: İstenilen kaynağa yalnızca adresi yanıtta belirtilen bir vekil sunucu üzerinden ulaşılabilir.

en: Indicates that the resource has not been modified since the version specified by the request headers If-Modified-Since or If-None-Match.
tr: Kaynağın, If-Modified-Since veya If-None-Match istek üst bilgileri tarafından belirtilen sürümden bu yana değiştirilmediğini belirtir.

en: Indicates multiple options for the resource from which the client may choose (via agent-driven content negotiation).
tr: İstemcinin seçebileceği kaynak için birden fazla seçeneği belirtir (agent-driven içerik uzlaşması ile).

en: You have no local backups to send.
tr: Gönderilebilecek bir yerel yedek yok.

en: Backup:
tr: Yedek:

en: Theme
tr: Tema

en: Plugin
tr: Eklenti

en: back
tr: geri

en: Searching for backups...
tr: Yedekler aranıyor…

en: Send a new backup
tr: Yeni bir yedek gönder

en: Send existing backup
tr: Var olan yedeği gönder

en: Send a backup to another site
tr: Bir yedeği başka bir siteye gönder

en: You can send an existing local backup to the remote site or create a new backup
tr: Var olan bir yerel yedeği uzak siteye gönderebilir ya da yeni bir yedek oluşturabilirsiniz

en: Sign in with %s
tr: %s oturumu aç

en: file %d of %d
tr: dosya %d / %d

en: (after %ss)
tr: (%ss sonra)

en: next resumption: %d
tr: sonraki sürdürme: %d

en: Install debugging plugins:
tr: Hata ayıklama eklentilerini kur:

en: Failed: we did not understand the result returned by the %s operation.
tr: Başarısız: %s işleminin döndürdüğü sonuç anlaşılamadı.

en: search and replace
tr: ara ve değiştir

en: Failed: the %s operation was not able to start.
tr: Başarısız: %s işlemi başlatılamadı.

en: Old ABSPATH:
tr: Eski ABSPATH:

en: "%s" has no primary key, manual change needed on row %s.
tr: “%s” için birincil anahtar yok. %s satırında el ile değişiklik yapılması gerekli.

en: rows: %d
tr: satır sayısı: %d

en: Search and replacing table:
tr: Tabloda bulma ve değiştirme:

en: The theme you wish to disable from your network is either not installed or has been removed recently.
tr: Ağınızda etkisizleştirmek istediğiniz tema kurulu değil ya da yakın zamanda kaldırılmış.

en: The theme you wish to enable on your network is either not installed or has been removed recently.
tr: Ağınızda etkinleştirmek istediğiniz tema kurulu değil ya da yakın zamanda kaldırılmış.

en: The theme you wish to activate is either not installed or has been removed recently.
tr: Etkinleştirmek istediğiniz tema kurulu değil ya da yakın zamanda kaldırılmış.

en: The plugin you wish to deactivate is currently not active or is already deactivated.
tr: Etkisizleştirmek istediğiniz eklenti kurulu değil ya da yakın zamanda kaldırılmış.

en: The plugin you wish to activate is either not installed or has been removed recently.
tr: Etkinleştirmek istediğiniz eklenti kurulu değil ya da yakın zamanda kaldırılmış.

en: The WordPress subscription extension for WooCommerce store owners.
tr: WooCommerce mağazası yöneticileri için WordPress abonelik eklentisi.

en: by
tr: Sunan:

en: UpdraftPlus notice
tr: UpdraftPlus bildirimi

en: Please check out UpdraftPlus Premium.
tr: UpdraftPlus Premium sürümüne bakın.

en: For more reporting features, use the Premium version
tr: Daha fazla raporlama özelliği için, Premium sürümü kullanın

en: See also the Premium version from our shop.
tr: Mağazamızdan Premium sürümüne de bakın.

en: WordPress Multisite is supported, with extra features, by UpdraftPlus Premium.
tr: WordPress çoklu siteleri, UpdraftPlus Premium tarafından ek özelliklerle birlikte desteklenir.

en: If you want encryption (e.g. you are storing sensitive business data), then an add-on is available in the Premium version.
tr: Şifreleme istiyorsanız (hassas iş verilerini depoluyorsanız) bunun için Premium sürümünde kullanılabilecek bir eklenti var.

en: For more options, use Premium
tr: Daha fazla seçenek için Premium sürümünü kullanın

en: If you backup several sites into the same Dropbox and want to organize with sub-folders, then %scheck out Premium%s
tr: Bir kaç sitenin yedeğini aynı Dropbox hesabında alt klasörler içinde depolamak istiyorsanız, %sPremium sürüme bakın%s

en: View log
tr: Günlüğü görüntüle

en: You can view the log by pressing the 'View log' button.
tr: Günlüğe bakmak için ‘Günlüğü görüntüle’ düğmesine basın.

en: more info
tr: diğer bilgiler

en: Premium / Pro Support
tr: Premium / Pro Desteği

en: When email storage method is enabled, and an email address is entered, also send the backup
tr: Depolama yöntemi olarak e-posta seçildiğinde ve bir e-posta adresi yazıldığında yedek oraya da gönderilsin

en: already uploaded
tr: zaten yüklenmiş

en: Anonymise personal data in your database backups.
tr: Veri tabanı yedeklerinizdeki kişisel verileri anonimleştirin.

en: Anonymisation functions
tr: Anonimleştirme işlevleri

en: Failure: No endpoint details were given.
tr: Başarısız: Uç nokta bilgileri belirtilmemiş.

en: Exit full-screen
tr: Tam ekrandan çık

en: Full-screen
tr: Tam ekran

en: The number of restore options that will be sent exceeds the configured maximum in your PHP configuration (max_input_vars).
tr: Gönderilecek geri yükleme seçeneklerinin sayısı, PHP yapılandırmanızdaki en büyük değeri (max_input_vars) aşıyor.

en: Virtual-host style
tr: Sanal barındırma biçemi

en: Path style
tr: Yol biçemi

en: (Read more)
tr: (Ayrıntılı bilgi alın)

en: Read more about bucket access style
tr: Klasöre erişme biçemi hakkında ayrıntılı bilgi alın

en: Bucket access style
tr: Klasöre erişme biçemi

en: Security check.
tr: Güvenlik denetimi.

en: two unsuccessful attempts were made to include it, and it will now be omitted from the backup
tr: onu katmak için iki başarısız olan girişimde bulunuldu ve artık yedeklemeden çıkarılacak

en: a second attempt is being made (upon further failure it will be skipped)
tr: ikinci bir deneme yapılıyor (daha fazla başarısızlık yaşanırsa atlanacak)

en: (the asterisk character matches zero or more characters)
tr: (yıldız işareti sıfır ya da başka karakterle eşleşiyor)

en: Please enter part of the file name
tr: Lütfen dosya adının bir bölümünü yazın

en: Please select a folder in which the files/directories you would like to exclude are located
tr: Lütfen içindeki dosyaların ve klasörlerin katılmasını istemediğiniz bir klasör seçin

en: UpdraftClone image:
tr: UpdraftClone kalıbı:

en: Add exclusion rule
tr: Katılmayacak kuralı ekle

en: at the end of their names
tr: adlarının sonuna

en: anywhere in their names
tr: adlarının içinde

en: at the beginning of their names
tr: adlarının başında

en: these characters
tr: şu karakterler

en: All files/directories containing
tr: Şunu içeren tüm dosyalar/klasörler

en: Select the folder in which the files or sub-directories you would like to exclude are located
tr: Katılmasını istemediğiniz dosya barın ya da klasörlerin bulunduğu bir klasör seçin

en: All files/directories containing the given characters in their names
tr: Adlarında belirtilen karakterler geçen tüm dosyalar ve klasörler

en: Files/Directories containing the given characters in their names
tr: Adlarında belirtilen karakterler geçen dosyalar ve klasörler

en: Never
tr: Asla

en: Maybe later
tr: Belki sonra

en: Ok, you deserve it
tr: Tamam bunu hakettiniz

en: Team Updraft
tr: Updraft ekibi

en: Thank you so much!
tr: Teşekkürler!

en: here
tr: buraya

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: The following remote storage (%s) have only been partially configured, if you are having problems you can try to manually authorise at the UpdraftPlus settings page.
tr: Aşağıdaki uzak depolama (%s) tam olarak yapılandırılmamış. Sorun yaşıyorsanız UpdraftPlus ayarlar bölümünden el ile kimlik doğrulaması yapmayı deneyebilirsiniz.

en: The following remote storage (%s) have only been partially configured, manual authorization is not supported with this remote storage, please try again and if the problem persists contact support.
tr: Aşağıdaki uzak depolama (%s) tam olarak yapılandırılmamış. Bu uzak depolama için el ile kimlik doğrulaması desteklenmiyor. Lütfen yeniden deneyin ve sorun sürüyorsa destek ekibi ile görüşün.

en: Complete manual authentication
tr: El ile kimlik doğrulamayı tamamla

en: %s authentication code:
tr: %s kimlik doğrulama kodu:

en: To complete manual authentication, at the orange UpdraftPlus authentication screen select the "Having problems authenticating?" link, then copy and paste the code given here.
tr: El ile kimlik doğrulamasını tamamlamak için turuncu UpdraftPlus kimlik doğrulama ekranında “Kimlik doğrulamasında sorun mu yaşıyorsunuz?” bağlantısına tıklayın ve burada verilen kodu kopyalayıp yapıştırın.

en: If you are having problems authenticating with %s you can manually authorize here.
tr: %s kimlik doğrulamasında sorun yaşıyorsanız buradan el ile kimlik doğrulaması yapabilirsiniz.

en: %s authentication:
tr: %s kimlik doğrulaması:

en: Missing instance id:
tr: Kopya kodu eksik:

en: Missing authentication data:
tr: Kimlik doğrulama verileri eksik:

en: Manual authentication is not available for this remote storage method
tr: Bu uzak depolama yöntemi için el ile kimlik doğrulaması yapılamıyor

en: This may prevent the restore procedure from being able to proceed.
tr: Bu durum geri yükleme işleminin yapılmasını engelleyebilir.

en: Warning: If you can still read these words after the page finishes loading, then there is a JavaScript or jQuery problem in the site.
tr: Uyarı: Sayfanın yüklenmesi bittiği halde bu sözcükler görünmeyi sürdürüyorsa, sitenizde bir JavaScript ya da jQuery sorunu vardır.

en: Therefore, affected tables on the current site which already exist will not be replaced by default, to avoid corrupting them (you can review this in the list of tables below).
tr: Bu nedenle, geçerli sitenin etkilenen tabloları, bozulmalarını önlemek için varsayılan olarak değiştirilmeyecek (bu durumu aşağıdaki tablo listesinde gözden geçirebilirsiniz).

en: Therefore it is advised that you take a fresh backup on the source site, using a later version.
tr: Bu nedenle, daha sonraki bir sürümü kullanarak kaynak sitenin yeni bir yedeğini almanız önerilir.

en: This backup was created on a previous UpdraftPlus version (%s) which did not correctly backup tables with composite primary keys (such as the term_relationships table, which records tags and product attributes).
tr: Bu yedek, bileşik birincil anahtarlar bulunan tabloları (kayıt etiketleri ve ürün özniteliklerini kaydeden term_relationships tablosu gibi) doğru şekilde yedeklemeyen önceki bir UpdraftPlus sürümüyle (%s) alınmış.

en: Or, if they are in remote storage, you can connect that remote storage (in the "Settings" tab), save your settings, and use the "Rescan remote storage" link.
tr: Ya da uzak depolama birimindeyse, bu uzak depolama ile bağlantı kurabilir ("Ayarlar" sekmesinden), ayarlarınızı kaydedebilir ve "Uzak depolamayı yeniden tara" bağlantısını kullanabilirsiniz.

en: If you have an existing backup that you wish to upload and restore from, then please use the "Upload backup files" link above.
tr: Yüklemek ve geri yüklemek istediğiniz bir yedeğiniz varsa, lütfen yukarıdaki "Yedek dosyaları yükle" bağlantısını kullanın.

en: is not
tr: şu olmayan

en: is
tr: şu olan

en: Day of the month
tr: Ayın şu günü

en: Day of the week
tr: Haftanın şu günü

en: if all of the following conditions are matched:
tr: aşağıdaki koşulların tümü karşılanıyorsa:

en: if any of the following conditions are matched:
tr: aşağıdaki koşulların herhangi biri karşılanıyorsa:

en: on every backup
tr: her yedeklemede

en: This backup is of a site with an empty table prefix, which WordPress does not officially support; the results may be unreliable.
tr: Bu yedek, WordPress tarafından resmi olarak desteklenmeyen boş bir tablo ön eki kullanan bir siteye ait olduğundan sonuçlar güvenilmez olabilir.

en: The download link is broken or the backup file is no longer available
tr: İndirme bağlantısı bozuk ya da yedekleme dosyası artık yok

en: The download link is broken, you may have clicked the link from untrusted source
tr: İndirme bağlantısı bozuk, tıkladığınız bağlantının kaynağı güvenilmez olabilir

en: Due to the restriction, some settings can be automatically adjusted, disabled or not available.
tr: Kısıtlama nedeniyle, bazı ayarlar otomatik olarak yapılabilir, etkisizleştirilebilir ya da kullanılamayabilir.

en: Your website is hosted with %s (%s).
tr: Siteniz %s (%s) ile barındırılıyor.

en: Your hosting provider only allows you to take one incremental backup per day.
tr: Barındırma hizmeti sağlayıcınız günde yalnızca bir artımlı yedek almanıza izin veriyor.

en: Your hosting provider only allows you to take one backup per month.
tr: Barındırma hizmeti sağlayıcınız ayda yalnızca bir yedek almanıza izin veriyor.

en: You have reached the monthly limit for the number of backups you can create at this time.
tr: Şu anda oluşturabileceğiniz aylık yedekleme sayısı sınırına ulaştınız.

en: Please contact your hosting company (%s) if you require further support.
tr: Daha fazla desteğe gerek duyuyorsanız, lütfen barındırma hizmeti sağlayınız (%s) ile görüşün.

en:  Your hosting provider only allows you to take one incremental backup per day.
tr:  Barındırma hizmeti sağlayıcınız günde yalnızca bir artımlı yedek almanıza izin veriyor.

en: You have reached the daily limit for the number of incremental backups you can create at this time.
tr: Şu anda oluşturabileceğiniz günlük yedekleme sayısı sınırına ulaştınız.

en: Current SQL mode:
tr: Geçerli SQL kipi:

en: Failed to backup database table:
tr: Veri tabanı tablosu yedeklenemedi:

en: Failed to open directory for reading:
tr: Klasör okunmak üzere açılamadı:

en: Your email backup and a report will be sent to
tr: E-posta yedeğiniz ve raporu şu adrese gönderilecek

en: Warning: You have no clone tokens remaining and either no subscriptions or no subscription that will renew before the clone expiry date.
tr: Uyarı: Kopyalama jetonunuz kalmadı ve herhangi bir aboneliğiniz yok ya da kopyanın son kullanma tarihinden önce yenilenecek bir abonelik yok.

en: Restoring stored routine: %s
tr: Kaydedilmiş yordam geri yükleniyor: %s

en: Warning: if you continue, you will add all backups stored in the configured remote storage directory (whichever site they were created by).
tr: Uyarı: İlerlerseniz, yapılandırılmış uzak depolama klasörüne (hangi site tarafından oluşturulmuşlarsa) kaydedilmiş tüm yedekleri eklemiş olacaksınız.

en: The UpdraftPlus Plugin Collection Sale
tr: Updraft eklenti paketi satışı

en: Include all tables not listed below
tr: Aşağıda listelenmeyen tüm tablolar katılsın

en: UpdraftPlus on %s
tr: %s üzerinde UpdraftPlus

en: The list of existing sites has been removed
tr: Var olan sitelerin listesi kaldırıldı

en: There was an error while trying to remove the list of existing sites.
tr: Var olan siteler listesi kaldırılmaya çalışılırken bir sorun çıktı.

en: Clear list of existing sites
tr: Var olan sitelerin listesini temizle

en: Add a site
tr: Site ekle

en: The following remote storage options are configured.
tr: Aşağıdaki uzak depolama seçenekleri yapılandırılmış.

en: No remote storage locations with valid options found.
tr: Geçerli seçeneklere sahip bir uzak depolama konumu bulunamadı.

en: You have chosen to send this backup to remote storage, but no remote storage locations have been selected
tr: Bu yedeklemeyi uzak depolamaya kaydetmeyi seçtiniz. Ancak herhangi bir uzak depolama konumu seçilmemiş

en: Skipping table %s: user has chosen not to restore this table
tr: %s tablosu atlanıyor: Kullanıcı bu tabloyu geri yüklememeyi seçti

en: An error occurred while attempting to set a new value to the MySQL global log_bin_trust_function_creators variable %s
tr: MySQL genel log_bin_trust_function_creators değişkeni %s için yeni bir değer ayarlanırken bir sorun çıktı

en: An error occurred while attempting to retrieve the MySQL global log_bin_trust_function_creators variable %s
tr: MySQL genel log_bin_trust_function_creators değişkeni %s alınırken bir sorun çıktı

en: Please check the error log for more details
tr: Ayrıntılı bilgi almak için günlük dosyasına bakın

en: Missing pages:
tr: Eksik sayfalar:

en: Existing backups
tr: Var olan yedekler

en: An error occurred while attempting to retrieve the routine SQL/DDL statement (%s %s)
tr: Rutin SQL/DDL durumu alınırken bir sorun çıktı (%s %s)

en: An error occurred while attempting to retrieve routine status (%s %s)
tr: Rutin durumu alınırken bir sorun çıktı (%s %s)

en: An error occurred while attempting to check the support of stored routines creation (%s %s)
tr: Depolanmış rutin oluşturma desteği denetlenirken bir sorun çıktı (%s %s)

en: If you do not want to restore all your database tables, then choose some to exclude here.
tr: Tüm tabloların geri yüklenmesini istemiyorsanız katılmayacak olanları buradan seçin.

en: You should only proceed if you have checked and are confident (or willing to risk) that your plugins/themes/etc. are compatible with the new %s version.
tr: Yalnızca eklentilerin/temaların/diğer bileşenlerin yeni %s sürümü ile uyumlu olduğunu denetlediyseniz ve eminseniz (ya da risk almak istiyorsanız) ilerlemelisiniz.

en: This is older than the server which you are now restoring onto (version %s).
tr: Bu sürüm şu an geri yükleme yaptığınız sunucudan daha eski (%s sürümü).

en: Under Maintenance
tr: Bakım yapılıyor

en: Show all backups...
tr: Tüm yedekleri görüntüle...

en: Show more backups...
tr: Diğer yedekleri görüntüle...

en: Expected parameter(s) missing.
tr: Beklenen parametreler eksik.

en: Default template
tr: Varsayılan kalıp

en: %d token | %d tokens
tr[0]: %d jeton
tr[1]: %d jeton

en: The Database connection has been closed and cannot be reopened.
tr: Veri tabanı bağlantısı kapatıldı ve yeniden açılamadı.

en: Clone package
tr: Paketi kopyala

en: Unattached
tr: Ayrılmış

en: Selected media has been deleted successfully.
tr: Seçili ortam silindi.

en: Failed to delete selected media.
tr: Seçilmiş ortam silinemedi.

en: Media has been detached from post.
tr: Ortam iletiden kaldırılmış.

en: Failed to detach media.
tr: Ortam kaldırılamadı.

en: Media has been attached to post.
tr: Ortam iletiye eklendi.

en: Failed to attach media.
tr: Ortam eklenemedi.

en: Use ctrl / cmd + press to select several items, or ctrl / cmd + shift + press to select all in between
tr: Birkaç öge seçmek için ctrl / cmd tuşuna ya da ctrl / cmd + shift tuşlarına basarak tıklayın

en: %s from now
tr: Şu andan %s sonra

en: You have not selected a restore path for your chosen backups
tr: Seçtiğiniz yedekler için henüz bir geri yükleme yolu belirtmemişsiniz

en: Follow this link for help
tr: Yardım almak için bu bağlantıya tıklayın

en: Connect to your %s
tr: %s depolamanızla bağlantı kurun

en: Please enter your %s password
tr: Lütfen %s parolanızı yazın

en: Please enter your %s email address
tr: Lütfen %s e-posta adresinizi yazın

en: Back to other %s options
tr: Diğer %s seçeneklerine geri dönün

en: Start %s Subscription
tr: %s aboneliğini başlat

en: Start %s Trial
tr: %s deneme süresini başlat

en: Start a %s UpdraftVault Subscription
tr: %s UpdraftVault aboneliğini başlat

en: Read more about %s here.
tr: %s hakkında ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayın.

en: Connect to your %s account
tr: %s hesabınızla bağlantı kurun

en: Goes to the updraftplus.com checkout page
tr: Updraftplus.com ödeme sayfasına gider

en: Get %s here
tr: %s uygulamasını şuradan alabilirsiniz

en: Deselect all backups
tr: Tüm yedekleri bırak

en: Select all backups
tr: Tüm yedekleri seç

en: Delete selected backups
tr: Seçilmiş yedekleri sil

en: Retain this many scheduled database backups
tr: Şu sayıda zamanlanmış veri tabanı yedeği tutulsun

en: Retain this many scheduled file backups
tr: Şu sayıda zamanlanmış dosya yedeği tutulsun

en: Add an exclusion rule for %s
tr: %s için katılmayacak öge ekle

en: Skipping table %s: already restored on a prior run; next table to restore: %s
tr: %s tablosu atlanıyor: Daha önceki bir çalışmada zaten geri yüklenmiş, sıradaki geri yüklenecek tablo: %s

en: Could not delete old path.
tr: Eski yol silinemedi.

en: Activity log
tr: İşlem günlüğü

en: Cleaning
tr: Temizleniyor

en: Verifying
tr: Doğrulanıyor

en: Restoration progress:
tr: Geri yükleme işlemi:

en: Restore error:
tr: Geri yükleme sorunu:

en: Attempts by the browser to contact the website failed.
tr: Tarayıcı site ile iletişim kuramadı.

en: Preparing backup files
tr: Yedek dosyaları hazırlanıyor

en: Downloading backup files if needed
tr: Gerek olduğunda yedek dosyaları indiriliyor

en: Begun
tr: Başlandı

en: Finished
tr: Tamamlandı

en: Restoring %s1 files out of %s2
tr: Dosyalar geri yükleniyor: %s1 / %s2

en: no recent activity; will offer resumption after: %d seconds
tr: son işlem kaydı yok. %d saniye sonra yeniden sürdürülecek

en: last activity: %d seconds ago
tr: son işlem %d saniye önce

en: Component selection
tr: Bileşen seçimi

en: Choose the components to restore:
tr: Geri yüklenecek bileşenleri seçin:

en: UpdraftPlus Restoration
tr: UpdraftPlus geri yükleme

en: Unable to connect to the filesystem
tr: Dosya sistemi ile bağlantı kurulamadı

en: Found and replaced existing table foreign key constraints as the table prefix has changed.
tr: Tablo ön eki değiştirildiğinden, var olan tablo dış anahtar tanımları da bulunup değiştirildi.

en: An empty WordPress install
tr: Boş bir WordPress kurulumuna

en: credentials
tr: kimlik doğrulama bilgileri

en: This current site
tr: Bu geçerli siteye

en: Clone:
tr: Kopya:

en: (%d archive(s) in set, total %s).
tr: (%s boyutunda %d arşiv dosyası).

en: Try it - 1 month for $1!
tr: Deneyin. 1 ay için $1!

en: Otherwise, you can try UpdraftVault for 1 month for only $1!
tr: Yoksa, Updraftvault depolamasını 1 ay için $1 ödeyerek deneyebilirsiniz!

en: If you have a valid Premium license, you get 1GB of storage included.
tr: Geçerli bir Premium lisansınız varsa 1GB depolama alanınız olur.

en: Try UpdraftVault for 1 month for only $1!
tr: UpdraftVault depolamasını 1 ay için $1 ödeyerek deneyin!

en: Clone of %s
tr: %s kopyası

en: Dismiss notice
tr: Bildirimi yok say

en: dismiss notice
tr: bildirimi yok say

en: go here to learn more
tr: ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayın

en: More great plugins by the Updraft Team
tr: Updraft ekibinin geliştirdiği diğer harika eklentiler

en: You can test upgrading your site on an instant copy using UpdraftClone credits
tr: UpdraftClone kredileri kullanarak site güncellemelerinizi anlık bir kopya üzerinde deneyebilirsiniz

en: You can test running your site on a different PHP (or WordPress) version using UpdraftClone credits.
tr: UpdraftClone kredileri kullanarak sitenizi farklı bir PHP (ya da WordPress) sürümü ile deneyebilirsiniz.

en: Start Subscription
tr: Aboneliği başlat

en: Start Trial
tr: Denemeyi başlat

en: %s month %s trial
tr: %s ay %s deneme

en: with the option of
tr: şu seçenek ile

en: The directory does not exist, and the attempt to create it failed
tr: Klasör bulunamadı ve oluşturulamadı

en: You have requested saving to remote storage (%s), but without entering any settings for that storage.
tr: Uzak depolamaya (%s) yükleme isteğinde bulunmuşsunuz ancak bu depolama ile ilgili herhangi bir ayar yapmamışsınız.

en: Learn more about UpdraftCentral
tr: UpdraftCentral hakkında ayrıntılı bilgi alın

en: Add this website to UpdraftCentral (remote, centralised control) - free for up to 5 sites.
tr: Bu siteyi UpdraftCentral (uzak, merkezi denetim) üzerine ekleyin. 5 siteye kadar ücretsiz.

en: Verifying one-time password...
tr: Bir kerelik parola doğrulanıyor...

en: Login successful; reloading information.
tr: Oturum açıldı. Bilgiler yeniden yükleniyor.

en: Error: Failed to initialise
tr: Hata: Hazırlanamadı

en: Already got space?
tr: Zaten depolama alanınız var mı?

en: Need to get space?
tr: Depolama alanı mı gerekli?

en: error - failed to upload file
tr: hata. Dosya yüklenemedi

en: error - failed to re-assemble chunks
tr: hata. Parçalar yeniden birleştirilemedi

en: Error: Failed to upload
tr: Hata: Yüklenemedi

en: error - failed to create and access the container
tr: hata. Kapsayıcı oluşturulamadı ve erişilemedi

en: authentication failed
tr: kimlik doğrulanamadı

en: Error: Failed to open local file
tr: Hata: Yerel dosya açılamadı

en: upload failed
tr: yüklenemedi

en: login failure
tr: oturum açılamadı

en: manages all your WordPress sites at once from one place
tr: tüm WordPress sitelerinizi aynı anda tek bir yerden yönetir

en: Many sites?
tr: Birkaç siteniz mi var?

en: handles updates automatically as you want them
tr: güncellemeleri istediğiniz zaman otomatik olarak yükler

en: Save time
tr: Zaman kazanın

en: backs up automatically when you update plugins, themes or core
tr: eklentileri, temaları ya da çekirdek dosyalarını güncellemeden önce yedekler

en: Be safe
tr: Güvende kalın

en: Make updates easy with UpdraftPlus
tr: UpdraftPlus ile güncellemeleri kolayca yapın

en: The higher the value, the more server resources are required to create the archive.
tr: Değer yükseldikçe, arşiv oluşturmak için daha çok sunucu kaynağı gerekir.

en: Incomplete
tr: Tamamlanmamış

en: The backup is being aborted for a repeated failure to progress.
tr: Yinelenen bir ilerleme sorunu nedeniyle yedekleme işleminden vazgeçildi.

en: Allows you to only backup changes to your files (such as a new image) that have been made to your site since the last backup.
tr: Yalnızca son yedeklemeden sonra değişen dosyaların yedeklenmesini sağlar (yeni bir görsel gibi).

en: Follow this link to the installation instructions (particularly step 1).
tr: Kurulum yönergeleri için bu bağlantıya tıklayın (özellikle 1. adım).

en: You successfully purchased UpdraftPremium.
tr: UpdraftPremium sürümünü satın aldınız.

en: Goes to updraftplus.com checkout page
tr: Updraftplus.com ödeme sayfasına gider

en: Your WordPress install has old directories from its state before you restored/migrated (technical information: these are suffixed with -old).
tr: WordPress kurulumunuzda geri yüklenmeden/aktarılmadan önceki durumda eski klasörler var (teknik bilgi: bu klasörlerin sonunda -old eki bulunur).

en: Unzip progress: %d out of %d files
tr: Zip ayıklama işlemi: %d / %d dosya

en: No suitable backup set (that already contains a full backup of all the requested file component types) was found, to add increments to.
tr: Artımların ekleneceği uygun bir yedek paketi (istenen tüm dosya bileşeni türlerinin bir tam yedeğini içeren) bulunamadı.

en: File backup options
tr: Dosya yedekleme seçenekleri

en: This backup set contains incremental backups of your files; please select the time you wish to restore your files to
tr: Bu yedek paketinde dosyaların artımlı yedeği var. Lütfen dosyalarınızın geri yüklenmesini istediğiniz zamanı seçin

en: Could not copy file.
tr: Dosya kopyalanamadı.

en: Could not extract file from archive.
tr: Dosya arşivden ayıklanamadı.

en: Could not create directory.
tr: Klasör oluşturulamadı.

en: Could not retrieve file from archive.
tr: Dosya arşivden alınamadı.

en: Incompatible Archive.
tr: Arşiv uyumsuz.

en: Could not access filesystem.
tr: Dosya sistemine erişilemedi.

en: Incremental backups
tr: Artımlı yedekler

en: Perform a backup
tr: Bir yedek alın

en: Add changed files (incremental backup) ...
tr: Değiştirilmiş dosyaları ekle (artımlı yedek)...

en: to take incremental backups
tr: artımlı yedek almak için

en: Find out more about incremental backups here.
tr: Artımlı yedekler hakkında ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayın.

en: Incremental backups are a feature of %s (upgrade by following this link).
tr: Artımlı yedekler bir %s özelliğidir (bu bağlantıya tıklayarak yükseltebilirsiniz).

en: Take an incremental backup
tr: Artımlı bir yedek al

en: Take a new backup
tr: Yeni bir yedek al

en: Restore files from
tr: Dosyaları şuradan geri yükle

en: %s logo
tr: %s logosu

en: Clone region:
tr: Kopya bölgesi:

en: Read more about Easy Updates Manager
tr: Kolay Güncelleme Yöneticisi hakkında ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayın

en: You can find out more about clone keys here.
tr: Kopyalama anahtarları hakkında ayrıntılı bilgileri burada bulabilirsiniz.

en: Or, use an UpdraftClone key
tr: Ya da bir UpdraftClone anahtarı kullanın

en: Ask WordPress to automatically update UpdraftPlus when it finds an available update.
tr: Bir güncelleme yayınlandığında UpdraftPlus eklentisi WordPress tarafından otomatik olarak güncellenir.

en: Automatic updates
tr: UpdraftPlus otomatik güncellensin

en: Confirm change
tr: Değişikliği onayla

en: Edit
tr: Düzenle

en: Add an exclusion rule
tr: Katılmayacak öge ekle

en: Type a file prefix
tr: Bir dosya ön eki yazın

en: All files beginning with these characters
tr: Şu karakterler ile başlayan dosyalar

en: Type an extension like zip
tr: Zip gibi bir uzantı yazın

en: Select a file/folder which you would like to exclude
tr: Katılmasını istemediğiniz bir dosya/klasör seçin

en: All files beginning with given characters
tr: Belirtilen karakterlerle başlayan dosyalar

en: All files with this extension
tr: Belirli uzantıya sahip dosyalar

en: File/directory
tr: Dosyalar ve klasörler

en: Select a way to exclude files or directories from the backup
tr: Yedeğe katılmayacak dosya ya da klasörlerin bulunduğu yolu seçin

en: Exclude files/directories
tr: Dosyalar/klasörler katılmasın

en: Found SET NAMES %s, but changing to %s as suggested by WPDB::determine_charset().
tr: SET NAMES %s bulundu, ancak WPDB::determine_charset() tarafından önerilen %s olarak değiştiriliyor.

en: Your database user does not have permission to drop tables
tr: Veri tabanı kullanıcınızın tabloları silme izni yok

en: To read FAQs/documentation about UpdraftClone, go here.
tr: UpdraftClone hakkında SSS/belgeleri okumak için buraya tıklayın.

en: your UpdraftPlus.com account
tr: updraftplus.com hesabınız

en: You can check the progress here or in %s
tr: İlerlemeyi buradan ya da %s üzerinden görebilirsiniz

en: Your UpdraftClone is still setting up.
tr: UpdraftClone kurulumunuz sürüyor.

en: %s archives remain
tr: %s arşiv kaldı

en: The site data has all been received, and its import has begun.
tr: Site verilerinin tümü alındı ve içe aktarılmaya başlandı.

en: WordPress installed; now awaiting the site data to be sent.
tr: WordPress kuruldu; site verilerinin gönderilmesi bekleniyor.

en: Clone ready
tr: Kopya hazır

en: Site data has been deployed
tr: Site verileri gönderildi

en: Deploying site data
tr: Site verileri gönderiliyor

en: Site data received
tr: Site verileri alındı

en: Receiving site data
tr: Site verileri alınıyor

en: WordPress installed
tr: WordPress kuruldu

en: Your clone has started, network information is not yet available but will be displayed here and at your updraftplus.com account once it is ready.
tr: Kopyanız başlatıldı, ağ bilgileri henüz kullanılamıyor ancak hazır olduğunda burada ve updraftplus.com hesabınızda görüntülenecek.

en: Exclude these from
tr: Katılmayacaklar -

en: Ask WordPress to update UpdraftPlus automatically when an update is available
tr: Bir güncelleme yayınlandığında WordPress, UpdraftPlus eklentisini otomatik olarak güncellesin

en: UpdraftClone key is required.
tr: UpdraftClone anahtarı gerekli.

en: The exclusion rule which you are trying to add already exists
tr: Eklemeye çalıştığınız katmama kuralı zaten var

en: Please enter a valid file name prefix
tr: Lütfen geçerli bir dosya adı ön eki yazın

en: Please enter characters that begin the filename which you would like to exclude
tr: Lütfen katılmamasını istediğiniz dosya adının başlangıç karakterlerini yazın

en: Please enter a valid file extension
tr: Lütfen geçerli bir dosya uzantısı yazın

en: Please enter a file extension, like zip
tr: Lütfen zip gibi bir dosya uzantısı yazın

en: Please select a file/folder which you would like to exclude
tr: Lütfen katılmamasını istediğiniz bir dosya/klasör seçin

en: Are you sure you want to remove this exclusion rule?
tr: Bu katmama kuralını silmek istediğinize emin misiniz?

en: The preparation of the clone data has been aborted.
tr: Kopyalama verilerinin hazırlanmasından vazgeçildi.

en: log results to console
tr: sonuçları konsola gönder

en: I accept the UpdraftClone terms and conditions
tr: UpdraftClone hüküm ve koşullarını kabul ediyorum

en: Not got an account? Get one by buying some tokens here.
tr: Hesabınız yok mu? Buradan jeton satın alarak hesap açabilirsiniz.

en: To create a temporary clone you need: 1) credit in your account and 2) to connect to your account, below.
tr: Geçici bir kopya oluşturmak için şunlar gereklidir: 1) hesabınızda jetonlar 2) aşağıdan hesabınızla bağlantı.

en: To create a temporary clone you need credit in your account.
tr: Geçici bir kopya oluşturulabilmesi için hesabınızda jeton bulunmalıdır.

en: If you want, test upgrading to a different PHP or WP version.
tr: İsterseniz, farklı bir PHP ya da WP sürümüne yükseltmeyi deneyin.

en: Flexible
tr: Esnek

en: Takes just the time needed to create a backup and send it.
tr: Yalnızca yedeğin hazırlanması ve gönderilmesi kadar zaman alır.

en: Fast
tr: Hızlı

en: One VPS (Virtual Private Server) per clone, shared with nobody.
tr: Her kopya için bir VPS (Virtual Private Server), kimseyle paylaşılmaz.

en: Secure
tr: Güvenli

en: Runs on capacity from a leading cloud computing provider.
tr: Önde gelen bulut hizmeti sağlayıcılarının kapasitesini kullanır.

en: Reliable
tr: Güvenilir

en: Easy
tr: Kolay

en: You can buy UpdraftClone tokens from our shop, here.
tr: UpdraftClone jetonlarını buraya tıklayarak mağazamızdan alabilirsiniz.

en: Read FAQs here.
tr: SSS bölümüne bakabilirsiniz.

en: Create a temporary clone on our servers (UpdraftClone)
tr: Sunucularımızda (UpdraftClone) geçici bir kopya oluştur

en: Migrate (create a copy of a site on hosting you control)
tr: Aktarın (bir siteyi kendi barındırma hizmetiniz üzerine kopyalayın)

en: Select All
tr: Tümünü Seç

en: Reset tour
tr: Turu yeniden başlat

en: Press this button to take a tour of the plugin.
tr: Eklenti turuna bakmak için bu düğmeye tıklayın.

en: failed to upload file to %s (see log file for more)
tr: dosya %s üzerine yüklenemedi (ayrıntılı bilgi almak için günlük dosyasına bakın)

en: error: %s (see log file for more)
tr: hata: %s (ayrıntılı bilgi almak için günlük dosyasına bakın)

en: Closing 1st October 2018
tr: Kapanış 1 Ekim 2018

en: Take Tour
tr: Tura Başla

en: Log in here to enable all the features you have access to.
tr: Erişiminiz olan tüm özellikleri kullanabilmek için buradan oturum açın.

en: Connect to updraftplus.com
tr: Updraftplus.com bağlantısı kur

[ctx: Translators: UpdraftVault is a product name and should not be translated.]
en: To get started with UpdraftVault, select one of the options below:
tr: UpdraftVault kullanmaya başlamak için aşağıdakilerden birini seçin:

en: Finish
tr: Bitti

en: UpdraftPlus Premium has many more exciting features!
tr: UpdraftPlus Premium pek çok heyecan verici özelliğe sahiptir!

en: UpdraftPlus Premium and addons
tr: UpdraftPlus Premium ve eklentileri

en: Thank you for taking the tour.
tr: Tura katıldığınız için teşekkürler.

en: Do you have a few more WordPress sites you want to backup? If yes you can save hours by controlling all your backups in one place from UpdraftCentral.
tr: Birkaç WordPress sitesini mi yedeklemek istiyorsunuz? Öyle ise, tüm yedeklerinizi UpdraftCentral üzerinde tek noktadan yöneterek saatlerce zaman kazanabilirsiniz.

en: Control all your backups in one place
tr: Tüm yedeklerinizi tek noktadan yönetin

en: Congratulations, your settings have successfully been saved.
tr: Tebrikler, ayarlarınız kaydedildi.

en: Press here to save your settings.
tr: Ayarlarınızı kaydetmek için buraya tıklayın.

en: Save
tr: Ayarları kaydedin

en: Look through the other settings here, making any changes you’d like.
tr: Buradan diğer ayarlara bakabilir ve istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz.

en: More settings
tr: Diğer ayarları yapın

en: Find out more here.
tr: Ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayın.

en: UpdraftVault is our remote storage which works seamlessly with UpdraftPlus.
tr: UpdraftVault, UpdraftPlus ile birlikte çalışan uzak depolama alanımızdır.

en: Try UpdraftVault!
tr: UpdraftVault depolamasını deneyin!

en: Choose the schedule that you want your backups to run on.
tr: Yedek alınmasını istediğiniz zamanları belirtin.

en: Choose your backup schedule
tr: Yedekleme zamanlamanızı seçin

en: Congratulations! Your first backup is running.
tr: Tebrikler! İlk yedeğiniz alınıyor.

en: Go to settings
tr: Ayarlara git

[ctx: Translators: %s is a bold tag.]
en: But to avoid server-wide threats backup regularly to remote cloud storage in %s settings %s
tr: Sunucu tarafında çıkabilecek sorunlara karşı %s ayarlar %s bölümünden uzak depolama üzerine düzenli yedek alınmasını sağlayın

en: Press here to run a manual backup.
tr: Yedeklemeyi el ile başlatmak için buraya tıklayın.

en: Creating your first backup
tr: İlk yedeğiniz hazırlanıyor

en: Select what you want to backup
tr: Neyi yedeklemek istediğinizi seçin

en: Manual backup options
tr: El ile yedekleme seçenekleri

[ctx: updraftplus]
en: To make a simple backup to your server, press this button. Or to setup regular backups and remote storage, go to %s settings %s
tr: Sunucunuz üzerine bir yedek almak için bu düğmeye tıklayın ya da %s ayarlar %s bölümüne giderek düzenli yedekleme ve uzak depolama özelliklerini kullanın

en: Your first backup
tr: İlk yedeğiniz

en: Press here to start!
tr: Başlamak için buraya tıklayın!

en: the world’s most trusted backup plugin!
tr: Dünya'nın en güvenilen yedekleme eklentisi!

en: Welcome to UpdraftPlus
tr: UpdraftPlus uygulamasına hoş geldiniz

en: UpdraftPlus settings
tr: UpdraftPlus ayarlar

en: End tour
tr: Turu tamamla

en: Skip this step
tr: Bu adımı atla

en: Back
tr: Geri dön

en: Manage your clones
tr: Kopyalarınızı yönetin

en: Your clone will renew on:
tr: Kopyanızın yenilenme tarihi:

en: Unable to get renew date
tr: Yenilenme tarihi alınamadı

en: Dashboard:
tr: Pano:

en: Front page:
tr: Ön sayfa:

en: Your clone has started and will be available at the following URLs once it is ready.
tr: Kopyanız başlatıldı ve hazır olduğunda şu adreste kullanılabilir olacak.

en: manage
tr: yönet

en: Current clones
tr: Var olan kopyalar

en: You can buy more temporary clone tokens here.
tr: Buradan daha fazla geçici kopya jetonu satın alabilirsiniz.

en: Your clone will now deploy this data to re-create your site.
tr: Kopyanız şimdi sitenizi yeniden oluşturmak için bu verileri gönderecek.

en: Forbid non-administrators to login to WordPress on your clone
tr: Yönetici olmayan kullanıcıların kopyanız üzerinde WordPress oturumu açması engellensin

en: The backup was aborted
tr: Yedekleme işleminden vazgeçildi

en: WooCommerce plugins
tr: WooCommerce eklentileri

en: Premium / Find out more
tr: Premium / Ayrıntılı bilgi alın

en: Other great plugins
tr: Diğer harika eklentiler

en: Remote storage: %s
tr: Uzak depolama: %s

en: Failed: We were not able to place a file in that directory - please check your credentials.
tr: Başarısız: Bu klasörde bir dosya oluşturulamadı. Lütfen kimlik doğrulama bilgilerinizi denetleyin.

en: Failed to download
tr: İndirilemedi

en: Failed to download %s
tr: %s indirilemedi

en: This storage method does not allow downloading
tr: Bu depolama yönteminde indirmeye izin verilmez

en: failed to list files
tr: dosyalar listelenemedi

en: Failed to upload %s
tr: %s yüklenemedi

en: You can find your temporary clone information in your updraftplus.com account here.
tr: Updraftplus.com hesabınızdaki geçici kopyanız ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz.

en: Choose a default for each table
tr: Her tablonun varsayılanını seçin

en: Sending files to remote site
tr: Dosyalar uzak siteye gönderiliyor

en: Clone server being provisioned and booted (can take several minutes)
tr: Uzak sunucu hazırlandı ve başlatıldı (erişilebilmesi bir kaç dakika alabilir)

en: Backup / Restore
tr: Yedekle / Geri Yükle

en: Backup
tr: Yedekle

en: More information here.
tr: Buradan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

en: Requested character set (%s) is not present - changing to %s.
tr: İstenilen karakter kümesi (%s) bulunamadı. %s olarak değiştiriliyor.

en: Allow only administrators to log in
tr: Yalnızca yöneticiler oturum açabilsin

en: You can forbid non-admins logins to this cloned site by checking the checkbox below
tr: Aşağıdaki seçenek etkinleştirildiğinde, yönetici olmayan kullanıcıların bu geçici kopya üzerinde oturum açması engellenir

en: UpdraftPlus temporary clone user login settings:
tr: UpdraftPlus geçici kopya kullanıcı oturumu açma ayarları:

en: Welcome to your UpdraftClone (temporary clone)
tr: UpdraftClone (geçici) kopyanıza hoş geldiniz

en: Refresh connection
tr: Bağlantıyı yenile

en: Existing keys
tr: Var olan anahtarlar

en: No keys to allow remote sites to send backup data here have yet been created.
tr: Henüz uzak sitelerin yedek verilerini buraya göndermesini sağlayacak bir anahtar oluşturulmamış.

en: No receiving sites have yet been added.
tr: Henüz bir alıcı site eklenmemiş.

en: It is for sending backups to the following site:
tr: Bu yedekleri şu siteye göndermek içindir:

en: The key was successfully added.
tr: Anahtar eklendi.

en: The entered key does not belong to a remote site (it belongs to this one).
tr: Yazılan anahtar bir uzak siteye ait değil (bu siteye ait).

en: The entered key was corrupt - please try again.
tr: Yazılan anahtar hatalı. Yeniden deneyin.

en: The entered key was the wrong length - please try again.
tr: Yazılan anahtarın uzunluğu hatalı. Yeniden deneyin.

en: key
tr: anahtar

en: You must copy and paste this key on the sending site now - it cannot be shown again.
tr: Gönderen site üzerinde bu anahtarı kopyalayıp yapıştırmalısınız. Anahtar yeniden görüntülenmez.

en: A key with this name already exists; you must use a unique name.
tr: Aynı adlı bir anahtar zaten var. Eşsiz bir ad kullanmalısınız.

en: Also send this backup to the active remote storage locations
tr: Bu yedek ayrıca etkin uzak depolama konumlarına gönderilsin

en: For longer help, including screenshots, follow this link.
tr: Ekran görüntülerini de içeren, ayrıntılı bir yardım almak için, bu bağlantıya tıklayın.

en: If sending directly from site to site does not work for you, then there are three other methods - please try one of these instead.
tr: Siteden siteye doğrudan gönderimi kullanamıyorsanız, kullanabileceğiniz üç yöntem daha var. Onlardan birini deneyin.

en: site not found
tr: site bulunamadı

en: Backup data will be sent to:
tr: Yedekleme verileri şuraya gönderilecek:

en: The creation of your data for creating the clone should now begin.
tr: Şimdi kopyayı oluşturmak için verileriniz eklenmeye başlamalıdır.

en: Only allow this backup to be deleted manually (i.e. keep it even if retention limits are hit).
tr: Bu yedek yalnızca el ile silinebilsin (tutulma sınırlaması aşılsa bile tutulur).

en: Migrate / Clone
tr: Aktar / Kopyala

en: Every hour
tr: 1 saatte bir

en: Processing
tr: İşleniyor

en: Connect to UpdraftCentral Cloud
tr: UpdraftCentral Cloud Bağlantısı Kur

en: UpdraftPlus.Com account terms and policies
tr: UpdraftPlus.Com hesabı kullanma koşulları ve ilkeleri

en: I consent to %s
tr: %s için onay veriyorum

en: Login or register with this email address
tr: Bu e-posta adresi ile oturum ya da hesap açın

en: If not, then choose your details and a new account will be registered.
tr: Hesabınız yoksa bilgilerinizi seçin ve yeni bir hesap açın.

en: If you already have an updraftplus.com account, then enter the details below.
tr: Zaten bir updraftplus.com hesabınız varsa aşağıya bilgilerini yazın.

en: Add this website to your UpdraftCentral Cloud dashboard at updraftplus.com.
tr: Bu siteyi updrafplus.com sitesindeki UpdraftCentral Cloud panonuza ekleyin.

en: Login or register for UpdraftCentral Cloud
tr: UpdraftCentral Cloud oturumu ya da hesabı açın

en: Go here to connect it.
tr: Bağlantı kurmak için buraya tıklayın.

en: Or if you prefer to self-host, then you can get the self-hosted version here.
tr: Ya da sitenizi kendiniz barındırmayı yeğliyorsanız, ilgili sürümü buradan alabilirsiniz.

en: Connect this site to UpdraftCentral Cloud
tr: Bu site ile UpdraftCentral Cloud bağlantısı kurun

en: Backup, update and manage all your WordPress sites from one dashboard
tr: Tüm WordPress sitelerinizi tek panodan yedekleyebilir, güncelleyebilir ve yönetebilirsiniz

en: this privacy policy
tr: bu gizlilik ilkesini

en: Please read %s for use of our %s authorization app (none of your backup data is sent to us).
tr: Lütfen %s okuyarak %s kimlik doğrulama uygulamasını kullanma koşullarımızı öğrenin (yedek verileriniz bize gönderilmez).

en: Without it, encryption will be a lot slower.
tr: Bu olmadan şifreleme çok daha yavaş yapılır.

en: Your web-server does not have the %s module installed.
tr: Site sunucunuzda %s modülü kurulu değil.

en: Create clone
tr: Kopya oluştur

en: Available temporary clone tokens:
tr: Kullanılabilecek geçici kopya jetonları:

en: (current version)
tr: (geçerli sürüm)

en: The file %s has a "byte order mark" (BOM) at its beginning. | The files %s have a "byte order mark" (BOM) at their beginning.
tr[0]: %s dosyanın başlangıcında "byte order mark" (BOM) bilgisi var.
tr[1]: %s dosyanın başlangıcında "byte order mark" (BOM) bilgisi var.

en: press here
tr: buraya tıklayın

en: One Time Password (check your OTP app to get this password)
tr: Tek Kullanımlık Parola (bu parolayı almak için Tek Kullanımlık Parola uygulamanıza bakın)

en: Forgotten your details?
tr: Bilgilerinizi mi unuttunuz?

en: Not yet got an account (it's free)? Go get one!
tr: Bir hesabınız yok mu? İsterseniz bir tane açabilirsiniz (ücretsiz)!

en: Connect with your UpdraftPlus.Com account
tr: UpdraftPlus.com hesabınızla bağlantı kurun

en: For future control of all your UpdraftCentral connections, go to the "Advanced Tools" tab.
tr: Gelecekte tüm UpdraftCentral bağlantılarınızı denetlemek için 'Uzman Araçları' sekmesine bakın.

en: You can also close this wizard.
tr: İsterseniz bu yardımcıyı kapatabilirsiniz.

en: You need to read and accept the UpdraftCentral Cloud data and privacy policies before you can proceed.
tr: İlerlemeden önce UpdraftCentral Cloud veri ve gizlilik ilkelerini okuyup kabul etmeniz gerekir.

en: Please wait while you are redirected to UpdraftCentral Cloud.
tr: Lütfen UpdraftCentral Cloud sitesine yönlendirilirken bekleyin.

en: Please wait while the system generates and registers an encryption key for your website with UpdraftCentral Cloud.
tr: Lütfen sistem tarafından UpdraftCentral Cloud üzerinden siteniz için bir şifreleme anahtarı üretilip kaydedilirken bekleyin.

en: Perhaps you would want to login instead.
tr: Belki onun yerine oturum açmak istersiniz.

en: Trouble connecting? Try using an alternative method in the advanced security options.
tr: Bağlantı kurmakta sorun mu yaşıyorsunuz? Gelişmiş güvenlik ayarları bölümünden alternatif bir yöntem kullanmayı deneyin.

en: An email is required and needs to be in a valid format.
tr: Geçerli bir e-posta adresi yazılmalıdır.

en: Both email and password fields are required.
tr: E-posta ve parola alanlarının ikisi de yazılmalıdır.

en: Registration successful.
tr: Kayıt tamamlandı.

en: Please follow this link to open %s in a new window.
tr: Yeni bir pencerede açmak için %s bağlantısına tıklayın.

en: Login successful.
tr: Oturum açıldı.

en: Select the remote storage destinations you want to upload this backup set to
tr: Bu yedek paketinin yükleneceği uzak depolama hedeflerini seçin

en: Upload backup
tr: Yedeği depolamaya yükle

en: After pressing this button, you can select where to upload your backup from a list of your currently saved remote storage locations
tr: Bu düğmeye tıkladıktan sonra, kaydedilmiş uzak depolama konumlarından yedeğinizi yüklemek istediğinizi seçin

en: Please specify the Microsoft OneDrive folder name, not the URL.
tr: Lütfen Microsoft OneDrive klasörünün adını yazın, adresini değil.

en: (already uploaded)
tr: (zaten yüklenmiş)

en: You must select at least one remote storage destination to upload this backup set to.
tr: Bu yedek paketinin yükleneceği en az bir uzak depolama hedefi seçmelisiniz.

en: Local backup upload has started; please check the log file to see the upload progress
tr: Yerel yedeğin yüklenmesine başlandı. Yükleme ilerlemesini denetlemek için günlük dosyasına bakın

en: Upload
tr: Yükle

en: Are you sure you want to dismiss all UpdraftPlus news forever?
tr: Tüm UpdraftPlus haberlerini süresiz olarak kapatmak istediğinize emin misiniz?

en: Dismiss all UpdraftPlus news
tr: Tüm UpdraftPlus haberlerini kapat

en: UpdraftPlus News
tr: UpdraftPlus Haberleri

en: WP-CLI commands to take, list and delete backups.
tr: Yedekleri alma, listeleme ve silme WP-CLI komutları.

en: WP-CLI support
tr: WP-CLI desteği

en: WP CLI
tr: WP-CLI

en: Interested in knowing about your UpdraftPlus.Com password security? Read about it here.
tr: UpdraftPlus.Com parola güvenliğiniz ile ilgili bilgi almak ister misiniz? Burayı okuyun.

en: Only email the database backup
tr: E-posta ile yalnızca veri tabanı yedeği gönderilsin

en: is a highly efficient way to manage, update and backup multiple websites from one place.
tr: birkaç siteyi tek bir yerden yönetmek, güncellemek ve yedeklemek için etkili bir yöntem.

en: Super-charge and secure your WordPress site with our other top plugins:
tr: Diğer başarılı eklentilerimiz ile WordPress sitenizi canlandırın ve güvenliğini sağlayın:

en: Thank you for installing UpdraftPlus!
tr: UpdraftPlus eklentisini kurduğunuz için teşekkürler!

en: This functionality has been disabled by the site administrator.
tr: Bu özellik site yöneticisi tarafından devre dışı bırakılmış.

en: Failed to read from the working directory.
tr: Çalışma klasörü okunamadı.

en: Failed to find a manifest file in the backup.
tr: Yedek içinde bir envanter dosyası bulunamadı.

en: Failed to read the manifest file from backup.
tr: Yedekten envanter dosyası okunamadı.

en: (Nothing has been logged yet)
tr: (Henüz bir günlük kaydı yok)

en: Ensure you are logged into the correct account before continuing.
tr: İlerlemeden önce doğru hesap ile oturum açtığınızdan emin olun.

en: Remote storage method and instance id are required for authentication.
tr: Kimlik doğrulaması için uzak depolama yöntemi ve kopya kodu gereklidir.

en: authentication error
tr: kimlik doğrulama hatası

en: Currently disabled
tr: Şu anda devre dışı

en: Currently enabled
tr: Şu anda etkin

en: If you have purchased from UpdraftPlus.Com, then follow this link to the installation instructions (particularly step 1).
tr: UpdraftPlus.Com üzerinden satın aldıysanız kurulum yönergeleri için bu bağlantıya tıklayın (özellikle 1. adım).

en: You are currently using the free version of UpdraftPlus.
tr: Şu anda ücretsiz UpdraftPlus Free sürümünü kullanıyorsunuz.

en: Get it here
tr: Şuradan alabilirsiniz

en: remote site
tr: uzak site

en: Requested table collation (%1$s) is not present - changing to %2$s. | Requested table collations (%1$s) are not present - changing to %2$s.
tr[0]: Gereken tablo karşılaştırması (%1$s) bulunamadı. %2$s olarak değiştiriliyor.
tr[1]: Gereken tablo karşılaştırmaları (%1$s) bulunamadı. %2$s olarak değiştiriliyor.

en: Your chosen replacement collation
tr: Yerine kullanılmak üzere seçtiğiniz karşılaştırma

en: You can choose another suitable collation instead and continue with the restoration (at your own risk).
tr: Yerine kullanılmak üzere uygun başka bir karşılaştırma seçerek geri yüklemeyi sürdürebilirsiniz (sorumluluk size aittir).

en: The database server that this WordPress site is running on doesn't support the collation (%s) used in the database which you are trying to import. | The database server that this WordPress site is running on doesn't support multiple collations (%s) used in the database which you are trying to import.
tr[0]: Bu WordPress sitesinin veri tabanı sunucusu içe aktarmaya çalıştığınız veri tabanında kullanılan karşılaştırmayı (%s) desteklemiyor.
tr[1]: Bu WordPress sitesinin veri tabanı sunucusu içe aktarmaya çalıştığınız veri tabanında kullanılan birkaç karşılaştırmayı (%s) desteklemiyor.

en: URL for the site of your UpdraftCentral dashboard
tr: Sitenizin UpdraftCentral panosunun adresi

en: Enter the URL where your self-hosted install of UpdraftCentral is located:
tr: Kendi barındırdığınız UpdraftCentral kurulumun bulunduğu adresi yazın:

en: A website where you have installed %s
tr: %s kurulu olan bir site

en: Self-hosted dashboard
tr: Kendi barındırdığınız pano

en: At your UpdraftCentral dashboard you should press the "Add Site" button then paste the key in the input box.
tr: UpdraftCentral panonuzda "Site Ekle" düğmesine tıklayıp anahtarı yapıştırın.

en: Requested table character set (%s) is not present - changing to %s.
tr: Gereken tablo karakter kümesi (%s) bulunamadı. %s olarak değiştiriliyor.

en: Your chosen character set to use instead:
tr: Yerine kullanılmak üzere seçtiğiniz karakter kümesi:

en: You can choose another suitable character set instead and continue with the restoration at your own risk.
tr: Yerine kullanılmak üzere uygun başka bir karakter kümesi seçerek geri yüklemeyi sürdürebilirsiniz (sorumluluk size aittir).

en: The database server that this WordPress site is running on doesn't support the character set (%s) which you are trying to import. | The database server that this WordPress site is running on doesn't support the character sets (%s) which you are trying to import.
tr[0]: Bu WordPress sitesinin veri tabanı sunucusu içe aktarmaya çalıştığınız veri tabanında kullanılan karakter kümesini (%s) desteklemiyor.
tr[1]: Bu WordPress sitesinin veri tabanı sunucusu içe aktarmaya çalıştığınız veri tabanında kullanılan karakter kümelerini (%s) desteklemiyor.

en: the migrator add-on
tr: Migrator eklentisi

en: This backup set is of this site, but at the time of the backup you were using %s, whereas the site now uses %s.
tr: Bu yedek paketi bu siteye ait. Ancak sitede şu anda %s kullanılıyorken, yedek alındığında %s kullanılıyormuş.

en: Create another key
tr: Başka bir anahtar üret

en: UpdraftCentral dashboard connection details
tr: UpdraftCentral pano bağlantısı ayrıntıları

en: Next
tr: Sonraki

en: an account
tr: bir hesap

en: i.e. if you have %s there
tr: örneğin orada %s varsa

en: Connect this site to an UpdraftCentral dashboard found at...
tr: Bu site ile şunlardan birindeki UpdraftCentral panosu arasında bağlantı kurun...

en: Manage existing keys (%d)...
tr: Var olan anahtarları yönet (%d)...

en: There are no UpdraftCentral dashboards that can currently control this site.
tr: Şu anda bu siteyi kontrol eden bir UpdraftCentral panosu yok.

en: You can now control this site via your UpdraftCentral dashboard at %s.
tr: Artık bu siteyi %s adresindeki UpdraftCentral panosu ile kontrol edebilirsiniz.

en: Detailed instructions for this can be found at %s
tr: Bununla ilgili ayrıntılı bilgiler için %s adresine bakabilirsiniz

en: You now need to copy the key below and enter it at your %s.
tr: Şimdi aşağıdaki anahtarı kopyalayıp %s üzerine yapıştırın.

en: UpdraftCentral key created successfully
tr: UpdraftCentral anahtarı oluşturuldu

en: Please enter a valid URL e.g http://example.com
tr: Lütfen http://ornek.com gibi geçerli bir adres yazın

en: Please enter the URL where your UpdraftCentral dashboard is hosted.
tr: Lütfen UpdraftCentral panonuzun barındırıldığı adresi yazın.

en: To de-authorize UpdraftPlus (all sites) from accessing your Google Drive, follow this link to your Google account settings.
tr: UpdraftPlus (tüm siteler) tarafından Google Drive alanınıza erişilmesini istemiyorsanız Google hesap ayarlarınıza gitmek için bu bağlantıya tıklayın.

en: Follow this link to remove these settings for %s.
tr: %s ayarlarını silmek için bu bağlantıya tıklayın.

en: A PHP fatal error (%s) has occurred: %s
tr: Ciddi bir PHP sorunu (%s) çıktı: %s

en: A PHP exception (%s) has occurred: %s
tr: Bir PHP sorunu (%s) çıktı: %s

en: archive
tr: arşiv

en: WordPress Core
tr: WordPress Çekirdeği

en: Extra database
tr: Ek veri tabanı

en: Press here to download or browse
tr: Paketi indirmek ya da göz atmak için buraya tıklayın -

en: Error: invalid path
tr: Hata: Yol geçersiz

en: An error occurred when fetching storage module options:
tr: Depolama modülü seçenekleri alınırken bir sorun çıktı:

en: Loading log file
tr: Günlük dosyası yükleniyor

en: Search
tr: Arama

en: Select a file to view information about it
tr: Bilgilerini görüntülemek istediğiniz dosyayı seçin

en: Browsing zip file
tr: ZIP dosyasına göz atılıyor

en: With UpdraftPlus Premium, you can directly download individual files from here.
tr: UpdraftPlus Premium sürümü ile istediğiniz dosyaları buradan doğrudan indirebilirsiniz.

en: Browse contents
tr: İçeriklere göz at

en: Skipped tables:
tr: Atlanan tablolar:

en: With UpdraftPlus Premium, you can choose to backup non-WordPress tables, backup only specified tables, and backup other databases too.
tr: UpdraftPlus Premium sürümü ile WordPress dışındaki tabloları yedeklemeyi, yalnızca belirtilen tabloları yedeklemeyi ve diğer veri tabanlarını yedeklemeyi de seçebilirsiniz.

en: All WordPress tables will be backed up.
tr: Tüm WordPress tabloları yedeklenecek.

en: Further information may be found in the browser JavaScript console, and the server PHP error logs.
tr: Ayrıntılı bilgi almak için tarayıcı JavaScript konsoluna ve sunucu PHP hata günlüklerine bakabilirsiniz.

en: That you are attempting to upload a zip file previously created by UpdraftPlus.
tr: Daha önce UpdraftPlus tarafından oluşturulmuş bir ZIP dosyasını yüklemeyi deniyorsunuz.

en: The available memory on the server.
tr: Sunucuda kullanılabilecek bellek.

en: Any settings in your .htaccess or web.config file that affects the maximum upload or post size.
tr: .htaccess veya web.config dosyanızdaki en büyük yükleme ya da gönderme boyutunu etkileyen tüm ayarlar.

en: HTTP code:
tr: HTTP kodu:

en: You have chosen to backup a database, but no tables have been selected
tr: Bir veri tabanını yedeklemeyi seçmişsiniz ancak herhangi bir tablo seçilmemiş

en: Find out more
tr: Ayrıntılı bilgi alın

en: UpdraftPlus has its own embedded storage option, providing a zero-hassle way to download, store and manage all your backups from one place.
tr: UpdraftPlus kendi gömülü depolama seçeneğine sahiptir. Tüm yedeklerinizi tek bir yerden indirmek, depolamak ve yönetmek gibi özellikleri sıfır zahmet ile sunar.

en: Lock access to UpdraftPlus via a password so you choose which admin users can access backups.
tr: UpdraftPlus erişimi bir parola ile kısıtlanarak, hangi yönetici kullanıcıların yedeklere erişebileceği belirlenebilir.

en: Some backup plugins can't restore a backup, so Premium allows you to restore backups from other plugins.
tr: Bazı yedekleme eklentileri yedekleri geri yüklemez. Premium sürümü diğer eklentilerin yedeklerinin de geri yüklenebilmesini sağlar.

en: Importer
tr: İçe Aktarıcı

en: Tidy things up for clients and remove all adverts for our other products.
tr: Müşterilerinizin kafasını karıştırmamak için diğer tüm ürün reklamları kaldırılır.

en: No ads
tr: Reklamsız

en: Sophisticated reporting and emailing capabilities.
tr: Ayrıntılı rapor ve e-posta yetenekleri.

en: Encrypt your sensitive databases (e.g. customer information or passwords); Backup external databases too.
tr: Hassas bilgiler bulunan veri tabanlarınızı (müşteri bilgileri ya da parolalar gibi) şifreler. Dış veri tabanlarını da yedekler.

en: More database options
tr: Diğer veri tabanı seçenekleri

en: Set exact times to create or delete backups.
tr: Yedeklerin oluşturulacağı ya da silineceği zamanlar ayarlanabilir.

en: Backup time and scheduling
tr: Yedekleme zamanı ve zamanlama

en: Backup WordPress multisites (i.e, networks), securely.
tr: Çoklu WordPress sitelerini (ağları) güvenli olarak yedekler.

en: Network / multisite
tr: Ağ / Çoklu site

en: Network and multisite
tr: Ağ ve çoklu site

en: Backup WordPress core and non-WP files and databases.
tr: WordPress çekirdeğini ve WordPress dışındaki dosyalar ile veri tabanlarını yedekler.

en: Automatically backs up your website before any updates to plugins, themes and WordPress core.
tr: Eklenti, tema ve WordPress çekirdeğindeki güncellemeleri yapmadan önce sitenizi otomatik olarak yedekler.

en: Pre-update backups
tr: Güncelleme öncesi yedekleme

en: Provides expert help and support from the developers whenever you need it.
tr: Gerek duyduğunuzda uzman yardımı ve geliştirici desteği alabilirsiniz.

en: Fast, personal support
tr: Hızlı, kişisel destek

en: UpdraftPlus Migrator clones your WordPress site and moves it to a new domain directly and simply.
tr: UpdraftPlus Migrator, WordPress sitenizi kopyalayarak yeni bir etki alanına doğrudan ve kolayca taşıyabilir.

en: Cloning and migration
tr: Kopyalama ve aktarma

en: Get enhanced versions of the free remote storage options (Dropbox, Google Drive & S3) and even more remote storage options like OneDrive, SFTP, Azure, WebDAV, Backblaze and more with UpdraftPlus Premium.
tr: UpdraftPlus Premium ile ücretsiz uzak depolama seçeneklerinin (Dropbox, Google Drive ve S3) gelişmiş sürümleri ve OneDrive, SFTP, Azure, WebDAV, Backblaze gibi diğer uzak depolama seçenekleri sunulur.

en: Additional and enhanced remote storage locations
tr: Geliştirilmiş ve ek uzak depolama konumları

en: Additional storage
tr: Ek depolama

en: Backup to remote storage locations
tr: Uzak depolama konumlarına yedekleme

en: Remote storage
tr: Uzak depolamayı seçin

en: Upgrade now
tr: Şimdi güncelle

en: Installed
tr: Kurulu

en: UpdraftPlus Tour
tr: UpdraftPlus Turu

en: Free
tr: Ücretsiz

en: Recommended: optimize your database with WP-Optimize.
tr: Öneri: WP-Optimize eklentisini kurarak veri tabanınızı en iyi duruma getirebilirsiniz.

en: Read more
tr: Ayrıntılı bilgi alın

en: After you've backed up your database, we recommend you install our WP-Optimize plugin to streamline it for better website performance.
tr: Veri tabanınızı yedekledikten sonra, sitenizin başarımını iyileştirmek için WP-Optimize eklentisini kurmanız önerilir.

en: Spam
tr: İstenmeyen

en: Trash
tr: Çöp

en: Hold or Unapprove
tr: Beklet ya da Kabul etme

en: Approve
tr: Onayla

en: Pings
tr: Pingler

en: Comments
tr: Yorumlar

en: notice image
tr: bildirim görseli

en: Go there
tr: Oraya git

en: Sign up
tr: Hesap aç

en: Get Premium
tr: Premium Sürümü Alın

en: Review UpdraftPlus
tr: UpdraftPlus Eklentisini Değerlendirin

en: Get UpdraftCentral
tr: UpdraftCentral Uygulamasını Alın

en: UpdraftPlus Blog - get up-to-date news and offers
tr: UpdraftPlus Günlüğü - Güncel haberleri ve teklifleri alın

en: UpdraftPlus Newsletter
tr: UpdraftPlus duyurusu

en: Control all your WordPress installations from one place using UpdraftCentral remote site management!
tr: UpdraftCentral uzak site yönetimini kullanarak tüm WordPress kurulumlarınızı tek bir yerden denetleyin!

en: Do you use UpdraftPlus on multiple sites?
tr: Birçok sitede UpdraftPlus kullanıyor musunuz?

en: UpdraftCentral is a highly efficient way to manage, update and backup multiple websites from one place.
tr: UpdraftCentral birkaç siteyi tek bir yerden yönetmek, güncellemek ve yedeklemek için etkili bir yöntemdir.

en: Introducing UpdraftCentral
tr: UpdraftCentral bilgileri

en: easily migrate or clone your site in minutes
tr: sitenizi dakikalar içinde aktarın ya da kopyalayın

en: Add SFTP to send your data securely, lock settings and encrypt your database backups for extra security.
tr: Ek güvenlik sağlamak için, SFTP ile güvenli veri aktarımı, kilit ayarları ve veri tabanı yedeğini şifreleme özellikleri vardır.

en: secure your backups
tr: yedeklerinizi güvende tutun

en: Secure multisite installation, advanced reporting and much more.
tr: Güvenli çoklu site kurulumu, gelişmiş raporlama gibi başka özellikler bulunur.

en: advanced options
tr: gelişmiş ayarlar

en: enhanced remote storage options
tr: geliştirilmiş uzak depolama ayarları

en: The ultimately secure and convenient place to store your backups.
tr: Yedeklerinizi depolamak için son derece güvenli ve kullanışlı bir yer sağlar.

en: UpdraftVault storage
tr: UpdraftVault depolama

en: Enjoy professional, fast, and friendly help whenever you need it with Premium.
tr: Premium sürümü ile, gerek duyduğunuzda profesyonel, hızlı ve dostça destek almanın keyfini sürebilirsiniz.

en: Apache modules
tr: Apache modülleri

en: Backup of: %s
tr: Şunun yedeği: %s

en: If not, you will need to either remove data from this table, or contact your hosting company to request more resources.
tr: Yoksa, bu tablodaki verileri silmeli ya da site barındırma hizmeti sağlayıcınızdan daha fazla kaynak ayırmasını istemelisiniz.

en: You have selected a remote storage option which has an authorization step to complete:
tr: Seçtiğiniz uzak depolamanın tamamlanması gereken bir kimlik doğrulama adımı var:

en: Remote storage authentication
tr: Uzak depolama kimlik doğrulaması

en: Remote files deleted:
tr: Silinen uzak dosyalar:

en: Local files deleted:
tr: Silinen yerel dosyalar:

en: Follow this link to authorize access to your %s account (you will not be able to backup to %s without it).
tr: %s hesabınızın kimliğini doğrulamak için bu bağlantıya tıklayın (bunu yapmadan %s üzerine yedek alamazsınız).

en: remote files deleted
tr: uzak dosya silindi

en: template not found
tr: kalıp bulunamadı

en: Processing table (%s)
tr: Tablo işleniyor (%s)

en: %s de-authentication
tr: %s izinlerini kaldırma

en: You must add the following as the authorised redirect URI in your Dropbox console (under "API Settings") when asked
tr: Sorulduğunda, Dropbox panonuza ("API Ayarları" bölümüne) şu yetkili yönlendirme adresini ekleyin

en: Lock access to the UpdraftPlus settings page
tr: UpdraftPlus ayarlar sayfasına erişimi kilitle

en: For the ability to migrate websites, upgrade to UpdraftPlus Premium.
tr: Siteleri aktarabilmek için UpdraftPlus Premium sürümüne yükseltin.

en: Site size
tr: Site boyutunu hesapla

en: Search / replace database
tr: Veri tabanında bul ve değiştir

en: Lock settings
tr: Kilit ayarları

en: Site information
tr: Site bilgileri

en: Complete
tr: Tamamla

en: %s add-on not found
tr: %s eklentisi bulunamadı

en: Import settings
tr: Ayarları içe aktar

en: Export settings
tr: Ayarları dışa aktar

en: including any passwords
tr: parolalar da katılır

en: Export / import settings
tr: Ayarları dışa/içe aktar

en: or to restore manually
tr: ya da el ile geri yükleyin

en: To fix this problem go here.
tr: Bu sorunu gidermek için buraya tıklayın.

en: OptimizePress 2.0 encodes its contents, so search/replace does not work.
tr: OptimizePress 2.0 içeriği şifrelediğinden arama ve değiştirme özellikleri çalışmaz.

en: Do you want to carry out the import?
tr: İçe aktarılsın mı?

en: Which was exported on:
tr: Şu zamanda dışa aktarılmış:

en: This will import data from:
tr: Şuradaki veriler içe aktarılacak:

en: Importing...
tr: İçe aktarılıyor...

en: You have not yet selected a file to import.
tr: Henüz içe aktarılacak bir dosya seçmemişsiniz.

en: Your export file will be of your displayed settings, not your saved ones.
tr: Dışa aktarıolan dosyada kaydettikleriniz değil, görüntülenen ayarlar bulunur.

en: your PHP install lacks the openssl module; as a result, this can take minutes; if nothing has happened by then, then you should either try a smaller key size, or ask your web hosting company how to enable this PHP module on your setup.
tr: PHP kurulumunuzda openssl modülü eksik olduğundan bu işlem birkaç dakika sürebilir. Uzun süre bir şey olmuyorsa daha küçük bir anahtar boyutu deneyin ya da site barındırma hizmeti sağlayınız ile görüşerek openssl modülünü kurmasını isteyin.

en: The AWS access key looks to be wrong (valid %s access keys begin with "AK")
tr: AWS erişim anahtarı hatalı gibi görünüyor (geçerli %s erişim anahtarları "AK" ile başlar)

en: Backup using %s?
tr: %s kullanılarak yedeklensin mi?

en: No settings were found - please go to the Settings tab and check your settings
tr: Herhangi bir ayar bulunamadı. Lütfen Ayarlar sekmesine giderek ayarlarınızı denetleyin

en: FAQs
tr: SSS

en: This is useful if the dashboard webserver cannot be contacted with incoming traffic by this website (for example, this is the case if this website is hosted on the public Internet, but the UpdraftCentral dashboard is on localhost, or on an Intranet, or if this website has an outgoing firewall), or if the dashboard website does not have a SSL certificate.
tr: Bu seçenek, pano site sunucusuna bu site tarafından gelen trafik üzerinden ulaşılamadığında (örneğin, bu site herkese açık İnternet üzerinde barındırılıyorsa, ancak UpdraftCentral panosu localhost veya bir Intranet üzerinde ise ya da bu sitede bir çıkış güvenlik duvarı varsa) ya da pano sitesinin bir SSL sertifikası yoksa işe yarar.

en: More information...
tr: Ayrıntılı bilgiler...

en: Use the alternative method for making a connection with the dashboard.
tr: Pano ile bağlantı kurmak için alternatif yöntem kullanılsın.

en: Failed to open directory (check the file permissions and ownership): %s
tr: Klasör açılamadı (dosya izinlerini ve sahipliğini denetleyin): %s

en: slower, strongest
tr: daha yavaş, en güçlü

en: recommended
tr: önerilen

en: %s bytes
tr: %s bayt

en: faster (possibility for slow PHP installs)
tr: daha hızlı (yavaş PHP kurulumları için olabilir)

en: easy to break, fastest
tr: kırılması kolay, en hızlı

en: %s bits
tr: %s bit

en: Encryption key size:
tr: Şifreleme anahtarı boyutu:

en: Key size: %d bits
tr: Anahtar boyutu: %d bit

en: Public key was sent to:
tr: Herkese açık anahtar şuraya gönderildi:

en: This is sometimes caused by a firewall - try turning off SSL in the expert settings, and testing again.
tr: Buna bazen bir güvenlik duvarı neden olur. Uzman ayarları bölümünden SSL seçeneğini devre dışı bırakarak yeniden deneyin.

en: login
tr: oturum aç

en: Be aware that mail servers tend to have size limits; typically around %s MB; backups larger than any limits will likely not arrive.
tr: E-posta sunucularının boyut sınırlamaları olduğunu unutmayın. Genellikle %s MB civarındadır. Sınırları aşan yedekler hedefine ulaşmayabilir.

en: UpdraftCentral (Remote Control)
tr: UpdraftCentral (Uzaktan Kontrol)

en: View recent UpdraftCentral log events
tr: Son UpdraftCentral günlük kayıtlarını görüntüle

en: Enter any description
tr: Bir açıklama yazın

en: Description
tr: Açıklama

en: Delete...
tr: Sil...

en: Created:
tr: Oluşturulma:

en: Access this site as user:
tr: Bu siteye kullanıcı olarak erişim:

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Key description
tr: Anahtar açıklaması

en: An invalid URL was entered
tr: Yazılan adres geçersiz

en: This connection appears to already have been made.
tr: Bu bağlantı zaten kurulmuş gibi görünüyor.

en: You must visit this link in the same browser and login session as you created the key in.
tr: Bu bağlantıyı, anahtarı oluşturmak için oturum açtığınız tarayıcı penceresinde açmalısınız.

en: You must visit this URL in the same browser and login session as you created the key in.
tr: Bu adresi, anahtarı oluşturmak için oturum açtığınız tarayıcı penceresinde açmalısınız.

en: You are not logged into this WordPress site in your web browser.
tr: Tarayıcıda bu WordPress sitesinde oturum açmamışsınız.

en: The key referred to was unknown.
tr: Belirtilen anahtar bilinmiyor.

en: A new UpdraftCentral connection has not been made.
tr: Yeni bir UpdraftCentral bağlantısı kurulamadı.

en: An UpdraftCentral connection has been made successfully.
tr: Yeni bir UpdraftCentral bağlantısı kuruldu.

en: UpdraftCentral Connection
tr: UpdraftCentral Bağlantısı

en: (tap on an icon to select or unselect)
tr: (seçmek ya da bırakmak için bir simgeye dokunun)

en: The given file was not found, or could not be read.
tr: Belirtilen dosya bulunamadı ya da okunamadı.

en: You should save your changes to ensure that they are used for making your backup.
tr: Yedekleme sırasında kullanılacağından emin olmak için yaptığınız değişiklikleri kaydetmelisiniz.

en: Please enter a valid URL
tr: Lütfen geçerli bir adres yazın

en: Fetching...
tr: Alınıyor...

en: Your settings have been saved.
tr: Ayarlarınız kaydedildi.

en: Total backup size:
tr: Toplam yedek boyutu:

en: these backup sets
tr: bu yedek paketleri

en: this backup set
tr: bu yedek paketi

en: We requested to delete the file, but could not understand the server's response
tr: Dosyanın silinmesi için istek gönderildi ancak sunucudan gelen yanıt anlaşılamadı

en: Saving...
tr: Kaydediliyor...

en: %s per year
tr: yılda %s

en: or (annual discount)
tr: ya da (yıllık indirim)

en: No Vault connection was found for this site (has it moved?); please disconnect and re-connect.
tr: Bu site için bir Vault depolama bağlantısı bulunamadı (taşınmış olabilir mi?). Lütfen bağlantıyı kesip yeniden bağlantı kurun.

en: The backup was aborted by the user
tr: Yedekleme işleminden kullanıcı tarafından vazgeçildi

en: stop
tr: durdur

en: The backup has finished running
tr: Yedekleme tamamlandı

en: reset
tr: varsayılana dön

en: calculate
tr: hesapla

en: Uploads URL:
tr: Yükleme adresi:

en: To import an ordinary WordPress site into a multisite installation requires %s.
tr: Normal bir WordPress sitesini bir çoklu site kurulumu içine aktarmak için %s kullanılması gereklidir.

en: Please read this link for important information on this process.
tr: Lütfen bu işlemler ile ilgili ayrıntılı ve önemli bilgileri almak için bu bağlantıya bakın.

en: It will be imported as a new site.
tr: Yeni bir site olarak içe aktarılacak.

en: Call WordPress action:
tr: Şu WordPress işlemi yapılsın:

en: Dismiss
tr: Reddet

en: Please fill in the required information.
tr: Lütfen zorunlu bilgileri doldurun.

en: (when decrypted)
tr: (şifresi çözüldüğünde)

en: %s checksum: %s
tr: %s sağlaması: %s

en: Size: %s MB
tr: Boyut: %s MB

en: External database (%s)
tr: Dış veri tabanı (%s)

en: files: %s
tr: %s dosya

en: Skipping: this archive was already restored.
tr: Atlanıyor: Bu arşiv zaten geri yüklenmiş.

en: Uploaded to:
tr: Yüklendiği yer:

en: File Options
tr: Dosya Seçenekleri

en: Database backup schedule
tr: Veri tabanı yedekleme sıklığı

en: Files backup schedule
tr: Dosya yedekleme sıklığı

en: This button will delete all UpdraftPlus settings and progress information for in-progress backups (but not any of your existing backups from your cloud storage).
tr: Bu düğme tüm UpdraftPlus ayarlarını ve yürürlükteki yedeklemeler ile ilgili tüm işlem bilgilerini siler (bulut depolamasında var olan yedeklere dokunulmaz).

en: Check out UpdraftVault.
tr: UpdraftVault depolamasına bakın.

en: Not got any remote storage?
tr: Herhangi bir uzak depolamanız yok mu?

en: settings
tr: ayarlar

en: Backup won't be sent to any remote storage - none has been saved in the %s
tr: Yedek herhangi bir uzak depolama üzerine gönderilmeyecek. %s üzerine herhangi bir şey kaydedilmedi

en: Your saved settings also affect what is backed up - e.g. files excluded.
tr: Kaydedilmiş ayarlarınız neyin yedekleneceğini de belirler (katılmayacak dosyalar gibi).

en: Include your files in the backup
tr: Dosyalar yedeğe katılsın

en: Continue restoration
tr: Geri yüklemeyi sürdür

en: You have an unfinished restoration operation, begun %s ago.
tr: Tamamlanmamış bir geri yükleme işleminiz var, %s önce başlanmış.

en: Unfinished restoration
tr: Tamamlanmamış geri yükleme

en: %s minutes, %s seconds
tr: %s dakika, %s saniye

en: Backup Contents And Schedule
tr: Yedekleme İçeriği ve Zamanlama

en: Premium / Extensions
tr: Premium / Eklentiler

en: Sufficient information about the in-progress restoration operation could not be found.
tr: Yapılmakta olan geri yükleme işlemi ile ilgili yeterli bilgi bulunamadı.

[ctx: (verb)]
en: Download
tr: İndir

en: You have chosen to backup files, but no file entities have been selected
tr: Dosya yedeklemeyi seçmişsiniz ancak herhangi bir dosya seçilmemiş

en: Extensions
tr: Eklentiler

en: Advanced Tools
tr: Uzman Araçları

en: To complete your migration/clone, you should now log in to the remote site and restore the backup set.
tr: Aktarmaya da kopyalama işlemini tamamlamak için uzak sitede oturum açarak yedek paketini geri yükleyin.

en: You must copy and paste this key now - it cannot be shown again.
tr: Bu anahtarı şimdi kopyalayıp yapıştırmalısınız. Anahtar yeniden görüntülenemez.

en: Key created successfully.
tr: Anahtar oluşturuldu.

en: The backup directory is not writable (or disk space is full) - the database backup is expected to shortly fail.
tr: Yedekleme klasörü yazılabilir değil (ya da disk dolu). Veri tabanı yedeğinin tamamlanamaması bekleniyor.

en: required for some remote storage providers
tr: bazı uzak depolama hizmeti sağlayıcıları tarafından istenir

en: Not installed
tr: Kurulu değil

en: the options table was not found
tr: options tablosu bulunamadı

en: no options or sitemeta table was found
tr: options ya da sitemeta tablosu bulunamadı

en: or to configure more complex schedules
tr: ya da daha karmaşık zamanlamalar ayarlayın

en: Are you sure that you wish to remove %s from UpdraftPlus?
tr: %s UpdraftPlus üzerinden silinsin mi?

en: Deselect
tr: Tümünü bırak

en: Select all
tr: Tümünü seç

en: Actions upon selected backups
tr: Seçilmiş yedekleri

en: Press here to look inside your remote storage methods for any existing backup sets (from any site, if they are stored in the same folder).
tr: Var olan yedek paketlerindeki uzak depolama yöntemlerinin ayrıntılarına bakmak için buraya tıklayın (aynı klasörde tutuluyorlarsa, herhangi bir siteden).

en: Backup sets removed:
tr: Silinen yedek paketleri::

en: Processing...
tr: İşleniyor...

en: For backups older than
tr: Şundan eski yedekler için

en: week(s)
tr: hafta

en: hour(s)
tr: saat

en: day(s)
tr: gün

en: in the month
tr: saat

en: day
tr: gün

note: Description of the plugin
en: Backup and restore: take backups locally, or backup to Amazon S3, Dropbox, Google Drive, Rackspace, (S)FTP, WebDAV & email, on automatic schedules.
tr: Yedekleme ve geri yükleme: Yerel olarak yedek alın ya da otomatik zamanlama ile Amazon S3, Dropbox, Google Drive, Rackspace, (S)FTP, WebDAV ve e-posta kullanarak yedekleyin.

en: Table prefix has changed: changing %s table field(s) accordingly:
tr: Tablo ön eki değiştirildi: %s tablo alanı buna göre değiştiriliyor:

en: Too many database errors have occurred - aborting
tr: Çok fazla veri tabanı sorunu çıktığından vazgeçiliyor

en: To use this backup, your database server needs to support the %s character set.
tr: Bu yedeği kullanabilmek için, veri tabanı sunucunuz %s karakter kümesini desteklemelidir.

en: This database needs to be deployed on MySQL version %s or later.
tr: Bu veri tabanı ancak %s ve üzerindeki bir MySQL sürümüne yüklenebilir.

en: This problem is caused by trying to restore a database on a very old MySQL version that is incompatible with the source database.
tr: Bu sorun, bir veri tabanının kaynak veri tabanı ile uyumlu olmayan çok eski bir MySQL sürümüne geri yüklenmesi durumunda ortaya çıkar.

en: the database query being run was:
tr: çalıştırılan veri tabanı sorgusu şuydu:

[ctx: The user is being told the number of times an error has happened, e.g. An error (27) occurred]
en: An error (%s) occurred:
tr: Bir sorun çıktı (%s):

en: An SQL line that is larger than the maximum packet size and cannot be split was found; this line will not be processed, but will be dropped: %s
tr: En büyük paket boyutu değerinden büyük ve bölünemeyen bir SQL satırı bulundu. Bu satır işlenmeyecek ve atlanacak: %s

en: will restore as:
tr: şu olarak geri yüklenecek:

en: Restoring table: %s
tr: Tablo geri yükleniyor: %s

en: Requested table engine (%s) is not present - changing to MyISAM.
tr: Gerekli tablo işleyici (%s) bulunamadı. MyISAM işleyicisine geçiliyor.

en: An error occurred on the first %s command - aborting run
tr: İlk %s komutunda bir sorun çıktı. İşlemden vazgeçiliyor

en: Split line to avoid exceeding maximum packet size
tr: En büyük paket boyutu değerini aşmamak için satırı böl

en: Old table prefix:
tr: Eski tablo ön eki:

en: Content URL:
tr: İçerik adresi:

en: Site home:
tr: Site ana sayfası:

en: Backup created by:
tr: Yedeği oluşturan:

en: Failed to open database file
tr: Veri tabanı dosyası açılamadı

en: Failed to find database file
tr: Veri tabanı dosyası bulunamadı

en: Please supply the requested information, and then continue.
tr: Lütfen istenilen bilgiyi verdikten sonra ilerleyin.

en: You should enable %s to make any pretty permalinks (e.g. %s) work
tr: Bağlantı görünüşlerini sadeleştirmek için %s seçeneğini etkinleştirmelisiniz (%s gibi)

en: You are using the %s webserver, but do not seem to have the %s module loaded.
tr: %s site sunucusunu kullanıyorsunuz ancak %s modülü yüklenmemiş görünüyor.

en: Files found:
tr: Bulunan dosyalar:

en: The WordPress content folder (wp-content) was not found in this zip file.
tr: Bu ZIP dosyasında WordPress içerik klasörü (wp-content) bulunamadı.

en: This version of UpdraftPlus does not know how to handle this type of foreign backup
tr: Bu UpdraftPlus sürümü bu türde bir yabancı yedeği nasıl işleyeceğini bilmiyor

en: Existing unremoved folders from a previous restore exist (please use the "Delete old folders" button to delete them before trying again): %s
tr: Daha önceki bir geri yüklemeden silinmeden kalmış klasörler var (lütfen yeniden denemeden önce "Eski klasörleri sil" düğmesine tıklayın): %s

en: file
tr: dosya

en: folder
tr: klasör

en: UpdraftPlus needed to create a %s in your content directory, but failed - please check your file permissions and enable the access (%s)
tr: UpdraftPlus tarafından içerik klasörünüzde %s oluşturulması gerekiyordu ancak yapılamadı. Lütfen dosya izinlerinizi denetleyerek erişim izni verin (%s)

en: The directory does not exist
tr: Klasör bulunamadı

en: Failed to write out the decrypted database to the filesystem
tr: Şifresi çözülmüş veri tabanı dosya sistemine yazılamadı

en: Failed to create a temporary directory
tr: Bir geçici klasör oluşturulamadı

en: Failed to unpack the archive
tr: Arşiv ayıklanamadı

en: Failed to delete working directory after restoring.
tr: Geri yükleme sonrasında çalışma klasörü silinemedi.

en: You should check the file ownerships and permissions in your WordPress installation
tr: WordPress kurulumunuzdaki dosya sahipliklerini ve izinlerini kontrol etmelisiniz

en: Could not move old files out of the way.
tr: Eski dosyalar yolun dışına taşınamadı.

en: Cleaning up rubbish...
tr: Kalıntılar temizleniyor...

en: Restoring the database (on a large site this can take a long time - if it times out (which can happen if your web hosting company has configured your hosting to limit resources) then you should use a different method, such as phpMyAdmin)...
tr: Veri tabanı geri yükleniyor. Büyük bir sitede bu işlem uzun sürebilir. Zaman aşımına uğrarsa (site barındırma hizmeti sağlayıcınız kaynakları sınırlıyorsa) phpMyAdmin gibi başka bir yöntem kullanmalısınız...

en: Moving unpacked backup into place...
tr: Ayıklanmış yedek şu konuma taşınıyor...

en: Moving old data out of the way...
tr: Eski veriler yolun dışına taşınıyor...

en: Database successfully decrypted.
tr: Veri tabanının şifresi çözüldü.

en: Decrypting database (can take a while)...
tr: Veri tabanının şifresi çözülüyor (biraz zaman alabilir)...

en: Unpacking backup...
tr: Yedek ayıklanıyor...

en: Copying this entity failed.
tr: Bu varlık kopyalanamadı.

en: Backup file not available.
tr: Yedek dosyası kullanılamıyor.

en: (This applies to all WordPress backup plugins unless they have been explicitly coded for multisite compatibility).
tr: (Bu seçenek, özel olarak çoklu sitelere uyumlu geliştirilmiş eklentiler dışında tüm WordPress yedekleme eklentilerine uygulanır).

en: Without upgrading, UpdraftPlus allows <strong>every</strong> blog admin who can modify plugin settings to backup (and hence access the data, including passwords, from) and restore (including with customized modifications, e.g. changed passwords) <strong>the entire network</strong>.
tr: Sürümü yükseltilmeden UpdraftPlus, <strong>her</strong> günlük yöneticisinin <strong>tüm ağda</strong> eklentinin yedekleme (dolayısı ile parolalar, nereden gibi verilere erişebilme) ve geri yükleme (değiştirilmiş parolalar gibi özel değişikliklerle birlikte) ayarlarını değiştirebilmesine izin verir.

en: This is a WordPress multi-site (a.k.a. network) installation.
tr: Bu bir WordPress çoklu site (ağ) kurulumudur.

en: UpdraftPlus warning:
tr: UpdraftPlus uyarı:

en: UpdraftPlus Backups
tr: UpdraftPlus Yedekleri

en: follow this link to get it
tr: almak için bu bağlantıya tıklayın

en: %s support is available as an add-on
tr: eklenti ile %s desteği sağlanabilir

en: You do not have the UpdraftPlus %s add-on installed - get it from %s
tr: UpdraftPlus %s eklentisi kurulmamış. %s üzerinden alın

en: Your email address and password were not recognised by UpdraftPlus.Com
tr: UpdraftPlus.Com e-posta adresinizi ve parolanızı tanıyamadı

en: You entered an email address that was not recognised by UpdraftPlus.Com
tr: UpdraftPlus.Com üzerinde kayıtlı olmayan bir e-posta adresi yazdınız

en: If you have forgotten your password, then go here to change your password on updraftplus.com.
tr: Parolanızı unuttuysanız, updraftplus.com parolanızı değiştirmek için buraya tıklayın.

en: Your email address was valid, but your password was not recognised by UpdraftPlus.Com.
tr: E-posta adresiniz geçerli, fakat UpdraftPlus.Com parolanız doğru değil.

en: UpdraftPlus.Com returned a response, but we could not understand it
tr: UpdraftPlus.Com bir yanıt verdi, ancak verilen yanıt anlaşılamadı

en: You do not currently have any UpdraftVault quota
tr: Şu anda kullanabileceğiniz bir UpdraftVault kotanız yok

en: UpdraftPlus.Com returned a response which we could not understand (data: %s)
tr: UpdraftPlus.Com anlaşılamayan bir yanıt verdi (veri: %s)

en: To remove the block, please go here.
tr: Engellemeyi kaldırmak için lütfen buraya tıklayın.

en: This most likely means that you share a webserver with a hacked website that has been used in previous attacks.
tr: Bu durum büyük olasılıkla daha önce içine sızılarak saldırı için kullanılmış bir site ile aynı sunucuyu paylaştığınız anlamına gelir.

en: It appears that your web server's IP Address (%s) is blocked.
tr: Site sunucunuzun IP adresi (%s) engellenmiş gibi görünüyor.

en: UpdraftPlus.com has responded with 'Access Denied'.
tr: UpdraftPlus.com 'Erişim Reddedildi' yanıtını verdi.

en: You need to supply both an email address and a password
tr: E-posta ve parola alanlarının ikisini de doldurmalısınız

en: An unknown error occurred when trying to connect to UpdraftPlus.Com
tr: UpdraftPlus.Com sitesi ile bağlantı kurulurken bilinmeyen bir sorun çıktı

en: Refresh current status
tr: Geçerli durumu güncelle

en: Get more quota
tr: Kotayı arttırın

en: Current use:
tr: Geçerli kullanım:

en: You can get more quota here
tr: Kotanızı buradan arttırabilirsiniz

en: Error: you have insufficient storage quota available (%s) to upload this archive (%s) (%s).
tr: Hata: Geçerli depolama kotanız (%s) bu arşivi yüklemek için yetersiz (%s) (%s).

en: Quota:
tr: Kota:

en: Vault owner
tr: Vault sahibi

en: Well done - there's nothing more needed to set up.
tr: Harika. Yapılması gereken bir ayar kalmadı.

en: This site is <strong>connected</strong> to UpdraftVault.
tr: Bu site UpdraftVault ile <strong>bağlıdır</strong>.

en: You are <strong>not connected</strong> to UpdraftVault.
tr: UpdraftVault <strong>bağlantısı yok</strong>.

en: Go here for help
tr: Yardım almak için buraya tıklayın

en: Don't know your email address, or forgotten your password?
tr: E-posta adresinizi ya da parolanızı mı unuttunuz?

en: Enter your UpdraftPlus.Com email / password here to connect:
tr: Bağlantı kurmak için UpdraftPlus.Com e-posta adresinizi ve parolanızı yazın:

en: Back...
tr: Geri dön...

en: Subscriptions can be cancelled at any time.
tr: Abonelikler her hangi bir anda iptal edilebilir.

en: Payments can be made in US dollars, euros or GB pounds sterling, via card or PayPal.
tr: Ödemeler Amerikan Doları, Euro, İngiliz Poundu, kredi kartı ya da PayPal ile yapılabilir.

en: %s per quarter
tr: her çeyrekte %s

en: Read the %s FAQs here.
tr: %s sık sorulan sorularına buradan bakabilirsiniz.

en: Read more about it here.
tr: Ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayın.

en: UpdraftVault is built on top of Amazon's world-leading data-centres, with redundant data storage to achieve 99.999999999% reliability.
tr: UpdraftVault, dünyanın önde gelen Amazon veri merkezleri üzerine kurulmuştur. Yedekli veri depolaması %99.999999999 hizmet sürekliliği sağlar.

en: Show the options
tr: Seçenekleri görüntüle

en: Press a button to get started.
tr: Başlamak için bir tuşa basın.

en: UpdraftVault brings you storage that is <strong>reliable, easy to use and a great price</strong>.
tr: UpdraftVault size <strong>güvenilir, kolay kullanılabilir ve oldukça uygun fiyatlı</strong> depolama alanı sağlar.

en: S3 (Compatible)
tr: S3 (Uyumlu)

en: Delete failed:
tr: Silinemedi:

en: Please check your access credentials.
tr: Lütfen erişim kimlik doğrulama bilgilerinizi denetleyin.

en: The communication with %s was not encrypted.
tr: %s ile iletişim şifrelenmiş olarak yapılmıyor.

en: The communication with %s was encrypted.
tr: %s ile iletişim şifrelenmiş olarak yapılıyor.

en: We accessed the bucket, and were able to create files within it.
tr: Klasöre erişildi ve içinde dosya oluşturulabildi.

en: We successfully accessed the bucket, but the attempt to create a file in it failed.
tr: Klasöre erişilebildi ancak içinde dosya oluşturulamadı.

en: Failure
tr: Başarısız

en: The error reported by %s was:
tr: %s tarafından bildirilen sorun şuydu:

en: Failure: No bucket details were given.
tr: Başarısız: Klasör bilgileri belirtilmemiş.

en: API secret
tr: API parolası

en: %s location
tr: %s konumu

en: %s secret key
tr: %s gizli anahtarı

en: %s access key
tr: %s erişim anahtarı

en: To create a new IAM sub-user and access key that has access only to this bucket, upgrade to Premium.
tr: Yalnızca bu klasöre erişim hakkı olan yeni bir IAM alt kullanıcısı ve erişim anahtarı oluşturmak için Premium sürümüne yükseltin.

en: %s end-point
tr: %s bitiş noktası

en: Other %s FAQs.
tr: Diğer %s SSS.

en: If you see errors about SSL certificates, then please go here for help.
tr: SSL sertifikaları ile ilgili hatalar görüyorsanız yardım almak için buraya tıklayın.

en: ... and many more!
tr: ... ve daha fazlası!

en: Examples of S3-compatible storage providers:
tr: Örnek S3-uyumlu depo sağlayıcılar:

en: %s re-assembly error (%s): (see log file for more)
tr: %s yeniden birleştirme sorunu (%s): (ayrıntılı bilgi almak için günlük dosyasına bakın)

en: upload (%s): re-assembly failed (see log for more details)
tr: yükleme (%s): Yeniden birleştirilemedi (ayrıntılı bilgi almak için günlük dosyasına bakın)

en: chunk %s: upload failed
tr: %s. parça: yüklenemedi

en: error: file %s was shortened unexpectedly
tr: hata: %s dosyası beklenmeyen bir şekilde kısaltıldı

en: %s upload: getting uploadID for multipart upload failed - see log file for more details
tr: %s yükleme: Çok parçalı yükleme için yükleme kodu alınamadı. Ayrıntılı bilgi almak için günlük dosyasına bakın

en: The required %s PHP module is not installed - ask your web hosting company to enable it
tr: Gerekli %s PHP modülü kurulmamış. Site barındırma hizmeti sağlayıcınızdan bunu kurmasını isteyin

en: %s Error: Failed to initialise
tr: %s Hata : Hazırlanamadı

[ctx: "tenant" is a term used with OpenStack storage - Google for "OpenStack tenant" to get more help on its meaning]
en: tenant
tr: kiracı

en: password
tr: parola

en: username
tr: kullanıcı adı

en: Container
tr: Kapsayıcı

en: Password
tr: Parola

en: Leave this blank, and a default will be chosen.
tr: Burayı boş bırakırsanız bir varsayılan seçilir.

en: Region
tr: Bölge

en: Tenant
tr: Kiracı

en: Follow this link for more information
tr: Ayrıntılı bilgi almak için bağlantıya tıklayın

[ctx: Keystone and swauth are technical terms which cannot be translated]
en: This needs to be a v2 (Keystone) authentication URI; v1 (Swauth) is not supported.
tr: Bu bir v2 (Keystone) kimlik doğrulama adresi olmalıdır; v1 (Swauth) desteklenmez.

en: authentication URI
tr: kimlik doğrulama adresi

en: Region: %s
tr: Bölge: %s

en: %s error - we accessed the container, but failed to create a file within it
tr: %s sorunu. Kapsayıcıya erişildi ancak içinde bir dosya oluşturulamadı

en: The %s object was not found
tr: %s nesnesi bulunamadı

en: Could not access %s container
tr: %s kapsayıcısına erişilemiyor

en: %s error - failed to access the container
tr: %s sorunu. Kapsayıcıya erişilemedi

en: Your %s version: %s.
tr: %s sürümünüz: %s.

en: You will need to ask your web hosting company to upgrade.
tr: Site barındırma hizmeti sağlayıcınızdan yükseltmesini isteyin.

en: This remote storage method (%s) requires PHP %s or later.
tr: Bu uzak depolama yöntemi (%s) için PHP %s ya da üzeri bir sürüm gereklidir.

en: <strong>After</strong> you have saved your settings (by clicking 'Save Changes' below), then come back here once and follow this link to complete authentication with %s.
tr: Ayarlarınızı kaydettikten <strong>sonra</strong> (aşağıdaki 'Değişiklikleri Kaydet' üzerine tıklayarak) buraya geri dönüp bu bağlantıya tıklayarak %s kimlik doğrulamasını tamamlayabilirsiniz.

en: <strong>(You appear to be already authenticated,</strong> though you can authenticate again to refresh your access if you've had a problem).
tr: <strong>(Kimliğinizi doğrulamış gibi görünüyorsunuz</strong>. Ancak bir sorun yaşadıysanız yeniden kimlik doğrulaması yaparak erişiminizi tazeleyebilirsiniz).

en: Authenticate with Google
tr: Google kimlik doğrulaması

en: To be able to set a custom folder name, use UpdraftPlus Premium.
tr: Özel bir klasör adı yazabilmek için UpdraftPlus Premium sürümünü kullanın.

en: It is an ID number internal to Google Drive
tr: Google Drive içinde kullanılan bir kod

en: <strong>This is NOT a folder name</strong>.
tr: <strong>Bu bir klasör adı değildir</strong>.

en: Folder
tr: Klasör

en: Client Secret
tr: İstemci Parolası

en: If Google later shows you the message "invalid_client", then you did not enter a valid client ID here.
tr: Daha sonra Google tarafından "invalid_client" iletisi görüntülenirse buraya yazılmış İstemci Kimliği geçersiz demektir.

en: Client ID
tr: İstemci Kimliği

en: N.B. If you install UpdraftPlus on several WordPress sites, then you cannot re-use your project; you must create a new one from your Google API console for each site.
tr: Önemli: UpdraftPlus eklentisini birkaç WordPress sitesine kuruyorsanız, projenizi yeniden kullanamazsınız. Her site için Google API konsolundan yeni bir proje oluşturmanız gerekir.

en: You must add the following as the authorised redirect URI (under "More Options") when asked
tr: İstendiğinde şu bağlantıyı izin verilen yönlendirme adresi olarak eklemelisiniz ("Diğer Ayarlar" altında)

en: Select 'Web Application' as the application type.
tr: Uygulama türü olarak 'Web Uygulaması' seçin.

en: Follow this link to your Google API Console, and there activate the Drive API and create a Client ID in the API Access section.
tr: Bu bağlantıyı kullanarak Google API panosunu açın ve Drive API seçeneğini etkinleştirin. Ardından API Erişimi bölümünden bir İstemci Kimliği oluşturun.

en: download: failed: file not found
tr: indirme: tamamlanamadı: dosya bulunamadı

en: Have not yet obtained an access token from Google - you need to authorise or re-authorise your connection to Google Drive.
tr: Henüz Google erişim kodu alınmamış. Google Drive bağlantısına izin vermeli ya da yeniden izin vermelisiniz.

en: Account is not authorized.
tr: Hesap kimliği doğrulanmamış.

en: Upload expected to fail: the %s limit for any single file is %s, whereas this file is %s GB (%d bytes)
tr: Yüklemenin yapılamaması bekleniyor: %s sınırı herhangi bir tek dosya için %s. Bu dosya ise %s GB (%d bayt)

en: Account full: your %s account has only %d bytes left, but the file to be uploaded is %d bytes
tr: Hesap dolu: %s hesabınızda yalnızca %d bayt boş alan kalmış. Ancak yüklenecek dosya %d bayt boyutunda

en: failed to access parent folder
tr: üst klasöre erişilemedi

en: Failed to upload to %s
tr: %s üzerine yüklenemedi

en: Name: %s.
tr: Ad: %s.

en: you have authenticated your %s account.
tr: %s hesabınızla kimliğinizi doğruladınız.

en: However, subsequent access attempts failed:
tr: Bununla birlikte, yinelenen girişimler başarısız oldu:

en: Authorization failed
tr: Kimlik doğrulanamadı

en: Google Drive list files: failed to access parent folder
tr: Google Drive dosya listesi: Üst klasöre erişilemedi

en: Failure: we successfully logged in, but were not able to create a file in the given directory.
tr: Başarısız: Oturum açıldı ancak belirtilen klasörde bir dosya oluşturulamadı.

en: Success: we successfully logged in, and confirmed our ability to create a file in the given directory (login type:
tr: Başarılı: Oturum açıldı ve belirtilen klasörde bir dosya oluşturulabildi (oturum türü:

en: Failure: we did not successfully log in with those credentials.
tr: Başarısız: Bu kimlik doğrulama bilgileri ile oturum açılamadı.

en: Failure: No server details were given.
tr: Başarısız: Herhangi bir sunucu ayrıntısı belirtilmemiş.

en: Almost all FTP servers will want passive mode; but if you need active mode, then uncheck this.
tr: Neredeyse tüm FTP sunucuları pasif kipte çalışılmasını ister. Ancak aktif kipi kullanmanız gerekiyorsa bu seçeneğin işaretini kaldırın.

en: Passive mode
tr: Pasif kip

en: Needs to already exist
tr: Zaten var olmalı

en: Remote path
tr: Uzaktaki yol

en: FTP password
tr: FTP parolası

en: FTP login
tr: FTP kullanıcı adı

en: FTP server
tr: FTP sunucusu

en: Only non-encrypted FTP is supported by regular UpdraftPlus.
tr: Normal UpdraftPlus sadece şifrelenmemiş FTP bağlantısını destekler.

en: encrypted FTP (explicit encryption)
tr: şifrelenmiş FTP (açık şifreleme)

en: encrypted FTP (implicit encryption)
tr: şifrelenmiş FTP (örtülü şifreleme)

en: regular non-encrypted FTP
tr: düz şifrelenmemiş FTP

en: Testing %s Settings...
tr: %s ayarları sınanıyor...

en: %s login failure
tr: %s oturumu açılamadı

en: No %s settings were found
tr: Herhangi bir %s ayarı bulunamadı

en: configure it here
tr: buradan yapılandırın

en: Your site's admin email address (%s) will be used.
tr: Sitenizin yönetici e-posta adresi (%s) kullanılacak.

en: Note:
tr: Not:

en: The attempt to send the backup via email failed (probably the backup was too large for this method)
tr: Yedeği e-posta ile gönderme girişimi başarısız oldu (büyük olasılıkla yedek boyutu bu yöntem için fazla büyük)

en: Backup is of: %s.
tr: Yedek kaynağı: %s.

en: WordPress Backup
tr: WordPress Yedeği

en: Your %s quota usage: %s %% used, %s available
tr: %s kota kullanımınız: %s %% dolu, %s kullanılabilir

en: Your %s account name: %s
tr: %s hesap adınız: %s

en: you have authenticated your %s account
tr: kimliğinizi %s hesabınızla doğruladınız

en: Success:
tr: Tamamlandı:

en: %s authentication
tr: %s kimlik doğrulaması

en: Account holder's name: %s.
tr: Hesap sahibinin adı: %s.

en: <strong>After</strong> you have saved your settings (by clicking 'Save Changes' below), then come back here and follow this link to complete authentication with %s.
tr: Ayarlarınızı kaydettikten <strong>sonra</strong> (aşağıdaki 'Değişiklikleri kaydet' üzerine tıklayarak) buraya dönüp bu bağlantıya tıklayarak %s kimlik doğrulamasını tamamlayabilirsiniz.

en: Authenticate with %s
tr: %s kimliğini doğrula

en: Backups are saved in %s.
tr: Yedekler %s içine kaydedildi.

en: Need to use sub-folders?
tr: Alt klasör kullanmak gerekiyor mu?

en: Failed to access %s when deleting (see log file for more)
tr: Silinirken %s erişimi sağlanamadı (ayrıntılı bilgi almak için günlük dosyasına bakın)

en: %s returned an unexpected HTTP response: %s
tr: %s beklenmeyen bir HTTP yanıtı döndürdü: %s

en: did not return the expected response - check your log file for more details
tr: beklenen yanıt gelmedi. Ayrıntılı bilgi almak için günlük dosyanıza bakın

en: error: failed to upload file to %s (see log file for more)
tr: hata: dosya şuraya yüklenemedi: %s (ayrıntılı bilgi almak için günlük dosyasına bakın)

en: We accessed the container, and were able to create files within it.
tr: Kapsayıcıya erişildi ancak içinde bir dosya oluşturulamadı.

en: Success
tr: Başarılı

en: Cloud Files error - we accessed the container, but failed to create a file within it
tr: Cloud Files sorunu: Kapsayıcıya erişildi ancak içinde bir dosya oluşturulamadı

en: Cloud Files authentication failed
tr: Cloud Files kimliği doğrulanamadı

en: Failure: No container details were given.
tr: Başarısız: Kapsayıcı ayrıntıları belirtilmemiş.

en: Cloud Files username
tr: Cloud Files kullanıcı adı

en: US or UK Cloud
tr: Birleşik Devletler ya da Birleşik Krallık Bulut

en: %s settings test result:
tr: %s ayarlarının sınama sonucu:

en: Test %s Settings
tr: %s Ayarlarını Sına

en: Error - no such file exists.
tr: Hata. Böyle bir dosya bulunamadı.

en: Error downloading remote file: Failed to download
tr: Uzak dosya indirilirken sorun çıktı: İndirilemedi

en: %s Error
tr: %s Hatası

en: No settings were found
tr: Herhangi bir ayar bulunamadı

en: %s error - failed to upload file
tr: %s hatası. Dosya yüklenemedi

en: %s Error: Failed to upload
tr: %s Hatası: Yüklenemedi

en: %s authentication failed
tr: %s kimlik doğrulanamadı

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: API key
tr: API anahtarı

en: Cloud Files Container
tr: Cloud Files Kapsayıcısı

en: Cloud Files API Key
tr: Cloud Files API Anahtarı

en: To create a new Rackspace API sub-user and API key that has access only to this Rackspace container, use Premium.
tr: Yalnızca bu Rackspace kapsayıcısına erişebilecek yeni bir Rackspace API alt kullanıcısı ve API anahtarı oluşturmak için Premium sürümünü kullanın.

en: Cloud Files Username
tr: Cloud Files Kullanıcı Adı

en: London (LON)
tr: Londra (LON)

en: Northern Virginia (IAD)
tr: Kuzey Vijinya (IAD)

en: Chicago (ORD)
tr: Şikago (ORD)

en: Sydney (SYD)
tr: Sidney (SYD)

en: Dallas (DFW) (default)
tr: Dallas (DFW) (varsayılan)

en: Cloud Files Storage Region
tr: Cloud Files Depolama Bölgesi

en: UK
tr: Birleşik Krallık

en: US (default)
tr: Birleşik Devletler (varsayılan)

en: Accounts created at rackspacecloud.com are US-accounts; accounts created at rackspace.co.uk are UK-based
tr: Rackspacecloud.com sitesinde açılan hesaplar Birleşik Devletler hesapları, rackspace.co.uk sitesinde açılan hesaplar Birleşik Krallık hesaplarıdır

en: US or UK-based Rackspace Account
tr: Birleşik Devletler ya da Birleşik Krallık kaynaklı Rackspace Hesabı

en: Accounts created at rackspacecloud.com are US accounts; accounts created at rackspace.co.uk are UK accounts.
tr: Rackspacecloud.com sitesinde açılan hesaplar Birleşik Devletler hesapları, rackspace.co.uk sitesinde açılan hesaplar Birleşik Krallık hesaplarıdır.

en: Also, you should read this important FAQ.
tr: Ayrıca bu önemli SSS konusunu okumalısınız.

en: Get your API key <a href="https://mycloud.rackspace.com/" target="_blank">from your Rackspace Cloud console</a> (<a href="http://www.rackspace.com/knowledge_center/article/rackspace-cloud-essentials-1-generating-your-api-key" target="_blank">read instructions here</a>), then pick a container name to use for storage.
tr: <a href="https://mycloud.rackspace.com/" target="_blank">Rackspace Cloud panosundan</a> API anahtarınızı alın (<a href="http://www.rackspace.com/knowledge_center/article/rackspace-cloud-essentials-1-generating-your-api-key" target="_blank">buradan yönergelere bakabilirsiniz</a>). Ardından depolama için kullanılacak bir kapsayıcı adı belirtin.

en: Authorisation failed (check your credentials)
tr: Kimlik doğrulanamadı (kimlik doğrulama bilgilerinizi denetleyin)

en: The %s connection timed out; if you entered the server correctly, then this is usually caused by a firewall blocking the connection - you should check with your web hosting company.
tr: %s bağlantısı zaman aşımına uğradı. Sunucu bilgilerini doğru yazdıysanız, bu sorun genellikle bağlantı kurulmasını engelleyen bir güvenlik duvarından kaynaklanır. Site barındırma hizmeti sağlayıcınız ile görüşün.

en: You need to re-authenticate with %s, as your existing credentials are not working.
tr: %s ile yeniden oturum açmalısınız. Var olan kimlik doğrulama bilgileriniz geçersiz.

en: The attempt to undo the double-compression succeeded.
tr: Çifte sıkıştırmayı geri alma girişimi başarılı oldu.

en: The attempt to undo the double-compression failed.
tr: Çifte sıkıştırmayı geri alma girişimi başarısız oldu.

en: The database file appears to have been compressed twice - probably the website you downloaded it from had a mis-configured webserver.
tr: Veri tabanı dosyası iki kez sıkıştırılmış gibi görünüyor. Büyük olasılıkla dosyayı indirdiğiniz sitenin sunucusu yanlış yapılandırılmış.

en: restoration
tr: geri yükleme

en: Your hosting company must enable these functions before %s can work.
tr: %s çalışması için, site barındırma hizmeti sağlayıcınızın bu işlevleri etkinleştirmesi gereklidir.

en: Your web server's PHP installation has these functions disabled: %s.
tr: Sunucunuzun PHP kurulumunda şu işlevler devre dışı bırakılmış: %s.

en: UpdraftPlus was unable to find the table prefix when scanning the database backup.
tr: UpdraftPlus veri tabanı yedeğini tararken tablo ön ekini bulamadı.

en: This database backup is missing core WordPress tables: %s
tr: Bu veri tabanında temel WordPress tabloları eksik: %s

en: You must upgrade MySQL to be able to use this database.
tr: Bu veri tabanını kullanabilmek için MySQL sürümünüzü yükseltmelisiniz.

en: The database backup uses MySQL features not available in the old MySQL version (%s) that this site is running on.
tr: Bu veri tabanında, bu sitede kurulu eski MySQL sürümünde (%s) bulunmayan MySQL özellikleri kullanılıyor.

en: Site information:
tr: Site bilgileri:

en: If you want to restore a multisite backup, you should first set up your WordPress installation as a multisite.
tr: Bir çoklu site yedeğini geri yüklemek istiyorsanız, öncelikle WordPress kurulumunuzu çoklu site olarak yapılandırmalısınız.

en: You are running on WordPress multisite - but your backup is not of a multisite site.
tr: Çoklu bir WordPress sitesi üzerinde çalışıyorsunuz. Ancak yedeğiniz bir çoklu siteden alınmamış.

en: Backup label:
tr: Yedek etiketi:

en: Any support requests to do with %s should be raised with your web hosting company.
tr: %s ile ilgili destek isteklerinizi site barındırma hizmeti sağlayıcınıza iletmelisiniz.

en: You should only proceed if you cannot update the current server and are confident (or willing to risk) that your plugins/themes/etc. are compatible with the older %s version.
tr: Yalnızca geçerli sunucuyu güncelleyemiyorsanız ve eklentilerin/temaların/diğer bileşenlerin eski %s sürümü ile uyumlu olduğundan eminseniz (ya da risk almak istiyorsanız) ilerlemelisiniz.

en: This is significantly newer than the server which you are now restoring onto (version %s).
tr: Bu sürüm şu an geri yükleme yaptığınız sunucudan çok daha yeni (%s sürümü).

en: The site in this backup was running on a webserver with version %s of %s.
tr: Bu yedekteki site %s sürümünde %s ile çalışan bir site sunucusu üzerindeydi.

en: (version: %s)
tr: (sürüm: %s)

en: Failed to open database file.
tr: Veri tabanı dosyası açılamadı.

en: The database is too small to be a valid WordPress database (size: %s Kb).
tr: Veri tabanı geçerli bir WordPress veri tabanı olmak için çok küçük (boyut: %s Kb).

en: RSS link
tr: RSS bağlantı

en: Blog link
tr: Blog bağlantısı

en: Follow this link to sign up for the UpdraftPlus newsletter.
tr: UpdraftPlus bültenine abone olmak için bu bağlantıya tıklayın.

en: UpdraftPlus is on social media - check us out!
tr: UpdraftPlus uygulamasını sosyal ağlarda izleyin!

en: File not found
tr: Dosya bulunamadı

en: The decryption key used:
tr: Kullanılan şifre çözme anahtarı:

en: Could not read the directory
tr: Klasör okunamadı

en: The backup has not finished; a resumption is scheduled
tr: Yedekleme henüz tamamlanmadı. sürdürme görevi zamanlandı

en: The backup attempt has finished, apparently unsuccessfully
tr: Yedekleme görevi tamamlanamadı

en: The backup succeeded (with warnings) and is now complete
tr: Yedekleme (uyarılarla) tamamlandı

en: One or more backups has been added from scanning remote storage; note that these backups will not be automatically deleted through the "retain" settings; if/when you wish to delete them then you must do so manually.
tr: Uzak depolama alanının taranması sonucunda bir ya da birkaç yedek eklendi. Bu yedekler, "tutma" ayarları nedeniyle otomatik olarak silinmeyecek. Bu dosyaları silmek isterseniz el ile yapmalısınız.

en: Your website is visited infrequently and UpdraftPlus is not getting the resources it hoped for; please read this page:
tr: Siteniz çok sık ziyaret edilmiyor ve UpdraftPlus beklediği kaynaklara ulaşamıyor. Lütfen bu sayfayı okuyun:

en: Others
tr: Diğer

en: Uploads
tr: Yüklemeler

en: Themes
tr: Temalar

en: Plugins
tr: Eklentiler

en: Error - failed to download the file
tr: Sorun. Dosya indirilemedi

en: Error opening local file: Failed to download
tr: Yerel dosya açılırken sorun çıktı: İndirilemedi

en: %s error - failed to re-assemble chunks
tr: %s hatası: Yığınları yeniden birleştirme işlemi tamamlanamadı

en: %s Error: Failed to open local file
tr: %s Hatası: Yerel dosya açılamadı

en: Your free disk space is very low - only %s Mb remain
tr: Kullanılabilecek boş disk alanınız çok az. Yalnızca %s Mb kalmış

en: The amount of memory (RAM) allowed for PHP is very low (%s Mb) - you should increase it to avoid failures due to insufficient memory (consult your web hosting company for more help)
tr: PHP için ayrılmış bellek (RAM) değeri çok düşük (%s Mb). Yetersiz bellek kaynaklı sorunlar çıkmaması için bellek değerini arttırmalısınız (ayrıntılı bilgi için site barındırma hizmeti sağlayıcınız ile görüşün)

en: No log files were found.
tr: Herhangi bir günlük dosyası bulunamadı.

en: %s error: %s
tr: %s hata: %s

en: check your log for more details.
tr: ayrıntılı bilgi almak için günlük dosyasına bakın.

en: A zip error occurred
tr: Bir sıkıştırma sorunu çıktı

en: The zip engine returned the message: %s.
tr: Sıkıştırma uygulaması şu iletiyi gönderdi: %s.

en: Your free space in your hosting account is very low - only %s Mb remain
tr: Site barındırma hizmeti hesabınızda çok az boş alan kaldı. Yalnızca %s Mb var

en: A very large file was encountered: %s (size: %s Mb)
tr: Çok büyük boyutlu bir dosya bulundu: %s (boyut: %s Mb)

en: Failed to open the zip file (%s) - %s
tr: ZIP dosyası (%s) açılamadı - %s

en: %s: unreadable file - could not be backed up
tr: %s: Dosya okunamadığından yedeklenemedi

en: %s: unreadable file - could not be backed up (check the file permissions and ownership)
tr: %s: Dosya okunamadığından yedeklenemiyor (dosya izinlerini ve sahipliğini denetleyin)

en: Infinite recursion: consult your log for more information
tr: Sonsuz döngü: Ayrıntılı bilgi almak için günlük dosyasına bakın

en: Could not open the backup file for writing
tr: Yedekleme dosyasına yazılamadı

en: An error occurred whilst closing the final database file
tr: Son veri tabanı dosyası kapatılırken bir sorun çıktı

en: Failed to open database file for reading:
tr: Veri tabanı dosyası okunmak üzere açılamadı:

en: Table %s has very many rows (%s) - we hope your web hosting company gives you enough resources to dump out that table in the backup.
tr: %s tablosunda çok fazla sayıda satır var (%s). Site sunucusu barındırma hizmeti sağlayıcınızın bu tabloyu yedeklemeye yetecek kaynakları sunduğunu umarız.

en: No database tables found
tr: Herhangi bir veri tabanı tablosu bulunamadı

en: please wait for the rescheduled attempt
tr: lütfen yeniden zamanlanmış girişim için bekleyin

en: Connection failed: check your access details, that the database server is up, and that the network connection is not firewalled.
tr: Bağlantı kurulamadı: Erişim bilgilerinizi kontrol edin. Veri tabanı sunucunuzun çalışıyor olduğundan ve ağ bağlantınızın güvenlik duvarı tarafından engellenmediğinden emin olun.

en: database connection attempt failed.
tr: veri tabanı bağlantısı kurma girişimi başarısız oldu.

en: Latest status:
tr: Son durum:

en: Backup contains:
tr: Yedek içeriği:

en: WordPress backup is complete
tr: WordPress yedeklemesi tamamlandı

en: Backup of:
tr: Şunun yedeği:

en: read more at %s
tr: %s üzerinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz

en: Email reports created by UpdraftPlus (free edition) bring you the latest UpdraftPlus.com news
tr: UpdraftPlus (Free sürüm) tarafından oluşturulan e-posta raporları size en son UpdraftPlus.com haberlerini iletir

en: Backed up: %s
tr: Yedeklendi: %s

en: The log file has been attached to this email.
tr: Günlük dosyası bu e-postaya eklendi.

en: Warnings encountered:
tr: Uyarılar var:

en: Errors encountered:
tr: Çıkan sorunlar:

en: Unknown/unexpected error - please raise a support request
tr: Bilinmeyen ya da beklenmeyen bir sorun çıktı. Lütfen bu durumu destek ekibimize bildirin

en: Database only (files were not part of this particular schedule)
tr: Yalnızca veri tabanı (dosyalar bu zamanlamaya katılmıyor)

en: Database (files backup has not completed)
tr: Veri tabanı (dosya yedeği tamamlanmadı)

en: Files only (database was not part of this particular schedule)
tr: Yalnızca dosyalar (veri tabanı bu zamanlamaya katılmamış)

en: Files (database backup has not completed)
tr: Dosyalar (veri tabanı yedeği tamamlanmadı)

en: Files and database
tr: Dosyalar ve veri tabanı

en: Incremental
tr: Artımlı

en: Full backup
tr: Tam yedek

en: %s - could not back this entity up; the corresponding directory does not exist (%s)
tr: %s. Bu birim yedeklenemedi. İlgili klasör bulunamadı (%s)

en: Error message
tr: Hata iletisi

en: Could not read one of the files for restoration
tr: Geri yükleme için gereken dosyalardan biri okunamadı

en: The backup records do not contain information about the proper size of this file.
tr: Yedek kayıtlarında bu dosyanın gerçek boyutu ile ilgili bilgi bulunamadı.

en: file is size:
tr: dosya boyutu:

en: Archive is expected to be size:
tr: Beklenen arşiv boyutu:

en: File is not locally present - needs retrieving from remote storage
tr: Dosya yerel depolamada bulunamadı. Uzak depolama üzeründen alınması gerekiyor

en: Looking for %s archive: file name: %s
tr: %s arşivi aranıyor: Dosya adı: %s

en: Final checks
tr: Son kontroller

en: If making a request for support, please include this information:
tr: Bu konuyla ilgili destek isteyecekseniz, lütfen şu bilgiyi de ekleyin:

en: ABORT: Could not find the information on which entities to restore.
tr: VAZGEÇ: Hangi varlıkların geri yükleneceği ile ilgili bir bilgi bulunamadı.

en: Follow this link to download the log file for this restoration (needed for any support requests).
tr: Bu geri yükleme işleminin günlük dosyasını indirmek için bu bağlantıya tıklayın (destek isteklerinizde gerekir).

en: Why am I seeing this?
tr: Bunu neden görüyorum?

en: Backup does not exist in the backup history
tr: Yedek, yedekleme geçmişinde bulunamadı

en: This backup does not exist in the backup history - restoration aborted.
tr: Bu yedek, yedekleme geçmişinde bulunamadı. Geri yükleme işleminden vazgeçildi.

en: View Log
tr: Günlüğü görüntüle

en: Delete this backup set
tr: Bu yedek paketini sil

en: After pressing this button, you will be given the option to choose which components you wish to restore
tr: Bu düğmeye tıkladıktan sonra geri yüklenecek bileşenleri seçebileceğiniz bir sayfa görüntülenecek

en: (backup set imported from remote location)
tr: (uzak konumdan içeri aktarılan yedek paketi)

en: If you are seeing more backups than you expect, then it is probably because the deletion of old backup sets does not happen until a fresh backup completes.
tr: Beklediğinizden fazla sayıda yedek görüyorsanız, bunun nedeni eski yedek paketlerinin yeni yedeklemeler tamamlanmadan silinmemesi olabilir.

en: (Not finished)
tr: (Tamamlanmamış)

en: You are missing one or more archives from this multi-archive set.
tr: Bu çoklu arşiv paketinde bir ya da birkaç arşiv eksik.

en: Files backup (created by %s)
tr: Dosya yedeği (%s tarafından oluşturulmuş)

en: Files and database WordPress backup (created by %s)
tr: Dosyalar ve veri tabanı WordPress yedeği (%s tarafından oluşturulmuş)

en: Backup created by: %s.
tr: Yedeği oluşturan: %s.

en: External database
tr: Dış veri tabanı

en: Database (created by %s)
tr: Veri tabanı (%s tarafından oluşturuldu)

en: unknown source
tr: kaynak bilinmiyor

en: Backup sent to remote site - not available for download.
tr: Yedek uzak siteye gönderildi. İndirmek için kullanılamaz.

en: Backup data (click to download)
tr: Yedek verileri (indirmek için tıklayın)

en: Backup date
tr: Yedekleme tarihi

en: You have not yet made any backups.
tr: Henüz bir yedek alınmamış.

en: Any other directories found inside wp-content
tr: WordPress wp-content klasörünün içinde bulunan diğer klasörler

en: Your wp-content directory server path: %s
tr: Sunucudaki wp-content klasörünün yolu: %s

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri Kaydet

en: See this FAQ also.
tr: Bu sık sorulan sorulara da bakın.

en: Disable SSL entirely where possible
tr: Olabildiğinde SSL kullanılmasın

en: Note that not all cloud backup methods are necessarily using SSL authentication.
tr: Tüm bulut yedekleme yöntemlerinde kimlik doğrulaması için SSL kullanılmadığını unutmayın.

en: Do not verify SSL certificates
tr: SSL sertifikaları doğrulanmasın

en: Use the server's SSL certificates
tr: Sunucu sertifikaları kullanılsın

en: <b>Do not</b> place it inside your uploads or plugins directory, as that will cause recursion (backups of backups of backups of...).
tr: <b>Asla</b> uploads ya da plugins klasörünün altında seçmeyin yoksa iç içe yinelenme sorunu ortaya çıkar (yedeğin yedeğinin yedeği gibi...).

en: If that is unsuccessful check the permissions on your server or change it to another directory that is writable by your web server process.
tr: Sorun çıkarsa sunucunuzdaki izinleri denetleyin ya da site sunucunuz tarafından yazılabilen başka bir klasör seçin.

en: or, to reset this option
tr: ya da bu seçeneği sıfırlamak için

en: Follow this link to attempt to create the directory and set the permissions
tr: Klasörü oluşturmayı ve izinleri ayarlamayı denemek için bu bağlantıya tıklayın

en: Backup directory specified exists, but is <b>not</b> writable.
tr: Belirtilen yedek klasör var ancak yazılabilir <b>değil</b>.

en: Backup directory specified does <b>not</b> exist.
tr: Belirtilen yedek klasörü <b>bulunamadı</b>.

en: Backup directory specified is writable, which is good.
tr: Yedek klasörü yazılabilir olarak ayarlanmış, bu güzel :)

en: Backup directory
tr: Yedek klasörü

en: Check this to delete any superfluous backup files from your server after the backup run finishes (i.e. if you uncheck, then any files despatched remotely will also remain locally, and any files being kept locally will not be subject to the retention limits).
tr: Yedekleme görevi tamamlandıktan sonra gerek kalmayan yedek dosyalarının sunucunuzdan silinmesi için burayı işaretleyin (işaretlemezseniz, uzak depolamaya gönderilen dosyalar yerel depolamada da kalmayı sürdürür ve yerel depolama üzerindeki dosyalar tutma ayarlarına göre silinmez).

en: Delete local backup
tr: Yerel yedek silinsin

en: Split archives every:
tr: Arşivlerin bölüneceği boyut:

en: This will also cause debugging output from all plugins to be shown upon this screen - please do not be surprised to see these.
tr: Bu seçenek tüm eklentilerin hata ayıklama çıktılarının bu bölümde görüntülenmesine neden olur. Bunları görünce şaşırmayın.

en: Check this to receive more information and emails on the backup process - useful if something is going wrong.
tr: Yedekleme işlemiyle ilgili daha fazla bilgi ve e-posta almak için buraya bakın. Özellikle bir şeyler ters gittiğinde yardımı olur.

en: Debug mode
tr: Hata ayıklama kipi

en: open this to show some further options; don't bother with this unless you have a problem or are curious.
tr: daha fazla seçenek görmek için buraya tıklayın. Bir sorun yoksa ya da merak etmiyorsanız bununla uğraşmayın.

en: Show expert settings
tr: Uzman ayarlarını görüntüle

en: Expert settings
tr: Uzman ayarları

en: Advanced / Debugging Settings
tr: Gelişmiş ve hata ayıklama ayarları

en: You can send a backup to more than one destination with Premium.
tr: Premium sürümü ile bir yedeği birkaç konuma gönderebilirsiniz.

en: None
tr: Yok

en: Choose your remote storage
tr: Uzak depolama seçimi

en: Sending Your Backup To Remote Storage
tr: Yedek uzak depolama üzerine gönderiliyor

en: your site's admin address
tr: sitenizin yönetici adresine

en: Check this box to have a basic report sent to
tr: Temel bir rapor göndermek için bu seçeneği işaretleyin

en: Email
tr: E-posta

en: Reporting
tr: Raporlama

en: Backup more databases
tr: Yedeklenecek diğer veri tabanları

en: First, enter the decryption key
tr: Önce şifre çözme anahtarını yazın

[ctx: Uploader: Drop db.gz.crypt files here to upload them for decryption - or - Select Files]
en: or
tr: ya da

en: Drop encrypted database files (db.gz.crypt files) here to upload them for decryption
tr: Şifresinin çözülmesi için şifrelenmiş veri tabanı dosyalarınızı (db.gx.crypt uzantılı dosyalar) sürükleyip buraya bırakın

en: Manually decrypt a database backup file
tr: El ile bir veri tabanı dosyasının şifresini çöz

en: You can manually decrypt an encrypted database here.
tr: Şifrelenmiş bir veri tabanının şifresini el ile çözmek için buraya tıklayın.

en: It can also backup external databases.
tr: Ayrıca dış veri tabanlarını da yedekleyebilir.

en: Don't want to be spied on? UpdraftPlus Premium can encrypt your database backup.
tr: Güvenlik mi istiyorsunuz? UpdraftPlus Premium veri tabanı yedeğinizi şifreleyebilir.

en: Database encryption phrase
tr: Veri tabanı şifreleme ifadesi

en: Database Options
tr: Veri tabanı ayarları

en: The above directories are everything, except for WordPress core itself which you can download afresh from WordPress.org.
tr: Yukarıdaki klasörlerde, WordPress.org adresinden yenisini indirebileceğiniz WordPress çekirdeği dışındaki her şey bulunur.

en: Include in files backup
tr: Dosya yedeğine katılacaklar

en: use UpdraftPlus Premium
tr: UpdraftPlus Premium kullanın

en: e.g. if your server is busy at day and you want to run overnight
tr: örneğin sunucunuz gün içinde yoğunsa ve gece çalıştırmak isterseniz

en: To fix the time at which a backup should take place,
tr: Yedeklemenin ne zaman yapılacağını düzeltmek için,

en: Database backup interval
tr: Veri tabanı yedekleme sıklığı

en: and retain this many scheduled backups
tr: şu sayıda zamanlanmış yedek tutulsun

en: Files backup interval
tr: Dosya yedekleme sıklığı

en: Monthly
tr: Ayda bir

en: Fortnightly
tr: İki haftada bir

en: Weekly
tr: Haftada bir

en: Daily
tr: Günde bir

en: Every %s hours
tr: %s saatte bir

[ctx: i.e. Non-automatic]
en: Manual
tr: El ile

en: No backup has been completed
tr: Henüz tamamlanmış bir yedek yok

en: incremental backup; base backup: %s
tr: artımlı yedek; temel yedek: %s

en: You will need to consult with your web hosting provider to find out how to set permissions for a WordPress plugin to write to the directory.
tr: Bir WordPress eklentisinin klasöre yazma izinlerinin nasıl ayarlanacağı ile ilgili olarak site barındırma hizmeti sağlayıcınız ile görüşmelisiniz.

en: The folder exists, but your webserver does not have permission to write to it.
tr: Klasör bulundu ancak site sunucunuzun bu klasöre yazma izni yok.

en: The request to the filesystem to create the directory failed.
tr: Dosya sisteminde klasör oluşturma isteği yerine getirilemedi.

en: OK
tr: Tamam

en: Failed
tr: Başarısız

en: Remove old directories
tr: Eski klasörleri sil

en: Warning: %s
tr: Uyarı: %s

en: show log
tr: günlüğü görüntüle

en: Job ID: %s
tr: Görev kodu: %s

en: last activity: %ss ago
tr: son işlem: %ss önce

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Encrypted database
tr: Şifrelenmiş veri tabanı

en: Encrypting database
tr: Veri tabanı şifreleniyor

en: table: %s
tr: tablo: %s

en: Creating database backup
tr: Veri tabanı yedeği oluşturuluyor

en: Created database backup
tr: Veri tabanı yedeği oluşturuldu

en: Backup finished
tr: Yedekleme tamamlandı

en: Waiting until scheduled time to retry because of errors
tr: Hatalar nedeniyle yeniden denemek için belirlenmiş zaman bekleniyor

en: Pruning old backup sets
tr: Eski yedek paketleri siliniyor

en: Uploading files to remote storage
tr: Dosyalar uzak depolama alanına yükleniyor

en: Created file backup zips
tr: Dosya yedeği zip arşivleri oluşturuldu

en: Creating file backup zips
tr: Dosya yedeği zip arşivleri oluşturuluyor

en: Backup begun
tr: Yedekleme başladı

en: This will delete all your UpdraftPlus settings - are you sure you want to do this?
tr: Bu işlem tüm UpdraftPlus ayarlarınızı siler. Bunu yapmak istediğinize emin misiniz?

en: Wipe settings
tr: Ayarları sil

en: count
tr: hesapla

en: N.B. This count is based upon what was, or was not, excluded the last time you saved the options.
tr: Önemli: Bu hesaplama, ayarlar son kaydedildiğinde katılan ya da katılmayan ögelere göre yapılmıştır.

en: Total (uncompressed) on-disk data:
tr: Diskteki veri toplamı (sıkıştırılmamış):

en: For the ability to lock access to UpdraftPlus settings with a password, upgrade to UpdraftPlus Premium.
tr: UpdraftPlus ayarları erişimine parola ile açılan bir kilit koymak için, UpdraftPlus Premium sürümüne yükseltin.

en: Show raw backup and file list
tr: Ham yedek ve dosya listesini görüntüle

en: Call
tr: Çağır

en: Fetch
tr: Al

en: %s (%s used)
tr: %s (%s kullanılıyor)

en: Free disk space in account:
tr: Hesabın kullanılabilir disk alanı:

en: zip executable found:
tr: bulunan zip uygulaması:

en: No
tr: Hayır

en: Yes
tr: Evet

en: show PHP information (phpinfo)
tr: PHP bilgilerini görüntüle (phpinfo)

en: %s version:
tr: %s sürümü:

en: Memory limit
tr: Bellek sınırlaması

en: Current memory usage
tr: Güncel bellek kullanımı

en: Peak memory usage
tr: En çok bellek kullanımı

en: Web server:
tr: Site sunucusu:

en: Unless you have a problem, you can completely ignore everything here.
tr: Bir sorun olmadığı sürece buradaki işlemlere gerek duyulmaz.

en: Do read this helpful article of useful things to know before restoring.
tr: Geri yüklemeden önce işinize yarayacak bilgilerin bulunduğu bu yazıyı okuyun.

en: %s restoration options:
tr: %s geri yükleme seçenekleri:

en: You will need to restore it manually.
tr: Geri yüklemeyi el ile yapmalısınız.

en: The following entity cannot be restored automatically: "%s".
tr: Bu varlık otomatik olarak geri yüklenemez: "%s".

en: Your web server has PHP's so-called safe_mode active.
tr: Site sunucunuzda PHP safe_mode seçeneği etkin.

en: Choose the components to restore
tr: Geri yüklenecek bileşenleri seçin

en: Restoring will replace this site's themes, plugins, uploads, database and/or other content directories (according to what is contained in the backup set, and your selection).
tr: Geri yükleme işlemi sitenizdeki temaları, eklentileri, yüklenmiş dosyaları, veri tabanını ve/veya diğer içerik klasörlerini değiştirir (yedek paketinde bulunan bileşenlere ve sizin seçiminize göre).

en: Retrieving (if necessary) and preparing backup files...
tr: Alınıyor (gerekirse) ve yedek dosyaları hazırlanıyor...

en: Restore backup
tr: Yedeği geri yükle

en: Please allow time for the communications with the remote storage to complete.
tr: Lütfen uzak depolama ile bağlantı kurulması için biraz zaman tanıyın.

en: Also delete from remote storage
tr: Uzak depodan da silinsin

en: Delete backup set
tr: Yedek paketi silme

en: Select Files
tr: Dosyaları Seçin

[ctx: Uploader: Drop backup files here - or - Select Files]
en: or
tr: veya

en: Drop backup files here
tr: Yedek dosyalarını sürükleyip buraya bırakın

en: This feature requires %s version %s or later
tr: Bu özellik için %s %s ya da üzeri bir sürüm gereklidir

en: Or, you can place them manually into your UpdraftPlus directory (usually wp-content/updraft), e.g. via FTP, and then use the "rescan" link above.
tr: Ayrıca dosyaları FTP gibi bir yöntemle UpdraftPlus klasörüne (genellikle wp-content/updraft) el ile yükledikten sonra yukarıdaki "yeniden tara" bağlantısına tıklayabilirsiniz.

en: Upload files into UpdraftPlus.
tr: Dosyaları UpdraftPlus üzerine yükleyin.

en: UpdraftPlus - Upload backup files
tr: UpdraftPlus - Yedek dosyalarını yükle

en: If you are using this, then turn Turbo/Road mode off.
tr: Bunu kullanıyorsanız Turbo/Road kipini etkisizleştirin.

en: Opera web browser
tr: Opera tarayıcısı

en: Rescan remote storage
tr: Uzak depolama alanını tara

en: Rescan local folder for new backup sets
tr: Yerel klasördeki yeni yedek paketlerini tara

en: The location of this directory is set in the expert settings, in the Settings tab.
tr: Bu klasörün konumu, Ayarlar sekmesinin uzman ayarları sekmesinden ayarlanabilir.

en: Press here to look inside your UpdraftPlus directory (in your web hosting space) for any new backup sets that you have uploaded.
tr: UpdraftPlus klasörünüze (site barındırma alanınızda) yüklenmiş yeni yedek paketlerini görüntülemek için buraya tıklayın.

en: Upload backup files
tr: Yedek dosyaları yükle

en: More tasks:
tr: Diğer görevler:

en: refresh
tr: yenile

en: Web-server disk space in use by UpdraftPlus
tr: UpdraftPlus tarafından kullanılan site sunucusu disk alanı

en: This is a count of the contents of your Updraft directory
tr: Updraft klasörünüzdeki içeriklerin sayısı

en: Latest UpdraftPlus.com news:
tr: Son UpdraftPlus.com haberleri:

en: Download most recently modified log file
tr: Güncel günlük dosyasını indir

en: (Nothing yet logged)
tr: (Henüz bir günlük kaydı yok)

en: Last log message
tr: Son günlük iletisi

en: Send this backup to remote storage
tr: Bu yedek uzak depolama üzerine gönderilsin

en: Include your database in the backup
tr: Veri tabanı yedeğe katılsın

en: Backup non-WordPress files and databases
tr: WordPress dışındaki dosyaları ve veri tabanını yedekleyin

en: Ask a pre-sales question
tr: Satış öncesi sorularınızı sorun

en: Pre-sales FAQs
tr: Satış öncesi SSS

en: Full feature list
tr: Tüm özelliklerin listesi

en: Do you need WordPress Multisite support?
tr: WordPress çoklu site desteğine mi ihtiyacınız var?

en: Do you want to migrate or clone/duplicate a site?
tr: Siteyi aktarmak mı kopyalamak mı istiyorsunuz?

en: Time now
tr: Güncel zaman

en: Files
tr: Dosyalar

en: Next scheduled backups
tr: Sıradaki zamanlanmış yedekler

en: At the same time as the files backup
tr: Dosyalar yedeklenirken aynı zamanda

en: Nothing currently scheduled
tr: Şu anda zamanlanmış bir görev yok

en: This button is disabled because your backup directory is not writable (see the settings).
tr: Yedek klasörünüz yazılabilir olmadığı için bu düğme kullanılamıyor (ayarlara bakın).

en: The 'Backup Now' button is disabled as your backup directory is not writable (go to the 'Settings' tab and find the relevant option).
tr: Yedekleme klasörünüz yazılabilir olmadığı için 'Şimdi Yedekle' düğmesi kullanılamaz ('Ayarlar' sekmesinde ilgili seçeneğe bakın)

en: JavaScript warning
tr: JavaScript uyarısı

en: Current limit is:
tr: Geçerli sınırlama:

en: Your backup has been restored.
tr: Yedeğiniz geri yüklendi.

en: For even more features and personal support, check out
tr: Daha fazla özellik ve özel destek için göz atın

en: If you can still read these words after the page finishes loading, then there is a JavaScript or jQuery problem in the site.
tr: Sayfa yüklendikten sonra bu yazıyı hala görebiliyorsanız, sitede bir JavaScript ya da jQuery sorunu var demektir.

en: Warning:
tr: Uyarı:

en: Your settings have been wiped.
tr: Ayarlarınız temizlendi.

en: Backup directory successfully created.
tr: Yedekleme klasörü oluşturuldu.

en: Backup directory could not be created
tr: Yedekleme klasörü oluşturulamadı

en: Return to UpdraftPlus configuration
tr: UpdraftPlus yapılandırmasına geri dönün

en: Actions
tr: İşlemler

en: Version
tr: Sürüm

en: More plugins
tr: Diğer eklentiler

en: Lead developer's homepage
tr: Geliştirici sitesi

en: Newsletter sign-up
tr: Duyuru aboneliği

en: Support
tr: Destek

en: News
tr: Haberler

en: Bad filename format - this does not look like an encrypted database file created by UpdraftPlus
tr: Dosya adı biçimi hatalı. Bu dosya UpdraftPlus tarafından oluşturulmuş bir şifrelenmiş veri tabanına benzemiyor

en: Bad filename format - this does not look like a file created by UpdraftPlus
tr: Dosya adı biçimi hatalı. Bu dosya UpdraftPlus tarafından oluşturulmuşa benzemiyor

en: This backup was created by %s, and can be imported.
tr: Bu yedek %s tarafından oluşturulmuş ve içe aktarılabilir.

en: This file could not be uploaded
tr: Bu dosya yüklenemedi

en: Error: %s
tr: Hata: %s

en: You will find more information about this in the Settings section.
tr: Ayarlar bölümünde bununla ilgili ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

en: Backup directory (%s) is not writable, or does not exist.
tr: Yedekleme klasörü (%s) yazılabilir değil ya da bulunamadı.

en: No local copy present.
tr: Herhangi bir yerel kopya yok.

en: Download in progress
tr: İndirme sürüyor

en: Download failed
tr: İndirilemedi

en: The log file could not be read.
tr: Günlük dosyası okunamadı.

en: Error: unexpected file read fail
tr: Hata: Beklenmeyen dosya okuma sorunu

en: Messages:
tr: İletiler:

en: Could not find that job - perhaps it has already finished?
tr: Görev bulunamadı. Zaten tamamlanmış olabilir mi?

en: Job deleted
tr: Görev silindi

en: You should soon see activity in the "Last log message" field below.
tr: Yakında aşağıdaki "Son günlük iletisi" alanında işlemi görebilmelisiniz.

en: Start backup
tr: Yedeklemeyi başlat

en: Constants
tr: Sabitler

en: Options (raw)
tr: Seçenekler (ham)

en: Known backups (raw)
tr: Bilinen yedekler (ham)

en: Backup set not found
tr: Yedek paketi bulunamadı

en: This multi-archive backup set appears to have the following archives missing: %s
tr: Bu çoklu arşiv yedek paketinde şu arşivler eksik gibi görünüyor: %s

en: File (%s) was found, but has a different size (%s) from what was expected (%s) - it may be corrupt.
tr: Dosya (%s) bulundu, ancak boyutu (%s) beklenenden (%s) farklı. Bozulmuş olabilir.

en: File was found, but is zero-sized (you need to re-upload it): %s
tr: Dosya bulundu, ancak boyutu sıfır (yeniden yüklemelisiniz): %s

en: File not found (you need to upload it): %s
tr: Dosya bulunamadı (yeniden yüklemelisiniz): %s

en: Backup created by unknown source (%s) - cannot be restored.
tr: Yedek bilinmeyen bir kaynak tarafından oluşturulmuş (%s). Geri yüklenemedi.

en: Database
tr: Veri tabanı

en: Only the WordPress database can be restored; you will need to deal with the external database manually.
tr: Yalnızca WordPress veri tabanı otomatik olarak geri yüklenebilir. Dış veri tabanını el ile geri yüklemelisiniz.

en: You should make sure that this really is a backup set intended for use on this website, before you restore (rather than a backup set of an unrelated website).
tr: Geri yüklemeden önce, bu yedek paketinin gerçekten bu siteye ait olduğundan (ilgisiz başka bir siteye ait olmadığından) emin olmalısınız.

en: This backup set was not known by UpdraftPlus to be created by the current WordPress installation, but was either found in remote storage, or was sent from a remote site.
tr: UpdraftPlus bu yedek paketinin geçerli WordPress kurulumu tarafından alınıp alınmadığını bilemiyor. Ancak uzak depolama alanında bulunmuş ya da uzak bir siteden gönderilmiş olabilir.

en: No such backup set exists
tr: Böyle bir yedek paketi bulunamadı

en: Nothing yet logged
tr: Günlük dosyasına henüz bir şey kaydedilmemiş

en: Go to the remote storage settings in order to connect.
tr: Bağlantı kurmak için uzak depolama ayarlarına bakın.

en: %s has been chosen for remote storage, but you are not currently connected.
tr: Uzak depolama için %s seçilmiş. Ancak şu anda bağlantı kurulmamış.

en: UpdraftPlus notice:
tr: UpdraftPlus bildirimi:

en: Read this page for a guide to possible causes and how to fix it.
tr: Olası nedenler ve çözümleri için bu sayfayı okuyun.

en: Notice
tr: Bildirim

en: Please consult this FAQ if you have problems backing up.
tr: Yedekleme ile ilgili sorun yaşıyorsanız lütfen bu SSS bölümüne bakın.

en: Your website is hosted using the %s web server.
tr: Siteniz %s site sunucusu üzerinde barındırılıyor.

en: Go here for more information.
tr: Ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayın.

en: The amount of time allowed for WordPress plugins to run is very low (%s seconds) - you should increase it to avoid backup failures due to time-outs (consult your web hosting company for more help - it is the max_execution_time PHP setting; the recommended value is %s seconds or more)
tr: WordPress eklentilerinin çalıştırılmasına izin verilen süre çok kısa (%s saniye). Yedekleme ve zaman aşımı sorunlarını engellemek için bu süreyi arttırmalısınız (yardım almak için site barındırma hizmeti sağlayıcınızdan PHP max_execution_time ayarını değiştirmesini isteyin. Önerilen süre %s saniye ve üzeri)

en: Warning
tr: Uyarı

en: To change any of the default settings of what is backed up, to configure scheduled backups, to send your backups to remote storage (recommended), and more, go to the settings tab.
tr: Yedeklenecek bileşenler ile ilgili varsayılan ayarları değiştirmek, zamanlanmış yedekleri ayarlamak, yedekleri uzak depolama alanına göndermek (önerilir) ve diğer seçenekleri görmek için ayarlar sekmesine bakın.

en: To make a backup, just press the Backup Now button.
tr: Bir yedek almak için Yedekle düğmesine tıklayın.

en: Welcome to UpdraftPlus!
tr: UpdraftPlus eklentisine hoş geldiniz!

en: Update Theme
tr: Temayı güncelle

en: Update Plugin
tr: Eklentiyi güncelle

en: Allowed Files
tr: İzin verilen dosyalar

en: Send
tr: Gönder

en: Testing connection...
tr: Bağlantı sınanıyor...

en: Deleting...
tr: Siliniyor...

en: key name
tr: anahtar adı

en: Failure: No %s was given.
tr: Başarısız: %s belirtilmemiş.

en: Key
tr: Anahtar

en: Please give this key a name (e.g. indicate the site it is for):
tr: Lütfen bu anahtar için bir ad yazın (örneğin hangi siteye ait olduğunu belirtebilirsiniz):

en: You should check that the remote site is online, not firewalled, does not have security modules that may be blocking access, has UpdraftPlus version %s or later active and that the keys have been entered correctly.
tr: Uzaktaki sitenin çevrim içi olduğundan, güvenlik duvarı tarafından engellenmediğinden ya da erişimi engelleyecek her hangi bir güvenlik modülü kullanmadığından, %s ya da üzerindeki bir UpdraftPlus sürümünün etkin olduğundan ve anahtarların doğru yazıldığından emin olun.

en: Send to site:
tr: Siteye gönder:

en: Creating...
tr: Oluşturuluyor...

en: Add site
tr: Site ekle

en: Adding...
tr: Ekleniyor...

en: Update quota count
tr: Kota sayısını güncelle

en: Counting...
tr: Sayılıyor...

en: Disconnecting...
tr: Bağlantı kesiliyor...

en: Disconnect
tr: Bağlantıyı kes

en: Connecting...
tr: Bağlantı kuruluyor...

en: Connect
tr: Bağlan

en: You have made changes to your settings, and not saved.
tr: Ayarlarınızda değişiklik yaptınız ancak kaydetmediniz.

en: Automatic backup before update
tr: Güncelleme öncesi otomatik yedekleme

en: Download log file
tr: Günlük dosyasını indir

en: Restore
tr: Geri yükle

en: Close
tr: Kapat

en: Proceed with update
tr: Güncellemeye geç

en: Create
tr: Oluştur

en: Delete
tr: Sil

en: Cancel
tr: İptal

en: The file was uploaded.
tr: Dosya yüklendi.

en: Unknown server response status:
tr: Bilinmeyen sunucu yanıt durumu:

en: Unknown server response:
tr: Bilinmeyen sunucu yanıtı:

en: This decryption key will be attempted:
tr: Şifre çözmek için kullanılacak anahtar:

en: Follow this link to attempt decryption and download the database file to your computer.
tr: Şifreyi çözmeyi denemek ve veri tabanı dosyasını bilgisayarınıza indirmek için bu bağlantıya tıklayın.

en: Upload error
tr: Yükleme sorunu

en: This file is not an UpdraftPlus encrypted database archive (such files are .gz.crypt files which have a name like: backup_(time)_(site name)_(code)_db.crypt.gz).
tr: Bu dosya bir UpdraftPlus şifrelenmiş veri tabanı arşivi gibi görünmüyor (bu tür dosyaların uzantısı .gz.crypt ve dosya adı backup_(zaman)_(site adı)_(kod)_db.crypt.gz) biçiminde olur).

en: Upload error:
tr: Yükleme sorunu:

en: (make sure that you were trying to upload a zip file previously created by UpdraftPlus)
tr: (UpdraftPlus tarafından oluşturulmuş bir ZIP dosyasını yüklediğinizden emin olun)

en: If this is a backup created by a different backup plugin, then UpdraftPlus Premium may be able to help you.
tr: Bu yedek başka bir yedekleme eklentisi tarafından oluşturulduysa, UpdraftPlus Premium size yardımcı olabilir.

en: However, UpdraftPlus archives are standard zip/SQL files - so if you are sure that your file has the right format, then you can rename it to match that pattern.
tr: Bununla birlikte, UpdraftPlus arşivleri standart zip/SQL dosyalarıdır. Dosyanızın doğru biçimde olduğundan eminseniz, kalıba uyacak şekilde yeniden adlandırabilirsiniz.

en: This file does not appear to be an UpdraftPlus backup archive (such files are .zip or .gz files which have a name like: backup_(time)_(site name)_(code)_(type).(zip|gz)).
tr: Bu dosya bir UpdraftPlus yedek arşivi gibi görünmüyor. (arşivler, backup_(saat)_(site_adı)_kod_(tür).(zip|gz) gibi bir adı olan .zip ya da .gz uzantılı dosyalardır).

en: Raw backup history
tr: Ham yedek geçmişi

en: Delete Old Directories
tr: Eski klasörleri sil

en: PHP information
tr: PHP bilgileri

en: Requesting start of backup...
tr: Yedeklemenin başlatılması isteniyor...

en: Download error: the server sent us a response which we did not understand.
tr: İndirme sorunu: Sunucu anlaşılamayan bir yanıt verdi.

en: Download to your computer
tr: Bilgisayarınıza indirin

en: Delete from your web server
tr: Site sunucunuzdan silin

en: File ready.
tr: Dosya hazır.

en: Error
tr: Hata

en: Error:
tr: Hata:

en: Error data:
tr: Hata verileri:

en: Error: the server sent us a response which we did not understand.
tr: Hata: Sunucu anlaşılamayan bir yanıt verdi.

en: Errors:
tr: Hatalar:

en: Warnings:
tr: Uyarılar:

en: Error: the server sent an empty response.
tr: Hata: Sunucu boş bir yanıt gönderdi.

en: Processing files - please wait...
tr: Lütfen dosyalar işlenirken bekleyin...

en: Some files are still downloading or being processed - please wait.
tr: Bazı dosyalar hala indiriliyor ya da işleniyor. Lütfen bekleyin.

en: Begun looking for this entity
tr: Bu varlıkta aranmaya başlandı

en: calculating...
tr: hesaplanıyor...

en: Trying...
tr: Deneniyor...

en: The new user's RackSpace console password is (this will not be shown again):
tr: Yeni kullanıcının RackSpace panosu parolası (bir daha görüntülenmez):

en: The web server returned an error code (try again, or check your web server logs)
tr: Site sunucusu bir hata kodu iletti (yeniden deneyin ya da site sunucusu günlüklerine bakın)

en: Unexpected response:
tr: Beklenmeyen yanıt:

en: If you exclude both the database and the files, then you have excluded everything!
tr: Hem veri tabanını hem de dosyaları katılmayacak şekilde seçerseniz hiç bir şeyi katmamış olursunuz!

en: To send to more than one address, separate each address with a comma.
tr: Birkaç adrese göndermek için, e-posta adreslerini virgül ile ayırarak yazın.

en: Rescanning remote and local storage for backup sets...
tr: Uzak ve yerel depolama alanlarındaki yedek paketleri yeniden taranıyor...

en: Rescanning (looking for backups that you have uploaded manually into the internal backup store)...
tr: Yeniden taranıyor (iç depolama alanına el ile yüklenmiş yedekler aranıyor)...

en: Be aware that mail servers tend to have size limits; typically around %s Mb; backups larger than any limits will likely not arrive.
tr: E-posta sunucularının boyut sınırlamaları olduğunu unutmayın. Genellikle %s Mb civarındadır. Sınırları aşan yedekler hedefine ulaşmayabilir.

en: Send a report only when there are warnings/errors
tr: Rapor yalnızca hata ya da uyarı olduğunda gönderilsin

en: Premium WooCommerce plugins
tr: Premium WooCommerce eklentileri

en: Free two-factor security plugin
tr: Ücretsiz iki aşamalı güvenlik eklentisi

en: More quality plugins
tr: Diğer kaliteli eklentiler

en: Go to the shop.
tr: Mağazaya gidin.

en: Compare with the free version
tr: Free sürümü ile karşılaştırın

en: For personal support, the ability to copy sites, more storage destinations, encrypted backups for security, multiple backup destinations, better reporting, no adverts and plenty more, take a look at the premium version of UpdraftPlus - the world's most popular backup plugin.
tr: Özel destek, site kopyalama, daha fazla depolama hedefi seçeneği, yedekleri şifreleme, birden çok yedekleme hedefi, daha ayrıntılı raporlar, reklamsız kullanım gibi pek çok özellik için dünyanın en beğenilen yedekleme eklentisi olan UpdraftPlus uygulamasının Premium sürümüne bakın.

en: Free Newsletter
tr: Ücretsiz duyuru

en: Dismiss (for %s months)
tr: Ertele (%s ay süreyle)

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Backup Now
tr: Şimdi yedekle
