Themes - Customizr - en to el_GR translation catalogue (821 entries)

en: Color value
el_GR: Τιμή χρώματος

en: Select Color
el_GR: Επιλογή χρώματος

en: Select default color
el_GR: Επιλέξτε το προεπιλεγμένο χρώμα

en: Clear color
el_GR: Εκκαθάριση χρώματος

en: Clear
el_GR: Καθαρισμός

en: Preload Google Fonts
el_GR: Προφόρτωση γραμματοσειρών Google

en: parallax effect
el_GR: Εφέ Parallax

en: video backgrounds
el_GR: φόντο βίντεο

en: Skip to content
el_GR: Μετάβαση στο περιεχόμενο

en: Font picker and font size
el_GR: Επιλογέας γραμματοσειράς και μέγεθος γραμματοσειράς

en: Install Nimble Builder Now
el_GR: Εγκατάσταση του Nimble Builder τώρα

en: Customizr theme recommends %1$s.
el_GR: Αυτό το θέμα προτείνει το ακόλουθο πρόσθετο: %1$s.

en: Remove header borders
el_GR: Κατάργηση περιγραμμάτων κεφαλίδας

en: Good, you've recently upgraded to
el_GR: Τέλεια, μόλις αναβαθμίσατε το

en: Activate Nimble Builder Now
el_GR: Ενεργοποίηση Nimble Builder τώρα

en: Dark text
el_GR: Σκούρο κείμενο

en: Light text
el_GR: Ανοιχτόχρωμο κείμενο

en: Display the site title next to the logo
el_GR: Εμφάνιση τίτλου ιστοτόπου δίπλα από το λογότυπο.

en: No results found.
el_GR: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα.

note: translators: %d: ID of a post
en: #%d (no title)
el_GR: #%d (χωρίς τίτλο)

en: Customizing
el_GR: Προσαρμογή

en: The <strong>%1$s</strong> theme requires at least %2$s version %3$s
el_GR: Το θέμα <strong>%1$s</strong> απαιτεί έκδοση τουλάχιστον %2$s %3$s

en: ac_set_ajax_czr_tmpl => Security check failed.
el_GR: ac_set_ajax_czr_tmpl => Ο έλεγχος ασφαλείας απέτυχε.

en: Display full-width
el_GR: Εμφάνιση πλήρους πλάτους

en: Horizontal widget area in your footer
el_GR: Οριζόντια περιοχή μικροεφαρμογών στο υποσέλιδο

en: Add widgets to the zone :
el_GR: Προσθέστε μικροεφαρμογές στη ζώνη:

en: Appears before the site footer
el_GR: Εμφανίζεται πριν από το υποσέλιδο του ιστοτόπου

en: Footer Horizontal Widget Area
el_GR: Οριζόντια περιοχή μικροεφαρμογών υποσέλιδου

en: Horizontal Top Bar Menu. (make sure that the topbar is displayed in the header settings ).
el_GR: Μενού οριζόντιας επάνω γραμμής. (βεβαιωθείτε ότι η επάνω γραμμή εμφανίζεται στις ρυθμίσεις κεφαλίδας ).

en: In desktop and mobile devices
el_GR: Σε επιτραπέζιους και κινητές συσκευές

en: In mobile devices
el_GR: Σε κινητές συσκευές

en: In desktop devices
el_GR: Σε επιτραπέζιους υπολογιστές

en: Site Layout
el_GR: Διάταξη ιστότοπου

en: Display in the mobile menu
el_GR: Εμφάνιση στο μενού κινητού

en: Display in the mobile navbar
el_GR: Εμφάνιση στη γραμμή περιήγησης για κινητά

en: Header topbar layout
el_GR: Διάταξη επάνω γραμμής κεφαλίδας

en: Boxed
el_GR: Με πλαίσιο

en: Wide
el_GR: Ευρύ

en: Site layout
el_GR: Διάταξη ιστοτόπου

en: Comments location
el_GR: Θέση σχολίων

en: After the content and sidebars columns
el_GR: Μετά το περιεχόμενο και τις πλευρικές στήλες

en: Right after the post content
el_GR: Αμέσως μετά το περιεχόμενο του άρθρου

en: Author Infos location
el_GR: Θέση πληροφοριών συντάκτη

en: Behaviour on scroll
el_GR: Συμπεριφορά κατά την κύλιση

en: Display in the main header section
el_GR: Εμφάνιση στην κύρια ενότητα κεφαλίδας

en: Search Icon
el_GR: Εικονίδιο αναζήτησης

en: Desktop devices : %s
el_GR: Επιτραπέζιες συσκευές : %s

en: Next
el_GR: Επόμενα

en: Previous
el_GR: Προηγούμενη

en: Images navigation
el_GR: Περιήγηση εικόνων

en: in the live customizer.
el_GR: στο ζωντανό προσαρμογέα.

en: Designed with the %s
el_GR: Σχεδιασμένο με το %s

en: Updated
el_GR: Ενημερώθηκε

en: Display navigation dots at the bottom of your slider.
el_GR: Εμφάνιση κουκκίδων περιήγησης στο κάτω μέρος του sliderσας.

en: Ex. Logo upload
el_GR: Πχ. Ανεβάστε Λογότυπο

en: In a few keywords, describe the information you are looking for.
el_GR: Σε μερικές λέξεις-κλειδιά, περιγράψτε τις πληροφορίες που αναζητάτε.

en: Search the knowledge base
el_GR: Αναζήτηση στη γνωσιακή βάση

en: Read the full article
el_GR: Διαβάστε το πλήρες άρθρο

en: Search must be at least {minLength} characters.
el_GR: Η αναζήτηση πρέπει να έχει τουλάχιστον {minLength} χαρακτήρες.

en: Please enter a search term.
el_GR: Πληκτρολογήστε έναν όρο αναζήτησης.

en: No results found&hellip;
el_GR: Δεν βρέθηκαν αποτελέσματα&hellip;

en: Read the changelog
el_GR: Διαβάστε το αρχείο καταγραφής αλλαγών

en: Appearance > themes
el_GR: Εμφάνιση > θέματα

en: Check this option to delay the loading of non visible images in sliders. This can greatly improve the speed of your website.
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή για να καθυστερήσετε τη φόρτωση μη ορατών εικόνων σε sliders. Αυτό μπορεί να βελτιώσει σημαντικά την ταχύτητα του ιστοτόπου σας.

en: Display navigation dots
el_GR: Εμφάνιση κουκκίδων περιήγησης

en: Header foreground color
el_GR: Χρώμα προσκηνίου κεφαλίδας

en: Header background color
el_GR: Χρώμα φόντου επικεφαλίδας

en: Discover the features and benefits
el_GR: Ανακαλύψτε τις δυνατότητες και τα πλεονεκτήματα

en: Apply a dark overlay on your slider's images
el_GR: Εφαρμογή σκοτεινής επικάλυψης στις εικόνες του slider σας

en: Improve your page speed by loading smaller slider images for mobile devices
el_GR: Βελτιώστε την ταχύτητα της σελίδας σας φορτώνοντας μικρότερες εικόνες slider για κινητές συσκευές

en: Mobile Menu
el_GR: Μενού κινητού

en: Customize it now
el_GR: Προσαρμόστε το τώρα

en: Theme style
el_GR: Στυλ θέματος

en: Front Page Content
el_GR: Περιεχόμενο αρχικής σελίδας

en: General design settings
el_GR: Γενικές ρυθμίσεις σχεδίασης

en: Site Identity : Logo, Title, Tagline and Site Icon
el_GR: Ταυτότητα ιστότοπου: Λογότυπο, τίτλος, περιγραφή και εικονίδιο ιστότοπου

en: Main Content
el_GR: Κύριο περιεχόμενο

en: Modern
el_GR: Σύγχρονο

en: Select a design style for the theme
el_GR: Επιλογή στυλ διάταξης για το θέμα

en: Enabling this option will glue your footer to the bottom of the screen, when pages are shorter than the viewport's height.
el_GR: Η ενεργοποίηση αυτής της επιλογής θα κολλήσει το υποσέλιδο στο κάτω μέρος της οθόνης, όταν οι σελίδες είναι μικρότερες από το ύψος της οθόνης.

en: Footer style
el_GR: Στυλ υποσέλιδου

en: Display the number of comments below the post titles
el_GR: Εμφάνιση του αριθμού των σχολίων κάτω από τους τίτλους των άρθρων

en: header menu visibility on scroll
el_GR: ορατότητα μενού κεφαλίδας κατά την κύλιση

en: When your visitors are using a smartphone or a tablet, the header becomes a thin bar on top, where the menu is revealed when clicking on the hamburger button. This option let you choose which menu will be displayed.
el_GR: Όταν οι επισκέπτες σας χρησιμοποιούν ένα smartphone ή ένα tablet, η κεφαλίδα γίνεται μια λεπτή μπάρα στην κορυφή, όπου το μενού αποκαλύπτεται όταν κάνετε κλικ στο κουμπί χάμπουργκερ. Αυτή η επιλογή σας επιτρέπει να επιλέξετε ποιο μενού θα εμφανίζεται.

en: Topbar Menu
el_GR: Μενού άνω μπάρας

en: Secondary
el_GR: Δευτερεύον

en: Specific Mobile Menu
el_GR: Συγκεκριμένο μενού για κινητά

en: Select the menu(s) to use for mobile devices
el_GR: Επιλέξτε το/τα μενού που θέλετε να χρησιμοποιήσετε για κινητές συσκευές

en: Mobile devices
el_GR: Κινητές συσκευές

en: Header settings for %s
el_GR: Ρυθμίσεις κεφαλίδας για %s

en: Topbar
el_GR: Άνω μπάρα

en: Always visible
el_GR: Πάντα εμφανές

en: Reveal on scroll up
el_GR: Αποκάλυψη κατά την άνω κύλιση

en: Not visible when scrolling the page
el_GR: Μη εμφανές κατά τη κύλιση της σελίδας

en: Next to the logo
el_GR: Δίπλα στο λογότυπο

en: Below the logo
el_GR: Κάτω από το λογότυπο

en: In the topbar
el_GR: στην επάνω γραμμή

en: Do not display
el_GR: Να μην εμφανίζεται

en: Header style
el_GR: Στυλ κεφαλίδας

en: Improve your page speed by loading smaller images for mobile devices
el_GR: Βελτιώστε την ταχύτητα της σελίδας σας φορτώνοντας μικρότερες εικόνες για κινητές συσκευές

en: Animated underline effect on link hover
el_GR: Εφέ κινούμενης υπογράμμισης κατά την κατάδειξη συνδέσμου

en: Primary color
el_GR: Κύριο χρώμα

en: Permanently dismiss
el_GR: Μόνιμη απόρριψη

en: a short guide here.
el_GR: έναν σύντομο οδηγό εδώ.

en: If you need inspiration, you can visit our online demos
el_GR: Εάν χρειάζεστε έμπνευση, μπορείτε να επισκεφτείτε τα online demos μας

en: to let you create the best possible websites.
el_GR: για να σας αφήσει να δημιουργήσετε τους καλύτερους δυνατούς ιστότοπους.

en: of customization options
el_GR: επιλογών προσαρμογής

en: The theme offers a wide range
el_GR: Το θέμα προσφέρει ένα ευρύ φάσμα

en: Display randomized related articles below the post
el_GR: Εμφάνιση τυχαίων σχετικών άρθρων κάτω από το άρθρο

en: Related by tags
el_GR: Σχετικό βάσει ετικετών

en: Related by categories
el_GR: Σχετικό βάσει κατηγοριών

en: Single - Related Posts
el_GR: Μονό - Σχετικά άρθρα

en: Related posts
el_GR: Σχετικά άρθρα

en: Featured Image
el_GR: Επιλεγμένη Εικόνα

en: Next related articles
el_GR: Επόμενα σχετικά άρθρα

en: Previous related articles
el_GR: Προηγούμενα σχετικά άρθρα

en: Display thumbnail placeholder if no images available
el_GR: Εμφάνιση κράτησης θέσης μικρογραφίας εάν δεν υπάρχουν διαθέσιμες εικόνες

en: Display post format icons
el_GR: Εμφάνιση εικονιδίων τύπου ανάρτησης

en: Plain full layout
el_GR: Απλή πλήρης διάταξη

en: Regular
el_GR: Κανονικό

en: Light
el_GR: Φωτεινό

en: Dark
el_GR: Σκοτεινό

en: Display in the topbar
el_GR: Εμφάνιση στην άνω μπάρα

en: Comment on | Comments on
el_GR[0]: Σχόλιο στο
el_GR[1]: Σχόλια στο

en: Permalink to:&nbsp;
el_GR: Μόνιμος σύνδεσμος στο:&nbsp;

en: Enter the video url
el_GR: Εισάγετε το url του video

en: Enter the audio url
el_GR: Εισάγετε το url του ηχητικού

en: Audio url
el_GR: Url ηχητικού

en: Enter the author
el_GR: Εισάγετε τον συντάκτη

en: Quote author
el_GR: Απόσπασμα συντάκτη

en: Enter the text
el_GR: Εισάγετε το κείμενο

en: Quote text
el_GR: Κείμενο αποσπάσματος

en: Enter the URL
el_GR: Εισάγετε το URL

en: Link URL
el_GR: Σύνδεσμος URL

en: Enter the title
el_GR: Εισάγετε τον τίτλο

en: Link title
el_GR: Σύνδεσμος τίτλου

en: Format: audio
el_GR: Μορφή: ήχος

en: Format: video
el_GR: Μορφή: video

en: Format: quote
el_GR: Μορφή: απόσπασμα

en: Format: link
el_GR: Μορφή: σύνδεσμος

en: the logo is centered
el_GR: το λογότυπο κεντραρίστηκε

en: Note : the menu centered position is available only when
el_GR: Σημείωση: H κεντραρισμένη θέση του μενού είναι διαθέσιμη μόνο όταν

en: Menu centered
el_GR: Το μενού κεντραρίστηκε

en: Single pages
el_GR: Ανεξάρτητες σελίδες

en: You can display the featured image (also called the post thumbnail) of your pages before their content, when they are displayed individually.
el_GR: Μπορείτε να εμφανίσετε την επιλεγμένη εικόνα (ονομάζεται επίσης μικρογραφία του άρθρου) από τις σελίδες σας πριν από το περιεχόμενό τους, όταν αυτές εμφανίζονται χωριστά.

en: Don't know how to set a featured image to a page? Learn how in the %s.
el_GR: Δεν ξέρετε πώς να ορίσετε ένα μια προεπιλεγμένη εικόνα σε μια σελίδα; Μάθετε πώς στο %s.

en: You can display your page's featured image here if you have set one.
el_GR: Μπορείτε να δείτε την προεπιλεγμένη εικόνα της σελίδας σας εδώ αν ήδη έχετε ορίσει μία.

en: default:
el_GR: προεπιλογή:

en: Options for
el_GR: Επιλογές για

en: Settings
el_GR: Ρυθμίσεις

en: Go Pro
el_GR: Μετάβαση στην έκδοση Pro

en: When checked, the Font Awesome icons and CSS will be loaded on front end. You might want to load the Font Awesome icons with a custom code, or let a plugin do it for you.
el_GR: Όταν είναι επιλεγμένα, τα εικονίδια Font Awesome και CSS θα φορτωθούν στην προβολή της ιστοσελίδας. Μπορεί να θέλετε να φορτώσετε τα εικονίδια Font Awesome με προσαρμοσμένο κώδικα, ή να αφήσετε ένα plugin το κάνει για εσάς.

en: Load Font Awesome resources
el_GR: Φόρτωση πόρων της γραμματοσειράς Awesome

en: Yoast SEO breadcrumbs settings
el_GR: Επιλογές για τα Yoast SEO breadcrumbs

en: customization panel
el_GR: πίνακας παραμετροποίησης

en: Jump to the Yoast SEO breadcrumbs %s
el_GR: Μετάβαση στα Yoast SEO breadcrumbs %s

en: Use Yoast SEO breadcrumbs
el_GR: Χρήση των Yoast SEO breadcrumbs

en: Display the tagline in the header
el_GR: Εμφάνιση του tagline στην κεφαλίδα

en: Create and organize your social links
el_GR: Δημιουργία και οργάνωση συνδέσμων σε κοινωνικά δίκτυα

en: Discover the Customizr WordPress theme &raquo;
el_GR: Ανακαλύψτε το WordPress  θέμα Customizr &raquo;

en: Choose Image
el_GR: Επιλογή εικόνας

en: No image selected
el_GR: Δεν επιλέχθηκε φωτογραφία

en: Default
el_GR: Προεπιλογή

en: Change Image
el_GR: Αλλαγή εικόνας

en: Select Image
el_GR: Επιλέξτε εικόνα

en: Check this option to open the link in a another tab of the browser.
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή για να ανοίξετε τη σύνδεση σε μια άλλη καρτέλα του προγράμματος περιήγησης.

en: Link target
el_GR: Στόχος συνδέσμου

en: Set a unique color for your icon.
el_GR: Ορίστε ένα μοναδικό χρώμα για το εικονίδιό σας.

en: Icon color
el_GR: Χρώμα εικονιδίου

en: This is the text displayed on mouse over.
el_GR: Αυτό είναι το κείμενο που εμφανίζεται όταν το ποντίκι περάσει από επάνω.

en: Social link
el_GR: Σύνδεσμος κοινωνικού δικτύου

en: Social icon
el_GR: Εικονίδιο κοινωνικού δικτύου

en: Size in px
el_GR: Μέγεθος σε px

en: Enter the full url of your social profile (must be valid url).
el_GR: Πληκτρολογήστε την πλήρη διεύθυνση URL του κοινωνικού σας προφίλ (πρέπει να είναι έγκυρη διεύθυνση URL).

en: Social link url
el_GR: Url κοινωνικού προφίλ

en: Select an icon
el_GR: Επιλέξτε ένα εικονίδιο

en: Yes
el_GR: Ναι

en: Are you sure you want to remove : <strong>{{ data.title }} ?</strong>
el_GR: Είστε βέβαιοι ότι θέλετε να καταργήσετε το: <strong>{{ data.title }} ;</strong>

en: Add it
el_GR: Προσθήκη

en: Cancel
el_GR: Άκυρο

en: Add New
el_GR: Προσθήκη Νέου

en: Press return or enter to open this panel
el_GR: Πατήστε return ή enter για να ανοίξετε αυτό το πάνελ

en: Please fill the social link inputs with a valid URLs
el_GR: Παρακαλούμε συμπληρώστε τις σύνδεση στα κοινωνικά δίκτυα με έγκυρες διευθύνσεις URL

en: An error occurred: malformed social links
el_GR: Παρουσιάστηκε σφάλμα: ακατάλληλοι σύνδεσμοι στα κοινωνικά δίκτυα

en: The side on which the menu is revealed depends on the choosen header layout.
el_GR: Η πλευρά από την οποία θα εμφανίζεται το μενού εξαρτάται από την επιλεγμένη διάταξη της κεφαλίδας.

en: New Slide created ! Scroll down to edit it.
el_GR: Ένα νέο Slide δημιουργήθηκε! Μετακινηθείτε προς τα κάτω για να το επεξεργαστείτε.

en: Close Editor
el_GR: Κλείσιμο διορθωτή

en: Learn more about this in the documentation
el_GR: Μάθετε περισσότερα γι' αυτή την τεκμηρίωση

en: New Social Link created ! Scroll down to edit it.
el_GR: Ένας νέος σύνδεσμος για κοινωικό δίκτυο δημιουργήθηκε. Μετακινηθείτε προς τα κάτω για να το επεξεργαστείτε.

en: Done !
el_GR: Έγινε !

en: Follow us on
el_GR: Ακολουθήστε μας στο

en: Select a social icon
el_GR: Επιλογή εικονιδίου για το κοινωνικό δίκτυο

en: Not set
el_GR: Δεν ορίστηκε

en: Back to top arrow position
el_GR: Θέση του βέλους επιστροφής στην κορυφή

en: Customize or remove the posts slider
el_GR: Προσαρμόστε ή αφαιρέστε το slider των άρθρων

[ctx: title]
en: Search &hellip;
el_GR: Αναζήτηση &hellip;

[ctx: label]
en: Search
el_GR: Αναζήτηση

en: You may also like
el_GR: Μπορεί επίσης να σας αρέσει

en: read more
el_GR: διαβάστε περισσότερα

en: All rights reserved
el_GR: Με επιφύλαξη παντός δικαιώματος

en: Next post
el_GR: Επόμενο άρθρο

en: Back to post list
el_GR: Πίσω στην λίστα άρθρων

en: Previous post
el_GR: Προηγούμενο άρθρο

en: Posts navigation
el_GR: Πλοήγηση άρθρων

en: Newer posts
el_GR: Νεότερα άρθρα

en: Older posts
el_GR: Παλιότερα άρθρα

en: %s result | %s results
el_GR[0]: %s αποτέλεσμα
el_GR[1]: %s αποτελέσματα

en: %s post | %s posts
el_GR[0]: %s άρθρο
el_GR[1]: %s άρθρα

en: Nothing Found
el_GR: Δε βρέθηκε τίποτα

en: Edit comment
el_GR: Επεξεργασία σχολίου

en: View all the posts of the author
el_GR: Εμφάνιση όλων των άρθρων του συγγραφέα

en: AUTHOR | AUTHORS
el_GR[0]: ΣΥΓΓΡΑΦΕΑΣ
el_GR[1]: ΣΥΓΓΡΑΦΕΙΣ

en: Contact me on Snapchat
el_GR: Επικοινωνήστε μαζί μας στο Snapchat

en: Yearly Archives:
el_GR: Ετήσια αρχεία

en: Monthly Archives:
el_GR: Μηνιαία αρχεία:

en: Daily Archives:
el_GR: Ημερήσια αρχεία:

en: If enabled, your slides scroll slower than the page (parallax effect).
el_GR: Εάν ενεργοποιηθεί, η κύλιση των slides θα είναι πιο αργή από την σελίδα (εφέ parallax).

en: Sliders : use parallax scrolling
el_GR: Sliders: χρήση κύλισης parallax

en: WooCommerce: if checked, your WooCommerce cart icon will remain visible when scrolling.
el_GR: WooCommerce: αν επιλεγεί, το εικονίδιο του WooCommerce καλαθιού σας θα παραμείνει ορατό κατά την κύλιση.

en: Front-end Icons (Font Awesome)
el_GR: Εικονίδια (Font Awesome) προβολής ιστοτόπου

en: Check out some example of uses
el_GR: Ελέγξτε έξω κάποιο παράδειγμα χρήσεών του

en: Use with caution
el_GR: Χρησιμοποιείστε με προσοχή

en: Display navigation in your home page
el_GR: Εμφάνιση περιήγησης στην αρχική σελίδα σας

en: Follow me on Xing
el_GR: Ακολουθήστε μας στο Xing

en: Follow me on Yelp
el_GR: Ακολουθήστε μας στο Yelp

en: Follow me on VKontakte
el_GR: Ακολουθήστε μας στο VKontakte

en: Sticky header: display the shopping cart
el_GR: Σταθερή επικεφαλίδα: εμφάνιση του καλαθιού αγορών

en: WooCommerce: check to display a cart icon showing the number of items in your cart next to your header's tagline.
el_GR: WooCommerce: ενεργοποιήστε το για να εμφανιστεί ένα εικονίδιο στο καλάθι που δείχνει τον αριθμό των στοιχείων στο καλάθι σας δίπλα στη γραμμή της κεφαλίδας σας.

en: Display the shopping cart in the header
el_GR: Προβολή καλαθιού αγορών στην κεφαλίδα

en: This feature has been introduced in WordPress v4.4+ (dec-2015), and might have minor side effects on some of your existing images. Check / uncheck this option to safely verify that your images are displayed nicely.
el_GR: Αυτό το χαρακτηριστικό έχει εισαχθεί στο WordPress V4.4 + (Δεκ-2015), και μπορεί να έχει μικρές παρενέργειες σε μερικές από τις υπάρχουσες εικόνες σας. Ενεργοποιήστε/απενεργοποιήστε αυτή την επιλογή για να επαληθεύσετε με ασφάλεια ότι οι εικόνες σας εμφανίζονται όμορφα.

en: View your shopping cart
el_GR: Δείτε το καλάθι σας

en: You can choose to display only the sticky posts. If you're not sure how to set a sticky post, check
el_GR: Μπορείτε να επιλέξετε την εμφάνιση μόνο των καρφιτσωμένων άρθρων. Εάν δεν είστε σίγουροι πως να καρφιτσώσετε ένα άρθρο, δείτε

en: Include only sticky posts
el_GR: Συμπερίληψη μόνο των καρφιτσωμένων άθρων

en: Posts slider button text
el_GR: Κείμενο του κουμπιού στο slider των άρθρων

en: Front page slider name
el_GR: Όνομα slider της αρχικής σελίδας

en: Powered by WordPress
el_GR: Με τη δύναμη του WordPress

en: Powered by
el_GR: Υλοποιήθηκε από

en: this slider
el_GR: αυτό το slider

en: the posts slider
el_GR: slider άρθρων

en: Customize or remove %s
el_GR: Προσαρμόσετε ή αφαιρέσετε %s

en: %s and check the option 'Load images on scroll' under 'Website Performances' section.
el_GR: %s και ενεργοποιήστε την επιλογή 'Φόρτωση εικόνων κατά την κύλιση' κάτω από το τμήμα 'Επιδόσεις Ιστοτόπου'.

en: Did you know you can easily speed up your page load by deferring the loading of the non visible images?
el_GR: Γνωρίζατε ότι μπορείτε εύκολα να επιταχύνετε τη φόρτωσης της σελίδας σας με την αναβολή της φόρτωσης των μη ορατών εικόνων;

en: Apply a category filter to your home / blog posts
el_GR: Εφαρμόστε ένα φίλτρο κατηγορίας στην αρχική σελίδα / άρθρα του blog σας

en: Set the number of posts to display
el_GR: Ορίστε τον αριθμό των άρθρων που θα εμφανίζονται

en: Learn more about post categories in WordPress
el_GR: Μάθετε περισσότερα για μετά τις κατηγορίες στο WordPress

en: Click inside the above field and pick post categories you want to display. No filter will be applied if empty.
el_GR: Κάντε κλικ μέσα στο πεδίο και επιλέξτε τις κατηγορίες των άρθρων που θέλετε να εμφανίσετε. Το φίλτρο θα εφαρμοστεί εάν είναι άδειο.

en: There is no excerpt because this is a protected post.
el_GR: Δεν υπάρχει απόσπασμα διότι το άρθρο είναι προστατευμένο.

en: Protected: %s
el_GR: Πρoστατευμένο: %s

en: Customize or remove this slider
el_GR: Προσαρμόστε ή αφαιρέστε αυτό το slider

en: &mdash; Auto-generated slider from your blog posts &mdash;
el_GR: &mdash; Αυτόματα δημιουργημένο slider από τα άρθρα του ιστολογίου σας &mdash;

en: When checked, the front page slider occupies the full viewport's width
el_GR: Όταν είναι επιλεγμένο, το slider της αρχικής σελίδας καταλαμβάνει όλο το πλάτος του παραθύρου προβολής

en: The button text will be limited to 80 chars max. Leave this field empty to hide the button
el_GR: Το κείμενο του κουμπιού θα πρέπει να περιορίζεται σε 80 χαρακτήρες το μέγιστο. Αφήστε αυτό το πεδίο κενό για να αποκρύψετε το κουμπί

en: Entire slide and call to action button
el_GR: Ολόκληρο το slide και το κουμπί ενέργειας

en: Entire slide
el_GR: Ολόκληρο το slide

en: Call to action button
el_GR: Κουμπί ενέργειας

en: Link post with
el_GR: Σύνδεση του άθρου με

en: The excerpt will be limited to 80 chars max
el_GR: Το απόσπασμα θα πρέπει να περιορίζεται σε 80 χαρακτήρες το μέγιστο

en: The title will be limited to 80 chars max
el_GR: Ο τίτλος θα πρέπει να περιορίζεται σε 80 χαρακτήρες το μέγιστο

en: Display the title
el_GR: Προβολή του τίτλου

en: the WordPress documentation.
el_GR: η τεκμηρίωση του WordPress.

en: Only the posts with a featured image or at least an image inside their content will qualify for the slider. The number of post slides displayed won't exceed the number of available posts in your website.
el_GR: Μόνο οι δημοσιεύσεις με προεπιλεγμένη εικόνα ή με τουλάχιστον μια εικόνα μέσα στο περιεχόμενό τους θα πληρούν τις προϋποθέσεις για το slider. Ο αριθμός των slides των άρθρων που εμφανίζονται δεν θα υπερβαίνει τον αριθμό των διαθέσιμων άρθρων στην ιστοσελίδα σας.

en: Number of posts to display
el_GR: Αριθμός άρθρων που θα εμφανιστούν

en: Slider documentation
el_GR: Τεκμηρίωση του slider

en: For more informations about sliders, check the documentation page :
el_GR: Για περισσότερες πληροφορίες για τα sliders, δείτε τη σελίδα της τεκμηρίωσης:

en: To add another slide : navigate to your media library (click on Media), open the edit screen of an image ( or add a new image ), and add it to your desired slider by using the dedicated option block at the bottom of the page.
el_GR: Για να προσθέσετε άλλο ένα slide: μεταβείτε στη βιβλιοθήκη πολυμέσων σας (κάντε κλικ στο Μέσα), ανοίξτε την οθόνη επεξεργασίας μιας εικόνας (ή προσθέσετε μια νέα εικόνα), και προσθέστε την στο επιθυμητό slider σας, χρησιμοποιώντας το ειδικό πλαίσιο επιλογής στο κάτω μέρος της σελίδας.

en: Upgrade to Customizr Pro
el_GR: Αναβάθμιση σε Customizr Pro

en: This option generates a home page slider based on your last posts, starting from the most recent or the featured (sticky) post(s) if any.
el_GR: Αυτή η επιλογή δημιουργεί ένα slider αρχικής σελίδας βασισμένο στα τελευταία άρθρα σας, ξεκινώντας από το πιο πρόσφατο ή το επιλεγμένο (καρφιτσωμένο) άρθρο(α) αν υπάρχουν.

en: Change the header layout
el_GR: Αλλαγή διάταξης της κεφαλίδας

en: jump to the Design and Layout section
el_GR: μεταβείτε στο τμήμα Σχεδιασμού και Διαμόρφωσης

en: To change the global header layout, %s
el_GR: Για να αλλάξετε τη γενική διάταξη της κεφαλίδας, %s

en: SITE ICON
el_GR: ΕΙΚΟΝΙΔΙΟ ΙΣΤΟΤΟΠΟΥ

en: Pages
el_GR: Σελίδες

en: open the customizer menu section
el_GR: ανοίξτε την ενότητα του μενού προσαρμογής

en: Open the menu
el_GR: Ανοίξτε το μενού

en: Menu
el_GR: Μενού

en: Close
el_GR: Κλείσιμο

en: Add widgets to the footer %s or %s.
el_GR: Προσθέστε μικροεφαρμογές στο υποσέλιδο %s ή %s.

en: dismiss this notice
el_GR: Αγνόησε αυτό το μήνυμα

en: Add widgets to this sidebar %s or %s.
el_GR: Προσθήκη μικροεφαρμογών σε αυτή την πλευρική στήλη %s ή %s.

en: The right sidebar has no widgets
el_GR: Η δεξιά πλευρική στήλη δεν έχει μικροεφαρμογές.

en: Jump to the customizer now
el_GR: Μετάβαση στην παραμετροποίηση τώρα

en: %s to display a featured image here.
el_GR: %s για να προβάλετε την προεπιλεγμένη εικόνα εδώ.

en: You can display your post's featured image here if you have set one.
el_GR: Μπορείτε να προβάλετε την προεπιλεγμένη εικόνα του άρθρου εδώ, έαν έχετε ορίσει μια.

en: Edit now.
el_GR: Επεξεργασία τώρα.

en: now
el_GR: τώρα

en: Front-end placeholders and help blocks
el_GR: Θέσεις κράτησης και μπλοκ βοήθειας στην κεντρική σελίδα

en: Socials in Sidebars
el_GR: Σύνδεσμοι κοινωνικών δικτύων στις Πλευρικές Στήλες

en: Navigation Menus
el_GR: Μενού πλοήγησης

en: Smooth Scroll
el_GR: Ομαλή Κύλιση

en: If a menu location has no menu assigned to it, a default page menu will be used.
el_GR: Αν μια τοποθεσία μενού δεν της έχει ανατεθεί κάποιο μενού, θα χρησιμοποιηθεί ένα προεπιλεγμένο μενού στη σελίδα.

en: in the menu panel
el_GR: στον πίνακα των μενού

en: create/edit menus
el_GR: δημιουργία/επεξεργασία μενού

en: on the Menus screen in the Appearance section
el_GR: στην οθόνη των Μενού στην ενότητα Εμφάνιση

en: You can create new menu and edit your menu's content %s.
el_GR: Μπορείτε να δημιουργήσετε νέο μενού και να επεξεργαστείτε το περιεχόμενο του μενού σας %s.

en: Sidebars
el_GR: Πλευρικές στήλες

en: When this option is enabled, various help notices and some placeholder blocks are displayed on the front-end of your website. They are only visible by logged in users with administration capabilities.
el_GR: Όταν είναι ενεργοποιημένη αυτή η επιλογή, οι διάφορες σημειώσεις βοήθειας και μερικά τετράγωνα κράτησης θέσης θα εμφανίζονται στην προβολή του ιστοτόπου σας. Αυτά θα είναι ορατά μόνο από τους συνδεδεμένους χρήστες με δυνατότητες διαχείρισης.

en: Display help notices on front-end for logged in users.
el_GR: Προβολή ανακοινώσεων βοήθειας στην προβολή ιστοσελίδας για τους συνδεδεμένους χρήστες.

en: Stick the footer to the bottom of the page
el_GR: Κολλήμα του υποσέλιδου στο κάτω μέρος της σελίδας

en: Don't know how to set a featured image to a post? Learn how in the %s.
el_GR: Δεν ξέρω πώς να ορίσετε μια επιλεγμένη εικόνα για ένα άρθρο; Μάθετε πώς στο %s.

en: You can display the featured image (also called the post thumbnail) of your posts before their content, when they are displayed individually.
el_GR: Μπορείτε να εμφανίσετε την επιλεγμένη εικόνα (ονομάζεται επίσης μικρογραφία) των άρθρων σας πριν από το περιεχόμενό τους, όταν αυτά εμφανίζονται χωριστά.

en: If you need to change the layout design of the front page, then open the 'Front Page' section above this one.
el_GR: Αν χρειάζεται να αλλάξετε τη σχεδίαση της διάταξης της αρχικής σελίδας, στη συνέχεια, ανοίξτε την ενότητα 'Αρχική σελίδα' πριν από αυτό.

en: Customizr theme documentation
el_GR: Τεκμηρίωση του θέματος Customizr

en: The above layout options will set your layout globally for your post and pages. But you can also define the layout for each post and page individually. Learn how in the %s.
el_GR: Οι παραπάνω επιλογές διάταξης θα καθοριστούν καθολικά για τα άθρα και τις σελίδες σας. Αλλά μπορείτε επίσης να ορίσετε τη διάταξη για κάθε άρθρο και σελίδα ξεχωριστά. Μάθετε πώς στο %s.

en: Use with caution : provide an alternative way to navigate in your website for your users.
el_GR: Χρησιμοποιήστε το με προσοχή: παρέχει έναν εναλλακτικό τρόπο για να περιηγούνται οι χρήστες στην ιστοσελίδα σας.

en: Don't display any menus in the header of your website
el_GR: Να μην εμφανίζεται κανένα μενού στην κεφαλίδα της ιστοσελίδας σας

en: Remove all the menus.
el_GR: Αφαίρεση όλων των μενού

en: Hide
el_GR: Απόκρυψη

en: Display in the header
el_GR: Προβολή στην κεφαλίδα

en: Move after inside the side menu
el_GR: Μετακίνηση κάτω, μέσα στο πλαϊνό μενού

en: Move before inside the side menu
el_GR: Μετακίνηση πάνω, μέσα στο πλαϊνό μενού

en: Choose a mobile devices (responsive) behaviour for the secondary menu.
el_GR: Επιλέξτε μια συμπεριφορά (responsive) για το δευτερεύον μενού στις φορητές συσκευές.

en: Menu position (for the horizontal menu)
el_GR: Θέση μενού (για το οριζόντιο μενού)

en: Secondary (horizontal) menu design
el_GR: Σχεδίαση δευτερεύοντος (οριζόντιου) μενού

en: Menu position (for "main" menu)
el_GR: Θέση μενού (για "το κύριο" μενού)

en: Note : the label is hidden on mobile devices.
el_GR: Σημείωση: η ετικέτα είναι κρυμμένη σε κινητές συσκευές.

en: Display a label next to the menu button.
el_GR: Εμφάνιση μιας ετικέτας δίπλα στο κουμπί του μενού.

en: For mobile devices (responsive), limit the height of the dropdown menu block to the visible viewport.
el_GR: Για τις κινητές συσκευές (responsive), να περιοριστεί το ύψος του μπλοκ του αναπτυσσόμενου μενού στο ορατό παράθυρο.

en: Side Menu (vertical)
el_GR: Πλευρικό μενού (κάθετα)

en: Regular (horizontal)
el_GR: Κανονικό (οριζόντια)

en: Select a design : side menu (vertical) or regular (horizontal)
el_GR: Επιλέξτε ένα σχεδιασμό: πλευρικό μενού (κάθετα) ή κανονικό (οριζόντια)

en: Main menu design
el_GR: Σχεδιασμός του κύριου μενού

en: Display a secondary (horizontal) menu in the header.
el_GR: Εμφανίζει μια δευτερεύον (οριζόντιο) μενού στην κεφαλίδα.

en: Also applied to the secondary menu if any.
el_GR: Επίσης εφαρμόζεται στο δευτερεύον μενού αν υπάρχει.

en: This setting might impact the side on which the menu is revealed.
el_GR: Η ρύθμιση αυτή μπορεί να επηρεάσει την πλευρά από την οποία εμφανίζεται το μενού.

en: Choose a layout for the header
el_GR: Επιλέξτε μια διάταξη για την κεφαλίδα

en: This option enables a smoother page scroll.
el_GR: Αυτή η επιλογή επιτρέπει μια ομαλότερη κύλιση της σελίδας.

en: Enable Smooth Scroll
el_GR: Ενεργοποίηση ομαλής κύλισης

en: this option can create conflicts with some plugins, make sure that your plugins features (if any) are working fine after enabling this option.
el_GR: Αυτή η επιλογή μπορεί να δημιουργήσει συγκρούσεις με κάποια πρόσθετα, βεβαιωθείτε ότι τα χαρακτηριστικά των προσθέτων σας (αν υπάρχουν) λειτουργούν καλά μετά την ενεργοποίηση αυτής της επιλογής.

en: Important note
el_GR: Σημαντική σημείωση

en: Disabled if the random option is on.
el_GR: Απενεργοποιημένο, αν η τυχαία επιλογή είναι ενεργοποιημένη.

en: Secondary (horizontal) Menu
el_GR: Δευτερεύον (οριζόντιο) Μενού

en: demo website
el_GR: δοκιμαστικός ιστότοπος

en: The best way to start with %s is to read the %s and visit the %s.
el_GR: Ο καλύτερος τρόπος για να ξεκινήσετε με το %s είναι να διαβάσετε το %s και να επισκευθείτε το %s.

en: documentation
el_GR: τεκμηρίωση

en: close
el_GR: κλείσιμο

en: Read the latest release notes
el_GR: Διαβάστε τις τελευταίες σημειώσεις έκδοσης

en: We'd like to introduce the new features we've been working on.
el_GR: Θα θέλαμε να σας παρουσιάσουμε τις νέες δυνατότητες πάνω στις οποίες έχουμε εργαστεί.

en: version
el_GR: έκδοση

en: Link
el_GR: Σύνδεσμος

en: Link the whole slide
el_GR: Σύνδεση ολόκληρου του slide

en: Open link in a new page/tab
el_GR: Άνοιγμα συνδέσμου σε μια νέα σελίδα/καρτέλα

en: or a custom link (leave this empty if you already selected a page or post above)
el_GR: ή μια προσαρμοσμένη σύνδεση (αφήστε αυτό το κενό, αν παραπάνω έχετε ήδη επιλέξει μια σελίδα ή άρθρο)

en: WordPress documentation
el_GR: Τεκμηρίωση του WordPress

note: Template Name of the theme
en: Custom Page Example
el_GR: Παράδειγμα Προσαρμοσμένης Σελίδας

en: Add a menu
el_GR: Προσθήκη μενού

en: Back Home
el_GR: Πίσω στην Αρχική Σελίδα

en: Back to top
el_GR: Πίσω στην κορυφή

en: The footer has no widgets
el_GR: Το υποσέλιδο δεν έχει μικροεφαρμογές

en: Check the slider doc now &raquo;
el_GR: Ελέξτε την τεκμηρίωση του slider τώρα &raquo;

en: Easily create sliders and add them in any posts or pages.
el_GR: Φτιάξτε εύκολα sliders και προσθέστε τα σε οποιοδήποτε άρθρο ή σελίδα

en: Check the front page slider doc &raquo;
el_GR: Δείτε την τεκμηρίωση για το slider της αρχικής σελίδας &raquo;

en: Discover how to replace or remove this demo slider.
el_GR: Ανακαλύψτε πως να αντικαταστήσετε ή να αφαιρέσετε αυτό το δοκιμαστικό slider.

en: dismiss notice
el_GR: απόρριψη ειδοποίησης

en: See the theme documentation.
el_GR: Προβολή τεκμηρίωσης θέματος.

en: Changing the layout in the Customizr theme
el_GR: Αλλαγή της διάταξης στο θέμα Customizr

en: You can also remove this sidebar by changing the current page layout.
el_GR: Μπορείτε επίσης να καταργήσετε αυτήν την πλαϊνή στήλη με την αλλαγή της τρέχουσας διάταξης της σελίδας.

en: Add widgets
el_GR: Προσθήκη μικροεφαρμογών

en: This notice is visible for admin users only.
el_GR: Αυτή η ειδοποίηση είναι ορατή μόνο για χρήστες με δικαιώματα διαχειριστή.

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
el_GR: Επόμενα άρθρα <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
el_GR: <span class="meta-nav">&larr;</span> Προηγούμενα άρθρα

en: Post navigation
el_GR: Πλοήγηση δημοσιεύσεων

en: by
el_GR: από

en: tagged
el_GR: επισημασμένο με ετικέτα

en: Open
el_GR: Άνοιγμα

en: View all posts by %s
el_GR: Δείτε όλα τα άρθρα από %s

en: View all posts in %s
el_GR: Προβολή όλων των άρθρων στην %s

en: (updated on %1$s)
el_GR: (ενημερωμένο στις %1$s)

en: (updated 1 day ago)
el_GR: (ενημερωμένο εδώ και 1 μέρα)

en: (updated %s days ago)
el_GR: (ενημερωμένο εδώ και %s μέρες)

en: (updated today)
el_GR: (ενημερωμένο σήμερα)

en: by %1$s
el_GR: από %1$s

en: This entry was posted
el_GR: Αυτή η εγγραφή δημοσιεύτηκε

en: and posted on %1$s
el_GR: και δημοσιεύτηκε στις %1$s

en: on %1$s
el_GR: στις %1$s

en: This entry was posted on %1$s
el_GR: Αυτή η εγγραφή δημοσιεύτηκε στις %1$s

en: This entry was tagged %2$s
el_GR: Αυτή η εγγραφή επισημένθηκε με ετικέτα %2$s

en: This entry was posted in %1$s
el_GR: Αυτή η εγγραφή δημοσιεύτηκε στο %1$s

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s
el_GR: Αυτή η εγγραφή δημοσιεύτηκε στις %1$s και επισημάνθημε με ετικέτα %2$s

en: Return to
el_GR: Επιστροφή στην

en: in
el_GR: στο

en: Link to full-size image
el_GR: Σύνδεσμος προς πλήρες μέγεθος εικόνας

en: at dimensions
el_GR: στις διαστάσεις

en: Published
el_GR: δημοσιευμένο

en: This entry was posted on %1$s<span class="by-author"> by %2$s</span>.
el_GR: Αυτή η εγγραφή δημοσιεύτηκε στις %1$s<span class="by-author"> από %2$s</span>.

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
el_GR: Δείτε όλα τα άρθρα του/της %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Pages:
el_GR: Σελίδες:

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
el_GR: Συνέχεια ανάγνωσης <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Yearly Archives: %s
el_GR: Ετήσια αρχεία: %s

en: Monthly Archives: %s
el_GR: Μηνιαία αρχεία: %s

en: Archives
el_GR: Αρχείο

en: Daily Archives: %s
el_GR: Ημερήσια αρχεία: %s

en: About %s
el_GR: Περί %s

en: No
el_GR: Όχι

en: Ooops, page not found
el_GR: Ουουουπς, η σελίδα δεν βρέθηκε

en: {no title} Read the post &raquo;
el_GR: {χωρίς τίτλο} Διαβάστε το άρθρο &raquo;

en: Missing Attachment
el_GR: Το συνημμένο λείπει

en: Featured page description text : use the page excerpt or set your own custom text in the customizer screen.
el_GR: Περιγραφή κειμένου προτεινόμενης σελίδας: χρησιμοποιήστε το απόσπασμα της σελίδας ή να ορίσετε το δικό σας προσαρμοσμένο κείμενο στην οθόνη του Customizr.

en: Featured page
el_GR: Προτεινόμενη σελίδα

en: Customizer screen
el_GR: Οθόνη προσαρμογής

en: comment | comments
el_GR[0]: σχόλιο
el_GR[1]: Σχόλια

en: Comment(s) on
el_GR: Σχόλιο(α) σε

en: Leave a comment
el_GR: Γράψτε ένα σχόλιο

en: Comments are closed.
el_GR: Τα σχόλια είναι απενεργοποιημένα.

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
el_GR: Πρόσφατα Σχόλια <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
el_GR: <span class="meta-nav">&larr;</span> Παλαιότερα Σχόλια

en: Comment navigation
el_GR: Πλοήγηση σχολίων

en: Your comment is awaiting moderation.
el_GR: Το σχόλιό σας περιμένει έγκριση

note: translators: 1: date, 2: time
en: %1$s at %2$s
el_GR: %1$s, %2$s

en: Post author
el_GR: Συντάκτης άρθρου

en: Reply
el_GR: Σχολιάστε

en: (Edit)
el_GR: (Επεξεργασία)

en: thoughts on
el_GR: σκέψεις για

en: One thought on
el_GR: Μια σκέψη για

en: F j, Y
el_GR: j F Y

en: Merge
el_GR: Συγχώνευση

en: Split
el_GR: Διαχωρισμός

en: Page %d
el_GR: Σελίδα %d

en: 404 Not Found
el_GR: 404 Δεν Βρέθηκε

en: Search results for &quot;%1$s&quot;
el_GR: Αποτελέσματα αναζήτησης για &quot;%1$s&quot;

en: Week %1$s
el_GR: Εβδομάδα %1$s

en: Minute %1$s
el_GR: Λεπτά %1$s

en: g:i a
el_GR: H:i

en: Browse:
el_GR: Πλοήγηση:

en: Home
el_GR: Αρχική Σελίδα

en: Next &rarr;
el_GR: Επόμενη →

en: &larr; Previous
el_GR: ← Προηγούμενη

en: Set the post grid thumbnail's max height in pixels
el_GR: Ορίστε το μέγιστο ύψος της μικρογραφίας μετά πλέγματος σε εικονοστοιχεία

en: Thumbnails max height for the grid layout
el_GR: Μέγιστο ύψος μικρογραφίας για την διάταξη πλέγματος

en: Max. length for post titles (in words)
el_GR: Μέγιστη μήκος για τον τίτλο των άθρων (σε λέξεις)

en: Apply a colored bottom border to each grid items
el_GR: Εφαρμογή ενός έγχρωμου κάτω περθωρίου σε κάθε στοιχείο του πλέγματος

en: Apply a shadow to each grid items
el_GR: Εφαρμογή σκιάς σε κάθε στοιχείο του πλέγματος

en: Unchecked contexts are displayed with the alternate thumbnails layout.
el_GR: Τα αποεπιλεγμένα πλαίσια εμφανίζονται με την εναλλακτική διάταξη μικρογραφιών.

en: Apply the grid layout to Search results
el_GR: Εφαρμογή της διάταξης πλέγματος στα αποτελέσματα της Αναζήτησης

en: Apply the grid layout to Archives (archives, categories, author posts)
el_GR: Εφαρμογή της διάταξης πλέγματος στην Αρχειοθήκη (αρχειοθήκη, κατηγορίες, συγγραφείς άθρων)

en: Apply the grid layout to Home/Blog
el_GR: Εφαργμογή της διάταξης πλέγματος στην Αρχική σείδα/Ιστολόγιο

en: Expand the last sticky post (for home and blog page only)
el_GR: Επέκταση του τελευταίου επισημασμένου άθρου (για αρχική σελίδα και ιστολόγιο μόνο)

en: Note : columns are limited to 3 for single sidebar layouts and to 2 for double sidebar layouts.
el_GR: Σημείωση: Οι στήλες περιορίζονται σε 3 για διάταξη μονής πλευρικής στήλης και έως 2 για τη διάταξη διπλής πλευρικής στήλης.

en: Number of columns per row
el_GR: Αριθμός στηλών ανά γραμμή

en: When you select the grid Layout, the post content is limited to the excerpt.
el_GR: Όταν επιλέγετε τη διάταξη πλέγματος, το περιεχόμενο των άρθρων περιορίζεται στο απόσπασμα.

en: Grid layout
el_GR: Διάταξη πλέγματος

en: Alternate thumbnails layout
el_GR: Εναλλακτική διάταξης μικρογραφιών

en: Select a Layout
el_GR: Επιλέξτε μια Διάταξη

en: Post List Design
el_GR: Σχεδίαση Λίστας Άθρων

en: You might want to regenerate your thumbnails.
el_GR: Ίσως να θέλετε να αναδημιουργηθούν οι μικρογραφίες σας.

en: If this option is checked, your images will be resized with your custom height on upload. This is better for your overall loading performance.
el_GR: Αν αυτή η επιλογή είναι ενεργοποιημένη, το μέγεθος των εικόνων σας θα αλλάζει κατά το ανέβασμα, ανάλογα με το ύψος που έχετε ορίσει. Αυτό είναι καλύτερο για τη συνολική απόδοση του ιστοτόπου σας.

en: Replace the default image slider's height
el_GR: Αντικαταστήστε το προεπιλεγμένο ύψος της εικόνας του slider

en: Apply this height to all sliders
el_GR: Εφαρμόστε αυτήν ύψος για όλα τα sliders

en: Set slider's height in pixels
el_GR: Ορισμός του ύψους του slider σε pixels

en: Check this option to delay the loading of non visible images. Images below the viewport will be loaded dynamically on scroll. This can boost performances by reducing the weight of long web pages with images.
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή για να καθυστερήσει τη φόρτωση των μη ορατών εικόνων. Οι εικόνες που βρίσκονται κάτω από το ορατό παράθυρο θα φορτωθούν δυναμικά κατά την κύλιση. Αυτό μπορεί να αυξήσει τις επιδόσεις με τη μείωση του βάρους των μεγάλων ιστοσελίδων με εικόνες.

en: Load images on scroll
el_GR: Φόρτωση εικόνων κατά την κύλιση

en: Will be hidden if empty
el_GR: Θα είναι αόρατο αν το αφήσετε κενό

en: Social link title in sidebars
el_GR: Σύνδεσμοι κοινωνικών δικτύων στις πλευρικές στήλες

en: Display a back to top arrow on scroll
el_GR: Προβολή βέλους προς την κορυφή της σελίδας κατά την κύλιση

en: Display posts navigation in post lists (archives, blog page, categories, search results ..)
el_GR: Προβολή στοιχείων πλοήγησης στις λίστες των άθρων (αρχειοθήκες, σελίδα blog, κατηγορίες, αποτελέσματα αναζήτησης ..)

en: Display posts navigation in single posts
el_GR: Εμφάνιση στοιχείων πλοήγησης στην προβολή ενός άρθρου

en: Display navigation in pages
el_GR: Προβολή στοιχείων πλοήγησης στις σελίδες

en: When this option is checked, the posts navigation is displayed below the posts
el_GR: Όταν αυτή η επιλογή είναι ενεργοποιημένη, τα στοιχεία πλοήγησης εμφανίζονται κάτω από τα άρθρα.

en: Display posts navigation
el_GR: Προβολή στοιχείων πλοήγησης των άρθρων

en: By default, WordPress displays the past comments, even if comments are disabled in posts or pages. Unchecking this option allows you to not display this comment history.
el_GR: Από προεπιλογή, το WordPress εμφανίζει τα τελευταία σχόλια, ακόμη και αν τα σχόλια έχουν απενεργοποιηθεί στα άρθρα θέσεις ή στις σελίδες. Η κατάργηση της επιλογής αυτής της επιλογής σας δίνει τη δυνατότητα να μην εμφανίζεται αυτό το ιστορικό του σχολιασμού.

en: Display the comment list
el_GR: Προβολή της λίστας σχολίων

en: discussion settings page.
el_GR: σελίδα ρυθμίσεων για τις συζητήσεις.

en: You can also change other comments settings in the
el_GR: Μπορείτε επίσης να αλλάξετε κι άλλες ρυθμίσεις για τον σχολιασμό στο

en: post screen
el_GR: οθόνη άρθρου

en: If checked, this option enables comments on all types of single posts. You can disable comments for a single post in quick edit mode from the
el_GR: Εάν ενεργοποιηθεί, αυτή η επιλογή επιτρέπει σχόλια για όλους τους τύπους των μεμονωμένων άρθρων. Μπορείτε να απενεργοποιήσετε τα σχόλια για μια ένα άρθρο στη λειτουργία γρήγορης επεξεργασίας από το

en: Enable comments on posts
el_GR: Ενεργοποίηση σχολίων στα άρθρα

en: the discussion settings page.
el_GR: η σελίδα ρυθμίσεων για τις συζητήσεις.

en: You can also change other comments settings in :
el_GR: Μπορείτε επίσης να αλλάξετε κι άλλες ρυθμίσεις για τον σχολιασμό στο:

en: If checked, this option will enable comments on pages. You can disable comments for a single page in the quick edit mode of the page list screen.
el_GR: Αν ενεργοποιηθεί, η επιλογή αυτή θα δώσει τη δυνατότητα σχολιασμού στις σελίδες. Μπορείτε να απενεργοποιήσετε τα σχόλια για μία σελίδα σστη λειτουργία γρήγορης επεξεργασίας από την οθόνη με τη λίστα των σελίδων.

en: Other comments settings
el_GR: Άλλες επιλογές σχολιασμού

en: Custom
el_GR: Προσαρμοσμένος

en: Skin color
el_GR: Χρώμα θέματος

en: Comments bubble color
el_GR: Χρώμα φούσκας σχολίων

en: Large bubbles
el_GR: Μεγάλες φούσκες

en: Small bubbles
el_GR: Μικρές φούσκες

en: Comments bubble shape
el_GR: Σχήμα φούσκας σχολίων

en: Display the number of comments in a bubble next to the post title
el_GR: Εμφάνιση του αριθμού των σχολίων σε μια φυσαλίδα δίπλα στον τίτλο του άρθρου

en: Apply a drop cap to the first paragraph of your pages
el_GR: Εφαρμογή ενός αρχιγράμματος στην πρώτη παράγραφο των σελίδων σας

en: Enable drop caps in pages
el_GR: Ενεργοποίηση αρχιγραμμάτων στις σελίδες

en: Apply a drop cap to the first paragraph of your single posts content
el_GR: Εφαρμογή ενός αρχιγράμματος στην πρώτη παράγραφο του περιεχομένων των μεμονωμένων άρθρων σας

en: Enable drop caps in posts
el_GR: Ενεργοποίηση αρχιγραμμάτων στα άρθρα

en: Simple black
el_GR: Απλό μαύρο

en: Drop cap style
el_GR: Στυλ αρχιγραμμάτων

en: (number of words)
el_GR: (αριθμός των λέξεων)

en: Apply a drop cap when the paragraph includes at least the following number of words :
el_GR: Εφαρμογή αρχιγράμματος, όταν η παράγραφο περιλαμβάνει τουλάχιστον τον ακόλουθο αριθμό των λέξεων:

en: Apply a drop cap to the first paragraph of your post / page content
el_GR: Εφαρμογή αρχιγράμματος στην πρώτη παράγραφο του περιεχομένου του άρθρου / σελίδας σας

en: Enable drop caps
el_GR: Ενεργοποίηση αρχιγραμμάτων

en: Drop caps
el_GR: Αρχιγράμματα

en: Apply nice on hover expansion effect to the galleries images
el_GR: Εφαρμογή εφέ ομαλής επέκτασης όταν περνάει ο δείκτης του ποντικού πάνω από τις εικόνες μιας συλλογής

en: Enable Customizr effects on hover
el_GR: Ενεργοποίηση των εφέ του Customizr κατά το πέρασμα του ποντικού

en: Apply lightbox effects to galleries images
el_GR: Εφαρμογή εφέ lightbox στις συλλογές εικόνων

en: Enable Lightbox effect in galleries
el_GR: Ενεργοποίηση εφέ Lightbox στις συλλογές

en: Apply Customizr effects to galleries images
el_GR: Εφαρμογή των εφέ του Customizr στις συλλογές των εικόνων

en: Enable Customizr galleries
el_GR: Ενεργοποίηση συλλογών του Customizr

en: After the title
el_GR: Μετά τον τίτλο

en: Before the title boxed
el_GR: Πριν από το πλαίσιο του τίτλου

en: Before the title in full width
el_GR: Πριν από τον τίτλο στο πλήρες μήκος

en: Don't display
el_GR: Να μην προβάλλεται

en: Post thumbnail position
el_GR: Θέση μικρογραφίας άρθρου

en: Search results page titles
el_GR: Τίτλοι σελίδας των αποτελεσμάτων της αναζήτησης

en: Search Results for :
el_GR: Αποτελέσματα Αναζήτησης για:

en: Author pages titles
el_GR: Τίτλοι σελίδων συντακτών

en: Tag pages titles
el_GR: Τίτλοι σελίδων ετικετών

en: Category pages titles
el_GR: Τίτλοι σελίδων κατηγοριών

en: Archive titles
el_GR: Τίτλοι σελίδων αρχειοθηκών

en: Alternate thumbnail/content
el_GR: Εναλλακτική μικρογραφία/περιεχόμενο

en: Left
el_GR: Αριστερά

en: Bottom
el_GR: Κάτω

en: Right
el_GR: Δεξιά

en: Top
el_GR: Πάνω

en: Thumbnails position
el_GR: Θέση μικρογραφιών

en: Set the thumbnail's max height in pixels
el_GR: Ορισμός του μέγιστου ύψους της μικρογραφίας σε pixels

en: Rectangular with unblur effect on hover
el_GR: Ορθογώνιο με εφέ ξεθολώματος κατά το πέρασμα του ποντικιού

en: Rectangular with blur effect on hover
el_GR: Ορθογώνιο με εφέ θολώματος κατά το πέρασμα του ποντικιού

en: Rectangular with no effect
el_GR: Ορθογώνιο δίχως κάποιο εφέ

en: Squared, no expansion
el_GR: Τετράγωνο, χωρίς επέκταση

en: Squared, expand on hover
el_GR: Τετράγωνο, με επέκταση κατά το πέρασμα του ποντικιού

en: Rounded, no expansion
el_GR: Στρογγυλεμένη, χωρίς επέκταση

en: Rounded, expand on hover
el_GR: Στρογγυλεμένη, με επέκταση κατά το πέρασμα του ποντικιού

en: Thumbnails shape
el_GR: Σχήμα μικρογραφιών

en: Thumbnails options for the alternate thumbnails layout
el_GR: Επιλογές για την εναλλακτική διάταξη των μικρογραφιών

en: Upload a default thumbnail
el_GR: Ανεβάστε μια προεπιλεγμένη μικρογραφία

en: If no featured image is set for a post, use the last image attached to this post.
el_GR: Αν δεν έχει οριστεί προεπιλεγμένη εικόνα, να χρησιμοποιείται η τελευταία εικόνα που είναι συνημμένη στο άρθρο.

en: Note : thumbnails are always displayed when the grid layout is choosen.
el_GR: Σημείωση: οι μικρογραφίες εμφανίζονται πάντα όταν έχει επιλεγεί η διάταξη πλέγματος.

en: When this option is checked, the post thumbnails are displayed in all post lists : blog, archives, author page, search pages, ...
el_GR: Όταν αυτή η επιλογή είναι ενεργοποιημένη, οι μικρογραφίες του άρθρου εμφανίζονται σε όλες τις λίστες των άρθρων: blog, αρχειοθήκες, σελίδες συντακτών, σελίδες αναζήτησης, ...

en: Display the post thumbnails
el_GR: Προβολή των μικρογραφιών του άρθρου

en: Thumbnails options
el_GR: Επιλογές μικρογραφιών

en: Set the excerpt length (in number of words)
el_GR: Ρύθμιση του μήκους του αποσπάσματος (σε αριθμό λέξεων)

en: Info (blue)
el_GR: Πληροφορίες (μπλε)

en: Important (red)
el_GR: Σημαντικό (κόκκινο)

en: Alert (orange)
el_GR: Συναγερμός (πορτοκαλί)

en: Success (green)
el_GR: Επιτυχία (πράσινο)

en: Default (grey)
el_GR: Προεπιλεγμένο (γκρι)

en: Update notice style
el_GR: Στυλ ειδοποίησης ενημέρωσης

en: Update notice text
el_GR: Κείμενο ειδοποίησης ενημέρωσης

en: Recently updated !
el_GR: Ενημερώθηκε πρόσφατα!

en: Set a maximum interval (in days) during which the last update notice will be displayed.
el_GR: Ορίστε το μέγιστο χρονικό διάστημα (σε ημέρες) κατά το οποίο θα εμφανίζεται η τελευταία ειδοποίηση ενημέρωσης.

en: Display the notice if the last update is less (strictly) than n days old
el_GR: Εμφάνιση της ειδοποίησης, εφόσον η τελευταία ενημέρωση είναι (αυστηρά)  παλαιότερη από n ημέρες.

en: If this option is checked, a customizable recent update notice is displayed next to the post title.
el_GR: Αν αυτή η επιλογή είναι ενεργοποιημένη, μια προσαρμόσιμη ανακοίνωση πρόσφατης ενημέρωσης εμφανίζεται δίπλα στον τίτλο του άρθρου.

en: Display a recent update notice
el_GR: Εμφάνιση μια ανακοίνωσης πρόσφατης ενημέρωσης

en: Recent update notice after post titles
el_GR: Ανακοίνωση πρόσφατης ενημέρωσης μετά τον τίτλο του άθρου

en: Date of the last update
el_GR: Ημερομηνία τελευταίας ενημέρωσης

en: No. of days since last update
el_GR: Αρ ημερών από την τελευταία ενημέρωση

en: Select the last update format
el_GR: Επιλέξτε την μορφή της τελευταίας ενημέρωσης

en: If this option is checked, additional date informations about the the last post update can be displayed (nothing will show up if the post has never been updated).
el_GR: Αν αυτή η επιλογή είναι ενεργοποιημένη, επιπλέον πληροφορίες ημερομηνίας για την ενημέρωση του τελευταίου άρθρου μπορεί να εμφανίζονται (δεν θα εμφανιστούν αν το άρθρο δεν έχει ενημερωθεί).

en: Display the update date
el_GR: Εμφάνιση της ημερομηνίες ενημέρωσης

en: Display the author
el_GR: Εμφάνιση του συντάκτη

en: Display the publication date
el_GR: Εμφάνιση της ημερομηνίας δημοσίευσης

en: Display non-hierarchical taxonomies (like tags)
el_GR: Προβολή μη ιεραρχικών ταξινομήσεων (όπως οι ετικέτες)

en: Display hierarchical taxonomies (like categories)
el_GR: Προβολή ιεραρχικών ταξινομήσεων (όπως οι κατηγορίες)

en: Select the metas to display
el_GR: Επιλογή μεταστοιχείων για προβολή

en: Display posts metas in post lists (archives, blog page)
el_GR: Προβολή μεταστοιχείων στις λίστες άθρων (αρχειοθήκες, σελίδα blog)

en: Display posts metas for single posts
el_GR: Προβολή μεταστοιχείων για μεμονωμένα άρθρα

en: Display posts metas on home
el_GR: Προβολή μεταστοιχείων των άρθρων στην αρχική σελίδα

en: Select the contexts
el_GR: Επιλογή των περιεχομένων

en: Text only
el_GR: Κείμενο μόνο

en: Buttons and text
el_GR: Κουμπιά και κείμενο

en: Select a design for the post metas
el_GR: Επιλογή μιας σχεδίασης για τα μεταστοιχεία του άρθρου

en: Metas Design
el_GR: Σχεδίαση Μεταστοιχείων

en: When this option is checked, the post metas (like taxonomies, date and author) are displayed below the post titles.
el_GR: Όταν αυτή η επιλογή είναι ενεργοποιημένη, τα μεταδεδομένα των άρθρων (όπως οι ταξινομήσεις, η ημ/νία και ο συντάκτης) θα εμφανίζονται κάτω από τους τίτλους των άρθρων.

en: Display posts metas
el_GR: Προβολή μεταδεδομένων άρθρων

en: WP footer widgets : display icons next to titles
el_GR: Μικροεφαρμογές υποσέλιδου WP: προβολή εικονιδίων δίπλα στους τίτλους

en: WP sidebar widgets : display icons next to titles
el_GR:  Μικροεφαρμογές πλευρικής στήλης WP: προβολή εικονιδίων δίπλα στους τίτλους

en: When this option is checked, a post type icon is displayed on the left of each post titles in an archive page. An archive page can be : category, tag, author, date archive, custom taxonomies, search results.
el_GR: Όταν αυτή η επιλογή είναι ενεργοποιημένη, ένα εικονίδιο του τύπου του άρθρου θα εμφανίζεται στο αριστερό μέρος του τίτλου του κάθε άθρου στη σελίδα της αρχειοθήκης. Μια σελίδα αρχειοθήκης μπορεί να έχει: κατηγορίες, ετικέτες, συντάκτες, ημ/νίες, ταξινομήσεις του χρήστη, αποτελέσματα αναζήτησης.

en: Display an icon next to each post title in an archive page
el_GR: Προβολή ενός εικονιδία δίπλα από τον τίτλου του κάθε άρθρου στις σελίδες αρχειοθήκης

en: When this option is checked, an archive type icon is displayed in the heading of every types of archives, on the left of the title. An archive page can be : category, tag, author, date archive, custom taxonomies, search results.
el_GR: Όταν αυτή η επιλογή είναι ενεργοποιημένη, ένα εικονίδιο του τύπου θα εμφανίζεται στην επικεφαλίδα του κάθε τύπου αρχειοθήκης, στα αριστερά του τίτλου της. Μια σελίδα αρχειοθήκης μπορεί να έχει: κατηγορίες, ετικέτες, συντάκτες, ημ/νίες, ταξινομήσεις του χρήστη, αποτελέσματα αναζήτησης.

en: Display an icon next to the archive title
el_GR: Προβολή ενός εικονιδίου δίπλα από τον τίτλο της αρχειοθήκης

en: Display a post icon next to the single post title
el_GR: Προβολή ενός εικονιδίου άθρου δίπλα στον τίτλο του κάθε άθρου

en: Display a page icon next to the page title
el_GR: Προβολή εικονιδίου σελίδας δίπλα στον τίτλο της σελίδας

en: When this option is checked, a contextual icon is displayed next to the titles of pages, posts, archives, and WP built-in widgets.
el_GR: Όταν αυτή η επιλογή είναι ενεργοποιημένη, ένα συμφραζόμενο εικονίδιο εμφανίζεται δίπλα από τους τίτλους των σελίδων, άρθρων, αρχειοθηκών και προεπιλεγμένων μικροεφαρμογών του WP.

en: Display icons next to titles
el_GR: Προβολή εικονιδίων δίπλα στους τίτλους

en: Display the breadcrumb in posts lists : blog page, archives, search results...
el_GR: Προβολή breadcrumb στις λίστες των άρθρων: σελίδα ιστολογίου, αρχειοθήκη, αποτελέσματα αναζήτησης...

en: Display the breadcrumb in single posts
el_GR: Προβολή breadcrumb σταμεμονωμένα άθρα

en: Display the breadcrumb in pages
el_GR: Προβολή breadcrumb στις σελίδες

en: Display the breadcrumb on home page
el_GR: Προβολή breadcrumb στην αρχική σελίδα

en: Open external links in a new tab
el_GR: Άνοιγμα εξωτερικών συνδέσων σε νέα καρτέλα

en: This will be applied to the links included in post or page content only.
el_GR: Αυτό θα εφαρμοστεί για συνδέσμους που περιλαμβάνονται σε άρθα και σελίδες μόνο.

en: Display an icon next to external links
el_GR: Προβολή ενός εικονιδίου δίπλα στους εξωτερικούς συνδέσμους

en: Fade effect on link hover
el_GR: Εφέ fade κατά το πέρασμα πάνω από συνδέσμους

en: Hover move effect for the sub menu items
el_GR: Εφέ κίνησης των στοιχείων των υπομενού κατά το πέρασμα από πάνω

en: Reveal the sub-menus blocks with a fade effect
el_GR: Εμφάνιση των μπλοκ των υπομενού με εφέ fade

en: Menu on the right
el_GR: Μενού στα δεξιά

en: Menu on the left
el_GR: Μενού στα αριστερά

en: the z-index
el_GR: το z-index

en: What is
el_GR: Τι είναι

en: Set the header z-index
el_GR: Ορισμός του z-index της κεφαλίδας

en: Sticky header : semi-transparent on scroll
el_GR: Προσκόλληση κεφαλίδας: ημιδιαφάνεια κατά την κύλιση

en: Sticky header : display the menu
el_GR: Προσκόλληση κεφαλίδας: εμφάνιση του μενού

en: Sticky header : shrink title / logo
el_GR: Προσκόλληση κεφαλίδας: σμίκρυνση του τίτλου / λογοτύπου

en: Sticky header : display the title / logo
el_GR: Προσκόλληση κεφαλίδας: προβολή του τίτλου / λογοτύπου

en: Sticky header : display the tagline
el_GR: Προσκόλληση κεφαλίδας: προβολή της γραμμή υποτίτλου

en: If checked, this option makes the header stick to the top of the page on scroll down.
el_GR: Εάν είναι ενεργοποιημένη αυτή η επιλογή κάνει τον τίτλο να προσκολάται στην κορυφή της σελίδας κατά την κύλιση προς τα κάτω.

en: Sticky on scroll
el_GR: Προσκόλληση κατά την κύλιση

en: Sticky header settings
el_GR: Ρύθμιση προσκόλλησης κεφαλίδας

en: Logo / title on the right
el_GR: Λογότυπο / τίτλος στα δεξιά

en: Logo / title centered
el_GR: Λογότυπο / τίτλος στο κέντρο

en: Logo / title on the left
el_GR: Λογότυπο / τίτλος στα αριστερά

en: If checked, this option wraps the header menu/tagline/social in a light grey box.
el_GR: Εάν είναι ενεργοποιημένη αυτή η επιλογή περικλείει την κεφαλίδα μενού/υπότιτλος/κοινωνικά δίκτυα σε ένα ανοιχτό γκρι πλαίσιο.

en: Display menu in a box
el_GR: Προβολή μενού σε πλαίσιο

en: This option sets the default font size applied to any text element of your website, when no font size is already applied.
el_GR: Αυτή η επιλογή ρυθμίζει την προεπιλεγμένο μέγεθος της γραμματοσειράς που εφαρμόζεται σε κάθε στοιχείο κειμένου του ιστοτίπου σας, όταν δεν έχει οριστεί κάποιο άλλο μέγεθος γραμματοσειράς.

en: Set your website default font size in pixels.
el_GR: Ορισμός του προεπιλεγμένου μεγέθους γραμματοσειράς του ιστοτόπου σας σε πίξελς.

en: This font picker allows you to preview and select among a handy selection of font pairs and single fonts. If you choose a pair, the first font will be applied to the site main headings : site name, site description, titles h1, h2, h3., while the second will be the default font of your website for any texts or paragraphs.
el_GR: Αυτό το εργαλείο επιλογής γραμματοσειρά σας επιτρέπει να δείτε και να επιλέξετε ανάμεσα σε μια εύχρηστη επιλογή των ζευγαριών γραμματοσειρών και μεμονωμένες γραμματοσειρές. Εάν επιλέξετε ένα ζευγάρι, η πρώτη γραμματοσειρά θα εφαρμοστεί στις κύριες κατηγορίες της ιστοσελίδας:. Όνομα του δικτυακού τόπου, περιγραφή του τόπου, τους τίτλους h1, h2, h3, ενώ η δεύτερη θα είναι η προεπιλεγμένη γραμματοσειρά της ιστοσελίδας σας για οποιαδήποτε κείμενα ή παραγράφους.

en: Select a beautiful font pair (headings &amp; default fonts) or single font for your website.
el_GR: Επιλέξτε ένα όμορφο ζευγάρι γραμματοσειρών (τίτλοι &amp; προεπιλεγμένες γραμματοσειρές) ή μεμονωμένη γραμματοσειράς για τον ιστότοπό σας.

en: Check this option to display an author info block after each single post content. Note : the Biographical info field must be filled out in the user profile.
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή για την εμφάνιση ενός πλαισίου πληροφοριών συντάκτη μετά από το περιεχόμενο του κάθε μεμονωμένου άθρου. Σημείωση: το πεδιό Βιογραφικών πληροφοριών πρέπει να συμπληρωθεί στο προφίλ του χρήστη.

en: Display an author box after each single post content
el_GR: Προβολή ενός πλαισίου συντάκτη μετά από το περιεχόμενο του κάθε μεμονωνμέμου άρθρου

en: Global Post Lists Settings
el_GR: Καθολικές ρυθμίσεις λίστας άθρων

en: Note : the home page layout has to be set in the home page section
el_GR: Σημείωση: η διάταξη της αρχικής σελίδας πρέπει να ρυθμιστεί στην ενότητα αρχικής σελίδας

en: Website Performances
el_GR: Επιδόσεις ιστοτόπου

en: Footer global settings
el_GR: Καθολικές ρυθμίσεις υποσέλιδου

en: Post/Page Navigation
el_GR: Πλοήγηση σε άρθρα/σελίδες

en: Galleries
el_GR: Συλλογές

en: Post metas (category, tags, custom taxonomies)
el_GR: Μεταδεδομένα άρθων (κατηγορία, ετικέτες, ταξινομήσεις χρήστη)

en: Single posts
el_GR: Μεμονωμένα άρθρα

en: Post lists : blog, archives, ...
el_GR: Λίστες άρθρων: ιστολόγιο, αρχειοθήκη, ...

en: Your theme supports %s menu. Select which menu you would like to use. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
el_GR[0]: Επιλέξτε μενού για το θέμα σας
el_GR[1]: Επιλέξτε μενού για τις τοποθεσίες μενού (%s) του θέματός σας

en: Header design and layout
el_GR: Σχεδιασμός και διαρρύθμιση κεφαλίδας

en: Authors
el_GR: Συντάκτες

en: Image settings
el_GR: Ρυθμίσεις εικόνας

en: Set up the titles icons options
el_GR: Ρυθμίσεις επιλογών εικονιδίων των τίτλων

en: Titles icons settings
el_GR: Ρυθμίσεις εικονιδίων των τίτλων

en: How to create and use a child theme ?
el_GR: Πώς να δημιουργήσετε και χρησιμοποιήσετε ένα θέμα παιδί;

en: child theme.
el_GR: θέμα παιδί.

en: Use this field to test small chunks of CSS code. For important CSS customizations, you'll want to modify the style.css file of a
el_GR: Χρησιμοποιήστε αυτό το πεδίο για να δοκιμάσετε μικρά τμήματα CSS κώδικα. Για σημαντικές CSS παραμετροποιήσεις είναι καλύτερο να τροποποιήσετε το αρχείο style.css ενός

en: Activate this option to move the sidebars (if any) after the main content block, for smartphones or tablets viewport.
el_GR: Ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή για να μετακινήσετε τις πλευρικές στήλες (εάν υπάρχουν) μετά την κύρια μπλοκ του περιεχομένου, για smartphone ή tablet.

en: Dynamic sidebar reordering on small devices
el_GR: Δυναμική αναδιάταξη πλευρικής στήλες στις μικρές συσκευές

en: If enabled, this option activates a smooth page scroll when clicking on a link to an anchor of the same page.
el_GR: Αυτή η επιλογή ενεργοποιεί την ομαλή κύλιση της σελίδας όταν γίνεται κλικ σε έναν σύνδεσμο που δείχνει σε σημείο της ίδιας σελίδας.

en: Smooth scroll on click
el_GR: Ομαλή κύλιση με το κλικ

en: This option dynamically centers your images on any devices, vertically or horizontally according to their initial aspect ratio.
el_GR: Αυτή η επιλογή κεντράρει δυναμικά τις εικόνες σε όλες τις συσκευές, κάθετα ή οριζόντια ανάλλογα με την αρχική αναλογία των διαστάσεών τους.

en: Dynamic thumbnails centering on any devices
el_GR: Δυναμικό κεντράρισμα των μικρογραφιών σε όλες τις συσκευές

en: Dynamic slider images centering on any devices
el_GR: Δυναμικό κεντράρισμα των slider των εικόκων σε όλες τις συσκευές

en: When checked, this option displays a loading icon when the slides are being setup.
el_GR: Όταν ενεργοποιηθεί αυτή η επιλογή εμφανίζει ένα εικονίδιο φόρτωσης όταν τα slides αρχικοποιούνται

en: Sliders : display on loading icon before rendering the slides
el_GR: Sliders : προβολή εικονιδίου φόρτωσης πριν την σχεδίαση των slides

en: Open the description page of the Regenerate thumbnails plugin
el_GR: Άνοιγμα της σελίδας περιγραφής για το πρόσθετο αναδημιουργίας μικρογραφιών

en: regenerate thumbnails
el_GR: αναδημιουργία μικρογραφιών

en: It is strongly recommended to regenerate your media library images in high definition with this free plugin
el_GR: Συνιστάται ανεπιφύλακτα η αναδημιουργία της βιβλιοθήκης μέσων για εικόνες υψηλής ανάλυσης με αυτό το ελεύθερο πρόσθετο

en: If enabled, your website will include support for high resolution devices.
el_GR: Εάν ενεργοποιηθεί, ο ιστότοπός σας θα συμπεριλάβει υποστήριξη για συσκευές υψηλής ανάλυσης.

en: High resolution (Retina) support
el_GR: Υποστήριξη υψυλής ανάλυσης (Retina)

en: If enabled, this option will force images to fit the screen on lightbox zoom.
el_GR: Αν ενεργοποιηθεί αυτή η επιλογή επιβάλει την προσαρμογή του μεγέθους των εικόνων στις διαστάσεις της οθόνη με ένα lightbox zoom.

en: Autoscale images on zoom
el_GR: Αυτόματη κλίμακα στις εικόνες κατά μεγέθυνση

en: If enabled, this option activates a popin window whith a zoom effect when an image is clicked. Note : to enable this effect on the images of your pages and posts, images have to be linked to the Media File.
el_GR: Αν ενεργοποιηθεί αυτή η επιλογή ενεργοποιεί ένα εφέ popin windows όταν η εικόνα έχει πατηθεί. Σημείωση: για να ενεργοποιήσετε αυτό το εφέ για τις εικόνες των σελίδων και των μηνυμάτων σας, οι εικόνες θα πρέπει να συνδέονται με το αρχείο πολυμέσων.

en: Lightbox effect on images
el_GR: Εφέ Lightbox στις εικόνες

en: Social links in footer
el_GR: Σύνδεσμοι κοινωνικών δικτύων στο υποσέλιδο

en: Social links in right sidebar
el_GR: Σύνδεσμοι κοινωνικών δικτύων στη δεξιά πλευρική στήλη

en: Social links in left sidebar
el_GR: Σύνδεσμοι κοινωνικών δικτύων στην αριστερή πελυρική στήλη

en: Social links in header
el_GR: Σύνδεσμοι κοινωνικών δικτύων στην κεφαλίδα

en: Enable comments on pages
el_GR: Ενεργοποίηση σχολίων στις σελίδες

en: Choose the pages default layout
el_GR: Επιλέξτε την προεπιλεγμένη διάταξη των σελίδων

en: Display the full content
el_GR: Εμφάνιση του πλήρους περιεχομένου

en: Display the excerpt
el_GR: Εμφάνιση αποσπάσματος

en: Select the length of posts in lists (home, search, archives, ...)
el_GR: Επιλέξτε το μήκος των άρθρων στις λίστες (αρχική σελίδα, αναζήτηση, αρχειοθήκες, ...)

en: Maximum number of posts per page
el_GR: Μέγιστος αριθμός άρθρων ανά σελίδα

en: Choose the posts default layout
el_GR: Επιλέξτε την προεπιλεγμένη διάταξη των άρθρων

en: This option will override the specific layouts on all posts/pages, including the front page.
el_GR: Αυτή η επιλογή θα παραβλέψει τις ειδικές διατάξεις για όλα τα άρθρα/σελίδες, συμπεριλαμβανομένης και της κεντρικής σελίδας.

en: Force default layout everywhere
el_GR: Επιβολή προεπιλεγμένης διάταξης παντού

en: Choose the global default layout
el_GR: Επιλέξτε την καθολικά προεπιλεγμένη διάταξη

en: Display Breadcrumb
el_GR: Προβολή Breadcrumb

en: Button text
el_GR: Κείμενο κουμπιού

en: Read more &raquo;
el_GR: Διαβάστε περισσότερα &raquo;

en: The images are set with the "featured image" of each pages (in the page edit screen). Uncheck the option above to disable the featured page images.
el_GR: Οι εικόνες θα ορίζονται με ως "προεπιλεγμένες εικόνες" σε κάθε σελίδα (στην οθόνη επεξεργασίας της σελίδας). Καταργήστε την επιλογή παραπάνω για να απενεργοποιήσετε τις προεπιλεγμένες εικόνες στις σελίδες.

en: Show images
el_GR: Προβολή εικόνων

en: Disable
el_GR: Απενεργοποίηση

en: Enable
el_GR: Ενεργοποίηση

en: Display home featured pages area
el_GR: Προβολή περιοχής προεπιλεγμένων σελίδων στην αρχική σελίδα

en: Featured pages options
el_GR: Ρυθμίσεις προεπιλεγμένων σελίδων

en: in ms : 1000ms = 1s
el_GR: σε ms : 1000ms = 1s

en: Delay between each slides
el_GR: Καθυστέρηση μεταξύ κάθε slide

en: Full width slider
el_GR: Slide πλήρους πλάτους

en: Select front page slider
el_GR: Επιλογή του slider της αρχικής σελίδας

en: Slider options
el_GR: Επιλογές Κύλισης

en: Set up the front page layout
el_GR: Ρυθμίσεις διάταξης της αρχικής σελίδας

en: Posts page
el_GR: Άρθρα

en: Front page
el_GR: Αρχική Σελίδα

en: A static page
el_GR: Στατική σελίδα

en: Your latest posts
el_GR: Τελευταία άρθρα

en: Don't show any posts or page
el_GR: Να μην προβάλονται άρθρα ή σελίδες

en: Front page displays
el_GR: Η αρχική σελίδα δείχνει

en: Choose content and layout
el_GR: Επιλέξτε περιεχόμενο και διάταξη

en: Favicon Upload (supported formats : .ico, .png, .gif)
el_GR: Ανέβασμα Favicon (υποστηρίζονται οι μοφρφές: .ico, .png, .gif)

en: Use this upload control to specify a different logo on sticky header mode.
el_GR: Χρησιμοποιήστε αυτό το στοιχείο για να καθορίσετε ένα διαφορετικό λογότυπο στην κατάσταση της προσκωλημένης κεφαλίδας.

en: Sticky Logo Upload (supported formats : .jpg, .png, .gif, svg, svgz)
el_GR: Ανέβασμα λογότυπου για προσκολημένη κεφαλίς (υποστηρίζονται οι μοφρφές: .jpg, .png, .gif, svg, svgz)

en: Uncheck this option to keep your original logo dimensions.
el_GR: Απενεργοποιήστε αυτή την επιλογή για να διατηρήσετε τις αρχικές διαστάσεις του λογότυπου.

en: Force logo dimensions to max-width:250px and max-height:100px
el_GR: Επιβολή διαστάσεων του λογότυπου σε μέγιστο πλάτος: 250px και μέγιστο ύψος: 100px

en: Uncheck this option to remove the colored top border.
el_GR: Απενεργοποιήστε αυτή την επιλογή για να αφαιρέσετε το έγχρωμο άνω περιθώριο της σελίδας.

en: Display top border
el_GR: Προβολή άνω περιθωρίου

en: Using the minified version of the stylesheets will speed up your webpage load time.
el_GR: Η χρήση έκδοσης ελαχιστοποιημένου μεγέθους για τα φύλλα στυλ θα αυξήση την ταχύτητα και τους χρόνους φόρτωσης του ιστοτόπου σας.

en: Performance : use the minified CSS stylesheets
el_GR: Επιδόσεις: χρήση έκδοσης ελαχιστοποιημένου μεγέθους για τα φύλλα στυλ

en: Apply a random color skin on each page load.
el_GR: Εφαρμογή ενός τυχαίου χρωματικού θέματος σε κάθε φόρτωση της σελίδας.

en: Randomize the skin
el_GR: Τυχαία επιλογή χρωματικού θέματος

en: Choose a predefined skin
el_GR: Επιλογή του προκαθορισμένου χρωματικού θέματος

en: Expand submenus on hover
el_GR: Ανάπτυξη υπομενού με πέρασμα από πάνω

en: Expand submenus on click
el_GR: Ανάπτυξη υπομενού με το κλικ

en: Select a submenu expansion option
el_GR: Επιλέξτε τον τρόπο επέκτασης ενός υπομενού

en: Various settings for responsive display
el_GR: Διάφορες ρυθμίσεις για την responsive προβολή

en: Responsive settings
el_GR: Responsive ρυθμίσεις

en: Custom CSS
el_GR: Προσαρμοσμένο CSS

en: Social links
el_GR: Σύνδεσμοι κοινωνικών δικτύων

en: Comments
el_GR: Σχόλια

en: Pages &amp; Posts Layout
el_GR: Διάταξη Σελίδων &amp; Άρθρων

en: Advanced options
el_GR: Προχωρημένες επιλογές

en: Footer
el_GR: Υποσέλιδο

en: Header
el_GR: Κεφαλίδα

en: Global settings
el_GR: Γενικές ρυθμίσεις

en: &mdash; No slider &mdash;
el_GR: &mdash; Κανένα slider &mdash;

en: You need to select a page first. Leave this field empty if you want to use the page excerpt.
el_GR: Θα πρέπει να επιλέξετε μια σελίδα πρώτα. Αφήστε αυτό το πεδίο κενό αν θέλετε να χρησιμοποιήσετε το απόσπασμα της σελίδας.

en: Featured text %1$s (200 char. max)
el_GR: Προβαλόμενο κείμενο %1$s (200 χαρ. μέγιστο)

en: Custom featured page %1$s
el_GR: Προσαρμοσμένη προεπιλεγμένη σελίδα %1$s

en: Featured text three (200 char. max)
el_GR: Τρίτο προβαλόμενο κείμενο (200 χαρ. μέγιστο)

en: Featured text two (200 char. max)
el_GR: Δεύτερο προβαλόμενο κείμενο (200 χαρ. μέγιστο)

en: Featured text one (200 char. max)
el_GR: Πρώτο προβαλόμενο κείμενο (200 χαρ. μέγιστο)

en: Home featured page three
el_GR: Τρίτη προεπιλεγμένη σελίδα στην αρχική

en: Home featured page two
el_GR: Δεύτερη προεπιλεγμένη σελίδα στην αρχική

en: Home featured page one
el_GR: Πρώτη προεπιλεγμένη σελίδα στην αρχική

en: Page %s
el_GR: Σελίδα %s

en: Main Menu
el_GR: Κύριο μενού

en: Many layout and design options are available from the WordPress customizer screen : see your changes live !
el_GR: Πολλές επιλογές διάταξης και σχεδίασης είναι διαθέσιμες από την οθόνη προσαρμογής WordPress: δείτε τις αλλαγές ζωντανά!

en: Customizr is a clean responsive theme
el_GR: Το Customizr είναι ένα καθαρό responsive θέμα

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
el_GR: Η αναζήτησή σας δεν απέδωσε αποτελέσματα.  Αν θέλετε, δοκιμάστε με διαφορετικούς όρους.

en: Sorry, but the requested page is not found. You might try a search below.
el_GR: Λυπούμαστε, αλλά η σελίδα που ζητήσατε δεν βρέθηκε. Μπορείτε να δοκιμάσετε να εκτελέσετε μια αναζήτηση.

en: Footer Widget Area Three
el_GR: Τρίτη περιοχή μικοεφαρμογών υποσέλιδου

en: Footer Widget Area Two
el_GR: Δεύτερη περιοχή μικοεφαρμογών υποσέλιδου

en: Just use it as you want !
el_GR: Απλά χρησιμοποιήσετε το όπως εσείς θέλετε!

en: Footer Widget Area One
el_GR: Πρώτη περιοχή μικοεφαρμογών υποσέλιδου

en: Left Sidebar
el_GR: Αριστερή πλευρική στήλη

en: Appears on posts, static pages, archives and search pages
el_GR: Εμφανίζεται στα άρθρα, στις στατικές σελίδες, τις αρχειοθήκες και τις σελίδες αναζήτησης

en: Right Sidebar
el_GR: Δεξιά πλευρική στήλη

en: Follow me on LinkedIn
el_GR: Ακολουθήστε με στο LinkedIn

en: Follow me on Dribbble
el_GR: Ακολουθήστε με στο Dribbble

en: Follow me on Github
el_GR: Ακολουθήστε με στο Github

en: Pin me on Pinterest
el_GR: Καρφιτσώστε με στο Pinterest

en: Follow me on Youtube
el_GR: Ακολουθήστε με στο Youtube

en: Follow me on WordPress
el_GR: Ακολουθήστε με στο WordPress

en: Follow me on Flickr
el_GR: Ακολουθήστε με στο Flickr

en: Follow me on Tumblr
el_GR: Ακολουθήστε με στο Tumblr

en: Follow me on Instagram
el_GR: Ακολουθήστε με στο Instagram

en: Follow me on Google+
el_GR: Ακολουθήστε με στο Google+

en: Follow me on Facebook
el_GR: Ακολουθήστε με στο Facebook

en: Follow me on Twitter
el_GR: Ακολουθήστε με στο Twitter

en: Subscribe to my rss feed
el_GR: Εγγραφείτε στις RSS τροφοδοσίες μου

en: Single fonts
el_GR: Μεμονωμένες γραμματοσειρές

en: Web safe fonts pairs
el_GR: Ζεύγη ασφαλών web γραμματοσειρών

en: Google fonts pairs
el_GR: Ζεύγη γραμματοσειρών Google

en: Light blue
el_GR: Ανοιχτό γαλάζιο

en: Green blue
el_GR: Γαλαζοπράσινο

en: Light green
el_GR: Ανοιχτό πράσινο

en: Green
el_GR: Πράσινο

en: Flat yellow
el_GR: Επίπεδο πράσινο

en: Yellow
el_GR: Κίτρινο

en: Flat orange
el_GR: Επίπεδο πορτοκαλί

en: Orange
el_GR: Πορτοκαλί

en: Red
el_GR: Κόκκινο

en: Flat red
el_GR: Επίπεδο κόκκινο

en: Purple
el_GR: Μωβ

en: Flat purple
el_GR: Επίπεδο μωβ

en: Light grey
el_GR: Ανοιχτό γκρι

en: Grey
el_GR: Γκρι

en: Flat black
el_GR: Επίπεδο μαύρο

en: Black
el_GR: Μαύρο

en: Blue
el_GR: Μπλε

en: No sidebars : full width layout
el_GR: Δίχως πλευρικές στήλες : διάταξη πλήρους πλάτους

en: 2 sidebars : Right and Left
el_GR: 2 πλευρικές στήλες : Δεξιά και Αριστερά

en: Left sidebar
el_GR: Αριστερή πλευρική στήλη

en: Right sidebar
el_GR: Δεξιά πλευρική στήλη

en: Remove
el_GR: Αφαίρεση

en: Upload
el_GR: Μεταφόρτωση

en: Check the documentation
el_GR: Ελέγξτε την τεκμηρίωση

en: Need help to create a slider ?
el_GR: Χρειάζεστε βοήθεια για τη δημιουργία ενός slider;

en: Create a slider
el_GR: Δημιουργία ενός slider

en: To copy the system infos, click below then press Ctrl + C (PC) or Cmd + C (Mac).
el_GR: Για την αντιγραφή των πληροφοριών του συστήματος, κάντε κλικ παρακάτω και πατήστε Ctrl + C (σε PC) ή Cmd + C (σε Mac).

en: Please include the following informations when posting support requests
el_GR: Παρακαλούμε να συμπεριλάβετε τις ακόλουθες πληροφορίες κατά τη δημοσίευση των αιτημάτων υποστήριξης

en: System Informations
el_GR: Πληροφορίες Συστήματος

en: Go to Dashboard
el_GR: Πίνακας ελέγχου

en: Go to Dashboard &rarr; Home
el_GR: Επιστροφή στον Πίνακα ελέγχου

en: Changelog in version %1$s
el_GR: Αρχείο αλλαγών στην έκδοση %1$s

en: Follow us
el_GR: Ακολουθήστε μας

en: If you are happy with the theme, say it on wordpress.org and give Customizr a nice review! <br />(We are addicted to your feedbacks...)
el_GR: Αν είστε ευχαριστημένοι με το θέμα, διαλαλήστε το στο  wordpress.org και δώστε στο Customizr μια ωραία κριτική!<br />(Είμαστε εθισμένοι στις ανατροφοδοτήσεις σας...)

en: Happy user of Customizr?
el_GR: Χαρούμενος χρήστης του Customizr;

en: You are using a child theme of Customizr %1$s : always check the %2$s after upgrading to see if a function or a template has been deprecated.
el_GR: Χρησιμοποιείτε ένα θέμα παιδί του Customizr  %1$s : πάντα μετά την αναβάθμιση ελέξτε το %2$s για να δείτε αν έχει καταργηθεί κάποια λειτουργία ή πρότυπο.

en: About Customizr
el_GR: Σχετικά με το Customizr

en: Current slide
el_GR: Τρέχον slide

en: Edit this slide
el_GR: Επεξεργασία αυτού του slide

en: No Image Selected
el_GR: Δεν επιλέχθηκε κάποια εικόνα

en: Edit
el_GR: Διόρθωση

en: Button Text
el_GR: Κείμενο Κουμπιού

en: Slide Text
el_GR: Κείμενο slide

en: Title
el_GR: Τίτλος

en: Slide Image
el_GR: Μεμονωμένη εικόνα

en: This slider has not slides to show. Go to the media library and start adding images to it.
el_GR: Το slider δεν έχει slides προς προβολή. Μεταβείτε στη βιβλιοθήκη μέσω και ξεκινήστε να του προσθέτετε εικόνες.

en: You haven't create any slider yet. Write a slider name and click on the button to add you first slider.
el_GR: Δεν έχετε ακόμα δημιουργήσει κάποιο slider. Δώστε ένα όνομα για το slider και κάντε κλικ στο κουμπί για να προσθέτετε το πρώτο σας slider.

en: Add a slider
el_GR: Προσθήκη ενός slider

en: No link
el_GR: Κανένας σύνδεσμος

en: Choose a linked page or post (among the last 100).
el_GR: Επιλέξτε μια συνδεδεμένη σελίδα ή άρθρο (μεταξύ των τελευταίων 100).

en: Button text (80 char. max length)
el_GR: Κείμεν κουμπιού (μέγιστο μήκος 80 χαρ.)

en: Title and text color
el_GR: Χρώμα επικεφαλίδας και κειμένου

en: Description text (below the title, 250 char. max length)
el_GR: Περιγραφή κειμένου (κάτω από τον τίτλο, 250 χαρ. το μέγιστο)

en: Title text (80 char. max length)
el_GR: Κείμενο τίτλου (80 χαρ. το μέγιστο)

en: Add to a slider (create one if needed)
el_GR: Προσθήκη σε ένα slider (δημιουργία του αν απαιτείται)

en: You haven't create any slider yet. Go to the media library, edit your images and add them to your sliders.
el_GR: Δεν έχετε δημιουργήσει ακόμα κάποιο slider. Μεταβείτε στη βιβλιοθήκη μέσω, επεξεργαστείτε τις εικόνες σας και προσθέστε τις στα sliders σας.

en: Delete slider
el_GR: Διαγραφή slider

en: The slider will be deleted permanently (images, call to actions and link will be kept).
el_GR: Το slider θα διαγραφεί μόνιμα (εικόνες, κουμπιά ενεργειών και σύνδεσμοι θα κρατηθούν).

en: Delete this slider
el_GR: Διαγραφή αυτού του slider

en: Slider Layout : set the slider in full width
el_GR: Διάταξη Slider : ορίστε το slider σε πλήρες μήκος

en: Delay between each slides in milliseconds (default : 5000 ms)
el_GR: Καθυστέρηση μεταξύ κάθε εικόνας σε χιλιοστά του δευτερολέπτου (προεπιλογή: 5000 ms)

en: To create a new slider : open the media library, edit your images and add them to your new slider.
el_GR: Για να δημιουργήστε ένα νέο slider : ανοίξτε τη βιβλιοθήκη μέσω, επεξεργαστείτε τις εικόνες σας και προσθέστε τις στο νέο σας slider.

en: &mdash; Select a slider &mdash;
el_GR: &mdash; Επιλέξτε ένα slider &mdash;

en: Choose a slider
el_GR: Επιλέξτε ένα slider

en: Add a slider to this post/page
el_GR: Προσθήκη ενός slider στο άρθρο/σελίδα

en: Default layout %1s
el_GR: Προεπιλεγμένη διάταξη %1s

en: Select a specific layout for %1$s
el_GR: Επιλέξτε μια ειδική διάταξη για το %1$s

en: here
el_GR: εδώ

en: this post
el_GR: αυτό το άρθρο

en: this page
el_GR: αυτή η σελίδα

en: You can define a specific layout for %1$s by using the pre-defined left and right sidebars. The default layouts can be defined in the WordPress customizer screen %2$s.<br />
el_GR: Μπορείτε να ορίσετε μια συγκεκριμένη διάταξη για το %1$s χρησιμοποιώντας τις προκαθορισμένες αριστερά και δεξιά πλευρικές στήλες. Οι προεπιλεγμένες διατάξεις είναι δυνατόν να οριστούν στην οθόνη προσαρμογής του WordPress %2$s.<br />

en: posts
el_GR: Άρθρα

en: pages
el_GR: Σελίδες

en: Default %1$s layout is set to : %2$s
el_GR: Η προεπιλεγμένη %1$s διάταξη ορίστηκε σε : %2$s

en: Slider Options
el_GR: Επιλογές Κύλισης

en: Layout Options
el_GR: Επιλογές διάταξης

en: Upgrade Wordpress Now
el_GR: Αναβαθμίστε το Wordpress τώρα

en: This theme requires WordPress 3.4+
el_GR: Αυτό το θέμα απαιτεί WordPress 3.4+

en: Upgrade WP
el_GR: Αναβάθμιση WP

en: Jump to the blog design options
el_GR: Μετάβαση στις επιλογές σχεδίασης του ιστολογίου

en: More grid design options
el_GR: Περισσότερες επιλογές σχεδίασης του πλέγματος
