Themes - Customizr - en to nb_NO translation catalogue (845 entries)

en: #%d (no title)
nb_NO: #%d (ingen tittel)

en: %1$s at %2$s
nb_NO: %1$s den %2$s

en: %s and check the option 'Load images on scroll' under 'Website Performances' section.
nb_NO: %s og huk av for valget 'Last bilder ved siderulling' under 'Websideytelse'-delen

en: %s post | %s posts
nb_NO[0]: %s innlegg
nb_NO[1]: %s innlegg

en: %s result | %s results
nb_NO[0]: %s resultat
nb_NO[1]: %s resultater

en: %s to display a featured image here.
nb_NO: %s for å vise et fremhevet bilde her.

en: &larr; Previous
nb_NO: &larr; Forrige

en: &mdash; Auto-generated slider from your blog posts &mdash;
nb_NO: &mdash; Autogenerert karusell fra dine blogginnlegg &mdash;

en: &mdash; Demo Slider &mdash;
nb_NO: &mdash; Demokarusell &mdash;

en: &mdash; No slider &mdash;
nb_NO: &mdash; Ingen karusell &mdash;

en: &mdash; Select a slider &mdash;
nb_NO: &mdash; Velg en karusell &mdash;

en: (Edit)
nb_NO: (Rediger)

en: (number of words)
nb_NO: (antall ord)

en: (updated %s days ago)
nb_NO: (oppdatert for %s dager siden)

en: (updated 1 day ago)
nb_NO: (oppdatert for 1 dag siden)

en: (updated on %1$s)
nb_NO: (oppdatert den %1$s)

en: (updated today)
nb_NO: (oppdatert i dag)

en: 2 sidebars : Right and Left
nb_NO: 2 sideområder : Høyre og venstre

en: 404 Not Found
nb_NO: 404 Ikke funnet

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
nb_NO: %s <span class="meta-nav">&rarr;</span> Eldre kommentarer

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
nb_NO: <span class="meta-nav">&larr;</span> Eldre innlegg

en: A static page
nb_NO: En statisk side

en: AUTHOR | AUTHORS
nb_NO[0]: FORFATTER

en: About %s
nb_NO: Om %s

en: About Customizr
nb_NO: Om Customizr

en: Activate Nimble Builder Now
nb_NO: Aktiver Nimble Builder nå

en: Activate this option to move the sidebars (if any) after the main content block, for smartphones or tablets viewport.
nb_NO: Aktiver denne muligheten for å flytte sideområdet (hvis noen finnes) etter blokken fof hovedinnhold, for smarttelefoner eller nettbrett sine skjermer.

en: Add New
nb_NO: Legg til ny

en: Add a menu
nb_NO: Legg til en meny

en: Add a slider
nb_NO: Legg til en karusell

en: Add a slider to this post/page
nb_NO: Legg til en karusell til inlegget/siden

en: Add it
nb_NO: Legg det til

en: Add to a slider (create one if needed)
nb_NO: Bruk i en karusell (Lag en om nødvendig)

en: Add widgets
nb_NO: Legg til skjermelement

en: Add widgets to the footer %s or %s.
nb_NO: Legg til skjermelementer til sidefoten %s eller %s.

en: Add widgets to the zone :
nb_NO: Legg til widgeter i sonen:

en: Add widgets to this sidebar %s or %s.
nb_NO: Legg til skjermelementer til denne sideområdet %s eller %s.

en: Add your custom css here and design live!(for advanced users)
nb_NO: Legg til egendefinert CSS her, og utform i sanntid! (for avanserte brukere)

en: Advanced options
nb_NO: Avanserte alternativer

en: After the content and sidebars columns
nb_NO: Etter innholdet og sidestolpe-kolonner

en: After the title
nb_NO: Etter tittelen

en: Alert (orange)
nb_NO: Alarm (Orange)

en: All rights reserved
nb_NO: Alle rettigheter

en: Also applied to the secondary menu if any.
nb_NO: Også gjeldende for sekundærmeny hvis den eksisterer

en: Alternate thumbnail/content
nb_NO: Vekslende miniatyrbilde/innhold

en: Alternate thumbnails layout
nb_NO: Utseende for vekslende miniatyrbilder

en: Always visible
nb_NO: Bestandig synlig

en: An error occurred: malformed social links
nb_NO: En feil oppstod: Feilformatert sosial-lenke

en: An horizontal menu can be displayed in the main header with this option. Make sure you have assigned a menu to this location in the menu panel.
nb_NO: En horisontal meny kan vises i sidehodet med dette valget. Forsikre deg om at du har tilegnet en meny til denne plasseringen i meny-panelet.

en: Animated underline effect on link hover
nb_NO: Animert understrek-effekt når holder over lenker

en: Appearance > themes
nb_NO: Utseende > Temaer

en: Appears before the site footer
nb_NO: Vises ovenfor nettstedets bunntekst

en: Appears on posts, static pages, archives and search pages
nb_NO: Vises på innlegg, statiske sider, arkiv- og søkesider

en: Apply Customizr effects to galleries images
nb_NO: Påfør Customizr-effekter til galleribilder

en: Apply a category filter to your home / blog posts
nb_NO: Aktiver et kategorifilter til hjemmeområdet / blogginnlegg

en: Apply a colored bottom border to each grid items
nb_NO: Påfør en farget bunnlinje på hvert rute-element

en: Apply a dark overlay on your slider's images
nb_NO: Legg på et mørkt overlegg over bildene i bildekarusellene.

en: Apply a drop cap to the first paragraph of your pages
nb_NO: Påfør fremhevede initialer til det første avsnittet på sider

en: Apply a drop cap to the first paragraph of your post / page content
nb_NO: Påfør fremhevede initialer til den første avsnittet  av innlegget / sideinnholdet.

en: Apply a drop cap to the first paragraph of your single posts content
nb_NO: Påfør fremhevede initialer til det første avsnittet på sider med enkeltinnlegg

en: Apply a drop cap when the paragraph includes at least the following number of words :
nb_NO: Påfør fremhevede initialer til det første avsnittet hvis det inneholder minst så mange ord:

en: Apply a random color skin on each page load.
nb_NO: Legg til en tilfeldig fargetema på hver sideinnlastning.

en: Apply a shadow to each grid items
nb_NO: Påfør en skygge på hvert rute-element

en: Apply a transparent background to your header on home.
nb_NO: Bruk en gjennomsiktig bakgrunn for sidehodet på hjemmesiden.

en: Apply lightbox effects to galleries images
nb_NO: Aktiver Lysboks-effekt på galleribilder

en: Apply nice on hover expansion effect to the galleries images
nb_NO: Påfør en penere utvidelseseffekt på galleribilder når markøren holdes over

en: Apply the grid layout to Archives (archives, categories, author posts)
nb_NO: Påfør rutenett-utseende til arkiver (arkiver, kategorier, forfatterinnlegg)

en: Apply the grid layout to Home/Blog
nb_NO: Påfør rutenett-utseende til forsiden / blogg

en: Apply the grid layout to Search results
nb_NO: Påfør rutenett-utseende til søkresultater

en: Apply this height to all sliders
nb_NO: Sett denne høyden til alle karuseller

en: Archive titles
nb_NO: Arkivtittler

en: Archives
nb_NO: Arkiver

en: Are you sure you want to remove : <strong>{{ data.title }} ?</strong>
nb_NO: Er du sikker på at du ønsker å fjerne : <strong>{{ data.title }} ?</strong>

en: Author Infos location
nb_NO: Lokasjon for forfatterinformasjon

en: Author pages titles
nb_NO: Forfattersider, titler

en: Authors
nb_NO: Forfattere

en: Automatically adapt the font size to the width of the devices
nb_NO: Automatisk tilpass fontstørrelsen til bredden av enheten

en: Autoscale images on zoom
nb_NO: Autoskaler bilder ved forstørring

en: Back Home
nb_NO: Hjem

en: Back to post list
nb_NO: Tilbake til innleggslisten

en: Back to top
nb_NO: Tilbake til toppen

en: Back to top arrow position
nb_NO: Tilbake til topp-pil posisjon

en: Before the title boxed
nb_NO: Før tittelen, innrammet

en: Before the title in full width
nb_NO: Før tittelen, I full bredde

en: Behaviour on scroll
nb_NO: Oppførsel ved siderulling

en: Below the logo
nb_NO: Under logoen

en: Black
nb_NO: Sort

en: Blue
nb_NO: Blå

en: Bottom
nb_NO: Bunn

en: Boxed
nb_NO: I boks

en: Breadcrumb
nb_NO: Navigasjonssti

en: Browse:
nb_NO: Se gjennom:

en: Button Text
nb_NO: Knappetekst

en: Button text
nb_NO: Knappetekst

en: Button text (80 char. max length)
nb_NO: Knappetekst (maks 80 tegn)

en: Buttons and text
nb_NO: Knapper og tekst

en: By default, WordPress displays the past comments, even if comments are disabled in posts or pages. Unchecking this option allows you to not display this comment history.
nb_NO: Som standard viser WordPress tidligere kommentarer, selv om kommentarer er deaktivert i innlegg eller på sider. Om du fjerner dette valget får du mulighet til å skjule kommentarhistorikk.

en: Call to action button
nb_NO: Utropsknapp

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Category pages titles
nb_NO: Kategorisider, titler

en: Change Image
nb_NO: Endre bilde

en: Change the header layout
nb_NO: Endre utformingnen på sidehodet

en: Changelog in version %1$s
nb_NO: Endringslogg i versjon %1$s

en: Changing the layout in the Customizr theme
nb_NO: Endring av utforming i Customizr-temaet

en: Check out some example of uses
nb_NO: Sjekk ut noen eksempler på bruksområder

en: Check the documentation
nb_NO: Sjekk dokumentasjonen

en: Check the front page slider doc &raquo;
nb_NO: Sjekk dokumentet for forsidekarusell &raquo;

en: Check the slider doc now &raquo;
nb_NO: Sjekk dokumentet for karusell &raquo;

en: Check this option to delay the loading of non visible images in sliders. This can greatly improve the speed of your website.
nb_NO: Huk av for dette valget for å forsinke innlastingen av ikke-synlige bilder i karuseller. Dette kan drastisk forbedre hastigheten på websiden.

en: Check this option to delay the loading of non visible images. Images below the viewport will be loaded dynamically on scroll. This can boost performances by reducing the weight of long web pages with images.
nb_NO: Velg denne muligheten for å forsinke innlasting av ikke-synlige bilder. Bilder utenfor skjermområdet vil last inn dynamisk ved rulling. Dette kan øke ytelsen ved å redusere vekten av en lang webside med bilder.

en: Check this option to display an author info block after each single post content. Note : the Biographical info field must be filled out in the user profile.
nb_NO: Velg denne muligheten for å vise en informasjonsblokk om forfatteren etter innholdet på enkeltinnlegg. OBS : Biografifeltet må være fylt ut i brukerprofilen

en: Check this option to open the link in a another tab of the browser.
nb_NO: Velg dette valget for å åpne lenken i en annen fane i nettleseren

en: Choose Image
nb_NO: Velg bilde

en: Choose a layout for the header
nb_NO: Velg et utseende for sidehodet.

en: Choose a linked page or post (among the last 100).
nb_NO: Velg en tilknyttet side eller innlegg (blant de siste 100).

en: Choose a mobile devices (responsive) behaviour for the secondary menu.
nb_NO: Velg en responsive oppførsel (mobile enheter) for sekundærmeny.

en: Choose a predefined skin
nb_NO: Velg et predefinert fargetema

en: Choose a slider
nb_NO: Velg en karusell

en: Choose content and layout
nb_NO: Velg innhold og utseende

en: Choose the global default layout
nb_NO: Velg det globale standardutseende

en: Choose the pages default layout
nb_NO: Velg standardutformingen for sider

en: Choose the posts default layout
nb_NO: Velg innleggenes standardutforming

en: Classical
nb_NO: Klassisk

en: Clear
nb_NO: Fjern

en: Clear color
nb_NO: Fjern farge

en: Click inside the above field and pick post categories you want to display. No filter will be applied if empty.
nb_NO: Klikk inne i feltet ovenfor og velg innleggskategoriene du ønsker å vise. Ingen filter vil bli påført hvis tomt.

en: Close
nb_NO: Lukk

en: Close Editor
nb_NO: Lukk editor

en: Color value
nb_NO: Fargeverdi

en: Column layout, Post lists design, Thumbnails, Post Metas, Navigation, ...
nb_NO: Kolonneoppsett, design for innleggsliste, miniatyrbilder, metadata for innlegg, navigasjon, ...

en: Comment navigation
nb_NO: Kommentarnavigasjon

en: Comment on | Comments on
nb_NO[0]: Kommentar om
nb_NO[1]: Kommentarer om

en: Comment(s) on
nb_NO: Kommentar(er) på

en: Comments
nb_NO: Kommentarer

en: Comments are closed.
nb_NO: Det er stengt for kommentarer.

en: Comments bubble color
nb_NO: Farge på kommentarbobler

en: Comments bubble shape
nb_NO: Bobleformede kommentarer

en: Comments location
nb_NO: Lokasjon for kommentarer

en: Contact me on Snapchat
nb_NO: Kontakt meg på Snapchat

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
nb_NO: Les videre <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Create a slider
nb_NO: Opprett en karusell?

en: Create and organize your social links
nb_NO: Opprett og organiser lenker til sosiale nettsteder

en: Current slide
nb_NO: Nåværende bilde

en: Custom
nb_NO: Egendefinert

en: Custom CSS
nb_NO: Egendefinert CSS

en: Custom Page Example
nb_NO: Egendefinert side-eksempel

en: Custom featured page %1$s
nb_NO: Egendefinert promotert side %1$s

en: Customize it now
nb_NO: Tilpass nå

en: Customize or remove %s
nb_NO: Tilpass eller fjern %s

en: Customize or remove the posts slider
nb_NO: Tilpass eller fjern innleggskarusellen

en: Customize or remove this slider
nb_NO: Tilpass eller fjern denne karusellen

en: Customizer screen
nb_NO: Tilpassningskjerm

en: Customizing
nb_NO: Tilpasser

en: Customizr is a clean responsive theme
nb_NO: Customizr er et rent, responsivt tema

en: Customizr is a simple and fast WordPress theme designed to help you attract and engage more visitors. Provides a perfect user experience on smartphones. Powers more than 100K active sites around the world. Hundreds of 5-stars reviews received on WordPress.org.
nb_NO: Customizr er et enkelt og raskt WordPress-tema som er designet for å hjelpe med å tiltrekke og engasjere flere besøkende. Tilbyr den perfekte brukeropplevelsen på smarttelefoner. Driver over 100&nbsp;000 aktive nettsteder rundt om i verden. Vi har hundrevis av 5-stjernesvurderinger som vi har mottatt på WordPress.org

en: Customizr theme
nb_NO: Customizr-temaet

en: Customizr theme documentation
nb_NO: Customizr tema-dokumentasjonen

en: Daily Archives:
nb_NO: Dagsarkiv:

en: Daily Archives: %s
nb_NO: Dagsarkiv: %s

en: Dark
nb_NO: Mørk

en: Dark text
nb_NO: Mørk tekst

en: Date of the last update
nb_NO: Datoen for siste oppdatering

en: Default
nb_NO: Standard

en: Default %1$s layout is set to : %2$s
nb_NO: Standard %1$s utseende er satt til : %2$s

en: Default (grey)
nb_NO: Standard (Grå)

en: Default layout %1s
nb_NO: Standardutseende %1s

en: Defer loading Font Awesome icons
nb_NO: Utsett innlasting av Font Awesome ikoner

en: Defer loading javascript files to avoid render blocking issues
nb_NO: Utsett innlasting av javascriptfiler for å unngå å blokkeringsproblemer ved gjengivelse

en: Delay between each slides
nb_NO: Forsinkelse mellom hver slide

en: Delay between each slides in milliseconds (default : 5000 ms)
nb_NO: Forsinkelse mellom hvert karusellbilde i millisekunder (standard : 5000 ms)

en: Delete slider
nb_NO: Slett karusell

en: Delete this slider
nb_NO: Slett denne karusellen

en: Description text (below the title, 250 char. max length)
nb_NO: Beskrivelsestekst (under tittelen, maks 250 tegn)

en: Design settings for desktops and laptops
nb_NO: Design-innstillinger for stasjonære og bærbare datamaskiner

en: Design settings for smartphones and tablets in portrait orientation
nb_NO: Design-innstillinger for smarttelefoner og nettbrett i portrettmodus

en: Designed with the %s
nb_NO: Designet med %s

en: Desktop devices : %s
nb_NO: Stasjonære enheter : %s

en: Did you know you can easily speed up your page load by deferring the loading of the non visible images?
nb_NO: Visste du at du enkelt kan øke innlastingshastigheten på siden ved å velge bort innlasting av ikke synlige bilder?

en: Disable
nb_NO: Deaktiver

en: Disabled if the random option is on.
nb_NO: Deaktivert hvis tilfeldig er valgt.

en: Discover how to replace or remove this demo slider.
nb_NO: Finn ut hvordan du kan erstatte eller fjerne denne demokarusellen

en: Discover the Customizr WordPress theme &raquo;
nb_NO: Utforsk Customizr WordPress-temaet &raquo;

en: Discover the features and benefits
nb_NO: Oppdag funksjonene og fordelene

en: Display Breadcrumb
nb_NO: Vis navigasjonsti

en: Display a back to top arrow on scroll
nb_NO: Vis en tilbake til toppen-pil ved rulling

en: Display a label next to the menu button.
nb_NO: Vis en merkelapp ved siden av menyknappen.

en: Display a page icon next to the page title
nb_NO: Vis et sideikon ved siden av sidetittelen

en: Display a post icon next to the single post title
nb_NO: Vis et innleggsikon ved siden av tittelen til enkeltinnlegg

en: Display a recent update notice
nb_NO: Vis en nylig oppdatert-notis

en: Display a secondary (horizontal) menu in the header.
nb_NO: Vis en sekundær (horisontal) meny i sidehodet

en: Display a topbar
nb_NO: Vis topplinjen

en: Display an author box after each single post content
nb_NO: Vis en forfatterboks etter innhold for hvert enkeltinnlegg

en: Display an icon next to each post title in an archive page
nb_NO: Vis et ikon ved siden av hver innleggstittel på en arkivside

en: Display an icon next to external links
nb_NO: Vis et ikon ved siden av eksterne lenker

en: Display an icon next to the archive title
nb_NO: Vis et ikon ved siden av arkivtittelen

en: Display boxed
nb_NO: Vis i boks

en: Display featured images in their original dimensions
nb_NO: Vis fremhevede bilder i sine orginale størrelser

en: Display full-width
nb_NO: Vis i full bredde

en: Display help notices on front-end for logged in users.
nb_NO: Vil en hjelpenotis på forsystemet for innloggede brukere.

en: Display hierarchical taxonomies (like categories)
nb_NO: Vis grupperinger som er underlagt hierarki (som kategorier)

en: Display home featured pages area
nb_NO: Vis fremhevede sideområdet på forsiden

en: Display icons next to titles
nb_NO: Vis ikoner ved siden av tittler

en: Display in the header
nb_NO: Vis i sidehodet

en: Display in the main header section
nb_NO: Vis i hovedseksjonen for sidehodet

en: Display in the topbar
nb_NO: Vis i topplinjen

en: Display menu in a box
nb_NO: Vis menyen innpakket i en boks

en: Display navigation dots
nb_NO: Vis navigasjonsprikker

en: Display navigation dots at the bottom of your slider.
nb_NO: Vis navigasjonsprikker på bunnen av karusellen din.

en: Display navigation in pages
nb_NO: Vis navigasjon på sider

en: Display navigation in your home page
nb_NO: Vis navigasjon på din forside

en: Display non-hierarchical taxonomies (like tags)
nb_NO: Vis grupperinger som ikke er underlagt hierarki (som etiketter)

en: Display post format icons
nb_NO: Vis ikon for innleggsformat

en: Display posts metas
nb_NO: Vis metainformasjon for innlegg

en: Display posts metas for single posts
nb_NO: Vis metainformasjon for innlegg på enkeltinnlegg

en: Display posts metas in post lists (archives, blog page)
nb_NO: Vis metainformasjon i innleggslister (arkviver, bloggside)

en: Display posts metas on home
nb_NO: Vis metainformasjon til innlegg på forsiden

en: Display posts navigation
nb_NO: Vis innleggsnavigasjon

en: Display posts navigation in post lists (archives, blog page, categories, search results ..)
nb_NO: Vist innleggsnavigasjon i innleggslister (arkiver, bloggsider, kategorier, søkeresultater ..)

en: Display posts navigation in single posts
nb_NO: Vist innleggsnavigasjon på enkeltinnlegg

en: Display randomized related articles below the post
nb_NO: Vis tilfeldige relaterte artikler under innlegget

en: Display the author
nb_NO: Vis forfatteren

en: Display the breadcrumb in pages
nb_NO: Vis navigasjonsti på sider

en: Display the breadcrumb in posts lists : blog page, archives, search results...
nb_NO: Vis navigasjonsti I innleggslister : bloggsiden, arkiver søkeresultater...

en: Display the breadcrumb in single posts
nb_NO: Vis navigasjonsti på enkeltinnlegg

en: Display the breadcrumb on home page
nb_NO: Vis navigasjonsti på forsiden

en: Display the comment list
nb_NO: Vis kommentarlisten

en: Display the excerpt
nb_NO: Vis et utdrag

en: Display the full content
nb_NO: Vis fullstendig innhold

en: Display the notice if the last update is less (strictly) than n days old
nb_NO: Vis en notis hvis den siste oppdateringen er mindre (strengt) en X dager gammel

en: Display the number of comments below the post titles
nb_NO: Vis antall kommentarer under innleggsstittelen

en: Display the number of comments in a bubble next to the post title
nb_NO: Vis antall kommentarer i en boble ved siden av innleggstittelen

en: Display the post thumbnails
nb_NO: Vis miniatyrbilder til innlegg

en: Display the publication date
nb_NO: Vis publiseringsdato

en: Display the shopping cart in the header
nb_NO: Vis handlekurven i sidehodet

en: Display the site title next to the logo
nb_NO: Vis nettstedstittelen ved siden av logoen

en: Display the tagline in the header
nb_NO: Vis slagordet i sidehodet

en: Display the title
nb_NO: Vis tittelen

en: Display the update date
nb_NO: Vis oppdateringsdato

en: Display thumbnail placeholder if no images available
nb_NO: Vis miniatyrbilde-plassholder hvis ingen bilder er tilgjengelig

en: Display top border
nb_NO: Vis topplinjen

en: Do not display
nb_NO: Ikke vis

en: Don't display
nb_NO: Ikke vis

en: Don't display any menus in the header of your website
nb_NO: Ikke vis noen menyer i sidehodet på websiden din.

en: Don't know how to set a featured image to a page? Learn how in the %s.
nb_NO: Usikker på hvordan du skal sette et fremhevet bilde for en side? Lær hvordan i %s.

en: Don't know how to set a featured image to a post? Learn how in the %s.
nb_NO: Vet du ikke hvordan du setter et fremhevet bilde til et innlegg? Lær hvordan i %s.

en: Don't show any posts or page
nb_NO: Ikke vis noen innlegg eller sider

en: Done !
nb_NO: Ferdig!

en: Drop cap style
nb_NO: Dropp fremhevede initialer

en: Drop caps
nb_NO: Fremhevet initial

en: Dynamic sidebar reordering on small devices
nb_NO: Dynamisk strukturering av sideområdet på små enheter

en: Dynamic slider images centering on any devices
nb_NO: Dynamisk bildesentrering på enhver enhet

en: Dynamic thumbnails centering on any devices
nb_NO: Dynamisk sentrering av miniatyrbilde på enhver enhet

en: Easily create sliders and add them in any posts or pages.
nb_NO: Enkelt opprett karuseller og legg dem til i innlegg eller på sider.

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Edit comment
nb_NO: Endre kommentar

en: Edit now.
nb_NO: Rediger nå.

en: Edit this slide
nb_NO: Rediger dette bildet

en: Enable
nb_NO: Aktiver

en: Enable Customizr effects on hover
nb_NO: Aktiver Customizr-effekt når musepekeren holdes over

en: Enable Customizr galleries
nb_NO: Aktiver Customizr-gallerier

en: Enable Lightbox effect in galleries
nb_NO: Aktiver Lysboks-effekt i gallerier

en: Enable Smooth Scroll
nb_NO: Aktiver glatt siderulling

en: Enable comments on pages
nb_NO: Aktiver kommentarer på sider

en: Enable comments on posts
nb_NO: Aktiver kommentarer på sider

en: Enable drop caps
nb_NO: Aktiver fremhevet initial

en: Enable drop caps in pages
nb_NO: Aktiver fremhevet initial på sider

en: Enable drop caps in posts
nb_NO: Aktiver fremhevet initial i innlegg.

en: Enabling this option will glue your footer to the bottom of the screen, when pages are shorter than the viewport's height.
nb_NO: Aktivering av dette valget vil lime sidefoten til bunnen av skjermen, når sider er kortere en visningsområdets høyde.

en: Enter the URL
nb_NO: Skriv inn URL

en: Enter the audio url
nb_NO: Sett inn audio url

en: Enter the author
nb_NO: Skriv inn forfatternavn

en: Enter the full url of your social profile (must be valid url).
nb_NO: Skriv inn fullstendig nettadresse til din sosiale profil (må være en gyldig adresse)

en: Enter the text
nb_NO: Skriv teksten

en: Enter the title
nb_NO: Skriv inn tittel

en: Enter the video url
nb_NO: Legg til video-url

en: Entire slide
nb_NO: Hele karusellen

en: Entire slide and call to action button
nb_NO: Hele karusellen og utropsknappen

en: Expand submenus on click
nb_NO: Ekspander undermenyer ved klikk

en: Expand submenus on hover
nb_NO: Hold markøren over for å ekspandere undermenyer

en: Expand the last sticky post (for home and blog page only)
nb_NO: Utvid det siste klistrede innlegget (kun for forsiden og bloggsiden)

en: F j, Y
nb_NO: j. F Y

en: FAVICON
nb_NO: FAVORITTIKON

en: Fade effect on link hover
nb_NO: Uttoningseffekt over lenker

en: Favicon Upload (supported formats : .ico, .png, .gif)
nb_NO: Last opp favorittikon (støttede formater: .ico, .png, .gif)

en: Featured Image
nb_NO: Fremhevet bilde

en: Featured page
nb_NO: Fremhevet side

en: Featured page description text : use the page excerpt or set your own custom text in the customizer screen.
nb_NO: Beskrivelse for fremhevet side : bruk sideutdraget eller skriv inn din egen tekst i Tilpass.

en: Featured pages options
nb_NO: Konfigurer fremhevet innhold

en: Featured text %1$s (200 char. max)
nb_NO: Fremhevet tekst %1$s (maks 200 tegn)

en: Featured text one (200 char. max)
nb_NO: Fremhevet tekst 1 (maks 200 tegn)

en: Featured text three (200 char. max)
nb_NO: Fremhevet tekst 3 (maks 200 tegn)

en: Featured text two (200 char. max)
nb_NO: Fremhevet tekst 2 (maks 200 tegn)

en: Flat black
nb_NO: Flat sort

en: Flat orange
nb_NO: Flat oransje

en: Flat purple
nb_NO: Flat lilla

en: Flat red
nb_NO: Flat rød

en: Flat yellow
nb_NO: Flat gul

en: Follow me on Dribbble
nb_NO: Følg meg på Dribbble

en: Follow me on Facebook
nb_NO: Følg meg på Facebook

en: Follow me on Flickr
nb_NO: Følg meg på Flickr

en: Follow me on Github
nb_NO: Følg meg på Github

en: Follow me on Google+
nb_NO: Følg meg på Google+

en: Follow me on Instagram
nb_NO: Følg meg på Instagram

en: Follow me on LinkedIn
nb_NO: Følg meg på LinkedIn

en: Follow me on Tumblr
nb_NO: Følg meg på Tumblr

en: Follow me on Twitter
nb_NO: Følg meg på Twitter

en: Follow me on VKontakte
nb_NO: Følg meg på VKontakte

en: Follow me on WordPress
nb_NO: Følg meg på WordPress

en: Follow me on Xing
nb_NO: Følg meg på Xing

en: Follow me on Yelp
nb_NO: Følg meg på Yelp

en: Follow me on Youtube
nb_NO: Følg meg på YouTube

en: Follow us on
nb_NO: Følg oss på

en: Footer
nb_NO: Sidefot

en: Footer Horizontal Widget Area
nb_NO: Horisontalt widgetområde i sidebunnen

en: Footer Widget Area One
nb_NO: Skjermelement i sidefot, område 1

en: Footer Widget Area Three
nb_NO: Skjermelement i sidefot, område 3

en: Footer Widget Area Two
nb_NO: Skjermelement i sidefot, område 2

en: Footer global settings
nb_NO: Globale innstillinger for sidefoten

en: Footer style
nb_NO: Sidefot-stil

en: For mobile devices (responsive), limit the height of the dropdown menu block to the visible viewport.
nb_NO: For mobile enheter (responsive), begrens høyden på nedtrekksmeny-blokken til det synlige skjermområdet.

en: For more informations about sliders, check the documentation page :
nb_NO: For mer informasjon om karuseller, sjekk dokumentasjonssiden :

en: Force default layout everywhere
nb_NO: Tving standardutforming over alt

en: Force logo dimensions to max-width:250px and max-height:100px
nb_NO: Tving logodimmensjoner til max-width:250px og max-height: 100px

en: Format: link
nb_NO: Format: lenke

en: Format: quote
nb_NO: Format: sitat

en: Format: video
nb_NO: Format: Video

en: Formatting : links, paragraphs ...
nb_NO: Formatering : lenker, paragrafer ...

en: Front Page Content
nb_NO: Forsideinnhold

en: Front page
nb_NO: Forside

en: Front page displays
nb_NO: Forsidevisning

en: Front page slider name
nb_NO: Navn på bildekarusellen til forsiden

en: Front-end Icons (Font Awesome)
nb_NO: Frontend ikoner (Font Awesome)

en: Front-end placeholders and help blocks
nb_NO: Eksempelblokker og hjelpeblokker i forsystemet

en: Full width slider
nb_NO: Full bredde på slider

en: Galleries
nb_NO: Gallerier

en: General design settings
nb_NO: Generelle design-innstillinger

en: Global Post Lists Settings
nb_NO: Globale innstillinger for innleggsliste

en: Global settings
nb_NO: Globale innstillinger

en: Go Pro
nb_NO: Gå for proff

en: Google fonts pairs
nb_NO: Google skriftypekombinasjoner

en: Green
nb_NO: Grønn

en: Green blue
nb_NO: Grønnblå

en: Grey
nb_NO: Grå

en: Grid layout
nb_NO: rutenett-utseende

en: Header
nb_NO: Sidehodet

en: Header background color
nb_NO: Sidehodets bakgrunnsfarge

en: Header design and layout
nb_NO: Utseende for sidehodet

en: Header foreground color
nb_NO: Sidehodets forgrunn-farge

en: Header settings for %s
nb_NO: Sidehodeinstillinger for %s

en: Header style
nb_NO: Stil til sidehodet

en: Header style for home
nb_NO: Sidehode og stil for hjemmesiden

en: Hide
nb_NO: Skjul

en: High resolution (Retina) support
nb_NO: Støtte for høy oppløsning (Retina)

en: Home
nb_NO: Hjem

en: Home featured page one
nb_NO: Forsidepromotert side nummer en

en: Home featured page three
nb_NO: Forsidepromotert side nummer en

en: Home featured page two
nb_NO: Forsidepromotert side nummer to

en: Hover move effect for the sub menu items
nb_NO: Forflyttningseffekt for undermenyelementer når markøren holdes over.

en: How to create and use a child theme ?
nb_NO: Hvordan lage og bruke et undertema?

en: Icon color
nb_NO: Ikonfarge

en: If a menu location has no menu assigned to it, a default page menu will be used.
nb_NO: Hvis en menylokasjon er uten en tildelt meny, vil en standardmeny for siden bli brukt.

en: If checked, this option enables comments on all types of single posts. You can disable comments for a single post in quick edit mode from the
nb_NO: Hvis valgt, lar dette valget deg aktivere kommentarer på alle typer enkeltinnlegg. Du kan deaktivere kommentarer for enkeltinnlegg fra

en: If checked, this option makes the header stick to the top of the page on scroll down.
nb_NO: Hvis valgt, vil sidehodet være klistret til toppen av siden når du ruller nedover

en: If checked, this option will enable comments on pages. You can disable comments for a single page in the quick edit mode of the page list screen.
nb_NO: Hvis valgt, vil dette valget la deg aktivere kommentarer på sider. Du kan deaktiver kommentarer på enkeltsider under rask redigeringsmodus på sidelisten.

en: If checked, this option wraps the header menu/tagline/social in a light grey box.
nb_NO: Hvis avhuket, pakkes meny/slagord/sosiale lenker i en lysegrå boks.

en: If enabled, this option activates a popin window whith a zoom effect when an image is clicked. Note : to enable this effect on the images of your pages and posts, images have to be linked to the Media File.
nb_NO: Hvis aktivert, denne valgmuligheten aktiverer en innhoppsvindu med en forstørrelseseffekt når et bilde blir klikket på. Notat: for å aktivare denne effekten på bilderne for sider og innlegg, bildene må være tilknyttet mediefilen.

en: If enabled, this option activates a smooth page scroll when clicking on a link to an anchor of the same page.
nb_NO: Hvis aktivert, setter dette valget en glatt siderulling når man klikker på en lenke til et anker på samme side.

en: If enabled, this option will force images to fit the screen on lightbox zoom.
nb_NO: Hvis aktiver, dette valget vil tvinge bilder til å passe på skjermen i en lysboks-forstørring.

en: If enabled, your slides scroll slower than the page (parallax effect).
nb_NO: Hvis aktivert vil karuseller gli saktere en selve siden (parallakse-effekt)

en: If enabled, your website will include support for high resolution devices.
nb_NO: Hvis aktivert,  websiden vil inkludere støtte for enheter med høy skjermoppløsning.

en: If no featured image is set for a post, use the last image attached to this post.
nb_NO: Hvis ikke noe fremhevet bilde er satt, bruk det siste bildet tilknyttet dette innlegget.

en: If the selected menu location has no menu assigned, the theme will try to assign another menu in this order : mobile, main, secondary, topbar.
nb_NO: Hvis den valgte menylokasjonen ikke har en meny tilegnet, vil temaet prøve å tilegne en meny i denne rekkefølget: mobil, hoved, sekundær, topplinje.

en: If this option is checked, a customizable recent update notice is displayed next to the post title.
nb_NO: Hvis denne muligheten er valgt, en redigerbar nylig oppdatert-notis vises ved siden av innleggstittelen.

en: If this option is checked, additional date informations about the the last post update can be displayed (nothing will show up if the post has never been updated).
nb_NO: Hvis denne muligheten er valgt, vil ekstra datoinformajon om oppdateringer i siste innlegg vises. (Ingenting vil vises om innlegget aldri har vært oppdatert).

en: If this option is checked, your images will be resized with your custom height on upload. This is better for your overall loading performance.
nb_NO: Hvis denne muligheten er valgt, vil bildene bli skalert til din egendefinerte høyde ved opplasting. Dette er generelt bedre for innlastingsytelsen.

en: If you need inspiration, you can visit our online demos
nb_NO: Hvis du trenger insiprasjon, kan du besøke våre nettdemonstrasjoner

en: If you need to change the layout design of the front page, then open the 'Front Page' section above this one.
nb_NO: Hvis du trenger å endre utformingen på forsiden, åpne 'Forside'-seksjonen over denne.

en: If you want to display the search icon in your topbar, make sure the topbar is displayed by checking "Display a topbar" above.
nb_NO: Hvis du ønsker å vise søke-ikonet i topplijen, sørg for at topplinjen er synlig ved å velge "Vis topplinjen" over.

en: Image settings
nb_NO: Bildeinnstillinger

en: Images navigation
nb_NO: Bildenavigasjon

en: Important (red)
nb_NO: Viktig (Rød)

en: Important note
nb_NO: Viktig beskjed

en: Improve your page speed by loading smaller images for mobile devices
nb_NO: Forbedre sidehastigheten din ved å laste inn mindre bilder for mobile enheter

en: Improve your page speed by loading smaller slider images for mobile devices
nb_NO: Forbedre sidehastigheten din ved å laste inn mindre karusellbilder for mobile enheter.

en: In desktop and mobile devices
nb_NO: På store skjermer og mobiler

en: In desktop devices
nb_NO: På store skjermer

en: In mobile devices
nb_NO: På mobiler

en: In the topbar
nb_NO: I topplinjen

en: Include only sticky posts
nb_NO: Inkluder kun klistrede innlegg

en: Info (blue)
nb_NO: Info (Blå)

en: It is strongly recommended to regenerate your media library images in high definition with this free plugin
nb_NO: Det er sterkt anbefalt å regenerere bildene dine i mediebiblioteket med høy oppløsning ved hjelp av denne gratis-modulen

en: Jump to the Yoast SEO breadcrumbs %s
nb_NO: Gå til Yoast SEO brødsmuler %s

en: Jump to the blog design options
nb_NO: Gå til alternativer for bloggdesign

en: Jump to the customizer now
nb_NO: Gå til til spesialtilpasseren nå

en: Just use it as you want !
nb_NO: Bare bruk den som du vil!

en: Large bubbles
nb_NO: Store bobler

en: Layout Options
nb_NO: Instillinger for utseende

en: Lazy load the images in sliders
nb_NO: Latmanns-lasting av bilder i karuseller

en: Learn more about post categories in WordPress
nb_NO: Lær mer om innleggskategorier i WordPress

en: Learn more about this in the documentation
nb_NO: Lær mer om dette i dokumentasjonen

en: Leave a comment
nb_NO: Legg igjen en kommentar

en: Left
nb_NO: Venstre

en: Left Sidebar
nb_NO: Venstre sideområde

en: Left sidebar
nb_NO: Venstre sideområde

en: Light
nb_NO: Lys

en: Light blue
nb_NO: Lys blå

en: Light green
nb_NO: Lys grønn

en: Light grey
nb_NO: Lys grå

en: Light text
nb_NO: Lys tekst

en: Lightbox effect on images
nb_NO: Lysbokseffekt på bilder

en: Link
nb_NO: Lenge

en: Link URL
nb_NO: Lenke-URL

en: Link post with
nb_NO: Lenk innlegg med

en: Link target
nb_NO: Lenkemål

en: Link the whole slide
nb_NO: Gjør hele bildet i karusellen til en lenke

en: Link title
nb_NO: Lenketittel

en: Link to full-size image
nb_NO: Lenke til bildet i full størrelse

en: Load Font Awesome resources
nb_NO: Last inn Font Awesome ressurser

en: Load images on scroll
nb_NO: Last inn bilder under rulling

en: Logo / title centered
nb_NO: Logo / tittel sentrert

en: Logo / title on the left
nb_NO: Logo / tittel på venstre side

en: Logo / title on the right
nb_NO: Logo / tittel på høyre side

en: Main Content
nb_NO: Hovedinnhold

en: Main Menu
nb_NO: Hovedmeny

en: Main header section
nb_NO: Hovedseksjon for sidehodet

en: Main menu design
nb_NO: Utseende hovedmeny

en: Make sure that you have assigned your menus to the relevant locations %s.
nb_NO: Forsikre deg om at du har tilegnet menyene dine til de relevante plasseringene %s.

en: Many layout and design options are available from the WordPress customizer screen : see your changes live !
nb_NO: Mange utseende og designmuligheter er tilgjengelig fra WordPress-tilpassingsskjermen : Se endringene dine i sanntid!

en: Max. length for post titles (in words)
nb_NO: Maks lengde for innleggstittel (I ord)

en: Maximum number of posts per page
nb_NO: Maksimalt antall innlegg per side

en: Menu
nb_NO: Meny

en: Menu centered
nb_NO: Meny sentrert

en: Menu on the left
nb_NO: Meny til venstre

en: Menu on the right
nb_NO: Meny til høyre

en: Menu position (for "main" menu)
nb_NO: Menyposisjon (for "hoved"-menyen)

en: Menu position (for the horizontal menu)
nb_NO: Menyposisjon (for horisontal-menyen)

en: Merge
nb_NO: Slå sammen

en: Metas Design
nb_NO: Utseende for metainformasjon

en: Minute %1$s
nb_NO: Minutt %1$s

en: Missing Attachment
nb_NO: Mangler vedlegg

en: Mobile Menu
nb_NO: Mobilmeny

en: Modern
nb_NO: Moderne

en: Monthly Archives:
nb_NO: Månedsarkiv:

en: Monthly Archives: %s
nb_NO: Månedsarkiv: %s

en: More grid design options
nb_NO: Flere grid-design muligheter

en: Move after inside the side menu
nb_NO: Flytt etter innsiden av side-meny

en: Move before inside the side menu
nb_NO: Flytt før innsiden av side-meny

en: Navigation Menus
nb_NO: Navigasjonsmenyer

en: Need help to create a slider ?
nb_NO: Trenger du hjelp med å opprette en karusell?

en: New Slide created ! Scroll down to edit it.
nb_NO: Ny Slide opprettet! Rull ned for å redigere den.

en: New Social Link created ! Scroll down to edit it.
nb_NO: Ny sosial-lenke opprettet! Rull ned for å redigere den.

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
nb_NO: Nyere kommentarer <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Newer posts
nb_NO: Nyere innlegg

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
nb_NO: Nyere innlegg <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Next
nb_NO: Neste

en: Next &rarr;
nb_NO: Neste &rarr;

en: Next post
nb_NO: Neste innlegg

en: Next related articles
nb_NO: Neste relaterte artikler

en: Next to the logo
nb_NO: Ved siden av logoen

en: No
nb_NO: Nei

en: No Image Selected
nb_NO: Ingen bilde valgt

en: No image selected
nb_NO: Ingen bilde valgt

en: No link
nb_NO: Ingen lenke

en: No results found.
nb_NO: Ingen resultater funnet.

en: No sidebars : full width layout
nb_NO: Ingen sideområder : Full sidebredde

en: No. of days since last update
nb_NO: Ant. Dager siden siste oppdatering

en: Not set
nb_NO: Ikke satt

en: Not visible when scrolling the page
nb_NO: Ikke synlig ved siderulling

en: Note : columns are limited to 3 for single sidebar layouts and to 2 for double sidebar layouts.
nb_NO: OBS : Kolonner er begrenset til 3 for sider med ett sideområde, og 2 for sider med dobbelt sideområde.

en: Note : the home page layout has to be set in the home page section
nb_NO: OBS: Utformingen for hovedsiden må settes i forsideseksjonen.

en: Note : the label is hidden on mobile devices.
nb_NO: OBS : merkelappen er skjult på mobile enheter

en: Note : the menu centered position is available only when
nb_NO: Merk: sentrert meny er kun tilgjengelig når

en: Note : thumbnails are always displayed when the grid layout is choosen.
nb_NO: OBS: miniatyrbilder vil alltids vises når rutenett-utseende er valgt.

en: Nothing Found
nb_NO: Ingenting funnet

en: Number of columns per row
nb_NO: Antall kolonner per rad

en: Number of posts to display
nb_NO: Antall innlegg som skal vises

en: Older posts
nb_NO: Eldre innlegg

en: One thought on
nb_NO: Én tanke om

en: Only the posts with a featured image or at least an image inside their content will qualify for the slider. The number of post slides displayed won't exceed the number of available posts in your website.
nb_NO: Kunn innlegg med et fremhevet bilde eller minst et bilde i innholdet vil kvalifisere for karusellen. Antallet innlegg vist i karusellen vil ikke overskride antallet tilgjengelige innlegg for din webside.

en: Ooops, page not found
nb_NO: Oida, den siden fant vi ikke

en: Open
nb_NO: Åpen

en: Open external links in a new tab
nb_NO: Åpne eksterne lenker i ny fane

en: Open link in a new page/tab
nb_NO: Åpne lenken i en ny side / fane

en: Open the description page of the Regenerate thumbnails plugin
nb_NO: Åpne siden for beskrivelsen av re-generering av miniatyrbilder-modulen

en: Open the menu
nb_NO: Åpne menyen

en: Options for
nb_NO: Valgmuligheter for

en: Orange
nb_NO: Oransje

en: Other comments settings
nb_NO: Andre kommentar-innstillinger

en: Page %d
nb_NO: Side %d

en: Page %s
nb_NO: Side %s

en: Pages
nb_NO: Sider

en: Pages & Posts default sections locations
nb_NO: Standardlokasjon for seksjonene Sider og Innlegg

en: Pages &amp; Posts Layout
nb_NO: Sider &amp; Innleggsutseende

en: Pages:
nb_NO: Sider:

en: Performance : use the minified CSS stylesheets
nb_NO: Ytelse : Bruk minifiserte CSS stilskjema

en: Performances, Custom CSS ...
nb_NO: Ytelse, tilpasset CSS

en: Permalink to:&nbsp;
nb_NO: Permalenke til:&nbsp;

en: Permanently dismiss
nb_NO: Fjern for godt

en: Pick a primary color for the theme
nb_NO: Velg en primærfarge for temaet

en: Pin me on Pinterest
nb_NO: Fest meg på Pinterest

en: Pingback:
nb_NO: Tilbakelinking

en: Plain full layout
nb_NO: Vanlig fullstendig layout

en: Please fill the email input with a valid email address
nb_NO: Vennligst fyll ut e-postfeltet med en gyldig e-postadresse

en: Please fill the social link inputs with a valid URLs
nb_NO: Vennligst fyll ut inndata-området for sosiale lenker med gyldige nettaddresser.

en: Please include the following informations when posting support requests
nb_NO: Vennligst inkluder følgende informasjon når du sender inn supportforespørsler

en: Post List Design
nb_NO: Utseende for innleggs-liste

en: Post author
nb_NO: Innleggsforfatter

en: Post lists : blog, archives, ...
nb_NO: Innlegslister : Blogg, arkiver, ...

en: Post metas (category, tags, custom taxonomies)
nb_NO: Metainformasjon for innlegg (kategori, merkelapper, egendefinerte grupperinger)

en: Post navigation
nb_NO: Innleggsnavigasjon

en: Post thumbnail position
nb_NO: Posisjon til innleggsminiatyrbildet

en: Post/Page Navigation
nb_NO: Innlegg/side-navigasjon

en: Posts navigation
nb_NO: Innleggsnavigasjon

en: Posts page
nb_NO: Innleggs-siden

en: Posts slider button text
nb_NO: Tekst på bildekarusell-knapp for innlegg

en: Powered by WordPress
nb_NO: Drevet av WordPress

en: Press return or enter to open this panel
nb_NO: Trykk retur eller enter for å åpne dette panelet

en: Previous
nb_NO: Forrige

en: Previous post
nb_NO: Forrige innlegg

en: Previous related articles
nb_NO: Forrige relaterte artikler

en: Primary color
nb_NO: Primærfarge

en: Primary color of the theme
nb_NO: Primærfarge for temaet

en: Primary theme color with a shadow
nb_NO: Hovedfarge for temaet med skygge

en: Protected: %s
nb_NO: Beskyttet: %s

en: Published
nb_NO: Publisert

en: Purple
nb_NO: Lilla

en: Quick tip : you can choose between two styles for the Customizr theme. Give it a try %s
nb_NO: Raskt tips : du kan velge mellom to stiler av Customizr-temaet. Prøv det %s

en: Quote author
nb_NO: Sitere forfatteren

en: Quote text
nb_NO: Sitere tekst

en: Randomize the skin
nb_NO: Tilfeldig fargetema

en: Read more &raquo;
nb_NO: Les mer &raquo;

en: Read the latest release notes
nb_NO: Les siste utgivelsesnotater

en: Recent update notice after post titles
nb_NO: Nylig oppdatert-notis etter innleggstittel

en: Recently updated !
nb_NO: Nylig oppdatert!

en: Rectangular with blur effect on hover
nb_NO: Rektangulær med uklar-effekt når markøren holdes over

en: Rectangular with no effect
nb_NO: Rektangulær uten effekt

en: Rectangular with unblur effect on hover
nb_NO: Rektangulær med klar-effekt når markøren holdes over

en: Red
nb_NO: Rød

en: Regular
nb_NO: Vanlig

en: Regular (horizontal)
nb_NO: Normal (horisontal)

en: Related Posts location
nb_NO: Lokasjon for relaterte innlegg

en: Related by categories
nb_NO: Relatert av kategorier

en: Related by tags
nb_NO: Relatert til emner

en: Related posts
nb_NO: Relaterte innlegg

en: Remove
nb_NO: Fjern

en: Remove all the menus.
nb_NO: Fjern alle menyene

en: Remove header borders
nb_NO: Fjern kanter på sidehodet

en: Replace the default image slider's height
nb_NO: Bytt høyden på standardkarusellen

en: Reply
nb_NO: Svar

en: Responsive settings
nb_NO: Instillinger for responsivitet

en: Return to
nb_NO: Tilbake til

en: Reveal on scroll up
nb_NO: Avdekk ved rulling oppover

en: Reveal the sub-menus blocks with a fade effect
nb_NO: Vis undermeny-blokker med en falmende effekt

en: Right
nb_NO: Høyre

en: Right Sidebar
nb_NO: Høyre sideområde

en: Right after the post content
nb_NO: Rett etter innleggsinnholdet

en: Right sidebar
nb_NO: Høyre sideområde

en: Rounded, expand on hover
nb_NO: Rund, ekspanderer når markøren holdes over

en: Rounded, no expansion
nb_NO: Rund, ingen ekspansjon

en: Rss
nb_NO: RSS

en: SITE ICON
nb_NO: SIDEIKON

en: Search Icon
nb_NO: Søkeikon

en: Search Results for :
nb_NO: Søkeresultater for: %s

en: Search results for &quot;%1$s&quot;
nb_NO: Søkeresultater for &quot;%1$s&quot;

en: Search results page titles
nb_NO: Søkeresultater for sidetitler

en: Secondary
nb_NO: Sekundær

en: Secondary (horizontal) Menu
nb_NO: Undermeny (Horisontal)

en: Secondary (horizontal) menu design
nb_NO: Sekundær (horisontal)-meny utseende

en: See the theme documentation.
nb_NO: Sjekk temadokumentasjonen.

en: Select Color
nb_NO: Velg farge

en: Select Image
nb_NO: Velg bilde

en: Select a Layout
nb_NO: Velg et utseende

en: Select a beautiful font pair (headings &amp; default fonts) or single font for your website.
nb_NO: Velg en nydelig skrifttypekombinasjon (overskrifter &amp; standardskrift) eller enkle skrifttyper for websiden din.

en: Select a design : side menu (vertical) or regular (horizontal)
nb_NO: Velg et utseende : sidemeny (vertikal) eller normal (horisontal)

en: Select a design for the post metas
nb_NO: Velg et utseende for metainformasjonen til innlegg

en: Select a design style for the theme
nb_NO: Velg en designstil for temaet

en: Select a social icon
nb_NO: Velg et sosialt ikon

en: Select a specific layout for %1$s
nb_NO: Velg et spesifikt utseende for %1$s

en: Select a submenu expansion option
nb_NO: Velg en ekspansjonsmulighet for undermeny

en: Select an icon
nb_NO: Velg et ikon

en: Select default color
nb_NO: Velg standardfarge

en: Select front page slider
nb_NO: Velg forside-slider

en: Select the contexts
nb_NO: Velg sammenhenger

en: Select the last update format
nb_NO: Velg format for "Sist oppdatert"

en: Select the length of posts in lists (home, search, archives, ...)
nb_NO: Velg antall innlegg i lister (Hjem, søk, arkiv, ...)

en: Select the menu(s) to use for mobile devices
nb_NO: Velg menyen(e) som skal brukes for mobile enheter

en: Select the metas to display
nb_NO: Velg metainformasjon å vise

en: Set a custom url
nb_NO: Angi en tilpasset URL

en: Set a maximum interval (in days) during which the last update notice will be displayed.
nb_NO: Sett et maksimum-intervall (antall dager) hvor i perioden nylig oppdatert-notisen skal vises

en: Set a unique color for your icon.
nb_NO: Set en unik farge for ditt ikon

en: Set slider's height in pixels
nb_NO: Set karusellens høyde i piksler

en: Set the Modern or Classical design style
nb_NO: Velg moderne eller klassisk designstil

en: Set the excerpt length (in number of words)
nb_NO: Sett lengden på utdrag (I antall ord)

en: Set the header z-index
nb_NO: Set sidehodets z-indeks

en: Set the number of posts to display
nb_NO: Sett antall innlegg som skal vises

en: Set the post grid thumbnail's max height in pixels
nb_NO: Sett innleggsminiatyrbilder I rutenett sin makshøyde i piksler

en: Set the thumbnail's max height in pixels
nb_NO: Sett miniatyrbildets makshøyde i piksler

en: Set up the front page layout
nb_NO: Konfigurer forsideutseende

en: Set up the titles icons options
nb_NO: Sett opp muligheter for tittelikoner

en: Set your website default font size in pixels.
nb_NO: Sett standard størrelse på skrifttypen for din webside i piksler.

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Show images
nb_NO: Vis bilder

en: Side Menu (vertical)
nb_NO: Sidemeny (vertikal)

en: Sidebars
nb_NO: Sideområder

en: Simple black
nb_NO: Enkel sort

en: Single - Related Posts
nb_NO: Enkle - Relaterte innlegg

en: Single fonts
nb_NO: Enslige skrifttyper

en: Single pages
nb_NO: Enkle sider

en: Single posts
nb_NO: Enkeltinnlegg

en: Site Identity : Logo, Title, Tagline and Site Icon
nb_NO: Sideidentitet: Logo, tittel, slagord og sideikon

en: Site Layout
nb_NO: Oppsett av nettstedet

en: Site layout
nb_NO: Oppsett av nettstedet

en: Size in px
nb_NO: Størrelse i px

en: Skin color
nb_NO: Farge

en: Slide Image
nb_NO: Slider-bilde

en: Slide Text
nb_NO: Bildetekst

en: Slider Layout : set the slider in full width
nb_NO: Karusellutseende : bruk karusellen i full sidebredde

en: Slider Options
nb_NO: Alternativer for forsidekarusell

en: Slider documentation
nb_NO: Karuselldokumentasjon

en: Slider options
nb_NO: Konfigurer Slider

en: Sliders : display on loading icon before rendering the slides
nb_NO: Karuseller : Vis et ikon  når innholdet lastes før visning av bilder i karusellen

en: Sliders : use parallax scrolling
nb_NO: Karusell: Bruk parallakse-siderulling

en: Sliders options
nb_NO: Karusell-innstillinger

en: Small bubbles
nb_NO: Små bobler

en: Smooth Scroll
nb_NO: Glatt rulling

en: Smooth scroll on click
nb_NO: Klikk for glatt rulling

en: Social icon
nb_NO: Sosial-ikon

en: Social link
nb_NO: Sosial-lenke

en: Social link title in sidebars
nb_NO: Sosiale lenketitler i sideområder

en: Social link url
nb_NO: Sosiale-lenke URL

en: Social links
nb_NO: Sosiale lenker

en: Social links in footer
nb_NO: Sosiale lenker i sidefoten

en: Social links in header
nb_NO: Sosiale lenker i sidehodet

en: Social links in left sidebar
nb_NO: Sosiale lenker i venstre sideområde

en: Social links in right sidebar
nb_NO: Sosiale lenker i høyre sideområde

en: Social links in the topbar
nb_NO: Sosiale lenker i toppstripen

en: Socials in Sidebars
nb_NO: Sosiale lenker i sideområdene

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
nb_NO: Beklager, men det ble ikke funnet noe som passet det du søkte etter. Vennligst prøv med noen andre søkeord.

en: Sorry, but the requested page is not found. You might try a search below.
nb_NO: Beklager, men den forespurte siden ble ikke funnet. Du kan prøve et søk under.

en: Specific Mobile Menu
nb_NO: Spesifikk mobilmeny

en: Split
nb_NO: Splitt

en: Squared, expand on hover
nb_NO: Firkantet, ekspander når markøren holdes over

en: Squared, no expansion
nb_NO: Firkantetn, ingen ekspansjon

en: Stick the footer to the bottom of the page
nb_NO: Klistre sidefoten til bunnen av siden

en: Sticky Logo Upload (supported formats : .jpg, .png, .gif, svg, svgz)
nb_NO: Last opp klistrende logo (støttede formater: .jpg, .png, .gif, SVG, SVGZ)

en: Sticky header : display the menu
nb_NO: Klistret sidehode : vis menyen

en: Sticky header : display the tagline
nb_NO: Klistret sidehodet : vis slagordet

en: Sticky header : display the title / logo
nb_NO: Klistret sidehode : vis tittel / logo

en: Sticky header : semi-transparent on scroll
nb_NO: Klistret sidehode : semi-transparent ved rulling

en: Sticky header : shrink title / logo
nb_NO: Klistret sidehode : krymp tittel / logo

en: Sticky header settings
nb_NO: Konfigurer klistrende sidehodet

en: Sticky header: display the shopping cart
nb_NO: Klistret sidehode: Vis handlekurv

en: Sticky on scroll
nb_NO: Klistrende ved rulling

en: Style, Back to top button, Sticky mode, ...
nb_NO: Stil, tilbake til topp-knapp, klistret modus, ...

en: Style, Desktops and mobiles layout, Menus, Search, ...
nb_NO: Stil, stasjonære datamaskiner og mobile utforming, menyer, søk, ...

en: Subscribe to my rss feed
nb_NO: Abonner på min rss-strøm

en: Success (green)
nb_NO: Suksess (Grønn)

en: System Informations
nb_NO: Systeminformasjon

en: Tag pages titles
nb_NO: Etikettsider, titler

en: Text only
nb_NO: Kun tekst

en: Thank you for using
nb_NO: Takk for at du bruker

en: The Modern style provides a "material design" look and feel. It relies on the flexbox css mode, offering a better support for the most recent mobile devices and browsers. The Classical style provides a more "flat design" feeling, with icons next to titles for example. It supports both modern and older devices and browsers.
nb_NO: Den moderne stilen tilbyr et "materialistisk design" i utseende og følelse. Det avhenger av flexbox css-modus, noe som tilbyr bedre støte for de fleste mobile enheter og nettlesere. Den klassiske stilen tilbyr en mer "flat design"-følelse, med ikoner ved siden av titteler for eksempel. Den støtter både moderne og eldre enheter og nettlesere.

en: The above layout options will set your layout globally for your post and pages. But you can also define the layout for each post and page individually. Learn how in the %s.
nb_NO: Utformingsvalgene ovenfor vil sette en global utformingen for innlegg og sider. Du kan også definere utformingen for enkeltposter og sider individuelt. Lær hvordan i %s.

en: The button text will be limited to 80 chars max. Leave this field empty to hide the button
nb_NO: Knappeteksten vil være begrenset til maksimalt 80 tegn. La dette feltet være tomt for å skjule knappen

en: The excerpt will be limited to 80 chars max
nb_NO: Utdraget vil være begrenset til maksimalt 80 tegn

en: The footer has no widgets
nb_NO: Denne sidefoten har ingen skjermelementer

en: The images are set with the "featured image" of each pages (in the page edit screen). Uncheck the option above to disable the featured page images.
nb_NO: Bildene er markert med "fremhevet bilde" på hver side (under sidebehandlingskjermen). Fjern valget over for og deaktivere bilder for fremhevede sider.

en: The left sidebar has no widgets
nb_NO: Venstre sidestolpe har ingen widgeter

en: The right sidebar has no widgets
nb_NO: Høyre sidestolpe har ingen widgeter

en: The side on which the menu is revealed depends on the choosen header layout.
nb_NO: Siden som menyen vises på avhenger av den valgte sidetopp-stilen.

en: The slider will be deleted permanently (images, call to actions and link will be kept).
nb_NO: Karusellen blir permanent slettet (bilder, opprop og lenker vil bli beholdt).

en: The theme offers a wide range
nb_NO: Temaet tilbyr et bredt spekter

en: The title will be limited to 80 chars max
nb_NO: Tittelen vil være begrenset til maksimalt 80 karakterer

en: The two styles can use different template files, that's why it is recommended to change the style option from the parent and test your child theme in a staging site before production.
nb_NO: De to stilene kan bruke forskjellige mal-filer, det er derfor det er anbefalt å endre stilvalget fra foreldre-temaet og teste barne-temaet i en testside før det havner i produksjon.

en: Theme style
nb_NO: Tema-stil

en: There is no excerpt because this is a protected post.
nb_NO: Det finnes ikke utdrag siden innlegget er beskyttet.

en: This entry was posted
nb_NO: Dette innlegget er skrevet

en: This entry was posted in %1$s
nb_NO: Dette innlegget er skrevet under %1$s

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s
nb_NO: Dette innlegget er skrevet under %1$s og merket med %2$s

en: This entry was posted on %1$s
nb_NO: Dette innlegget var skrevet den %1$s

en: This entry was posted on %1$s<span class="by-author"> by %2$s</span>.
nb_NO: Dette innlegget ble skrevet den %1$s<span class="by-author"> av %2$s</span>.

en: This entry was tagged %2$s
nb_NO: Dette innlegget er merket med %2$s

en: This feature has been introduced in WordPress v4.4+ (dec-2015), and might have minor side effects on some of your existing images. Check / uncheck this option to safely verify that your images are displayed nicely.
nb_NO: Denne funksjonen ble introdusert i WordPress v4.4+ (Des. 2015), og kan ha små bivirkninger på noen av eksisterende bilder. Velg / fjern dette valget for og få bekreftet at bildene dine vises pent.

en: This font picker allows you to preview and select among a handy selection of font pairs and single fonts. If you choose a pair, the first font will be applied to the site main headings : site name, site description, titles h1, h2, h3., while the second will be the default font of your website for any texts or paragraphs.
nb_NO: Denne skriftvelgeren lar deg forhåndsvise og velge bland en håndfull samling av skrifttypekombinasjoner og enkeltstående skrifttyper. Hvis du velger en kombinasjon, vil den første bli satt til sidens hovedoverskrifter : sidenavn, sidebeskrivelse, titlene h1, h2, h3, mens den andre vil være standard skrifttype for tekster og paragrafer på siden din.

en: This is the color used to style your links and other clickable elements of the theme like buttons and slider arrows.
nb_NO: Dette er den fargen som brukes for å presentere lenker og andre klikkbare elementer av temaet som knapper og karusellpiler.

en: This is the text displayed on mouse over.
nb_NO: Dette er teksten som vises ved mus-over

en: This notice is visible for admin users only.
nb_NO: Dette varselet er kun synlig for administratorer.

en: This option defines the maximum number of posts or search results displayed in any list of posts of your website : blog page, archive page, search page. If the number of items to displayed is greater than your setting, the theme will automatically add a pagination link block at the bottom of the page.
nb_NO: Dette valget definerer det maksimale antall innlegg eller søkeresultater som blir vist i uansett hvilken innleggsliste på websiden din : bloggsider, arkivsider, søkesider. Hvis antallet som er valgt til å bli vist er større en ditt valg, vil temaet automatisk legge til en lenkeblokk for sidevalg nederst på siden.

en: This option dynamically centers your images on any devices, vertically or horizontally according to their initial aspect ratio.
nb_NO: Dette valget sentrerer bildene dine dynamisk på enhver enhet, vertikalt og horisontalt - basert på forhold i utgangspunktet.

en: This option enables a smoother page scroll.
nb_NO: Dette valget aktiverer en glattere siderulling.

en: This option generates a home page slider based on your last posts, starting from the most recent or the featured (sticky) post(s) if any.
nb_NO: Dette valget gererer en forsidekarusell basert på dine siste innlegg, som starter med de nyligste eller fremhevede (klistrede) innlegg(ene) hvis de eksisterer.

en: This option sets the default font size applied to any text element of your website, when no font size is already applied.
nb_NO: Dette valget setter standardstørrelse valgt for ethvert tekstelement på websiden din, når ingen standardstørrelse allerede er valgt.

en: This option will override the specific layouts on all posts/pages, including the front page.
nb_NO: Dette valget vil overstyre den spesifikke utformingen på alle innlegg/sider, inkludert forsiden.

en: This setting might impact the side on which the menu is revealed.
nb_NO: Denne instillingen kan påvirke siden som menyen vises på.

en: This slider has not slides to show. Go to the media library and start adding images to it.
nb_NO: Denne karusellen har ingen bilder å vise. Gå til mediebiblioteket og legg bilder til den.

en: This theme requires WordPress 3.4+
nb_NO: Dette temaet krever WordPress 3.4+

en: This will be applied to the links included in post or page content only.
nb_NO: Dette vil kun påføres på lenker som inkluderes i innlegg eller på sider.

en: Thumbnails max height for the grid layout
nb_NO: Maks bildehøyde for miniatyrbilder under rutenett-utseende

en: Thumbnails options
nb_NO: Alternativer for miniatyrbilder

en: Thumbnails options for the alternate thumbnails layout
nb_NO: Alternativer for miniatyrbilder til vekslende miniatyrbilde-utseende

en: Thumbnails position
nb_NO: Miniatyrbildeposisjon

en: Thumbnails shape
nb_NO: Miniyatyrbildeform

en: Title
nb_NO: Tittel

en: Title and text color
nb_NO: Tittel-og tekstfarge

en: Title text (80 char. max length)
nb_NO: Titteltekst (maks 80 tegn)

en: Title, Logo, Fonts, Primary color, Social, ...
nb_NO: Tittel, logo, fonter, primærfarge, Sosialt, ...

en: Titles icons settings
nb_NO: Innstillinger for tittelikoner

en: To add another slide : navigate to your media library (click on Media), open the edit screen of an image ( or add a new image ), and add it to your desired slider by using the dedicated option block at the bottom of the page.
nb_NO: For å legge til en ny karusell : Naviger til mediebiblioteket (Klikk på Media), åpne redigeringsskjermen for et bilde (eller legg til et nytt), og legg det til ønsket karusell ved å bruke den dedikerte valgblokken på bunnen av siden.

en: To change the global header layout, %s
nb_NO: For å endre den globale sidehode-utseende, %s

en: To copy the system infos, click below then press Ctrl + C (PC) or Cmd + C (Mac).
nb_NO: For å kopiere systeminformasjonen, klikk under, trykk så Ctrl + C (PC) eller Cmd + C (Mac).

en: To create a new slider : open the media library, edit your images and add them to your new slider.
nb_NO: For å opprette en ny karusell: Åpne mediebiblioteket, rediger bildene dine og legg dem til din nye karusell.

en: To help you getting started with Customizr, we have published
nb_NO: For å hjelpe deg i gang med Customizr, har vi publisert

en: Top
nb_NO: Topp

en: Topbar
nb_NO: Topplinje

en: Topbar Menu
nb_NO: Topplinjemeny

en: Uncheck this option to keep your original logo dimensions.
nb_NO: Fjern valget for å beholde orginale logodimmensjoner.

en: Uncheck this option to remove the colored top border.
nb_NO: Fjern haken for å fjerne den fargede topplinjen.

en: Unchecked contexts are displayed with the alternate thumbnails layout.
nb_NO: Ikke valgte kontekster vises med vekslende utseende på miniatyrbilder

en: Underline the site title in the header
nb_NO: Understrek sidetittelen i sidehodet

en: Update notice style
nb_NO: Oppdatert-notis, stil

en: Update notice text
nb_NO: Oppdatert-notis, egendefinert tekst

en: Updated
nb_NO: Oppdatert

en: Upgrade WP
nb_NO: Oppdater WP

en: Upgrade Wordpress Now
nb_NO: Oppgrader WordPress nå

en: Upgrade to Customizr Pro
nb_NO: Oppgrader til Customizr Pro

en: Upload
nb_NO: Last opp

en: Upload a default thumbnail
nb_NO: Last opp et predefinert miniatyrbilde

en: Use Yoast SEO breadcrumbs
nb_NO: Bruk Yoast SEO brødsmuler

en: Use a full screen search block
nb_NO: Bruk en fullskjerm søkeblokk

en: Use this field to test small chunks of CSS code. For important CSS customizations, you'll want to modify the style.css file of a
nb_NO: Bruk dette feltet til å teste små mengder CSS-kode. For viktige endringer i CSS, vil du heller endre style.css-filen til et

en: Use this upload control to specify a different logo on sticky header mode.
nb_NO: Bruke denne opplastingskontrollen for å spesifisere en annen logo i klistret sidehode-modus

en: Use with caution
nb_NO: Bruk med omhu

en: Use with caution : provide an alternative way to navigate in your website for your users.
nb_NO: Bruk med forsiktighet : Tiilby en alternavtiv måte å navigere på websiden for brukerene dine.

en: Using the minified version of the stylesheets will speed up your webpage load time.
nb_NO: Bruk av den minifiserte versjonen av stilark vil øke innlastingshastigheten til siden din.

en: Various settings for responsive display
nb_NO: Forskjellige innstillinger for responsive visning

en: View all posts by %s
nb_NO: Alle innlegg av %s

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
nb_NO: Vis alle innlegg av %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: View all posts in %s
nb_NO: Alle innlegg I kategorien %s

en: View all the posts of the author
nb_NO: Se alle innlegg til forfatteren

en: View your shopping cart
nb_NO: Se handlevogn

en: WP footer widgets : display icons next to titles
nb_NO: WP skjermelementer i sidefot : vis ikoner ved siden av titler

en: WP sidebar widgets : display icons next to titles
nb_NO: WP skjermelement i sideområde : vis ikoner ved siden av titler

en: Web safe fonts pairs
nb_NO: Web-sikre skriftypekombinasjoner

en: Website Performances
nb_NO: Websideytelser

en: Week %1$s
nb_NO: Uke %1$s

en: Welcome in the Customizr theme
nb_NO: Velkommen til Customizr-temaet

en: What is
nb_NO: Hva er

en: When checked, the Font Awesome icons and CSS will be loaded on front end. You might want to load the Font Awesome icons with a custom code, or let a plugin do it for you.
nb_NO: Når valgt, Font Awsome-ikoner og CSS vil lastes inn på front-end. Du vil muligens ønske å laste inn Font Awesome-ikonene ved hjelp av en egenutviklet kodesnutt, eller la en plugin gjøre det for det.

en: When checked, the front page slider occupies the full viewport's width
nb_NO: Når valgt, forsidekarusellen dekker hele synsområdets bredde

en: When checked, this option displays a loading icon when the slides are being setup.
nb_NO: Når valgt, vises et ikon for innlasting når bildene i karusellen settes opp.

en: When this option is checked, a contextual icon is displayed next to the titles of pages, posts, archives, and WP built-in widgets.
nb_NO: Når muligheter er valgt, et kontekstuelt ikon vises ved siden av tittelen på siden, innlegg, arkiv og innebygde WP-skjermelementer

en: When this option is checked, a post type icon is displayed on the left of each post titles in an archive page. An archive page can be : category, tag, author, date archive, custom taxonomies, search results.
nb_NO: Når denne valgmuligheten er valgt, et innleggsikon vil vises på venstresiden av hver innleggstittel på en arkivside. En arkivside kan være : kategori, emne, forfatter, datoarkiv, egendefinerte klassifiseringer og søkeresultater.

en: When this option is checked, an archive type icon is displayed in the heading of every types of archives, on the left of the title. An archive page can be : category, tag, author, date archive, custom taxonomies, search results.
nb_NO: Når denne muligheten er valgt, vil et arkivikon vises i overskriften på alle typer arkiv på venstresiden av tittelen. En arkivside kan være : kategori, emne, forfatter, datoarkiv, egendefinerte klassifiseringer og søkeresultater.

en: When this option is checked, navigation dots are displayed at the bottom of the home slider.
nb_NO: Når dette valget er valgt, vises navigasjonsprikker i bunnen av forside-karusellen.

en: When this option is checked, the post metas (like taxonomies, date and author) are displayed below the post titles.
nb_NO: Når denne muligheten er valgt, vil metainformasjon for innlegg (grupperinger, dato og forfatter) bli vist under innleggstittel.

en: When this option is checked, the post thumbnails are displayed in all post lists : blog, archives, author page, search pages, ...
nb_NO: Når dette alternativet er valgt, vil miniatyrbilder vises i alle innleggslister: blogg, arkiver, forfatterensiden, søkesider,...

en: When this option is checked, the posts navigation is displayed below the posts
nb_NO: Når denne mulighet er valgt, vil innleggsnavigasjon bli vist under innlegget.

en: When this option is enabled, various help notices and some placeholder blocks are displayed on the front-end of your website. They are only visible by logged in users with administration capabilities.
nb_NO: Når dette alternativet er aktivert, vil ulike hjelpevarsler og noen plassholder-blokker vises på fronten av nettstedet. De er bare synlig for innloggede brukere med administrator-rettigheter.

en: When this option is enabled, your font size will automatically resize to be better displayed in mobile devices.
nb_NO: Når dette valget er aktivert vil skriftstørrelsen automatisk endre seg for bedre visning på mobile enheter.

en: When you select the grid Layout, the post content is limited to the excerpt.
nb_NO: Når du velger rutenett-utseende, innleggsinnholdet er begrenset til utdraget

en: When your header ( containing the site title or logo ) is gluing to the top of a page, this option will make the title or logo smaller.
nb_NO: Når sidehodet ( inneholder sidetittel eller logo ) er limt fast til toppen av en side, vil dette valget gjøre tittelen eller logoen mindre.

en: When your visitors are using a smartphone or a tablet, the header becomes a thin bar on top, where the menu is revealed when clicking on the hamburger button. This option let you choose which menu will be displayed.
nb_NO: Når besøkende dine bruker en smartelefon eller et nettbrett, blir sidehodet til til en tynn linje på toppen hvor menyen blir synlig når man trykker på hamburger-knappen.
    Dette valget lar deg bestemme hvilken meny som skal vises.

en: Wide
nb_NO: Bred

en: Will be hidden if empty
nb_NO: Vil være skjult hvis tom

en: WooCommerce: check to display a cart icon showing the number of items in your cart next to your header's tagline.
nb_NO: WooCommerce: Velg for å vise et handlekurv-ikon som viser antall varer i handlekurven ved siden av slagordet i sidehodet.

en: WooCommerce: if checked, your WooCommerce cart icon will remain visible when scrolling.
nb_NO: WooCommerce: Hvis valgt, handlevogn-ikonet for WooCommerce vil forbli synlig ved scrolling.

en: WordPress documentation
nb_NO: WordPress dokumentasjon

en: Yearly Archives:
nb_NO: Årsarkiv:

en: Yearly Archives: %s
nb_NO: Årsarkiv: %s

en: Yellow
nb_NO: Gul

en: Yes
nb_NO: Ja

en: Yoast SEO breadcrumbs settings
nb_NO: Yoast SEO brødsmule-instillinger

en: You are using a child theme. This option must be changed from the parent theme. Activate the parent from %s.
nb_NO: Du bruker et barne-temaet. Dette valget må endres fra foreldre-temaet. Aktiver foreldre-temaet fra %s.

en: You can also change other comments settings in :
nb_NO: Du kan også endre andre kommentar-innstillinger her :

en: You can also change other comments settings in the
nb_NO: Du kan også endre andre kommentarinstillinger under

en: You can also remove this sidebar by changing the current page layout.
nb_NO: Du kan også fjerne denne sideområdet ved å endre den gjeldende sideutformingen

en: You can choose to display only the sticky posts. If you're not sure how to set a sticky post, check
nb_NO: Du kan velge å kun vise klistrede innlegg. Hvis du ikke er sikker på hvordan du klistrer et innlekk, sjekk

en: You can create new menu and edit your menu's content %s.
nb_NO: Du kan opprette en ny meny å redigere menyinnholdet ditt %s.

en: You can define a specific layout for %1$s by using the pre-defined left and right sidebars. The default layouts can be defined in the WordPress customizer screen %2$s.<br />
nb_NO: Du kan definere et spesifikt utseende for %1$s ved og bruke den predefinerte høyre-og venstre sideområdet. Standardutseende kan defineres i WordPress tilpassningskjermbildet %2$s.<br />

en: You can display the featured image (also called the post thumbnail) of your pages before their content, when they are displayed individually.
nb_NO: Du kan vise det fremhevede bildet (også omtalt som miniatyrbilde for innlegg) for dine sider før innholdet, når de er vist individuelt.

en: You can display the featured image (also called the post thumbnail) of your posts before their content, when they are displayed individually.
nb_NO: Du kan vise det fremhevede bildet (også kalt innlegsminiatyrbildet)  for innleggene før innholdet, når de vises individuelt.

en: You can display your page's featured image here if you have set one.
nb_NO: Du kan vise din sides fremhevede bilde her hvis du har valgt et.

en: You can display your post's featured image here if you have set one.
nb_NO: Du kan vise innleggets fremhevede bilder her hvis du har valgt ett.

en: You haven't create any slider yet. Go to the media library, edit your images and add them to your sliders.
nb_NO: Du har ikke opprettet en karusell ennå. Gå til mediabiblioteket, rediger bildene dine og legg dem til karusellen

en: You haven't create any slider yet. Write a slider name and click on the button to add you first slider.
nb_NO: Du har ikke opprettet en karusell ennå. Skriv et karusellnavn og klikk på knappen for og legge til din første karusell.

en: You may also like
nb_NO: Du vil kanskje også like

en: You might want to regenerate your thumbnails.
nb_NO: Du bør vurdere å regenerere miniatyrbildene dine

en: You need to select a page first. Leave this field empty if you want to use the page excerpt.
nb_NO: Du må velge en side først. La dette feltet være tomt om du ønsker å bruke sideutdraget.

en: Your comment is awaiting moderation.
nb_NO: Kommentaren din venter på moderering

en: Your latest posts
nb_NO: Dine siste innlegg

en: Your theme supports %s menu. Select which menu you would like to use. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
nb_NO[0]: Temaet ditt støtter %s-meny. Velg hvilken meny du ønsker og bruke.
nb_NO[1]: Temaet ditt støtter %s-menyer. Velg hvilke menyer som vises i hvert område.

en: a short guide here.
nb_NO: en kort forklaring her.

en: and posted on %1$s
nb_NO: og skrevet den %1$s

en: at dimensions
nb_NO: I dimmensjonene

en: by
nb_NO: av

en: by %1$s
nb_NO: av %1$s

en: child theme.
nb_NO: undertema

en: close
nb_NO: lukk

en: comment | comments
nb_NO[0]: kommentar
nb_NO[1]: kommentarer

en: create/edit menus
nb_NO: opprett/rediger menyer

en: customization panel
nb_NO: tilpassningspanel

en: default:
nb_NO: standard:

en: discussion settings page.
nb_NO: Side for diskusjonsinnstillinger

en: dismiss notice
nb_NO: Avvis melding

en: dismiss this notice
nb_NO: Avvis denne beskjeden

en: header menu visibility on scroll
nb_NO: Meny i sidehodet synlig ved rulling

en: here
nb_NO: her

en: in
nb_NO: i

en: in ms : 1000ms = 1s
nb_NO: I millisekunds: 1000ms = 1 sekund

en: in the live customizer.
nb_NO: I nåtids-tilplasseren

en: in the menu panel
nb_NO: i menypanelet

en: jump to the Design and Layout section
nb_NO: gå til Utseende og Utformings-seksjonen

en: jump to the topbar option
nb_NO: Gå til topplinjevalgene

[ctx: label]
en: Search
nb_NO: Søk

en: like this
nb_NO: som dette

en: now
nb_NO: nå

en: of customization options
nb_NO: av tilpassningsmuligheter

en: on %1$s
nb_NO: den %1$s

en: on the Menus screen in the Appearance section
nb_NO: på menyskjermen i utforming-seksjonen

en: open the customizer menu section
nb_NO: åpne seksjonen for menytilpasninger

en: or a custom link (leave this empty if you already selected a page or post above)
nb_NO: eller en egendefinert lenke (la denne være tom hvis du allerede har valgt en side eller et bilde ovenfor)

en: pages
nb_NO: sider

en: pingback | pingbacks
nb_NO[0]: tilbakeping
nb_NO[1]: tilbakeping

en: post screen
nb_NO: Innleggskjermen

en: posts
nb_NO: innlegg

en: regenerate thumbnails
nb_NO: Re-generer miniatyrbilder

en: select the header block to stick on scroll
nb_NO: Velg sidehodeblokk som klistres ved rulling

en: set the header visibility on scroll
nb_NO: sett synligheten til sidehodet ved rulling

en: set the search icon location
nb_NO: bestem posisjonen til søke-ikonet

en: set the tagline location
nb_NO: Bestem lokasjon for slagord

en: tagged
nb_NO: merket

en: the WordPress documentation.
nb_NO: WordPress dokumentasjonen.

en: the discussion settings page.
nb_NO: Side for diskusjonsinnstillinger

en: the logo is centered
nb_NO: logoen er sentrert

en: the posts slider
nb_NO: innleggskarusellen

en: the z-index
nb_NO: z-indeksen

en: this option can create conflicts with some plugins, make sure that your plugins features (if any) are working fine after enabling this option.
nb_NO: Dette valget kan skape konflikter med noen tilleggsmoduler, forsikre deg om at dine tilleggsfunksjoner (hvis du har noen) fungerer som de skal etter at du aktiverer dette valget.

en: this page
nb_NO: denne siden

en: this post
nb_NO: dette innlegget

en: this slider
nb_NO: denne innleggskarusellen

en: thoughts on
nb_NO: tanker om

[ctx: title]
en: Search &hellip;
nb_NO: Søk &hellip;

en: to let you create the best possible websites.
nb_NO: for å la deg skape de beste websidene mulig.

en: version
nb_NO: versjon

en: {no title} Read the post &raquo;
nb_NO: {uten tittel} Les innlegget &raquo;
