Themes - Customizr - en to pl translation catalogue (900 entries)

note: Description of the theme
en: Customizr is a simple and fast WordPress theme designed to help you attract and engage more visitors. Provides a perfect user experience on smartphones. Powers more than 100K active sites around the world. Hundreds of 5-stars reviews received on WordPress.org.
pl: Customizr to prosty i szybki motyw WordPress, który ma zwiększyć atrakcyjność strony oraz pomóc Ci przyciągnąć więcej odwiedzających. Zapewnia doskonałe wrażenia użytkownikom smartfonów. Działa na ponad 100 000 aktywnych stron na całym świecie. Posiada setki 5-gwiazdkowych recenzji otrzymanych na WordPress.org.

en: Disable Loading Google Fonts?
pl: Wyłączyć wczytywanie krojów pisma Google?

en: Open link in a new browser tab
pl: Otwórz odnośnik w nowej karcie przeglądarki

en: And of course your support allows us to keep the theme at the highest level for your website. Thank you!
pl: I oczywiście Twoje wsparcie pozwala nam utrzymać motyw na najwyższym poziomie dla Twojej witryny internetowej. Dziękujemy!

en: With Customizr Pro, you get premium features like infinite scrolling, footer and header customization, font customizer and many more. In addition, our premium support will be there to help you resolve any issue you may have with the theme. When installing Customizr Pro, all your previous options used in Customizr free are kept.
pl: Dzięki Customizr Pro otrzymujesz funkcje Premium, takie jak nieskończone przewijanie, dostosowywanie stopki i nagłówka, dostosowywanie kroju pisma i wiele innych. Ponadto nasze wsparcie Premium pomoże Ci rozwiązać każdy problem, jaki możesz mieć z motywem. Podczas instalacji Customizr Pro wszystkie poprzednie opcje używane w Customizr bezpłatnym zostają zachowane.

en: If you enjoy using the Customizr theme for your website, you will love %s
pl: Jeśli podoba Ci się używanie motywu Customizr na swojej witrynie internetowej, pokochasz %s

en: Make sure to read the changelog
pl: Pamiętaj o przeczytaniu dziennika zmian

en: Share a review
pl: Podziel się opinią

en: If you are happy with the theme, say it on wordpress.org and give Customizr a nice review!
pl: Jeśli jesteś zadowolony z motywu, napisz o tym na wordpress.org i wystaw Customizr pozytywną opinię!

en: Share your feedback
pl: Podziel się uwagami

en: Customizr Documentation
pl: Dokumentacja Customizr

en: We have prepared a complete online documentation of the theme.
pl: Przygotowaliśmy kompletną dokumentację online tego motywu.

en: Knowledge base
pl: Baza wiedzy

en: You have recently updated to
pl: Ostatnio dokonano aktualizacji do

en: Links underlined within content
pl: Odnośniki podkreślone w treści

en: Color value
pl: Wartość koloru

en: Select Color
pl: Wybierz kolor

en: Select default color
pl: Wybierz domyślny kolor

en: Clear color
pl: Wyczyść kolor

en: Clear
pl: Wyczyść

en: like this
pl: lubią to

en: Customizr theme recommends the simple and smart %1$s companion ( free 😍 ) to help you build pages %2$s.
pl: Motyw Customizr poleca prosty i inteligentny dodatek %1$s (bezpłatny 😍), który pomoże Ci tworzyć strony %2$s.

en: Use a full screen search block
pl: Użyj bloku wyszukiwania pełnoekranowego

en: Preload Google Fonts
pl: Wczytaj wstępnie kroje pisma Google

en: Defer loading Font Awesome icons
pl: Odłóż wczytywanie ikonek Font Awesome

en: Defer loading javascript files to avoid render blocking issues
pl: Odłóż wczytywanie plików JavaScript, aby uniknąć problemów z blokowaniem renderowania

en: Display featured images in their original dimensions
pl: Wyświetlaj wyróżnione obrazki w ich oryginalnych wymiarach

en: The plugin is lightweight and has been designed to integrate seamlessly with Customizr and any WordPress theme.
pl: Wtyczka jest lekka i została zaprojektowana tak, aby bezproblemowo integrować się z Customizr i dowolnym motywem WordPress.

en: parallax effect
pl: efekt paralaksy

en: video backgrounds
pl: tła filmu

en: You can insert simple text zones, but also create %1$s, insert post grids, column structures, buttons, widget zones, maps, icons, and much more, or use pre-designed sections with professional %2$s.
pl: Możesz wstawiać proste strefy tekstowe, ale także tworzyć %1$s, wstawiać siatki wpisów, struktury kolumn, przyciski, strefy widżetów, mapy, ikonki i wiele więcej lub używać wstępnie zaprojektowanych sekcji z profesjonalnymi %2$s.

en: It allows you to drag and drop mobile-ready sections on <i>really</i> any page of your site, including home, posts, pages, products, archives, 404, search pages, ...
pl: Umożliwia przeciąganie i upuszczanie sekcji dostosowanych do urządzeń mobilnych na <i>naprawdę</i> dowolnej stronie witryny, w tym na stronie głównej, wpisach, stronach, produktach, archiwach, stronach 404, stronach wyszukiwania itd. ...

en: Developers of the Customizr theme have created Nimble Builder, a free, powerful yet easy-to-use page builder already active on 50K+ WordPress websites.
pl: Twórcy motywu Customizr stworzyli Kreator Nimble, darmowy, wydajny i łatwy w obsłudze kreator stron, który jest już włączony na ponad 50 tys. witryn WordPress.

en: Skip to content
pl: Przejdź do treści

en: Adaptative font size on mobile devices
pl: Adaptacyjna wielkość liter na urządzeniach mobilnych

en: Font picker and font size
pl: Wybór kroju pisma i wielkości liter

en: This option can sometimes reduce too much the headings font-size on mobiles.
pl: Opcja ta może czasami spowodować zbytnie zmniejszenie wielkości liter nagłówków na urządzeniach mobilnych.

en: Install Nimble Builder Now
pl: Zainstaluj Kreator Nimble teraz

en: Nimble Page Builder
pl: Kreator strony Nimble

en: Customizr theme recommends %1$s.
pl: Motyw Customizr poleca %1$s.

en:  Highlight contextually active menu items
pl:  Podświetlaj elementy menu aktywne kontekstowo

en: Display the product featured image
pl: Wyświetl obrazek wyróżniający produktu

en: Remove header borders
pl: Usuń obramowania nagłówka

en: Activate Nimble Builder Now
pl: Włącz Kreator Nimble teraz

en: Dark text
pl: Ciemny tekst

en: Light text
pl: Jasny tekst

en: Header style for home
pl: Styl nagłówka dla strony głównej

en: This option can be used to nicely display your header elements ( site title, menu ) on top of a slider for example.
pl: Opcję tę można wykorzystać do ładnego wyświetlenia elementów nagłówka (tytułu witryny, menu) na górze pokazu slajdów.

en: Apply a transparent background to your header on home.
pl: Zastosuj przezroczyste tło do nagłówka na stronie głównej.

en: Nimble Builder
pl: Kreator Nimble

en: Display the site title next to the logo
pl: Wyświetl tytuł witryny obok logo

en: No results found.
pl: Brak wyników.

note: translators: %d: ID of a post
en: #%d (no title)
pl: #%d (bez tytułu)

en: ajax_load_available_items => Security check failed.
pl: ajax_load_available_items => Kontrola bezpieczeństwa nie powiodła się.

en: Set a custom url
pl: Ustaw własny adres URL

en: Customizing
pl: Personalizowanie

en: Set the thumbnail's max height in pixels for smartphones
pl: Ustaw maksymalną wysokość miniatury w pikselach dla smartfonów

en: The left sidebar has no widgets
pl: Lewy pasek boczny nie ma widżetów

en: The <strong>%1$s</strong> theme requires at least %2$s version %3$s
pl: Motyw <strong>%1$s</strong> wymaga co najmniej %2$s wersji %3$s

en: ac_set_ajax_czr_tmpl => Security check failed.
pl: ac_set_ajax_czr_tmpl => Kontrola bezpieczeństwa nie powiodła się.

en: Display boxed
pl: Wyświetl bloki

en: Display full-width
pl: Wyświetl pełną szerokość

en: Horizontal widget area in your footer
pl: Poziomy obszar widżetu w Twojej stopce

en: Add widgets to the zone :
pl: Dodaj widżety do strefy :

en: Appears before the site footer
pl: Pojawia się przed stopką witryny

en: Footer Horizontal Widget Area
pl: Obszar widżetu poziomego stopki

en: Horizontal Top Bar Menu. (make sure that the topbar is displayed in the header settings ).
pl: Poziome menu górnego paska. (upewnij się, że pasek górny jest wyświetlany w ustawieniach nagłówka).

en: Make sure the topbar is displayed. You can control the visibility of the topbar in the %s.
pl: Upewnij się, że pasek górny jest wyświetlany. Możesz kontrolować widoczność paska górnego w %s.

en: Social links in the topbar
pl: Odnośniki społecznościowe na górnym pasku

en: You can display a content zone above the header, called topbar. The topbar can be populated with various blocks like a menu, your social links, or your contact information ( pro ).
pl: Możesz wyświetlić strefę treści nad nagłówkiem, zwaną górnym paskiem. Górny pasek może być wypełniony różnymi blokami, takimi jak menu, Twoje odnośniki społecznościowe lub Twoje dane kontaktowe (pro).

en: In desktop and mobile devices
pl: Na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych

en: In mobile devices
pl: Dla urządzeń mobilnych

en: In desktop devices
pl: Na urządzeniach stacjonarnych

en: Please fill the email input with a valid email address
pl: Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail w polu adresu e-mail

en: Site Layout
pl: Układ witryny

en: Primary (vertical) menu design
pl: Projekt menu głównego (pionowego)

en: Display in the mobile menu
pl: Wyświetl w menu mobilnym

en: Display in the mobile navbar
pl: Wyświetl na pasku nawigacyjnym mobilnym

en: Display a search button in the header
pl: Wyświetl przycisk wyszukiwania w nagłówku

en: Footer Credits section layout
pl: Układ sekcji stopki autorzy

en: Main Header section layout
pl: Układ głównej sekcji nagłówka

en: Header topbar layout
pl: Układ górnego paska nagłówka

en: Boxed
pl: Opakowane

en: Wide
pl: Szeroki

en: Site layout
pl: Układ witryny

en: Comments location
pl: Położenie komentarzy

en: Related Posts location
pl: Lokalizacja powiązanych wpisów

en: After the content and sidebars columns
pl: Po kolumnach treści i panelach bocznych

en: Right after the post content
pl: Zaraz po treści wpisu

en: Author Infos location
pl: Lokalizacja informacji o autorze

en: Pages & Posts default sections locations
pl: Domyślne lokalizacje sekcji stron i wpisów

en: Main header section
pl: Główna sekcja nagłówka

en: Behaviour on scroll
pl: Zachowanie podczas przewijania

en: If you want to display the search icon in your topbar, make sure the topbar is displayed by checking "Display a topbar" above.
pl: Jeśli chcesz wyświetlić ikonkę wyszukiwania na pasku górnym, upewnij się, że pasek górny jest wyświetlany, zaznaczając opcję „Wyświetl pasek górny” powyżej.

en: Display in the main header section
pl: Wyświetl w głównej sekcji nagłówka

en: Search Icon
pl: Ikonka szukaj

en: Desktop devices : %s
pl: Urządzenia stacjonarne: %s

en: Next
pl: Następny

en: Previous
pl: Poprzedni

en: Images navigation
pl: Nawigacja po obrazach

en: in the live customizer.
pl: w konfiguratorze na żywo.

en: Quick tip : you can choose between two styles for the Customizr theme. Give it a try %s
pl: Szybka wskazówka: możesz wybrać pomiędzy dwoma stylami dla motywu Customizr. Wypróbuj %s

en: Customizr theme
pl: Motyw Customizr

en: Designed with the %s
pl: Zaprojektowano z %s

en: Updated
pl: Zaktualizowano

en: Display navigation dots at the bottom of your slider.
pl: Wyświetl kropki nawigacyjne u dołu pokazu slajdów.

en: The two styles can use different template files, that's why it is recommended to change the style option from the parent and test your child theme in a staging site before production.
pl: Oba style mogą korzystać z różnych plików szablonów, dlatego przed rozpoczęciem produkcji zaleca się zmianę opcji stylu w motywie nadrzędnym i przetestowanie motywu potomnego w witrynie tymczasowej.

en: Appearance > themes
pl: Wygląd > motywy

en: You are using a child theme. This option must be changed from the parent theme. Activate the parent from %s.
pl: Używasz motywu potomnego. Ta opcja musi zostać zmieniona z motywu nadrzędnego. Włącz motyw nadrzędny z %s.

en: Check this option to delay the loading of non visible images in sliders. This can greatly improve the speed of your website.
pl: Zaznacz tę opcję, aby opóźnić wczytywanie niewidocznych obrazków w pokazach slajdów. Może to znacznie poprawić szybkość działania Twojej witryny internetowej.

en: Lazy load the images in sliders
pl: Leniwe wczytywanie obrazków w pokazie slajdów

en: When this option is checked, navigation dots are displayed at the bottom of the home slider.
pl: Po zaznaczeniu tej opcji na dole pokazu slajdów ekranu głównego wyświetlane są kropki nawigacyjne.

en: Display navigation dots
pl: Wyświetl kropki nawigacyjne

en: Header foreground color
pl: Kolor pierwszego planu nagłówka

en: Header background color
pl: Kolor tła nagłówka

en: Thank you for using
pl: Dziękujemy za używanie

en: Discover the features and benefits
pl: Odkryj funkcje i korzyści

en: Apply a dark overlay on your slider's images
pl: Zastosuj ciemną nakładkę na obrazki swojego pokazu slajdów

en: When your header ( containing the site title or logo ) is gluing to the top of a page, this option will make the title or logo smaller.
pl: Jeśli nagłówek (zawierający tytuł witryny lub logo) jest przyklejony do górnej części strony, opcja ta spowoduje zmniejszenie tytułu lub logo.

en: Display a topbar
pl: Wyświetl pasek górny

en: Improve your page speed by loading smaller slider images for mobile devices
pl: Zwiększ szybkość swojej strony, wczytując mniejsze obrazki pokazu slajdów dla urządzeń mobilnych

en: Primary theme color with a shadow
pl: Podstawowy kolor motywu z cieniem

en: Mobile Menu
pl: Menu mobilne

en: Customize it now
pl: Dostosuj teraz

en: Theme style
pl: Styl motywu

en: Front Page Content
pl: Treść strony głównej

en: Design settings for smartphones and tablets in portrait orientation
pl: Ustawienia projektowe dla smartfonów i tabletów w orientacji pionowej

en: Design settings for desktops and laptops
pl: Ustawienia projektowe dla komputerów stacjonarnych i laptopów

en: General design settings
pl: Ogólne ustawienia projektu

en: Sliders options
pl: Opcje pokazu slajdów

en: Formatting : links, paragraphs ...
pl: Formatowanie: odnośniki, akapity ...

en: Pick a primary color for the theme
pl: Wybierz podstawowy kolor dla motywu

en: Primary color of the theme
pl: Podstawowy kolor motywu

en: Site Identity : Logo, Title, Tagline and Site Icon
pl: Tożsamość witryny: logo, tytuł, slogan i ikonka witryny

en: Performances, Custom CSS ...
pl: Wydajność, własny CSS ...

en: Style, Back to top button, Sticky mode, ...
pl: Styl, przycisk Wróć na górę, tryb przypięty, ...

en: Column layout, Post lists design, Thumbnails, Post Metas, Navigation, ...
pl: Układ kolumn, projekt list wpisów, miniaturki, metadane wpisów, nawigacja, ...

en: Main Content
pl: Główna treść

en: Style, Desktops and mobiles layout, Menus, Search, ...
pl: Styl, układ na komputerach stacjonarnych i urządzeniach mobilnych, menu, wyszukiwanie, ...

en: Title, Logo, Fonts, Primary color, Social, ...
pl: Tytuł, logo, kroje pisma, kolor podstawowy, społecznościowe, ...

en: Classical
pl: Klasyczny

en: Modern
pl: Nowoczesny

en: Select a design style for the theme
pl: Wybierz styl projektu dla motywu

en: Set the Modern or Classical design style
pl: Ustaw styl nowoczesny lub klasyczny

en: The Modern style provides a "material design" look and feel. It relies on the flexbox css mode, offering a better support for the most recent mobile devices and browsers. The Classical style provides a more "flat design" feeling, with icons next to titles for example. It supports both modern and older devices and browsers.
pl: Styl Nowoczesny zapewnia wygląd i styl „projektowania materiałów”. Opiera się na trybie flexbox css, oferując lepsze wsparcie dla najnowszych urządzeń mobilnych i przeglądarek. Styl Klasyczny zapewnia bardziej „płaski projekt” wrażenie, na przykład z ikonkami obok tytułów. Obsługuje zarówno nowoczesne, jak i starsze urządzenia i przeglądarki.

en: When this option is enabled, your font size will automatically resize to be better displayed in mobile devices.
pl: Po włączeniu tej opcji wielkość liter zostanie automatycznie zmieniony w celu lepszego wyświetlania na urządzeniach mobilnych.

en: Automatically adapt the font size to the width of the devices
pl: Automatyczne dopasowanie wielkości liter do szerokości urządzenia

en: Enabling this option will glue your footer to the bottom of the screen, when pages are shorter than the viewport's height.
pl: Włączenie tej opcji spowoduje przyklejenie stopki do dolnej części ekranu, gdy strony są krótsze niż wysokość obszaru widoku.

en: Footer style
pl: Styl stopki

en: Display the number of comments below the post titles
pl: Wyświetl liczbę komentarzy pod tytułami wpisów

en: This option defines the maximum number of posts or search results displayed in any list of posts of your website : blog page, archive page, search page. If the number of items to displayed is greater than your setting, the theme will automatically add a pagination link block at the bottom of the page.
pl: Ta opcja definiuje maksymalną liczbę wpisów lub wyników wyszukiwania wyświetlanych na dowolnej liście wpisów na Twojej witrynie internetowej: stronie bloga, stronie archiwum, stronie wyszukiwania. Jeśli liczba wyświetlanych elementów jest większa niż Twoje ustawienie, motyw automatycznie doda blok odnośników paginacji na dole strony.

en: Make sure that you have assigned your menus to the relevant locations %s.
pl: Upewnij się, że przypisałeś swoje menu do odpowiednich lokalizacji %s.

en: An horizontal menu can be displayed in the main header with this option. Make sure you have assigned a menu to this location in the menu panel.
pl: Za pomocą tej opcji można wyświetlić menu poziome w nagłówku głównym. Upewnij się, że przypisałeś menu do tej lokalizacji w panelu menu.

en: header menu visibility on scroll
pl: widoczność menu nagłówka podczas przewijania

en: If the selected menu location has no menu assigned, the theme will try to assign another menu in this order : mobile, main, secondary, topbar.
pl: Jeżeli wybrana lokalizacja menu nie ma przypisanego żadnego menu, motyw spróbuje przypisać inne menu w następującej kolejności: mobilne, główne, drugorzędne, pasek górny.

en: When your visitors are using a smartphone or a tablet, the header becomes a thin bar on top, where the menu is revealed when clicking on the hamburger button. This option let you choose which menu will be displayed.
pl: Gdy Twoi goście korzystają ze smartfona lub tabletu, nagłówek staje się cienkim paskiem na górze, gdzie menu jest wyświetlane po kliknięciu przycisku hamburgera. Ta opcja pozwala wybrać, które menu będzie wyświetlane.

en: Topbar Menu
pl: Menu paska górnego

en: Secondary
pl: Drugorzędne

en: Specific Mobile Menu
pl: Konkretne menu mobilne

en: Select the menu(s) to use for mobile devices
pl: Wybierz menu, których chcesz używać na urządzeniach mobilnych

en: Mobile devices
pl: Urządzenia mobilne

en: Header settings for %s
pl: Ustawienia nagłówka dla %s

en: Topbar
pl: Pasek górny

en: select the header block to stick on scroll
pl: wybierz blok nagłówka, który chcesz przypiąć do przewijania

en: Always visible
pl: Zawsze widoczne

en: Reveal on scroll up
pl: Pokaż po przewinięciu w górę

en: Not visible when scrolling the page
pl: Niewidoczne podczas przewijania strony

en: set the header visibility on scroll
pl: ustaw widoczność nagłówka podczas przewijania

en: set the search icon location
pl: ustaw lokalizację ikonki wyszukiwania

en: Next to the logo
pl: Obok logo

en: Below the logo
pl: Poniżej logo

en: In the topbar
pl: Na pasku górnym

en: Do not display
pl: Nie wyświetlaj

en: set the tagline location
pl: ustaw lokalizację sloganu

en: jump to the topbar option
pl: przejdź do opcji paska górnego

en: Underline the site title in the header
pl: Podkreśl tytuł witryny w nagłówku

en: Header style
pl: Styl nagłówka

en: Improve your page speed by loading smaller images for mobile devices
pl: Zwiększ szybkość swojej strony, wczytując mniejsze obrazki dla urządzeń mobilnych

en: Animated underline effect on link hover
pl: Animowany efekt podkreślenia po najechaniu na odnośnik

en: This is the color used to style your links and other clickable elements of the theme like buttons and slider arrows.
pl: Ten kolor jest używany do stylizowania odnośników i innych klikalnych elementów motywu, takich jak przyciski i strzałki pokazu slajdów.

en: Primary color
pl: Kolor podstawowy

en: Permanently dismiss
pl: Trwale odrzuć

en: a short guide here.
pl: krótki przewodnik znajdziesz tutaj.

en: To help you getting started with Customizr, we have published
pl: Aby pomóc Ci rozpocząć korzystanie z Customizr, opublikowaliśmy

en: Customizr Demo 2
pl: Customizr demo 2

en: Customizr Demo 1
pl: Customizr demo 1

en: If you need inspiration, you can visit our online demos
pl: Jeśli potrzebujesz inspiracji, możesz odwiedzić nasze dema online

en: to let you create the best possible websites.
pl: aby umożliwić Ci tworzenie najlepszych możliwych witryn internetowych.

en: of customization options
pl: opcji dostosowywania

en: The theme offers a wide range
pl: Motyw oferuje szeroki wachlarz możliwości

en: Welcome in the Customizr theme
pl: Witaj w motywie Customizr

en: Display randomized related articles below the post
pl: Wyświetla losowo powiązane artykuły poniżej wpisu

en: Related by tags
pl: Powiązane według znaczników

en: Related by categories
pl: Powiązane według kategorii

en: Single - Related Posts
pl: Pojedynczy - Powiązane wpisy

en: Related posts
pl: Powiązane wpisy

en: Featured Image
pl: Obrazek wyróżniający

en: Next related articles
pl: Następne powiązane artykuły

en: Previous related articles
pl: Poprzednie powiązane artykuły

en: https://wordpress.org/
pl: https://pl.wordpress.org/

en: Display thumbnail placeholder if no images available
pl: Wyświetl miniaturkę zastępczą, jeśli nie ma dostępnych obrazków

en: Display post format icons
pl: Wyświetl ikonkę formatu wpisu

en: Plain full layout
pl: Prosty pełny układ

en: Regular
pl: Regularna

en: Light
pl: Jasny

en: Dark
pl: Ciemny

en: Display in the topbar
pl: Wyświetl na pasku górnym

en: Comment on | Comments on
pl[0]: Skomentuj
pl[1]: Skomentujcie
pl[2]: Skomentujcie

en: Permalink to:&nbsp;
pl: Bezpośredni odnośnik do:&nbsp;

en: Enter the video url
pl: Wpisz adres URL filmu

en: Video url
pl: Adres URL filmu

en: Enter the audio url
pl: Wpisz adres URL audio

en: Audio url
pl: Adres URL audio

en: Enter the author
pl: Wpisz autora

en: Quote author
pl: Cytuj autora

en: Enter the text
pl: Wpisz tekst

en: Quote text
pl: Tekst cytatu

en: Enter the URL
pl: Wpisz adres URL

en: Link URL
pl: Adres URL odnośnika

en: Enter the title
pl: Wpisz tytuł

en: Link title
pl: Tytuł odnośnika

en: Format: video
pl: Format: film

en: Format: quote
pl: Format: cytat

en: Format: link
pl: Format: odnośnik

en: the logo is centered
pl: logo jest wyśrodkowane

en: Note : the menu centered position is available only when
pl: Uwaga: pozycja wyśrodkowana menu jest dostępna tylko wtedy, gdy

en: Menu centered
pl: Menu wyśrodkowane

en: Single pages
pl: Pojedyncze strony

en: You can display the featured image (also called the post thumbnail) of your pages before their content, when they are displayed individually.
pl: Możesz wyświetlić obrazek wyróżniający (nazywany również miniaturką wpisu) swoich stron przed ich treścią, gdy są one wyświetlane pojedynczo.

en: Don't know how to set a featured image to a page? Learn how in the %s.
pl: Nie wiesz, jak ustawić obrazek wyróżniający na stronie? Dowiedz się, jak to zrobić w %s.

en: You can display your page's featured image here if you have set one.
pl: Jeśli ustawiłeś obrazek wyróżniający swojej strony, możesz go tutaj wyświetlić.

en: default:
pl: domyślnie:

en: Options for
pl: Opcje dla

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Go Pro
pl: Przejdź na Pro

en: When checked, the Font Awesome icons and CSS will be loaded on front end. You might want to load the Font Awesome icons with a custom code, or let a plugin do it for you.
pl: Po zaznaczeniu ikonki Font Awesome i CSS zostaną wczytane na front-endzie. Możesz wczytać ikonki Font Awesome za pomocą własnego kodu lub pozwolić wtyczce zrobić to za Ciebie.

en: Load Font Awesome resources
pl: Wczytaj zasoby Font Awesome

en: Yoast SEO breadcrumbs settings
pl: Ustawienia okruszków Yoast SEO

en: customization panel
pl: panel dostosowywania

en: Jump to the Yoast SEO breadcrumbs %s
pl: Przejdź do okruszków Yoast SEO %s

en: Use Yoast SEO breadcrumbs
pl: Użyj okruszków Yoast SEO

en: Display the tagline in the header
pl: Wyświetl slogan w nagłówku

en: Create and organize your social links
pl: Twórz i organizuj swoje odnośniki społecznościowe

en: Discover the Customizr WordPress theme &raquo;
pl: Odkryj motyw WordPressa Customizr &raquo;

en: Choose Image
pl: Wybierz obrazek

en: No image selected
pl: Nie wybrano obrazka

en: Default
pl: Domyślne

en: Change Image
pl: Zmień obrazek

en: Select Image
pl: Wybierz obrazek

en: Check this option to open the link in a another tab of the browser.
pl: Zaznacz tę opcję, aby otworzyć odnośnik w innej karcie przeglądarki.

en: Link target
pl: Cel odnośnika

en: Set a unique color for your icon.
pl: Ustaw unikatowy kolor dla swojej ikonki.

en: Icon color
pl: Kolor ikonki

en: This is the text displayed on mouse over.
pl: To jest tekst wyświetlany po najechaniu myszką.

en: Social link
pl: Odnośnik społecznościowy

en: Social icon
pl: Ikonka społecznościowa

en: Size in px
pl: Rozmiar w px

en: Enter the full url of your social profile (must be valid url).
pl: Wpisz pełny adres URL swojego profilu w mediach społecznościowych (adres URL musi być prawidłowy).

en: Social link url
pl: Adres URL odnośnika społecznościowego

en: Select an icon
pl: Wybierz ikonkę

en: Yes
pl: Tak

en: Are you sure you want to remove : <strong>{{ data.title }} ?</strong>
pl: Czy na pewno chcesz usunąć: <strong>{{ data.title }} ?</strong>

en: Add it
pl: Dodaj to

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Add New
pl: Utwórz

en: Press return or enter to open this panel
pl: Wciśnij return lub enter, aby otworzyć ten panel

en: Please fill the social link inputs with a valid URLs
pl: Proszę wypełnić pola odnośnika społecznościowego prawidłowymi adresami URL

en: An error occurred: malformed social links
pl: Wystąpił błąd: nieprawidłowo sformatowane odnośniki społecznościowe

en: The side on which the menu is revealed depends on the choosen header layout.
pl: Strona, po której wyświetlane jest menu, zależy od wybranego układu nagłówka.

en: Slide
pl: Slajd

en: New Slide created ! Scroll down to edit it.
pl: Utworzono nowy slajd! Przewiń w dół, aby go edytować.

en: Close Editor
pl: Zamknij edytor

en: Learn more about this in the documentation
pl: Więcej informacji na ten temat znajdziesz w dokumentacji

en: New Social Link created ! Scroll down to edit it.
pl: Nowy odnośnik społecznościowy został utworzony! Przewiń w dół, aby go edytować.

en: Done !
pl: Zrobione!

en: Follow us on
pl: Obserwuj nas na

en: Select a social icon
pl: Wybierz ikonkę społecznościową

en: Rss
pl: RSS

en: Not set
pl: Nieustawione

en: Back to top arrow position
pl: Pozycja strzałki Powrót do góry

en: Customize or remove the posts slider
pl: Spersonalizuj albo usuń suwak postów

[ctx: title]
en: Search &hellip;
pl: Szukaj &hellip;

[ctx: label]
en: Search
pl: Szukaj

en: You may also like
pl: Możesz również polubić

en: All rights reserved
pl: Wszelkie prawa zastrzeżone

en: Next post
pl: Następny post

en: Back to post list
pl: Powrót do listy postów

en: Previous post
pl: Poprzedni wpis

en: Posts navigation
pl: Nawigacja po wpisach

en: Newer posts
pl: Nowsze wpisy

en: Older posts
pl: Starsze wpisy

en: %s result | %s results
pl[0]: %s wynik
pl[1]: %s wyniki
pl[2]: %s wyników

en: %s post | %s posts
pl[0]: %s wpis
pl[1]: %s wpisy
pl[2]: %s wpisów

en: Nothing Found
pl: Niczego nie znaleziono

en: pingback | pingbacks
pl[0]: pingback
pl[1]: pingbacki
pl[2]: pingback

en: Edit comment
pl: Edytuj komentarz

en: View all the posts of the author
pl: Zobacz wszystkie posty autora

en: AUTHOR | AUTHORS
pl[0]: AUTOR

en: Contact me on Snapchat
pl: Znajdź mnie na Snapchacie

en: Yearly Archives:
pl: Roczne Archiwa:

en: Monthly Archives:
pl: Archiwum miesiąca:

en: Daily Archives:
pl: Dzienne Archiwa:

en: If enabled, your slides scroll slower than the page (parallax effect).
pl: Jeśli włączone, twoje slajdy będą się przewijać wolniej niż strona (efekt przewijania równoległego)

en: Sliders : use parallax scrolling
pl: Suwaki: użyj przewijania równloległego

en: WooCommerce: if checked, your WooCommerce cart icon will remain visible when scrolling.
pl: WooCommerce: jeśli zaznaczone, twoja ikona karty WooCommerce pozostanie widoczna podczas przewijania.

en: Front-end Icons (Font Awesome)
pl: Ikony z przodu (Fajne Czcionki)

en: Check out some example of uses
pl: Sprawdź kilka przykładów użycia

en: Use with caution
pl: Używaj z ostrożnością

en: Display navigation in your home page
pl: Wyświetl nawigację na swojej stronie głównej

en: Follow me on Xing
pl: Śledź mnie na Xing

en: Follow me on Yelp
pl: Śledź mnie na Yelp

en: Follow me on VKontakte
pl: Sledź mnie na VKontakte

en: Sticky header: display the shopping cart
pl: Przylegający nagłówek: wyświetl koszyk

en: WooCommerce: check to display a cart icon showing the number of items in your cart next to your header's tagline.
pl: Wydajność: zaznacz aby wyświetlić ikonę koszyka pokazującą licznik obok opisu nagłówka.

en: Display the shopping cart in the header
pl: Wyświetl koszyk w nagłówku

en: This feature has been introduced in WordPress v4.4+ (dec-2015), and might have minor side effects on some of your existing images. Check / uncheck this option to safely verify that your images are displayed nicely.
pl: Ta funkcja została utworzona w WordPress;ie v4.4+ (Grudzień-2015), i może mieć niewielkie efekty uboczne na istniejące obrazu. Zaznacz / odznacz tę opcję aby bezpiecznie zweryfikować czy obrazu są poprawnie wyświetlane.

en: View your shopping cart
pl: Zobacz zawartość koszyka

en: You can choose to display only the sticky posts. If you're not sure how to set a sticky post, check
pl: Możesz wybrać wyświetlenie jedynie przylegające posty. Jeśli nie jesteś pewny/pewna jak ustawić przylegające posty, sprawdź

en: Include only sticky posts
pl: Uwzględnij tylko przylegające posty

en: Posts slider button text
pl: Tekst suwaka postów

en: Front page slider name
pl: Nazwa suwaka na stronie głównej

en: Powered by WordPress
pl: Oparte na WordPressie

en: Powered by
pl: Oparte na

en: this slider
pl: ten suwak

en: the posts slider
pl: suwak postów

en: Customize or remove %s
pl: Spersonalizuj albo usuń %s

en: %s and check the option 'Load images on scroll' under 'Website Performances' section.
pl: %s i sprawdź opcje 'Ładuj obrazy przy przewijaniul' w zakładce 'Wydajność Witryny'

en: Did you know you can easily speed up your page load by deferring the loading of the non visible images?
pl: Czy wiesz, że możesz łatwo przyśpieszyć ładowanie stron poprzez odroczenie ładowania niewidocznych obrazów?

en: Apply a category filter to your home / blog posts
pl: Stosuj filtr kategorii do strony domowej / wpisów bloga

en: Set the number of posts to display
pl: Ustaw liczbę wpisów do wyświetlenia

en: Learn more about post categories in WordPress
pl: Dowiedz się więcej o kategoriach wpisów w WordPressie.

en: Click inside the above field and pick post categories you want to display. No filter will be applied if empty.
pl: Kliknij w powyższe pole i wybierz kategorie wpisów, które chcesz wyświetlić. Gdy zostawisz to pole puste nie będą stosowane żadne filtry.

en: There is no excerpt because this is a protected post.
pl: Brak zajawki, ponieważ wpis jest zabezpieczony hasłem.

en: Protected: %s
pl: Zabezpieczone: %s

en: Customize or remove this slider
pl: Spersonalizuj albo usuń ten suwak

en: &mdash; Auto-generated slider from your blog posts &mdash;
pl: &mdash; Automatyczny pokaz slajdów zawierający wpisy bloga &mdash;

en: When checked, the front page slider occupies the full viewport's width
pl: Gdy zaznaczone, pokaz slajdów strony głównej zajmuje całą szerokość okna

en: The button text will be limited to 80 chars max. Leave this field empty to hide the button
pl: Tekst przycisku będzie ograniczony do maksymalnie 80 znaków. Pozostaw to pole puste, aby ukryć przycisk

en: Entire slide and call to action button
pl: Całym slajdem i przyciskiem

en: Entire slide
pl: Całym slajdem

en: Call to action button
pl: Przyciskiem zachęty do działania

en: Link post with
pl: Linkuj wpis z

en: The excerpt will be limited to 80 chars max
pl: Zajawka będzie ograniczona maksymalnie do 80 znaków

en: The title will be limited to 80 chars max
pl: Tytuł będzie ograniczony do maksymalnie 80 znaków

en: Display the title
pl: Wyświetl tytuł

en: the WordPress documentation.
pl: dokumentację WordPressa.

en: Only the posts with a featured image or at least an image inside their content will qualify for the slider. The number of post slides displayed won't exceed the number of available posts in your website.
pl: W Pokazie Slajdów możesz użyć jedynie wpisów z obrazkiem wyróżniającym lub chociaż zawierających obrazek. Liczba slajdów z wpisami nie przekroczy liczby dostępnych wpisów na twojej witrynie.

en: Number of posts to display
pl: Liczba wpisów do wyświetlenia:

en: Slider documentation
pl: Dokumentacja Pokazu Slajdów

en: For more informations about sliders, check the documentation page :
pl: Więcej informacji na temat pokazu slajdów możesz uzyskać na stronie dokumentacji:

en: To add another slide : navigate to your media library (click on Media), open the edit screen of an image ( or add a new image ), and add it to your desired slider by using the dedicated option block at the bottom of the page.
pl: Aby dodać inny slajd: Przejdź do biblioteki multimediów (kliknij na Media), otwórz okno Edycja obrazu (lub wgraj nowy obraz) i dodaj go do pożądanego pokazu slajdów za pomocą specjalnego bloku opcji na dole strony.

en: Upgrade to Customizr Pro
pl: Przejdź na Customizr Pro

en: This option generates a home page slider based on your last posts, starting from the most recent or the featured (sticky) post(s) if any.
pl: Opcja ta generuje pokaz slajdów na stronie głównej na podstawie ostatnich wpisów, począwszy od najnowszych lub rekomendowanych (Przyklejonych) o ile takie są.

en: Change the header layout
pl: Zmień układ nagłówka

en: jump to the Design and Layout section
pl: Przejdź do sekcji Wygląd i Układ

en: To change the global header layout, %s
pl: Aby zmienić globalny układ nagłówka,% s

en: SITE ICON
pl: IKONA STRONY

en: Pages
pl: Strony

en: open the customizer menu section
pl: otwórz sekcję menu w personalizacji

en: Open the menu
pl: Otwórz menu

en: Close
pl: Zamknij

en: Add widgets to the footer %s or %s.
pl: Dodaj gadżety do stopki %s lub %s.

en: dismiss this notice
pl: zamknij to powiadomienie

en: Add widgets to this sidebar %s or %s.
pl: Dodaj widżety do tego panelu bocznego(sidebar) %s lub %s.

en: The right sidebar has no widgets
pl: Prawy panel boczny nie zawiera żadnych widżetów

en: Jump to the customizer now
pl: Skocz do personalizacji

en: %s to display a featured image here.
pl: %s by wyświetlić tu obrazek wyróżniający.

en: You can display your post's featured image here if you have set one.
pl: Nie możesz tu wyświetlić obrazka wyróżniającego wpis jeśli takowy ustawiłeś.

en: Edit now.
pl: Edytuj.

en: now
pl: teraz

en: Front-end placeholders and help blocks
pl: Bloki informacyjne i podpowiedzi w witrynie

en: Socials in Sidebars
pl: Społeczności w panelach bocznych

en: Navigation Menus
pl: Menu nawigacyjne

en: Smooth Scroll
pl: Płynne Przewijanie

en: If a menu location has no menu assigned to it, a default page menu will be used.
pl: Jeśli do miejsca na menu nie przypiszesz żadnego to użyte będzie domyślne menu strony.

en: in the menu panel
pl: w panelu menu

en: create/edit menus
pl: twórz/edytuj menu

en: on the Menus screen in the Appearance section
pl: na ekranie Menu w sekcji Wygląd

en: You can create new menu and edit your menu's content %s.
pl: Możesz utworzyć nowe menu i edytować jego zawartość %s

en: Sidebars
pl: Panele boczne

en: When this option is enabled, various help notices and some placeholder blocks are displayed on the front-end of your website. They are only visible by logged in users with administration capabilities.
pl: Gdy ta opcja jest włączona, różne powiadomienia pomocy i niektóre bloki zastępcze są wyświetlane na front-endzie Twojej witryny. Są widoczne tylko dla zalogowanych użytkowników z uprawnieniami administracyjnymi.

en: Display help notices on front-end for logged in users.
pl: Wyświetlaj notki pomocy w witrynie dla zalogowanych użytkowników.

en: Stick the footer to the bottom of the page
pl: Przyklej stopkę do dołu ekranu

en: Don't know how to set a featured image to a post? Learn how in the %s.
pl: Nie wiesz jak ustawić obrazek wyróżniający do wpisu?  Dowiedz się w %s.

en: You can display the featured image (also called the post thumbnail) of your posts before their content, when they are displayed individually.
pl: Możesz wyświetlić obrazek wyróżniający wpisu przed treścią gdy są wyświetlane osobno.

en: If you need to change the layout design of the front page, then open the 'Front Page' section above this one.
pl: Jeśli chcesz zmienić wygląd i układ strony głównej, otwórz sekcję 'Strona Główna' powyżej.

en: Customizr theme documentation
pl: Dokumentacja motywu Customizr

en: The above layout options will set your layout globally for your post and pages. But you can also define the layout for each post and page individually. Learn how in the %s.
pl: Powyższe ustawienia są globalne dla twoich wpisów i stron. Możesz również zdefiniować układ osobnao dla każdej strony/wpisu. Dowiedz się jak w %s

en: Use with caution : provide an alternative way to navigate in your website for your users.
pl: Ostrożnie: Zapewnij najpierw alternatywną metodę nawigacji po witrynie dla swoich odwiedzających.

en: Don't display any menus in the header of your website
pl: Nie wyświetlaj żadnych menu w nagłówku witryny.

en: Remove all the menus.
pl: Usuń wszystkie menu.

en: Hide
pl: Ukryj

en: Display in the header
pl: Wyświetl w nagłówku

en: Move after inside the side menu
pl: Przenieś za wnętrze bocznego menu

en: Move before inside the side menu
pl: Przenieś przed wnętrze bocznego menu

en: Choose a mobile devices (responsive) behaviour for the secondary menu.
pl: Wybierz zachowanie dodatkowego menu na urządzeniach mobilnych.

en: Menu position (for the horizontal menu)
pl: Pozycja menu (menu poziome)

en: Secondary (horizontal) menu design
pl: Wygląd dodatkowego (poziomego) menu

en: Menu position (for "main" menu)
pl: Pozycja menu (dla "głównego" menu)

en: Note : the label is hidden on mobile devices.
pl: Uwaga: opis jest ukryty na urządzeniach mobilnych.

en: Display a label next to the menu button.
pl: Wyświetl opis obok przycisku menu.

en: For mobile devices (responsive), limit the height of the dropdown menu block to the visible viewport.
pl: Dla urządzeń mobilnych ogranicz wysokość opuszczanego bloku menu do widocznej części ekranu.

en: Side Menu (vertical)
pl: Menu Boczne (pionowe)

en: Regular (horizontal)
pl: Typowe (poziome)

en: Select a design : side menu (vertical) or regular (horizontal)
pl: Wybierz wygląd: menu boczne (pionowe), czy typowe (poziome)

en: Main menu design
pl: Wygląd Głównego Menu

en: Display a secondary (horizontal) menu in the header.
pl: Wyświetl dodatkowe (poziome) menu w nagłówku.

en: Also applied to the secondary menu if any.
pl: Dotyczy też dodatkowego jeśli takie jest.

en: This setting might impact the side on which the menu is revealed.
pl: To ustawienie może wpłynąć na stronę po której odkrywane jest menu.

en: Choose a layout for the header
pl: Wybierz układ nagłówka

en: This option enables a smoother page scroll.
pl: Ta opcja pozwala na płynniejsze przewijanie stron.

en: Enable Smooth Scroll
pl: Włącz Płynne Przewijanie

en: this option can create conflicts with some plugins, make sure that your plugins features (if any) are working fine after enabling this option.
pl: ta opcja może powodować konflikty z innymi wtyczkami, upewnij się że twoje zainstalowane wtyczki (jeśli jakieś masz) działają poprawnie po jej włączeniu.

en: Important note
pl: Ważna informacja

en: Disabled if the random option is on.
pl: Nieaktywne gdy włączona opcja losowa.

en: Secondary (horizontal) Menu
pl: Menu Dodatkowe (poziome)

en: close
pl: zamknij

en: Read the latest release notes
pl: Czytaj najnowsze notki wydawcy

en: version
pl: wersja

en: Link
pl: Odnośnik

en: Link the whole slide
pl: Cały slajd jako odnośnik

en: or a custom link (leave this empty if you already selected a page or post above)
pl: lub własny odnośnik (pozostaw pusty jeśli powyżej wybrałeś stronę lub wpis)

en: WordPress documentation
pl: dokumentacja WordPressa

note: Template Name of the theme
en: Custom Page Example
pl: Przykład Własnej Strony

en: Add a menu
pl: Dodaj menu

en: Back Home
pl: Wróć do strony domowej

en: Back to top
pl: Powrót na górę

en: The footer has no widgets
pl: W  stopce nie ma żadnych widgetów

en: Check the slider doc now &raquo;
pl: Sprawdź dokumentację Pokazu Slajdów &raquo;

en: Easily create sliders and add them in any posts or pages.
pl: Łatwo twórz Pokazy Slajdów i dodawaj je do swoich wpisów lub stron.

en: Check the front page slider doc &raquo;
pl: Sprawdź dokumentację Pokazu Slajdów strony domowej &raquo;

en: Discover how to replace or remove this demo slider.
pl: Odkryj jak wymienić lub usunąć ten demonstracyjny Pokaz Slajdów.

en: dismiss notice
pl: ukryj tę informację

en: See the theme documentation.
pl: Czytaj dokumentację motywu.

en: Changing the layout in the Customizr theme
pl: Zmiana układu w motywie Customizr

en: You can also remove this sidebar by changing the current page layout.
pl: Możesz także usunąć ten Panel Boczny zmieniając układ strony.

en: Add widgets
pl: Dodaj widgety

en: This notice is visible for admin users only.
pl: To powiadomienie jest widoczne tylko dla użytkowników z uprawnieniami administratora.

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
pl: Nowsze wpisy <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
pl: <span class="meta-nav">&larr;</span> Starsze wpisy

en: Post navigation
pl: Nawigacja wpisu

en: by
pl: przez

en: tagged
pl: Tagi

en: Open
pl: Otwarte

en: View all posts by %s
pl: Zobacz wszystkie wpisy, których autorem jest %s

en: View all posts in %s
pl: Zobacz wszystkie wpisy w %s

en: (updated on %1$s)
pl: (zaktualizowany %1$s)

en: (updated 1 day ago)
pl: (zaktualizowany wczoraj)

en: (updated %s days ago)
pl: (zaktualizowany %s dni temu)

en: (updated today)
pl: (zaktualizowany dzisiaj)

en: by %1$s
pl: przez %1$s

en: This entry was posted
pl: Ten wpis został opublikowany

en: and posted on %1$s
pl: i opublikowano %1$s

en: on %1$s
pl:  %1$s

en: This entry was posted on %1$s
pl: Wpis publikowano  %s

en: This entry was tagged %2$s
pl: Dodano tagi do tego wpisu %2$s

en: This entry was posted in %1$s
pl: Ten wpis został opublikowany %1$s

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s
pl: Ten wpis został opublikowany  %1$s z tagami: %2$s.

en: Return to
pl: Wróć do

en: in
pl: w

en: Link to full-size image
pl: Odnośnik do oryginalnego obrazka

en: at dimensions
pl: w wymiarach

en: Published
pl: Opublikowano

en: This entry was posted on %1$s<span class="by-author"> by %2$s</span>.
pl: Wpis opublikowany %1$s<span class="by-author"> przez %2$s</span>.

en: View all posts by %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
pl: Zobacz wszystkie wpisy, których autorem jest %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Pages:
pl: Strony:

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
pl: Czytaj dalej <span class="meta-nav">&rarr;</span>

[ctx: yearly archives date format]
en: Y
pl: R

en: Yearly Archives: %s
pl: Archiwum roku: %s

en: Monthly Archives: %s
pl: Archiwum miesiąca: %s

en: Archives
pl: Archiwa

en: Daily Archives: %s
pl: Archiwum dnia: %s

en: About %s
pl: O %s

en: No
pl: Nie

en: Ooops, page not found
pl: Jejku, nie znaleziono strony

en: {no title} Read the post &raquo;
pl: {Bez tytułu} Przeczytaj post »

en: Missing Attachment
pl: Brakujący załącznik

en: Featured page description text : use the page excerpt or set your own custom text in the customizer screen.
pl: Tekst opisu wyróżnionej strony: użyj zajawki strony lub ustaw własny tekst na ekranie konfiguratora.

en: Featured page
pl: Strona wyróżniona

en: Customizer screen
pl: Ekran personalizacji

en: comment | comments
pl[0]: komentarz
pl[1]: komentarze
pl[2]: komentarzy

en: Comment(s) on
pl: Komentarze do

en: Leave a comment
pl: Dodaj komentarz

en: Comments are closed.
pl: Możliwość komentowania została wyłączona.

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
pl: Nowsze Komentarze <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
pl: <span class="meta-nav">&larr;</span> Starsze Komentarze

en: Comment navigation
pl: Nawigacja komentarza

en: Your comment is awaiting moderation.
pl: Twój komentarz oczekuje na zatwierdzenie.

note: translators: 1: date, 2: time
en: %1$s at %2$s
pl: %1$s o %2$s

en: Post author
pl: Autor wpisu

en: Reply
pl: Odpowiedz

en: (Edit)
pl: (Edytuj)

en: thoughts on
pl: komentarzy do

en: One thought on
pl: Komentarz do

en: F j, Y
pl: Y-m-d

en: Merge
pl: Scal

en: Split
pl: Podziel

en: Page %d
pl: Strona %d

en: 404 Not Found
pl: 404 nie znaleziono

en: Search results for &quot;%1$s&quot;
pl: Wyniki wyszukiwania dla &quot;%1$s&quot;

en: Week %1$s
pl: Tydzień %1$s

en: g a
pl: G

en: Minute %1$s
pl: Minuta %1$s

en: g:i a
pl: H:i

en: Browse:
pl: Przeglądaj:

en: Home
pl: Strona główna

en: Next &rarr;
pl: Następne &rarr;

en: &larr; Previous
pl: &larr; Poprzednie

en: Set the post grid thumbnail's max height in pixels
pl: Ustaw maksymalną wysokość miniatur siatki wpisów w pikaselach

en: Thumbnails max height for the grid layout
pl: Maksymalna wysokość miniatury dla układu siatki

en: Max. length for post titles (in words)
pl: Maksymalna długość tytułów wpisów (słowa)

en: Apply a colored bottom border to each grid items
pl: Dodaj barwny brzeg dolny do każdego elementu siatki

en: Apply a shadow to each grid items
pl: Dodaj cień do każdego elementu siatki

en: Unchecked contexts are displayed with the alternate thumbnails layout.
pl: Niezaznaczone konteksty wyświetlane są układzie naprzemiennych miniatur.

en: Apply the grid layout to Search results
pl: Zastosuj układ siatki do wyników wyszukiwania

en: Apply the grid layout to Archives (archives, categories, author posts)
pl: Przydziel układ siatki do Archiwów (archiwa, kategorie, autorzy)

en: Apply the grid layout to Home/Blog
pl: Przydziel układ siatki do Strony Głównej/Blogu

en: Expand the last sticky post (for home and blog page only)
pl: Rozwiń ostatni wpis przyklejony (tylko na stronie głównej i stronie bloga)

en: Note : columns are limited to 3 for single sidebar layouts and to 2 for double sidebar layouts.
pl: Uwaga: liczba kolumn jest ograniczona do 3 w układzie z pojedynczym panelem bocznym a z podwójnym do 2.

en: Number of columns per row
pl: Liczba kolumn

en: When you select the grid Layout, the post content is limited to the excerpt.
pl: Gdy wybierzesz układ siatki, zawartość wpisu jest ograniczona do zajawki.

en: Grid layout
pl: Układ siatki

en: Alternate thumbnails layout
pl: Układ naprzemiennych miniatur.

en: Select a Layout
pl: Wybierz Układ

en: Post List Design
pl: Wygląd Listy Wpisów

en: You might want to regenerate your thumbnails.
pl: Możesz chcieć odtworzyć miniatury

en: If this option is checked, your images will be resized with your custom height on upload. This is better for your overall loading performance.
pl: Gdy włączone, obrazy będą przeskalowane do ustawionej przez ciebie wysokości podczas wgrywania. Poprawia to ogólne czasy ładowania stron.

en: Replace the default image slider's height
pl: Zamień domyślną wysokość obrazu slajdu

en: Apply this height to all sliders
pl: Zastosuj tę wysokość do wszystkich Pokazów Slajdów

en: Set slider's height in pixels
pl: Ustaw wysokość Pokazu Slajdów w pikselach

en: Check this option to delay the loading of non visible images. Images below the viewport will be loaded dynamically on scroll. This can boost performances by reducing the weight of long web pages with images.
pl: Ustaw by opóźnić ładowanie niewidocznych obrazów. Obrazy poniżej krawędzi ekranu będą doładowywane dynamicznie podczas przewijania w dół. Może to znacznie zwiększyć wydajność stron z dużą ilością obrazów.

en: Load images on scroll
pl: Ładuj obrazy podczas przewijania

en: Will be hidden if empty
pl: Gdy puste nie będzie  wyświetlony

en: Social link title in sidebars
pl: Tytuł odnośnika społecznościowego w panelach bocznych

en: Display a back to top arrow on scroll
pl: Wyświetl strzałkę powrotu na górę strony podczas przewijania

en: Display posts navigation in post lists (archives, blog page, categories, search results ..)
pl: Wyświetl nawigację wpisów na liście wpisów (archiwa, strona blogu, kategorie, wyniki wyszukiwania...)

en: Display posts navigation in single posts
pl: Wyświetl nawigację wpisów na pojedynczym wpisie

en: Display navigation in pages
pl: Wyświetl nawigację na stronach

en: When this option is checked, the posts navigation is displayed below the posts
pl: Gdy włączone, nawigacja między wpisami jest wyświetlona pod wpisem.

en: Display posts navigation
pl: Wyświetl nawigację wpisów

en: By default, WordPress displays the past comments, even if comments are disabled in posts or pages. Unchecking this option allows you to not display this comment history.
pl: Domyślnie WordPress wyświetla już dodane komentarze, nawet gdy wyłączysz komentowanie stron lub wpisów. Odznaczenie tej opcji pozwala ukryć historię komentarzy.

en: Display the comment list
pl: Wyświetl listę komentarzy

en: discussion settings page.
pl: stronie ustawień Dyskusja.

en: You can also change other comments settings in the
pl: Możesz też zmienić inne ustawienia komentarzy na:

en: post screen
pl: ekran wpisu

en: If checked, this option enables comments on all types of single posts. You can disable comments for a single post in quick edit mode from the
pl: Zaznaczone, włącza komentowanie na wszystkich rodzajach pojedynczych wpisów. Możesz wyłączyć komentarze dla pojedynczego wpisu w szybkiej edycji na ekranie wpisów.

en: Enable comments on posts
pl: Włącz komentowanie wpisów

en: the discussion settings page.
pl: stronie ustawień Dyskusja.

en: You can also change other comments settings in :
pl: Możesz też zmienić inne ustawienia komentarzy na:

en: If checked, this option will enable comments on pages. You can disable comments for a single page in the quick edit mode of the page list screen.
pl: Zaznaczone, włącza komentowanie na stronach. Możesz wyłączyć komentarze dla pojedynczej strony w szybkiej edycji na ekranie stron.

en: Other comments settings
pl: Inne ustawienia komentarzy

en: Custom
pl: Własne

en: Skin color
pl: Kolor skórki

en: Comments bubble color
pl: Kolor bąbelka komentarzy

en: Large bubbles
pl: Duże bąbelki

en: Small bubbles
pl: Małe bąbelki

en: Comments bubble shape
pl: Kształt bąbelka komentarzy

en: Display the number of comments in a bubble next to the post title
pl: Wyświetl liczbę komentarzy w bąbelku obok tytułu wpisu

en: Apply a drop cap to the first paragraph of your pages
pl: Zastosuj inicjały do pierwszego akapitu w treści strony

en: Enable drop caps in pages
pl: Włącz Inicjały na stronach

en: Apply a drop cap to the first paragraph of your single posts content
pl: Zastosuj inicjały do pierwszego akapitu w treści pojedynczego wpisu

en: Enable drop caps in posts
pl: Włącz Inicjały we wpisach

en: Simple black
pl: Zwykły czarny

en: Drop cap style
pl: Styl Inicjałów

en: (number of words)
pl: (liczba słów)

en: Apply a drop cap when the paragraph includes at least the following number of words :
pl: Zastosuj Inicjał gdy akapit zawiera co najmniej następującą liczbę słów:

en: Apply a drop cap to the first paragraph of your post / page content
pl: Zastosuj inicjały do pierwszego akapitu w treści wpisu / strony

en: Enable drop caps
pl: Włącz inicjały

en: Drop caps
pl: Inicjały (drop caps)

en: Apply nice on hover expansion effect to the galleries images
pl: Zastosuj fajny efekt rozszerzenia po najechaniu kursorem do obrazów w galeriach

en: Enable Customizr effects on hover
pl: Włącz efekty Customizr po najechaniu kursorem

en: Apply lightbox effects to galleries images
pl: Zastosuj efekt lightbox do obrazów w galeriach

en: Enable Lightbox effect in galleries
pl: Włącz efekt Lightbox w galeriach

en: Apply Customizr effects to galleries images
pl: Zastosuj efekty Customizr do obrazów w galeriach

en: Enable Customizr galleries
pl: Włącz galerie motywu Customizr

en: After the title
pl: Za tytułem

en: Before the title boxed
pl: Przed tytułem, w ramce

en: Before the title in full width
pl: Przed tytułem, w pełnej szerokości

en: Don't display
pl: Nie wyświetlaj

en: Post thumbnail position
pl: Pozycja miniatury wpisu

en: Search results page titles
pl: Tytuły stron Wyników wyszukiwania

en: Search Results for :
pl: Wyniki wyszukiwania dla:

en: Author pages titles
pl: Tytuły stron Autorów

en: Tag pages titles
pl: Tytuły stron Tagów

en: Category pages titles
pl: Tytuły stron Kategorii

en: Archive titles
pl: Tytuły Archiwów

en: Alternate thumbnail/content
pl: Przemienne miniatury/treść

en: Left
pl: Do lewej

en: Bottom
pl: Na dole

en: Right
pl: Do prawej

en: Top
pl: Na górze

en: Thumbnails position
pl: Pozycja miniatur

en: Set the thumbnail's max height in pixels
pl: Ustaw maksymalną wysokość miniatury w pikselach

en: Rectangular with unblur effect on hover
pl: Prostokąty z efektem wyostrzenia

en: Rectangular with blur effect on hover
pl: Prostokąty z efektem rozmycia

en: Rectangular with no effect
pl: Prostokąty bez efektów

en: Squared, no expansion
pl: Kwadratowe, bez rozwijania

en: Squared, expand on hover
pl: Kwadratowe, rozwijane po najechaniu kursorem

en: Rounded, no expansion
pl: Zaokrąglone, nie rozwijane

en: Rounded, expand on hover
pl: Zaokrąglone, rozwijane po najechaniu kursorem

en: Thumbnails shape
pl: Kształt miniatur

en: Thumbnails options for the alternate thumbnails layout
pl: Opcje miniatur dla przemiennego ul=kładu miniatur

en: Upload a default thumbnail
pl: Wgraj miniaturę domyślną

en: If no featured image is set for a post, use the last image attached to this post.
pl: Jeśli we wpisie nie ustawiono żadnego obrazka wyróżniającego, użyj ostatniego obrazka dołączonego do tego wpisu.

en: Note : thumbnails are always displayed when the grid layout is choosen.
pl: Uwaga: gdy wybrany jest układ siatki miniatury będą zawsze wyświetlane.

en: When this option is checked, the post thumbnails are displayed in all post lists : blog, archives, author page, search pages, ...
pl: Gdy włączone, miniatury wpisów są wyświetlane na wszystkich listach wpisów: blog, archiwa, autorzy...

en: Display the post thumbnails
pl: Wyświetl miniatury wpisów

en: Thumbnails options
pl: Opcje Miniatur

en: Set the excerpt length (in number of words)
pl: Ustaw długość zajawki (ilość słów)

en: Info (blue)
pl: Informacja (niebieski)

en: Important (red)
pl: Ważne (czerowny)

en: Alert (orange)
pl: Ostrzeżenie (pomarańczowy)

en: Success (green)
pl: Sukces (zielony)

en: Default (grey)
pl: Domyślny (szary)

en: Update notice style
pl: Styl notki aktualizacji

en: Update notice text
pl: Tekst notki aktualizacji

en: Recently updated !
pl: Ostatnio zaktualizowane!

en: Set a maximum interval (in days) during which the last update notice will be displayed.
pl: Ustaw maksymalny czas pokazywania notki po aktualizacji wpisu

en: Display the notice if the last update is less (strictly) than n days old
pl: Wyświetl notkę gdy ostatnia aktualizacja jest nowsza niż (dokładnie) ilość dni

en: If this option is checked, a customizable recent update notice is displayed next to the post title.
pl: Gdy włączone, obok tytułu wpisu możesz wyświetlić własną notkę o aktualizacji.

en: Display a recent update notice
pl: Wyświetl notkę o ostatniej aktualizacji

en: Recent update notice after post titles
pl: Notka o ostatniej aktualizacji za tytułem wpisu

en: Date of the last update
pl: Data aktualizacji

en: No. of days since last update
pl: Liczba dni od ostatniej aktualizacji

en: Select the last update format
pl: Wybierz format ostatniej aktualizacji

en: If this option is checked, additional date informations about the the last post update can be displayed (nothing will show up if the post has never been updated).
pl: Gdy włączone, wyświetla się dodatkowa informacja o ostatniej aktualizacji wpisu (gdy nie był aktualizowany nie wyświetla się nic)

en: Display the update date
pl: Wyświetl datę aktualizacji

en: Display the author
pl: Wyświetl autora

en: Display the publication date
pl: Wyświetl datę opublikowania

en: Display non-hierarchical taxonomies (like tags)
pl: Wyświetl taxonomie bez hierarchii (np.: tagi)

en: Display hierarchical taxonomies (like categories)
pl: Wybierz hierarchiczne taksonomie (jak kategoria)

en: Select the metas to display
pl: Wybierz metadane do wyświetleenia

en: Display posts metas in post lists (archives, blog page)
pl: Wyświetlaj metadane wpisów na stronie listy (archiwa, blog)

en: Display posts metas for single posts
pl: Wyświetlaj metadane wpisów na stronie pojedynczych wpisów

en: Display posts metas on home
pl: Wyświetlaj metadane wpisów na stronie głównej

en: Select the contexts
pl: Wybierz konteksty

en: Text only
pl: Tylko tekst

en: Buttons and text
pl: Przyciski i tekst

en: Select a design for the post metas
pl: Wybierz wygląd dla metadanych wpisów

en: Metas Design
pl: Wygląd Metadanych

en: When this option is checked, the post metas (like taxonomies, date and author) are displayed below the post titles.
pl: Gdy włączone, metadane wpisu (takie jak: taksonomie, daty, autor) będą wyświetlane pod jego tytułem.

en: Display posts metas
pl: Wyświetlaj metadane wpisu

en: WP footer widgets : display icons next to titles
pl: Widgety stopki WordPressa: wyświetl ikonę obok tytułu

en: WP sidebar widgets : display icons next to titles
pl: Widgety paneli bocznych WordPressa: wyświetl ikonę obok tytułu

en: When this option is checked, a post type icon is displayed on the left of each post titles in an archive page. An archive page can be : category, tag, author, date archive, custom taxonomies, search results.
pl: Gdy włączone, ikonka wpisu jest wyświetlona po lewej stronie tytułu wszelakich wpisów na stronach archiwów. Archiwa to: kategorie, tagi, autorzy, taksonomie, wyniki wyszukiwania.

en: Display an icon next to each post title in an archive page
pl: Wyświetl ikonkę obok tytułu każdego wpisu na stronie archiwów

en: When this option is checked, an archive type icon is displayed in the heading of every types of archives, on the left of the title. An archive page can be : category, tag, author, date archive, custom taxonomies, search results.
pl: Gdy włączone, kontekstowa ikonka archiwum jest wyświetlona w nagłówkach wszelakich archiwów, po lewej stronie tytułu. Archiwa to: kategorie, tagi, autorzy, taksonomie, wyniki wyszukiwania.

en: Display an icon next to the archive title
pl: Wyświetl ikonkę obok tytułów archiwów

en: Display a post icon next to the single post title
pl: Wyświetl ikonkę obok tytułów pojedynczych wpisów

en: Display a page icon next to the page title
pl: Wyświetl ikonkę obok tytułów stron

en: When this option is checked, a contextual icon is displayed next to the titles of pages, posts, archives, and WP built-in widgets.
pl: Gdy włączone, kontekstowa ikonka jest wyświetlona obok tytułów stron, wpisów bloga, archiwach, wynikach wyszukiwania oraz wbudowanych widgetach WordPressa.

en: Display icons next to titles
pl: Wyświetl ikonkę obok tytułów

en: Display the breadcrumb in posts lists : blog page, archives, search results...
pl: Wyświetl okruszki na listach wpisów bloga, archiwach, wynikach wyszukiwania.

en: Display the breadcrumb in single posts
pl: Wyświetl okruszki na pojedynczych wpisach

en: Display the breadcrumb in pages
pl: Wyświetl okruszki na stronach

en: Display the breadcrumb on home page
pl: Wyświetlaj okruszki na stronie głównej

en: Open external links in a new tab
pl: Otwórz zewnętrzne odnośniki w nowej zakładce

en: This will be applied to the links included in post or page content only.
pl: Będzie dotyczyć tylko odnośników umieszczonych na  stronach i wpisach.

en: Display an icon next to external links
pl: Wyświetl ikonkę obok odnośników zewnętrznych

en: Fade effect on link hover
pl: Efekt zanikania po najechaniu kursorem na odnośnik

en: Hover move effect for the sub menu items
pl: Efekty podmenu po najechaniu kursorem

en: Reveal the sub-menus blocks with a fade effect
pl: Odkryj bloki podmenu z efektem zanikania

en: Menu on the right
pl: Menu po prawej

en: Menu on the left
pl: Menu po lewej

en: the z-index
pl: z-index

en: What is
pl: Czym jest

en: Set the header z-index
pl: Przyklejony nagłówek: z-index

en: Sticky header : semi-transparent on scroll
pl: Przyklejony nagłówek: Półprzezroczysty podczas przewijania

en: Sticky header : display the menu
pl: Przyklejony nagłówek: Wyświetl menu

en: Sticky header : shrink title / logo
pl: Przyklejony nagłówek: Przytnij tytuł /logo

en: Sticky header : display the title / logo
pl: Przyklejony nagłówek: Wyświetl tytuł /logo

en: Sticky header : display the tagline
pl: Przyklejony nagłówek: Wyświetl tagi

en: If checked, this option makes the header stick to the top of the page on scroll down.
pl: Włączony, sprawia że nagłówek pozostaje przyklejony do góry ekranu podczas przewijania w dół

en: Sticky on scroll
pl: Przyklejony podczas przewijania

en: Sticky header settings
pl: Ustawienia przyklejonego nagłówka

en: Logo / title on the right
pl: Logo / tytuł po prawej

en: Logo / title centered
pl: Logo / tytuł wycentrowane

en: Logo / title on the left
pl: Logo / tytuł po lewej

en: If checked, this option wraps the header menu/tagline/social in a light grey box.
pl: Włączone, otacza menu w nagłówku / tagi / ikony społeczności jasnoszarą ramką.

en: Display menu in a box
pl: Wyświetl menu w ramce

en: This option sets the default font size applied to any text element of your website, when no font size is already applied.
pl: Opcja ustawia domyślny rozmiar tekstu dla każdego elementu strony jeżeli nie został już wcześniej zastosowany.

en: Set your website default font size in pixels.
pl: Ustaw domyślny rozmiar liter witryny w pikselach.

en: This font picker allows you to preview and select among a handy selection of font pairs and single fonts. If you choose a pair, the first font will be applied to the site main headings : site name, site description, titles h1, h2, h3., while the second will be the default font of your website for any texts or paragraphs.
pl: Wybór czcionek pozwala podejrzeć i wybrać przygotowane zestawy czcionek. Jeśli wybierzesz parę, pierwsza będzie wyświetlana w głównych nagłówkach (h1,h2,h3) a druga będzie domyślną czcionką dla treści twojej strony i akapitów tekstu.

en: Select a beautiful font pair (headings &amp; default fonts) or single font for your website.
pl: Wybierz piękny zestaw czcionek (nagłówki i czcionki podstawowe), lub pojedynczą czcionkę dla witryny.  <br/>(Uwaga: Aby uzyskać polskie znaki Google Fonts wykorzystaj snippet ze strony PressCustomizr - tylko wpis do functions.php w motywie potomnym)

en: Check this option to display an author info block after each single post content. Note : the Biographical info field must be filled out in the user profile.
pl: Włącz by ustawić wyświetlanie ramki z informacją o  autorze za treścią pojedynczego wpisu. Uwaga: musi być wypełnione pole Biografia w profilu użytkownika.

en: Display an author box after each single post content
pl: Wyświetl ramkę autora za treścią pojedynczego wpisu

en: Global Post Lists Settings
pl: Ogólne Ustawienia List Wpisów

en: Note : the home page layout has to be set in the home page section
pl: Uwaga: Układ strony głównej należy ustawić w sekcji Strona Główna

en: Website Performances
pl: Wydajność Witryny

en: Footer global settings
pl: Ogólne ustawienia Stopki

en: Post/Page Navigation
pl: Nawigacja wpisów/stron

en: Galleries
pl: Galerie

en: Post metas (category, tags, custom taxonomies)
pl: Metadane wpisów (kategoria, tagi, własne taksonomie)

en: Breadcrumb
pl: Okruszek

en: Single posts
pl: Pojedyncze wpisy

en: Post lists : blog, archives, ...
pl: Listy wpisów: blog, archiwa, ...

en: Your theme supports %s menu. Select which menu you would like to use. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
pl[0]: Twój motyw obsługuje %s menu. Wybierz menu, które chcesz umieścić na witrynie.
pl[1]: Twój motyw obsługuje %s menu. Wybierz menu, które chcesz umieścić na witrynie.
pl[2]: Twój motyw obsługuje %s menu. Wybierz menu, które chcesz umieścić na witrynie.

en: Header design and layout
pl: Wygląd  i Układ Nagłówka

en: Authors
pl: Autorzy

en: Image settings
pl: Ustawienia obrazka

en: Set up the titles icons options
pl: Ustaw opcje ikonek tytułów

en: Titles icons settings
pl: Ustawienia ikonek tytułów

en: How to create and use a child theme ?
pl: Jak utworzyć i używać motywów potomnych?

en: child theme.
pl: motywu potomnego.

en: Use this field to test small chunks of CSS code. For important CSS customizations, you'll want to modify the style.css file of a
pl: Użyj tego pola by testować małe fragmenty kodu CSS. By wprowadzać poważniejsze modyfikacje Kaskadowych Arkuszy Stylów (CSS) powinieneś modyfikować plik style.css swojego

en: Add your custom css here and design live!(for advanced users)
pl: Dodaj tutaj swój własny kod CSS i zaprojektuj na żywo! (dla zaawansowanych użytkowników)

en: Activate this option to move the sidebars (if any) after the main content block, for smartphones or tablets viewport.
pl: Włącz by przesunąć panele boczne (o ile ustawione) pod blok treści. Ustawienie dla smartfonów i małych tabletów.

en: Dynamic sidebar reordering on small devices
pl: Dynamiczne dostosowanie układu paneli bocznych na małych ekranach

en: If enabled, this option activates a smooth page scroll when clicking on a link to an anchor of the same page.
pl: Włączone, aktywuje płynne przewijanie strony gdy kliknięty zostanie odnośnik do kotwicy na tej samej stronie.

en: Smooth scroll on click
pl: Płynne przewijanie po kliknięciu

en: This option dynamically centers your images on any devices, vertically or horizontally according to their initial aspect ratio.
pl: Ta opcja dynamicznie centruje twoje obrazy na dowolnych urządzeniach, w zależności od ich początkowych proporcji - poziomo lub pionowo.

en: Dynamic thumbnails centering on any devices
pl: Dynamiczne miniatury centrujące się na dowolnych urządzeniach

en: Dynamic slider images centering on any devices
pl: Dynamiczne obrazy Pokazu Slajdów centrujące się na wszystkich urządzeniach.

en: When checked, this option displays a loading icon when the slides are being setup.
pl: Włączone, wyświetli ikonę ładowania gdy slajdy są przygotowywane.

en: Sliders : display on loading icon before rendering the slides
pl: Pokazy Slajdów: wyświetl ikonę ładowania zanim zrenderujesz slajdy

en: Open the description page of the Regenerate thumbnails plugin
pl: Otwóż stronę opisu wtyczki Regenerate Thumbnails

en: It is strongly recommended to regenerate your media library images in high definition with this free plugin
pl: Zalecane jest odtworzenie twojej biblioteki Mediów w wysokiej rozdzielczości przy pomocy tej darmowej wtyczki

en: If enabled, your website will include support for high resolution devices.
pl: Włączone, uruchomi w twojej witrynie wsparcie dla urządzeń o wysokich rozdzielczościach.

en: High resolution (Retina) support
pl: Wsparcie dla wysokich rozdzielczości (Retina)

en: If enabled, this option will force images to fit the screen on lightbox zoom.
pl: Włączone, wymusi dopasowanie obrazu do ekranu powiększenia lightboxa

en: Autoscale images on zoom
pl: Automatycznie skaluj obrazy przy powiększeniu

en: If enabled, this option activates a popin window whith a zoom effect when an image is clicked. Note : to enable this effect on the images of your pages and posts, images have to be linked to the Media File.
pl: Włączony, aktywuje wyskakujące okienko z efektem powiększenia gdy klikniemy na obrazek. Uwaga: by zadziałało z obrazami na stronach i wpisach, muszą być one zawarte w bibliotece Media.

en: Lightbox effect on images
pl: Efekt Lightbox dla obrazów

en: Social links in footer
pl: Odnośniki społecznościowe w stopce

en: Social links in right sidebar
pl: Odnośniki społecznościowe w lewym panelu bocznym

en: Social links in left sidebar
pl: Odnośniki społecznościowe w lewym panelu bocznym

en: Social links in header
pl: Odnośniki społecznościowe w nagłówku

en: Enable comments on pages
pl: Włącz możliwość komentowania na stronach

en: Choose the pages default layout
pl: Wybierz domyślny układ stron

en: Display the full content
pl: Wyświetl pełną treść

en: Display the excerpt
pl: Wyświetl zajawkę

en: Select the length of posts in lists (home, search, archives, ...)
pl: Ustaw długość wpisów w liście (główna, wyszukiwanie, archiwa, ...)

en: Maximum number of posts per page
pl: Maksymalna liczba wpisów na stronie

en: Choose the posts default layout
pl: Wybierz domyślny układ wpisów

en: This option will override the specific layouts on all posts/pages, including the front page.
pl: Ta opcja wyłącza  osobno ustawione układy na stronach i  wpisach, włączając w to stronę główną.

en: Force default layout everywhere
pl: Wymuś domyślny układ wszędzie

en: Choose the global default layout
pl: Wybierz ogólny układ domyślny

en: Display Breadcrumb
pl: Wyświetl Nawigację Okruszkową

en: Button text
pl: Tekst przycisku

en: Read more &raquo;
pl: Czytaj dalej &raquo;

en: The images are set with the "featured image" of each pages (in the page edit screen). Uncheck the option above to disable the featured page images.
pl: Obrazy z ustawione jako "obrazek wyróżniający" na każdej stronie (na ekranie edycji). Odznacz tę opcję by wyłączyć wyświetlanie obrazków wyróżniających.

en: Show images
pl: Pokaż obrazki

en: Disable
pl: Wyłącz

en: Enable
pl: Włącz

en: Display home featured pages area
pl: Wyświetlaj sekcję z Wyróżnionymi Stronami

en: Featured pages options
pl: Opcje Stron Wyróżnionych

en: in ms : 1000ms = 1s
pl: w milisekundach: 1000ms = 1s

en: Delay between each slides
pl: Przerwa między slajdami

en: Full width slider
pl: Pokaz Slajdów pełnej szerokości

en: Select front page slider
pl: Wybierz Pokaz Slajdów Strony Głównej

en: Slider options
pl: Opcje pokazu slajdów

en: Set up the front page layout
pl: Ustaw układ Strony Głównej

en: Posts page
pl: Strona z wpisami

en: Front page
pl: Strona główna

en: A static page
pl: Strona statyczna

en: Your latest posts
pl: Twoje najnowsze wpisy

en: Don't show any posts or page
pl: Nie pokazuj żadnych stron ani wpisów

en: Front page displays
pl: Strona Główna wyświetla

en: Choose content and layout
pl: Wybierz treść i układ

en: FAVICON
pl: Ikonka witryny

en: Favicon Upload (supported formats : .ico, .png, .gif)
pl: Prześlij ikonkę witryny (wspierane formaty : .ico, .png, .gif)

en: Use this upload control to specify a different logo on sticky header mode.
pl: Użyj tego by wgrać inne logo dla trybu z przyklejonym nagłówkiem.

en: Sticky Logo Upload (supported formats : .jpg, .png, .gif, svg, svgz)
pl: Wgraj Przyklejone Logo (obsługiwane pliki : .jpg, .png, .gif, svg, svgz)

en: Uncheck this option to keep your original logo dimensions.
pl: Wyłącz by zachować oryginalny rozmiar twojego logo

en: Force logo dimensions to max-width:250px and max-height:100px
pl: Wymuś rozmiar logo do maksymalnych: szerokość 250px, wysokość 100px

en: Uncheck this option to remove the colored top border.
pl: Wyłącz by ukryć kolorową krawędź na górze nagłówka.

en: Display top border
pl: Pokaż górną krawędź

en: Using the minified version of the stylesheets will speed up your webpage load time.
pl: Użycie zmniejszonego szablonu CSS przyśpieszy ładowanie na twojej witrynie.

en: Performance : use the minified CSS stylesheets
pl: Wydajność: użyj zmniejszonego szablonu CSS

en: Apply a random color skin on each page load.
pl: Ustaw losowe kolory skórki zmieniane przy każdorazowym ładowaniu strony.

en: Randomize the skin
pl: Skórka Losowa

en: Choose a predefined skin
pl: Wybierz przygotowaną skórkę

en: Expand submenus on hover
pl: Wysuwaj podmenu po najechaniu kursorem

en: Expand submenus on click
pl: Rozwiń podmenu po kliknięciu

en: Select a submenu expansion option
pl: Wybierz opcję wysuwanie podmenu

en: Various settings for responsive display
pl: Różne ustawienia by wyświetlać twoją stronę responsywnie

en: Responsive settings
pl: Ustawienia Responsywności

en: Custom CSS
pl: Własny CSS

en: Social links
pl: Odnośniki społecznościowe

en: Comments
pl: Komentarze

en: Pages &amp; Posts Layout
pl: Układ Stron i Wpisów

en: Advanced options
pl: Opcje zaawansowane

en: Footer
pl: Stopka

en: Header
pl: Nagłówek

en: Global settings
pl: Ustawienia ogólne

en: &mdash; Demo Slider &mdash;
pl: &mdash; Demonstracyjny Pokaz Slajdów &mdash;

en: &mdash; No slider &mdash;
pl: &mdash; Brak Pokazu Slajdów &mdash;

en: You need to select a page first. Leave this field empty if you want to use the page excerpt.
pl: Najpierw wybierz stronę. Pozostaw puste jeśli chcesz użyć zajawki ze strony.

en: Featured text %1$s (200 char. max)
pl: Tekst Wyróżnionej Strony %1$s (maksymalnie 200 znaków)

en: Custom featured page %1$s
pl: Własna Strona Wyróżniona %1$s

en: Featured text three (200 char. max)
pl: Tekst trzeciej Wyróżnionej (maks. 200 znaków)

en: Featured text two (200 char. max)
pl: Tekst drugiej Wyróżnionej (maks. 200 znaków)

en: Featured text one (200 char. max)
pl: Tekst pierwszej Wyróżnionej (maks. 200 znaków)

en: Home featured page three
pl: trzecia Wyróżniona Strona

en: Home featured page two
pl: druga Wyróżniona Strona

en: Home featured page one
pl: pierwsza Wyróżniona Strona

en: Page %s
pl: Strona %s

en: Main Menu
pl: Główne menu

en: Many layout and design options are available from the WordPress customizer screen : see your changes live !
pl: Mnóstwo opcji układu i wyglądu jest dostępnych wprost na ekranie Personalizacji WordPressa: na żywo widzisz co zmieniasz!

en: Customizr is a clean responsive theme
pl: Customizr to uporządkowany, responsywny motyw

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
pl: Przepraszamy, ale nic nie zostało dopasowane do Twoich kryteriów wyszukiwania. Proszę spróbować ponownie, korzystając z innych słów kluczowych.

en: Sorry, but the requested page is not found. You might try a search below.
pl: Przepraszamy, ale nie znaleziono żądanej strony. Spróbuj wyszukiwarki poniżej.

en: Footer Widget Area Three
pl: Trzeci Obszar Widgetów w Stopce

en: Footer Widget Area Two
pl: Drugi Obszar Widgetów w Stopce

en: Just use it as you want !
pl: Wstaw tu co chcesz!

en: Footer Widget Area One
pl: Pierwszy Obszar Widgetów w Stopce

en: Left Sidebar
pl: Panel boczny po lewej

en: Appears on posts, static pages, archives and search pages
pl: Wyświetlane na wpisach, stronach, archiwach i stronach wyszukiwania

en: Right Sidebar
pl: Panel boczny po prawej

en: Follow me on LinkedIn
pl: Obserwuj mnie na LinkedIn

en: Follow me on Dribbble
pl: Obserwuj mnie na Dribbble

en: Follow me on Github
pl: Obserwuj mnie na Github

en: Pin me on Pinterest
pl: Przypnij mnie na Pinterest

en: Follow me on Youtube
pl: Obserwuj mnie na Youtube

en: Follow me on WordPress
pl: Obserwuj mnie na WordPress

en: Follow me on Flickr
pl: Obserwuj mnie na Flickr

en: Follow me on Tumblr
pl: Obserwuj mnie na Tumblr

en: Follow me on Instagram
pl: Obserwuj mnie na Instagram

en: Follow me on Google+
pl: Obserwuj mnie na Google+

en: Follow me on Facebook
pl: Obserwuj mnie naFacebooku

en: Follow me on Twitter
pl: Obserwuj mnie na Twitterze

en: Subscribe to my rss feed
pl: Zapisz się na RSS

en: Single fonts
pl: Pojedyncze czcionki

en: Web safe fonts pairs
pl: Bezpieczne Pary czcionek (Web safe)

en: Google fonts pairs
pl: Pary czcionek Google (uwaga: Aby uzyskać polskie znaki poszukaj w snippetach na stronie PressCustomizr)

en: Light blue
pl: Jasno niebieski

en: Green blue
pl: Butelkowy

en: Light green
pl: Jasno zielony

en: Green
pl: Zielony

en: Flat yellow
pl: Półton żółci

en: Yellow
pl: Żółty

en: Flat orange
pl: Półton pomarańczu

en: Orange
pl: Pomarańczowy

en: Red
pl: Czerwony

en: Flat red
pl: Półton czerwieni

en: Purple
pl: Fioletowy

en: Flat purple
pl: Półton fiolet

en: Light grey
pl: Jasnoszary

en: Grey
pl: Szary

en: Flat black
pl: Półton czerni

en: Black
pl: Czarny

en: Blue
pl: Niebieski

en: No sidebars : full width layout
pl: Bez paneli bocznych: pełna szerokość

en: 2 sidebars : Right and Left
pl: 2 panele boczne: Prawy i Lewy

en: Left sidebar
pl: Panel boczny po lewej

en: Right sidebar
pl: Panel boczny po prawej

en: Remove
pl: Usuń

en: Upload
pl: Prześlij

en: Check the documentation
pl: Sprawdź dokumentację

en: Need help to create a slider ?
pl: Potrzebujesz pomocy w utworzeniu Pokazu Slajdów?

en: Create a slider
pl: Utwórz Pokaz Slajdów

en: To copy the system infos, click below then press Ctrl + C (PC) or Cmd + C (Mac).
pl: By skopiować informacje systemowe, kliknij poniżej i wciśnij CTRL + C(na PC) lub Cmd +C(na Mac'u).

en: Please include the following informations when posting support requests
pl: Proszę załączyć następujące informacje wysyłając prośbę o wsparcie techniczne.

en: System Informations
pl: Informacje Systemowe

en: Changelog in version %1$s
pl: Changelog do wersji %1$s

en: About Customizr
pl: O Customizr

en: Current slide
pl: Aktualny Slajd

en: Edit this slide
pl: Edytuj ten Slajd

en: No Image Selected
pl: Nie wybrano obrazka

en: Edit
pl: Edytuj

en: Button Text
pl: Tekst przycisku

en: Slide Text
pl: Tekst Slajdu

en: Title
pl: Tytuł

en: Slide Image
pl: Obrazek slajdu

en: This slider has not slides to show. Go to the media library and start adding images to it.
pl: Ten Pokaz Slajdów nie ma co wyświetlać. Idź do biblioteki Media i dodaj do niego obrazy.

en: You haven't create any slider yet. Write a slider name and click on the button to add you first slider.
pl: Nie utworzyłeś jeszcze Pokazu Slajdów. Wpisz jego nazwę i kliknij przycisk by utworzyć swój pierwszy Pokaz Slajdów.

en: Add a slider
pl: Dodaj Pokaz Slajdów

en: No link
pl: Brak odnośnika

en: Choose a linked page or post (among the last 100).
pl: Wybierz docelową stronę lub wpis (spośród 100 ostatnich).

en: Button text (80 char. max length)
pl: Tekst Przycisku (maksymalnie 80 znaków)

en: Title and text color
pl: Kolor tytułu i tekstu

en: Description text (below the title, 250 char. max length)
pl: Tekst opisu (poniżej tytułu, maksymalnie 250 znaków)

en: Title text (80 char. max length)
pl: Tekst tytułu (maksymalnie 80n znaków)

en: Add to a slider (create one if needed)
pl: Dodaj do Pokazu Slajdów (jeśli trzeba zostanie utworzony nowy)

en: You haven't create any slider yet. Go to the media library, edit your images and add them to your sliders.
pl: Nie utworzyłeś jeszcze żadnego Pokazu Slajdów, przejdź do Mediów i edytuj wybrany obraz by dodać go do Pokazu.

en: Delete slider
pl: Usuń Pokaz Slajdów

en: The slider will be deleted permanently (images, call to actions and link will be kept).
pl: Pokaz Slajdów zostanie usunięty na zawsze (obrazy, teksty wezwań do działania i odnośniki pozostaną).

en: Delete this slider
pl: Usuń ten Pokaz Slajdów

en: Slider Layout : set the slider in full width
pl: Układ Pokazu Slajdów: ustaw go w pełnej szerokości

en: Delay between each slides in milliseconds (default : 5000 ms)
pl: Przerwa pomiędzy slajdami w milisekundach (domyślnie: 5000 ms)

en: To create a new slider : open the media library, edit your images and add them to your new slider.
pl: By utworzyć nowy Pokaz Slajdów: przejdź do Mediów i edytuj wybrany obraz by utworzyć nowy i dodać go do tego Pokazu.

en: &mdash; Select a slider &mdash;
pl: &mdash; Wybierz Pokaz Slajdów &mdash;

en: Choose a slider
pl: Wybierz Pokaz Slajdów

en: Add a slider to this post/page
pl: Dodaj Pokaz Slajdów do tej strony / wpisu

en: Default layout %1s
pl: Domyślny układ %1s

en: Select a specific layout for %1$s
pl: Ustaw osobny układ dla %1$s

en: here
pl: tutaj

en: this post
pl: ten wpis

en: this page
pl: ta strona

en: You can define a specific layout for %1$s by using the pre-defined left and right sidebars. The default layouts can be defined in the WordPress customizer screen %2$s.<br />
pl: Możesz zdefiniować odobny układ dla %1$s używając zdefiniowanych paneli bocznych - prawy lub lewy. Domyślne układy można definiować na ekranie Personalizacji WordPressa %2$s.<br/>

en: posts
pl: wpisy

en: pages
pl: strony

en: Default %1$s layout is set to : %2$s
pl: Domyślny układ %1$s ustawiono na : %2$s

en: Slider Options
pl: Opcje pokazu slajdów

en: Layout Options
pl: Opcje układu

en: Upgrade Wordpress Now
pl: Zaktualizuj WordPressa

en: This theme requires WordPress 3.4+
pl: Ten motyw wymaga WordPressa w wersji 3.4 lub wyższej

en: Upgrade WP
pl: Uaktualnij WP

en: Jump to the blog design options
pl: Skocz do opcji wyglądu bloga

en: More grid design options
pl: Więcej opcji wyglądu siatki
