Themes - Twenty Twenty-Four - en to nb_NO translation catalogue (260 entries)

en: A collection of full page layouts.
nb_NO: En samling oppsett for hele sider.

en: A ramp along a curved wall in the Kiasma Museu, Helsinki, Finland
nb_NO: En rampe langs en buet vegg i Kiasma Museum, Helsingfors, Finland

en: About
nb_NO: Om

en: About the author
nb_NO: Om forfatteren

en: Arrow icon
nb_NO: Pil-ikon

en: Art Gallery of Ontario, Toronto, Canada
nb_NO: Ontario Kunstgalleri, Toronto, Canada

[ctx: Block pattern category]
en: Pages
nb_NO: Sider

en: Building exterior in Toronto, Canada
nb_NO: Bygningsfasade i Toronto, Canada

[ctx: Button text for the first pricing level]
en: Subscribe
nb_NO: Abonner

[ctx: Button text for the second pricing level]
en: Subscribe
nb_NO: Abonner

[ctx: Button text for the third pricing level]
en: Subscribe
nb_NO: Abonner

[ctx: Button text of the hero section]
en: About us
nb_NO: Om oss

[ctx: Button text of this section]
en: Download app
nb_NO: Last ned appen

[ctx: Button text of this section]
en: How it works
nb_NO: Hvordan det virker

[ctx: Call to Action button text]
en: About us
nb_NO: Om oss

[ctx: Call to action button text for the reservation button]
en: Reserve your spot
nb_NO: Reserver din plass

en: Careers
nb_NO: Jobbe hos oss?

en: Checkmark
nb_NO: Avkrysningsmerke

[ctx: Color name]
en: Accent
nb_NO: Aksent

[ctx: Color name]
en: Accent / Five
nb_NO: Aksent / fem

[ctx: Color name]
en: Accent / Four
nb_NO: Aksent / fire

[ctx: Color name]
en: Accent / Three
nb_NO: Aksent / tre

[ctx: Color name]
en: Accent / Two
nb_NO: Aksent / to

[ctx: Color name]
en: Base / Two
nb_NO: Base / to

[ctx: Color name]
en: Contrast
nb_NO: Kontrast

[ctx: Color name]
en: Contrast / 2
nb_NO: Kontrast / 2

[ctx: Color name]
en: Contrast / 3
nb_NO: Kontrast / 3

[ctx: Color name]
en: Contrast / Three
nb_NO: Kontrast / tre

[ctx: Color name]
en: Contrast / Two
nb_NO: Kontrast / to

en: Comments
nb_NO: Kommentarer

en: Contact
nb_NO: Kontakt

en: Contact Us
nb_NO: Kontakt oss

[ctx: Custom template name]
en: Page No Title
nb_NO: Side ingen tittel

[ctx: Custom template name]
en: Page with Sidebar
nb_NO: Side med sidestolpe

[ctx: Custom template name]
en: Page with Wide Image
nb_NO: Side med bredt bilde

[ctx: Custom template name]
en: Single with Sidebar
nb_NO: Enkel med sidestolpe

[ctx: Description for the About pattern]
en: Leaving an indelible mark on the landscape of tomorrow.
nb_NO: Etterlater et uutslettelig preg på morgendagens landskap.

[ctx: Designation of Person Provided Testimonial]
en: CEO, Greenprint
nb_NO: Adm.dir, Greenprint

en: Designed with %1$s
nb_NO: Utformet med %1$s

[ctx: Duotone name]
en: Black and pastel blue
nb_NO: Svart og pastellblå

[ctx: Duotone name]
en: Black and rust
nb_NO: Svaer og rust

[ctx: Duotone name]
en: Black and sage
nb_NO: Svart og salvie

[ctx: Duotone name]
en: Black and sandstone
nb_NO: Svart og sandstein

[ctx: Duotone name]
en: Black and white
nb_NO: Svart og hvit

[ctx: Duotone name]
en: Dark gray and cinnamon
nb_NO: Mørk grå og kanel

[ctx: Duotone name]
en: Dark gray and olive
nb_NO: Mørk grå og oliven

[ctx: Duotone name]
en: Dark gray and steel
nb_NO: Vertikal grå og stål

[ctx: Duotone name]
en: Dark gray and walnut
nb_NO: Mørk grå og valnøtt

[ctx: Duotone name]
en: Dark gray and white
nb_NO: Mørk grå og hvit

[ctx: Duotone name]
en: Dark rust to beige
nb_NO: Mørk rustrød til beige

[ctx: Duotone name]
en: Orange and white
nb_NO: Oransje og hvit

[ctx: Example email in site footer]
en: info@example.com
nb_NO: info@eksempel.no

[ctx: Feature for pricing level]
en: Weekly print edition.
nb_NO: Ukentlig trykt utgivelse

en: Follow
nb_NO: Følg

[ctx: Font size name]
en: Extra Extra Large
nb_NO: Ekstra ekstra stor

[ctx: Font size name]
en: Extra Large
nb_NO: Ekstra stor

[ctx: Font size name]
en: Large
nb_NO: Stor

[ctx: Font size name]
en: Medium
nb_NO: Middels

[ctx: Font size name]
en: Small
nb_NO: Liten

[ctx: Gradient name]
en: Vertical azure to ice
nb_NO: Vertikal asurblå ril ks

[ctx: Gradient name]
en: Vertical ebony to beige
nb_NO: Vertikal ibenholt til beige

[ctx: Gradient name]
en: Vertical ebony to sable
nb_NO: Vertikal ibenholt ril soble

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard beige to dark gray
nb_NO: Vertikal hard beige til mørk grå

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard beige to linen
nb_NO: Vertikal hard beige til lin

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard beige to white
nb_NO: Vertikal hard beige til hvit

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard cinnamon to dark gray
nb_NO: Vertikal hard kanel til mørk grå

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard ebony to beige
nb_NO: Vertikal hard ibenholt til beige

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard ebony to sable
nb_NO: Vertikal hard ibenholt til sobel

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard ice to azure
nb_NO: Vertikal hard is til asurblå

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard ink to ice
nb_NO: Vertikalt hardt blekk til is

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard ink to ocean
nb_NO: Vertikal hard blekk til hav

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard mint to white
nb_NO: Vertikal mint til hvit

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard ocean to ice
nb_NO: Vertkalt hardt hav til is

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard ocean to slate
nb_NO: Vertikalt hav til skifergrå

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard olive to dark gray
nb_NO: Vertikal hard oliven ril mørk grå

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard pewter to dark gray
nb_NO: Vertikal myk tinn til mørk grå

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard pewter to white
nb_NO: Vertikalt hardt tinn til hvit

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard rust to beige
nb_NO: Verikal hard rustrød til beige

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard rust to white
nb_NO: Vertikal hard rustrød til hvit

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard sable to beige
nb_NO: Vertikal hard sobel til beige

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard sable to taupe
nb_NO: Vertikal hard sobel til taupebrun

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard sage to white
nb_NO: Vertikal hard salvie til hvit

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard sandstone to white
nb_NO: Vertikalt hardt sandstein til hvit

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard slate to ice
nb_NO: Vertikal hard skifer til is

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard steel to dark gray
nb_NO: Vertikal hard stål til mørk grå

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard taupe to beige
nb_NO: Vertikal hard taupebrun til beige

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard transparent rust to beige
nb_NO: Vertikal hard transparent rustrød til beige

[ctx: Gradient name]
en: Vertical hard walnut to dark gray
nb_NO: Vertikal hard valnøtt til mørk grå

[ctx: Gradient name]
en: Vertical ink to ice
nb_NO: Vertikalt hardt blekk til is

[ctx: Gradient name]
en: Vertical ink to ocean
nb_NO: Vertikalt blekk til hav

[ctx: Gradient name]
en: Vertical linen to beige
nb_NO: Vertikal lin til beige

[ctx: Gradient name]
en: Vertical ocean to ice
nb_NO: Vertkalt hardt hav til is

[ctx: Gradient name]
en: Vertical ocean to slate
nb_NO: Vertikalt hav til skifergrå

[ctx: Gradient name]
en: Vertical rust to beige
nb_NO: Vertikal rustrød til beige

[ctx: Gradient name]
en: Vertical sable to beige
nb_NO: Vertikal sobel til beige

[ctx: Gradient name]
en: Vertical slate to ice
nb_NO: Vertikal skifergrå til is

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft beige to white
nb_NO: Vertikal myk beige til hvit

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft cinnamon to dark gray
nb_NO: Vertikal myk kanel til mørk grå

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft driftwood to dark gray
nb_NO: Vertikal myk drivved til mørk grå

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft mint to white
nb_NO: Vertikal myk mint til hvit

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft olive to dark gray
nb_NO: Vertikal myk oliven til mørk grå

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft pewter to dark gray
nb_NO: Vertikal myk tinn til mørk grå

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft pewter to white
nb_NO: Vertikal myk tinn til hvit

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft rust to white
nb_NO: Vertikal myk rustrød til hvit

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft sage to white
nb_NO: Vertikal myk salvie til hvit

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft sandstone to white
nb_NO: Vertikalt myk sandstein til hvit

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft steel to dark gray
nb_NO: Vertikal myk stål til mørk grå

[ctx: Gradient name]
en: Vertical soft walnut to dark gray
nb_NO: Vertikal myk valnøtt til mørk grå

[ctx: Gradient name]
en: Vertical taupe to beige
nb_NO: Vertikal taupebrun til beige

[ctx: Gradient name]
en: Vertical transparent rust to beige
nb_NO: Vertikal transparent rustrød til beige

en: Green staircase at Western University, London, Canada
nb_NO: Grønn trapp ved Western Universitet, London, Canada

[ctx: Heading for a webpage that is not found]
en: Page Not Found
nb_NO: Side ikke funnet

[ctx: Heading of the FAQs]
en: FAQs
nb_NO: FAQer

[ctx: Heading of the features]
en: A passion for creating spaces
nb_NO: En lidenskap for å skape rom

[ctx: Heading of the hero section]
en: A commitment to innovation and sustainability
nb_NO: Med forpliktelse om innovasjon og bærekraft.

en: History
nb_NO: Historikk

en: Hyatt Regency San Francisco, San Francisco, United States
nb_NO: Hyatt Regency San Francisco, San Francisco, USA

en: I’m <em>Leia Acosta</em>, a passionate photographer who finds inspiration in capturing the fleeting beauty of life.
nb_NO: Jeg er <em>Leia Acosta</em>, rn lidenskapelig fotograf som finner inspirasjon i å fange livets flyktige skjønnhet.

en: Keep up, get in touch.
nb_NO: Fortsett, ta kontakt

[ctx: Label before the title of the next post. There is a space after the colon.]
en: Next:
nb_NO: Neste:

[ctx: Label before the title of the previous post. There is a space after the colon.]
en: Previous:
nb_NO: Forrige:

en: Latest inflation report
nb_NO: Den siste inflasjonsrapporten

en: Links I found useful and wanted to share.
nb_NO: Lenker jeg fant nyttige og vil dele.

[ctx: Message explaining that there are no results returned from a search]
en: No posts were found.
nb_NO: Ingen innlegg ble funnet.

[ctx: Message to convey that a webpage could not be found]
en: The page you are looking for does not exist, or it has been moved. Please try searching using the form below.
nb_NO: Siden du ser etetr finnes ikke eller er fjernet. Prøv å søke med skjemaet nedenfor.

en: Money Studies
nb_NO: Pengestudier

[ctx: Name for the pricing pattern]
en: Pricing Table
nb_NO: Pristabell

[ctx: Name of RSVP landing page pattern]
en: RSVP Landing Page
nb_NO: Landingside RSVP

[ctx: Name of team pattern]
en: Team members
nb_NO: Gruppemedlemmer

[ctx: Name of testimonial citation group]
en: Testimonial source
nb_NO: Kilde til omtalen

[ctx: Name of testimonial pattern]
en: Testimonial
nb_NO: Omtale

[ctx: Name of the FAQ pattern]
en: FAQs
nb_NO: FAQer

[ctx: Pattern description]
en: A list of posts without images, 1 column.
nb_NO: Enliste over innlegg uten bilder, 1 kolonne

[ctx: Pattern description]
en: A list of posts, 1 column.
nb_NO: En liste over innlegg, 1 kolonne

[ctx: Pattern description]
en: A list of posts, 3 columns.
nb_NO: En liste over innlegg, 3 kolonner

[ctx: Pattern title]
en: About
nb_NO: Om

[ctx: Pattern title]
en: Blogging archive template
nb_NO: Arkivmal for blogging

[ctx: Pattern title]
en: Blogging home
nb_NO: Hjemme for blogging

[ctx: Pattern title]
en: Blogging home template
nb_NO: Hjemmemal for blogging

[ctx: Pattern title]
en: Blogging index template
nb_NO: Katalogmal for blogging

[ctx: Pattern title]
en: Blogging search template
nb_NO: Søkemal for blogging

[ctx: Pattern title]
en: Business home
nb_NO: Hjemme for virksomhet

[ctx: Pattern title]
en: Business home template
nb_NO: Hjemmemal for virksomheter

[ctx: Pattern title]
en: Call to action with image on right
nb_NO: Handlingsoppfordring med bilde til høyre

[ctx: Pattern title]
en: Centered call to action
nb_NO: Midtstilt handlingsoppfordring

[ctx: Pattern title]
en: Centered statement
nb_NO: Midtstilt utsagn

[ctx: Pattern title]
en: Centered statement, small
nb_NO: Midstilt utsagn, liten

[ctx: Pattern title]
en: Centered testimonial
nb_NO: Midtstilt omtale

[ctx: Pattern title]
en: Comments
nb_NO: Kommentarer

[ctx: Pattern title]
en: FAQ
nb_NO: Vanlige spørsmål

[ctx: Pattern title]
en: Feature grid, 3 columns
nb_NO: Funksjonalitetsrutenett, 3 kolonner

[ctx: Pattern title]
en: Footer with centered logo and navigation
nb_NO: Sidebunn med midtstilt logo og navigasjon

[ctx: Pattern title]
en: Footer with colophon, 3 columns
nb_NO: Sidebunn med kolofon, 3 kolonner

[ctx: Pattern title]
en: Footer with colophon, 4 columns
nb_NO: Sidebunn med kolofon, 4 kolonner

[ctx: Pattern title]
en: Full screen image
nb_NO: Helskjermsbilde

[ctx: Pattern title]
en: Grid of posts featuring the first post, 2 columns
nb_NO: Rutenett med innlegg som fremhever de første innleggene, 2 kolonner

[ctx: Pattern title]
en: Hero
nb_NO: Hovedbanner

[ctx: Pattern title]
en: List of posts without images, 1 column
nb_NO: Liste over innlegg med bilder, 1 kolonne

[ctx: Pattern title]
en: List of posts, 1 column
nb_NO: Liste over innlegg, 1 kolonne

[ctx: Pattern title]
en: List of posts, 3 columns
nb_NO: Liste over innlegg, 3 kolonner

[ctx: Pattern title]
en: Newsletter landing
nb_NO: Nyhetsbrev landing

[ctx: Pattern title]
en: No results
nb_NO: Ingen resultater

[ctx: Pattern title]
en: Offset gallery, 2 columns
nb_NO: Forskjøvet galleri, 2 kolonner

[ctx: Pattern title]
en: Offset gallery, 3 columns
nb_NO: Forskjøvet galleri, 3 kolonner

[ctx: Pattern title]
en: Offset gallery, 4 columns
nb_NO: Forskjøvet galleri, 4 kolonner

[ctx: Pattern title]
en: Offset posts with featured images only, 4 columns
nb_NO: Forskjøvede innlegg med bare fremhevede bilder, 4 kolonner

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio archive template
nb_NO: Arkivmal for portefølje

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio hero
nb_NO: Portefølje hovedbanner

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio home image gallery
nb_NO: Hjemme for portefølje med bildegalleri

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio home template with post featured images
nb_NO: Hjemmmal for portefølje med fremhevede bilder

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio home with post featured images
nb_NO: Hjemme for portefølje med fremhevede bilder

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio index template
nb_NO: Mal for porteføljekatalog

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio project overview
nb_NO: Prosjektoversikt portefølje

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio search template
nb_NO: Søkemal for portefølje

[ctx: Pattern title]
en: Portfolio single post template
nb_NO: Mal for enkelt porteføljeprosjekt

[ctx: Pattern title]
en: Post meta
nb_NO: Innleggsmeta

[ctx: Pattern title]
en: Post navigation
nb_NO: Innleggsnavigasjon

[ctx: Pattern title]
en: Posts heading
nb_NO: Sidetopp innlegg

[ctx: Pattern title]
en: Posts with featured images only, 3 columns
nb_NO: Innlegg bare med fremhevede bilder, 3 kolonner

[ctx: Pattern title]
en: Pricing
nb_NO: Priser

[ctx: Pattern title]
en: Project description
nb_NO: Prosjektbeskrivelse

[ctx: Pattern title]
en: Project details
nb_NO: Prosjektdetaljer

[ctx: Pattern title]
en: Project layout
nb_NO: Prosjektoppsett

[ctx: Pattern title]
en: RSVP landing
nb_NO: RSVP-landing

[ctx: Pattern title]
en: Search
nb_NO: Søk

[ctx: Pattern title]
en: Services call to action with image on left
nb_NO: Handlingsoppfordring for tjenester, ned bilde til venstre

[ctx: Pattern title]
en: Sidebar
nb_NO: Sidestolpe

[ctx: Pattern title]
en: Team members, 4 columns
nb_NO: Gruppemedlemmer, 4 kolonner

[ctx: Pattern title]
en: Text with alternating images
nb_NO: Tekst med alternerende bilder

[ctx: Pattern title]
en: Title text and button on left with image on right
nb_NO: Titteltekst og knapp med bilde til høyre

en: Pill
nb_NO: Pille

en: Popular Categories
nb_NO: Populære kategorier

en: Posts
nb_NO: Innlegg

[ctx: Prefix for the post author block: By author name]
en: by
nb_NO: av

[ctx: Prefix for the post category block: in category name]
en: in
nb_NO: i

en: Privacy
nb_NO: Personvern

en: Privacy Policy
nb_NO: Personvern

[ctx: Question in the FAQ pattern]
en: Can I apply to be a part of the team or work as a contractor?
nb_NO: Kan jeg søke om å bli en del av gruppen eller arbeide som kontraktør?

[ctx: Question in the FAQ pattern]
en: I'd like to get to meet fellow architects, how can I do that?
nb_NO: Jeg vil gjerne møte arkitektkolleger, hvordan kan jeg det?

[ctx: Question in the FAQ pattern]
en: What is your process working in smaller projects?
nb_NO: Hva er din fremgangsmåte ved arbeid i små prosjekter?

[ctx: Sample button text to view the services]
en: Our services
nb_NO: Våre tjenester

[ctx: Sample content for newsletter subscribe button]
en: Sign up
nb_NO: Meld deg på

[ctx: Sample description for a pricing table]
en: We offer flexible options, which you can adapt to the different needs of each project.
nb_NO: Vi tilbyr fleksible alternativer, som du kan tilpasse til de ulike behovende i hvert prosjekt,

[ctx: Sample feature heading]
en: App Access
nb_NO: Tilgang med app

[ctx: Sample feature heading]
en: Consulting
nb_NO: Rådgivning

[ctx: Sample feature heading]
en: Continuous Support
nb_NO: Kontinuerlig kundestøtte

[ctx: Sample feature heading]
en: Project Management
nb_NO: Prosjektstyring

[ctx: Sample feature heading]
en: Renovation and restoration
nb_NO: Renovering og restaurering

[ctx: Sample heading]
en: Architectural Solutions
nb_NO: Arkitektoniske løsninger

[ctx: Sample heading]
en: Études Newsletter
nb_NO: Études nyhetsbrev

[ctx: Sample heading content]
en: An array of resources
nb_NO: En rekke ressurser

[ctx: Sample heading for pricing pattern]
en: Our Services
nb_NO: Våre tjenester

[ctx: Sample heading for the first pricing level]
en: Free
nb_NO: Gratis

[ctx: Sample heading for the second pricing level]
en: Connoisseur
nb_NO: Kjenner

[ctx: Sample heading for the team pattern]
en: Meet our team
nb_NO: Møt gruppen

[ctx: Sample heading for the third pricing level]
en: Expert
nb_NO: Ekspert

[ctx: Sample heading of the services pattern]
en: Guiding your business through the project
nb_NO: Veileder din virksomhet gjennom prosjektet

[ctx: Sample list heading]
en: Études Architect App
nb_NO: Études arkitekt-app

[ctx: Sample list item]
en: Collaborate with fellow architects.
nb_NO: Samarbeid med arkitektkolleger.

[ctx: Sample list item]
en: Experience the world of architecture.
nb_NO: Opplev arkitekturens verden

[ctx: Sample list item]
en: Showcase your projects.
nb_NO: Vis frem dine prosjekter

[ctx: Sample price for the first pricing level]
en: $0
nb_NO: kr 0

[ctx: Sample price for the second pricing level]
en: $12
nb_NO: kr 120

[ctx: Sample price for the third pricing level]
en: $28
nb_NO: kr 280

[ctx: Sample role of a team member]
en: Architect
nb_NO: Arkitekt

[ctx: Sample role of a team member]
en: Engineering Manager
nb_NO: Konstruksjonssjef

[ctx: Sample role of a team member]
en: Founder, CEO & Architect
nb_NO: Grunnlegger, adm.dir og arkitekt

[ctx: Sample role of a team member]
en: Project Manager
nb_NO: Prosjektleder

[ctx: Sample text for Sign Up Button]
en: Sign up
nb_NO: Registrer

[ctx: Sample text for Subscriber Description]
en: Stay in the loop with everything you need to know.
nb_NO: Forbli i kretsen med alt du trenger vite.

[ctx: Sample text for Subscriber Heading with numbers]
en: Join 900+ subscribers
nb_NO: Bli med blant 900+ abonnenter

[ctx: Sample text for the feature area]
en: 2. Case studies that celebrate the artistry can fuel curiosity and ignite inspiration.
nb_NO: 2. Studier av tilfeller som bejubler artisteri kan drive nysgjerrighet og tenne inspirasjon.

[ctx: Sample title for a project or post]
en: Art Gallery — Overview
nb_NO: Kunstgalleri - oversikt

en: Search the website
nb_NO: Søk på nettstedet

en: Social
nb_NO: Sosialt

en: Social Media
nb_NO: Sosiale medier

[ctx: Style variation name]
en: Ice
nb_NO: Is

[ctx: Style variation name]
en: Maelstrom
nb_NO: Malstrøm

[ctx: Style variation name]
en: Onyx
nb_NO: Onyks

[ctx: Style variation name]
en: Rust
nb_NO: Rustrød

[ctx: Template part name]
en: Footer
nb_NO: Sidebunn

[ctx: Template part name]
en: Header
nb_NO: Sidetopp

[ctx: Template part name]
en: Post Meta
nb_NO: Innleggsmeta

[ctx: Template part name]
en: Sidebar
nb_NO: Sidestolpe

en: Terms and Conditions
nb_NO: Vilkår og betingelser

en: Tourist taking photo of a building
nb_NO: Turist som tar bilde av en bygning

en: Twenty Twenty-Four is designed to be flexible, versatile and applicable to any website. Its collection of templates and patterns tailor to different needs, such as presenting a business, blogging and writing or showcasing work. A multitude of possibilities open up with just a few adjustments to color and typography. Twenty Twenty-Four comes with style variations and full page designs to help speed up the site building process, is fully compatible with the site editor, and takes advantage of new design tools introduced in WordPress 6.4.
nb_NO: Twenty Twenty-Four er utformet for å være fleksibel, allsidig og anvendelig på alle nettsteder. Samlingen av maler og mønstre skreddersys for ulike behov, for eksempel å presentere en bedrift, blogge og skrive eller vise frem arbeid. Et mangfold av muligheter åpner seg med bare noen få justeringer av farger og typografi. Twenty Twenty-Four kommer med stilvariasjoner og helsideutforminger for å øke farten på nettstedsbyggingsprosessen, er fullt kompatibel med nettstedsredigereren og drar nytte av nye utformingsverktøy introdusert i WordPress 6.4.

en: Useful Links
nb_NO: Nyttige lenker

en: Watch, Read, Listen
nb_NO: Se, les, lytt

en: White abstract geometric artwork from Dresden, Germany
nb_NO: Hvit abstrakte geometrisk kunstverk fra Dresden, Tyskland

en: Windows of a building in Nuremberg, Germany
nb_NO: Vinduer i en bygning i Nürnberg, Tyskland

en: With arrow
nb_NO: Med pil

en: With asterisk
nb_NO: Med stjerne

en: https://wordpress.org
nb_NO: https://nb.wordpress.org

en: https://wordpress.org/themes/twentytwentyfour/
nb_NO: https://nb.wordpress.org/themes/twentytwentyfour/

[ctx: sample content for newsletter subscription]
en: Subscribe to the newsletter and stay connected with our community
nb_NO: Abonner på vårt nyhetsbrev og hold kontakten ned vårt fellesskap

[ctx: search button text]
en: Search
nb_NO: Søk

[ctx: search form label]
en: Search
nb_NO: Søk

[ctx: search form placeholder]
en: Search...
nb_NO: Søk...

en: the WordPress team
nb_NO: WordPress-gruppen
