contact_form_maker - en to ru translation catalogue (499 entries)

en: Item Succesfully Saved.
ru: Элемент Успешно Сохраненен.

en: Error. Please install plugin again.
ru: Ошибка. Пожалуйста, установите плагин снова.

en: Item Succesfully Deleted.
ru: Элемент успешно удален.

en: You must select at least one item.
ru: Вы должны выбрать по крайней мере один элемент.

en: IPs Succesfully Blocked.
ru: IP-адреса успешно блокированны.

en: IPs Succesfully Unblocked.
ru: IP-адреса успешно разблокированны.

en: Add Conatct Form Builder widget.
ru: Добавить Conact Form Builder

en: Alabama
ru: Алабама

en: Alaska
ru: Аляска

en: Arizona
ru: Аризона

en: Arkansas
ru: Арканзас

en: California
ru: Калифорния

en: Colorado
ru: Колорадо

en: Connecticut
ru: Коннектикут

en: Delaware
ru: Делавэр

en: Florida
ru: Флорида

en: Georgia
ru: Грузия

en: Hawaii
ru: Гавайи

en: Idaho
ru: Айдахо

en: Illinois
ru: Иллинойс

en: Indiana
ru: Индиана

en: Iowa
ru: Айова

en: Kansas
ru: Канзас

en: Kentucky
ru: Кентукки

en: Louisiana
ru: Луизиана

en: Maine
ru: Мэн

en: Maryland
ru: Мэриленд

en: Massachusetts
ru: Массачусетс

en: Michigan
ru: Мичиган

en: Minnesota
ru: Миннесота

en: Mississippi
ru: Миссисипи

en: Missouri
ru: Миссури

en: Montana
ru: Монтана

en: Nebraska
ru: Небраска

en: Nevada
ru: Невада

en: New Hampshire
ru: Нью-Гемпшир

en: New Jersey
ru: Нью Джерси

en: New Mexico
ru: Нью-Мексико

en: New York
ru: Нью-Йорк

en: North Carolina
ru: Северная Каролина

en: North Dakota
ru: Северная Дакота

en: Ohio
ru: Огайо

en: Oklahoma
ru: Оклахома

en: Oregon
ru: Орегон

en: Pennsylvania
ru: Пенсильвания

en: Rhode Island
ru: Род-Айленд

en: South Carolina
ru: Южная Каролина

en: South Dakota
ru: Южная Дакота

en: Tennessee
ru: Теннесси

en: Texas
ru: Техас

en: Utah
ru: Юта

en: Vermont
ru: Вермонт

en: Virginia
ru: Виргиния

en: Washington
ru: Вашингтон

en: West Virginia
ru: Западная Вирджиния

en: Wisconsin
ru: Висконсин

en: Wyoming
ru: Вайоминг

en: Afghanistan
ru: Афганистан

en: Albania
ru: Албания

en: Algeria
ru: Алжир

en: Andorra
ru: Андорра

en: Angola
ru: Ангола

en: Antigua and Barbuda
ru: Антигуа и Барбуда

en: Argentina
ru: Аргентина

en: Armenia
ru: Армения

en: Australia
ru: Австралия

en: Austria
ru: Австрия

en: Azerbaijan
ru: Азербайджан

en: Bahamas
ru: Багамские о-ва

en: Bahrain
ru: Бахрейн

en: Bangladesh
ru: Бангладеш

en: Barbados
ru: Барбадос

en: Belarus
ru: Беларусь

en: Belgium
ru: Бельгия

en: Belize
ru: Белиз

en: Benin
ru: Бенин

en: Bhutan
ru: Бутан

en: Bolivia
ru: Боливия

en: Bosnia and Herzegovina
ru: Босния и Герцеговина

en: Botswana
ru: Ботсвана

en: Brazil
ru: Бразилия

en: Brunei
ru: Бруней

en: Bulgaria
ru: Болгария

en: Burkina Faso
ru: Буркина-Фасо

en: Burundi
ru: Бурунди

en: Cambodia
ru: Камбоджа

en: Cameroon
ru: Камерун

en: Canada
ru: Канада

en: Cape Verde
ru: Кабо-Верде

en: Central African Republic
ru: Центрально-Африканская Республика

en: Chad
ru: Чад

en: Chile
ru: Чили

en: China
ru: Китай

en: Colombi
ru: Коломби

en: Comoros
ru: Коморские острова

en: Congo (Brazzaville)
ru: Конго (Браззавиль)

en: Congo
ru: Конго

en: Costa Rica
ru: Коста-Рика

en: Cote d\'Ivoire
ru: Кот 'д'Ивуаре

en: Croatia
ru: Хорватия

en: Cuba
ru: Куба

en: Cyprus
ru: Кипр

en: Czech Republic
ru: Чешская Республика

en: Denmark
ru: Дания

en: Djibouti
ru: Джибути

en: Dominica
ru: Доминика

en: Dominican Republic
ru: Доминиканская Республика

en: East Timor (Timor Timur)
ru: Восточный Тимор (Тимор Тимур)

en: Ecuador
ru: Эквадор

en: Egypt
ru: Египет

en: El Salvador
ru: Сальвадор

en: Equatorial Guinea
ru: Экваториальная Гвинея

en: Eritrea
ru: Эритрея

en: Estonia
ru: Эстония

en: Ethiopia
ru: Эфиопия

en: Fiji
ru: Фиджи

en: Finland
ru: Финляндия

en: France
ru: Франция

en: Gabon
ru: Габон

en: Gambia, The
ru: Гамбия,

en: Germany
ru: Германия

en: Ghana
ru: Гана

en: Greece
ru: Греция

en: Grenada
ru: Гренада

en: Guatemala
ru: Гватемала

en: Guinea
ru: Гвинея

en: Guinea-Bissau
ru: Гвинея-Бисау

en: Guyana
ru: Гайана

en: Haiti
ru: Гаити

en: Honduras
ru: Гондурас

en: Hungary
ru: Венгрия

en: Iceland
ru: Исландия

en: India
ru: Индия

en: Indonesia
ru: Индонезия

en: Iran
ru: Иран

en: Iraq
ru: Ирак

en: Ireland
ru: Ирландия

en: Israel
ru: Израиль

en: Italy
ru: Италия

en: Jamaica
ru: Ямайка

en: Japan
ru: Япония

en: Jordan
ru: Иордания

en: Kazakhstan
ru: Казахстан

en: Kenya
ru: Кения

en: Kiribati
ru: Кирибати

en: Korea, North
ru: Северная Корея

en: Korea, South
ru: Южная Корея

en: Kuwait
ru: Кувейт

en: Kyrgyzstan
ru: Киргизия

en: Laos
ru: Лаос

en: Latvia
ru: Латвия

en: Lebanon
ru: Ливан

en: Lesotho
ru: Лесото

en: Liberia
ru: Либерия

en: Libya
ru: Ливия

en: Liechtenstein
ru: Лихтенштейн

en: Lithuania
ru: Литва

en: Luxembourg
ru: Люксембург

en: Macedonia
ru: Македония

en: Madagascar
ru: Мадагаскар

en: Malawi
ru: Малави

en: Malaysia
ru: Малайзия

en: Maldives
ru: Мальдивы

en: Mali
ru: Мали

en: Malta
ru: Мальта

en: Marshall Islands
ru: Маршалловы острова

en: Mauritania
ru: Мавритания

en: Mauritius
ru: Маврикий

en: Mexico
ru: Мексика

en: Micronesia
ru: Микронезия

en: Moldova
ru: Молдова

en: Monaco
ru: Монако

en: Mongolia
ru: Монголия

en: Morocco
ru: Марокко

en: Mozambique
ru: Мозамбик

en: Myanmar
ru: Мьянма

en: Namibia
ru: Намибия

en: Nauru
ru: Науру

en: Nepa
ru: Непско

en: Netherlands
ru: Нидерланды

en: New Zealand
ru: Новая Зеландия

en: Nicaragua
ru: Никарагуа

en: Niger
ru: Нигер

en: Nigeria
ru: Нигерия

en: Norway
ru: Норвегия

en: Oman
ru: Оман

en: Pakistan
ru: Пакистан

en: Palau
ru: Палау

en: Panama
ru: Панама

en: Papua New Guinea
ru: Папуа - Новая Гвинея

en: Paraguay
ru: Парагвай

en: Peru
ru: Перу

en: Philippines
ru: Филиппины

en: Poland
ru: Польша

en: Portugal
ru: Португалия

en: Qatar
ru: Катар

en: Romania
ru: Румыния

en: Russia
ru: Россия

en: Rwanda
ru: Руанда

en: Saint Kitts and Nevis
ru: Сент-Китс и Невис

en: Saint Lucia
ru: Сент-Люсия

en: Saint Vincent
ru: Сент-Винсент

en: Samoa
ru: Самоа

en: San Marino
ru: Сан - Марино

en: Sao Tome and Principe
ru: Сан-Томе и Принсипи

en: Saudi Arabia
ru: Саудовская Аравия

en: Senegal
ru: Сенегал

en: Serbia and Montenegro
ru: Сербия и Черногория

en: Seychelles
ru: Сейшельские острова

en: Sierra Leone
ru: Сьерра-Леоне

en: Singapore
ru: Сингапур

en: Slovakia
ru: Словакия

en: Slovenia
ru: Словения

en: Solomon Islands
ru: Соломоновы острова

en: Somalia
ru: Сомали

en: South Africa
ru: Южная Африка

en: Spain
ru: Испания

en: Sri Lanka
ru: Шри-Ланка

en: Sudan
ru: Судан

en: Suriname
ru: Суринам

en: Swaziland
ru: Свазиленд

en: Sweden
ru: Швеция

en: Switzerland
ru: Швейцария

en: Syria
ru: Сирия

en: Taiwan
ru: Тайвань

en: Tajikistan
ru: Таджикистан

en: Tanzania
ru: Танзания

en: Thailand
ru: Таиланд

en: Togo
ru: Идти

en: Tonga
ru: Тонга

en: Trinidad and Tobago
ru: Тринидад и Тобаго

en: Tunisia
ru: Тунис

en: Turkey
ru: Турция

en: Turkmenistan
ru: Туркменистан

en: Tuvalu
ru: Тувалу

en: Uganda
ru: Уганда

en: Ukraine
ru: Украина

en: United Arab Emirates
ru: Объединенные Арабские Эмираты

en: United Kingdom
ru: Великобритания

en: United States
ru: Соединенные Штаты

en: Uruguay
ru: Уругвай

en: Uzbekistan
ru: Узбекистан

en: Vanuatu
ru: Вануату

en: Vatican City
ru: Ватикан

en: Venezuela
ru: Венесуэла

en: Vietnam
ru: Вьетнам

en: Yemen
ru: Йемен

en: Zambia
ru: Замбия

en: Move the field to the left
ru: Переместить поле на лево

en: Move the field up
ru: Переместить поле вверх

en: Move the field down
ru: Переместить поле вниз

en: Move the field to the right
ru: Переместить поле на права

en: Edit the field
ru: Редактировать поле

en: Disable the field
ru: Отключить поле

en: section break
ru: разрыв раздела

en: custom
ru: пользовательский

en: Street Address
ru: Улица

en: Street Address Line 2
ru: Улица 2

en: City
ru: Город

en: State / Province / Region
ru: Штат / Область / Регион

en: Postal / Zip Code
ru: Почтовый Индекс

en: Country
ru: Страна

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: This section allows you to block IPs.
ru: Этот раздел позволяет вам блокировать IP-адреса.

en: Read More in User Manual
ru: Подробнее в руководстве пользователя

en: Blocked IPs
ru: Заблокированные IP-адреса

en: Save
ru: Сохранить

en: Delete
ru: Удалить

en: Do you want to unblock selected IPs?
ru: Вы хотите разблокировать выбранные IP-адреса?

en: Edit
ru: Редактировать

en: Add IP
ru: Добавить IP

en: Select a Form
ru: Выберите форму

en: Cancel
ru: Отменить

en: Insert
ru: Добавить

en: Apply
ru: Применять

en: Save as New
ru: Сохранить как новое

en: Reset
ru: Сброс

en: Theme title
ru: Имя

en: CountryCode
ru: Код страны

en: Timezone
ru: Часовой пояс

en: Latitude
ru: Широта

en: Longitude
ru: Долгота

en: Date
ru: Дата

en: This section allows you to edit forms
ru: Этот раздел позволяет редактировать формы

en: There is no possibility of adding new form fields, whereas you can edit, enable/disable the current fields included in each form
ru: Без возможности добавления новых полей, вы можете редактировать, включить / отключить текущие поля, входящие в каждой форме

en: Title
ru: Имя

en: Email to send submissions to
ru: Электронный адрес

en: function
ru: функция

en: Preview
ru: Просмотр

en: Delete selected items
ru: Удалить выбранные элементы

en: Do you want to delete selected items?
ru: Вы хотите удалить выбранные элементы?

en: Form Preview
ru: Просмотр

en: Edit form
ru: Редактировать форму

en: Create new form
ru: Создать

en: Please wait while page loading
ru: Пожалуйста, подождите

en: This section allows you to enable/disable fields in your form
ru: В этом разделе можно включить / отключить поля

en: Form Options
ru: Параметры

en: Form Layout
ru: Макет

en: Save as Copy
ru: Сохранить как новое

en: Form title
ru: Имя

en: add
ru: добавлять

en: cancel
ru: отменить

en: Enable Drag & Drop
ru: Включить Drag & Капля

en: You can use drag and drop to move the fields up/down for the change of the order and left/right for creating columns within the form.
ru: Вы можете использовать перетаскивание для перемещения поля вверх / вниз для изменения порядка и влево / вправо для создания столбцов в форме.

en: Form
ru: Форма

en: Saving
ru: Сохранение

en:  form options
ru:  параметры

en: This section allows you to edit form options
ru: В этом разделе можно редактировать параметры

en: General Options
ru: Общие параметры

en: Email Options
ru: Параметры электронной почты

en: Actions after Submission
ru: Действия после представления

en: Published
ru: Опубликованный

en: Save data(to database)
ru: Сохранить данные(в базу данных)

en: Theme
ru: Тема

en: Edit CSS
ru: Редактировать CSS

en: Required fields mark
ru: Отметка для обязательного поля

en: Send E-mail
ru: Отправить письмо

en: Mailer
ru: Отправитель

en: Email to Administrator
ru: Отправить письмо Администратору

en: Add more emails
ru: Добавить больше электронных адресов

en: Delete Email
ru: Удалить электронный адрес

en: Email From
ru: Письмо от

en: From Name
ru: От

en: Reply to
ru: Отвечать

en: if different from 'Email From'
ru: если отличается от 'Письмо от'

en: Other
ru: Другой

en: Subject
ru: Название

en: Mode
ru: Режим

en: Text
ru: Текст

en: Custom Text in Email For Administrator
ru: Пользовательский текст в электронной почте для администратора

en: All fields list
ru: Весь список полей

en: Email to User
ru: Письмо Пользователю

en: Send to
ru: Отправить

en: There is no email field
ru: Там нет поля для электронной почты

en: Custom Text in Email For User
ru: Пользовательский текст в электронной почте для пользователя

en: Actions after submission
ru: Действия после представления

en: Action type
ru: Тип действия

en: Stay on Form
ru: Оставаться на форме

en: Post
ru: Запись

en: Page
ru: Страница

en: Custom Text
ru: Пользовательский текст

en: Select Post
ru: Выберите запись

en: Select Page
ru: Выберите страницу

en: Uncheck the Auto-Generate Layout box.
ru: Снимите Auto-Generate Layout

en: Description
ru: Описание

en: To customize the layout of the form fields uncheck the Auto-Generate Layout box and edit the HTML
ru: Чтобы настроить макет поля формы снимите флажок Auto-Generate Layout и редактировайте HTML

en: You can change positioning, add in-line styles and etc. Click on the provided buttons to add the corresponding field
ru: Вы можете изменить расположение, добавить стили и т.д. Нажмите на кнопки, предусмотренные для добавления соответствующих полей

en: This will add the following line
ru: Это позволит добавить следующую строку

en: where
ru: где

en: is used to set a row
ru: используется для установки строки

en: To return to the default settings you should check Auto-Generate Layout box
ru: Чтобы вернуться к настройкам по умолчанию, вы должны выбирить Auto-Generate Layout

en: Notice
ru: Уведомление

en: Make sure not to publish the same field twice. This will cause malfunctioning of the form
ru: Убедитесь, что не публиковали одно и то  же поле дважды. Это может привести к неисправности формы

en: Apply Source Formatting
ru: Применить исходное форматирование

en: ctrl-enter
ru: Ctrl-Enter

en: Select Columns
ru: Выбрать

en: All
ru: Все

en: Done
ru: Готово

en: This section allows you to view form submissions
ru: В этом разделе можно просмотреть форму представления

en: Entries
ru: Записи

en: Views
ru: Просмотры

en: Conversion Rate
ru: Коэффициент

en: Export to
ru: Экспортировать

en: Search by fields
ru: Поиск по полям

en: Go
ru: Искать

en: Add/Remove Columns
ru: Добавить / Удалить

en: Block IP
ru: Блокировать IP-адреса

en: Unblock IP
ru: Разблокировать IP-адреса

en: Submit date
ru: Дата добавления

en: Submitter's IP
ru: IP

en: From
ru: От

en: To
ru: До

en: Show submission
ru: Показать

en: Show submitter information
ru: Показать информацию

en: Statistics
ru: Статистика

en: Select a Field
ru: Выберите поле

en: Select a Date
ru: Выберите дату

en: Show
ru: Показать

en: Please select the field
ru: Пожалуйста, выберите поле

en: Choices
ru: Вареанты выбора

en: Percentage
ru: Процент

en: Count
ru: Количество

en: Unanswered
ru: Без ответа

en: Total
ru: Всего

en: This section allows you to edit form themes
ru: Этот раздел позволяет вам редактировать темы

en: Themes
ru: Темы

en: Add new
ru: Добавить новое

en: Default
ru: По умолчанию

en: Edit theme
ru: Редактировать тему

en: Create new theme
ru: Создать новую тему

en: Uninstall Contact Form Builder
ru: Удаленить Contact Form Builder

en: Deactivating Contact Form Builder plugin does not remove any data that may have been created, such as the Forms and the Submissions. To completely remove this plugin, you can uninstall it here
ru: Отключение плагина не удаляет какие-либо данные, например, как формы и представлений. Чтобы полностью удалить этот плагин, вы можете удалить его здесь

en: WARNING
ru: ВНИМАНИЕ

en: Once uninstalled, this cannot be undone. You should use a Database Backup plugin of WordPress to back up all the data first
ru: После того, как удалили, это не может быть отменено

en: The following WordPress Options/Tables will be DELETED
ru: Ниже привиденные Параметры / Таблицы WordPress будут УДАЛЕНЫ

en: Database Tables
ru: Таблицы баз данных

en: Do you really want to uninstall Conatct Form Builder
ru: Вы действительно хотите удалить Conatct Form Builder

en: UNINSTALL
ru: УДАЛЕНИЕ

en: You are About to Uninstall Contact Form Builder from WordPress.\nThis Action Is Not Reversible.
ru: Вы собираетесь удалить Contact Form Builder. Это действие необратимо.

en: The following Database Tables succesfully deleted
ru: Следующие таблицы баз данных успешно удалены

en: Uninstall Conact Form Builder
ru: Удаление Conact Form Builder

en: Click Here
ru: Кликните Здесь

en: To Finish the Uninstallation and Contact Form Builder will be Deactivated Automatically
ru: Для окончания удаления и контактная форма Builder будет автоматически отключается

en: Select a form
ru: Выберите форму

en: Manager
ru: Менеджер

en: Submissions
ru: Материалы

en: Featured Plugins
ru: Другие Плагины

en: Uninstall
ru: Удаление

en: Only letters, numbers, hyphens and underscores are allowed.
ru: Только буквы, цифры, дефис и подчеркивание допускается.

en: The name of the attribute is required.
ru: Имя атрибута обязательно для заполнения.

en: Sorry, you cannot add a style attribute here. Use "Class name" instead.
ru: К сожалению, вы не можете добавить атрибут стиля здесь. Используйте "Имя класса " вместо этого.

en: The name of the attribute cannot be a number.
ru: Имя атрибута не может быть номер.

en: The name of the attribute cannot contain a space.
ru: Имя атрибута не может содержать пробел.

en: Sorry, the labels must be unique.
ru: Извините, названия должны быть уникальными.

en: The field label is required.
ru: Название поля обязательно для заполнения.

en: Please select an element to add.
ru: Пожалуйста, выберите элемент, чтобы добавить.

en: Zimbabwe
ru: Зимбабве

en: District Of Columbia
ru: Округ Колумбия

en: Enable field
ru: Включить поле

en: Submit button label
ru: Название кнопки отправления

en: Submit function
ru: Функция отпрваки

en: Reset button label
ru: Сброс метки кнопки

en: Display Reset button
ru: Показать кнопку Сброса

en: Reset function
ru: Функция сброса

en: Class name
ru: Имя класса

en: Additional Attributes
ru: Дополнительные атрибуты

en: Name
ru: Имя

en: Value
ru: Значение

en: Field label
ru: Имя поля

en: Field label size(px)
ru: Размер поля (px)

en: Field label position
ru: Положение поля

en: Required
ru: Обязательно

en: Field size(px)
ru: Размер поля (px)

en: Value if empty
ru: Значение, если пусто

en: Allow only unique values
ru: Разрешить только уникальные значения

en: Deactive Class name
ru: Выключить Имя класса

en: Active Class name
ru: Включить Имя класса

en: Name Format
ru: Формат Название

en: Overall size(px)
ru: Общий размер (px)

en: Disable field(s)
ru: Отключить поле

en: Use list for US states
ru: Используйте список для штатов США

en: Red
ru: Красный

en: White
ru: Белый

en: Clean
ru: Стереть

en: Recaptcha doesn't display in back end
ru: Recaptcha не отображается на страницах администратора

en: Captcha size
ru: Размер Защитного кода

en: Relative Position
ru: Относительное положение

en: Rows/Columns
ru: Строки / Столбцы

en: Randomize in frontend
ru: Случайно

en: Allow other
ru: Разрешить другой

en: Options
ru: Параметры

en: IMPORTANT! Check the "Empty value" checkbox only if you want the option to be considered as empty.
ru: ВАЖНО! Проверьте "Пустое значение " флажок, только если вы хотите рассматривать как пустое.

en: Option name
ru: Название опции

en: Price
ru: Цена

en: Empty value
ru: Пустое значение

en: Drag the marker to change marker position.
ru: Перетащите маркер, чтобы изменить положение маркера.

en: Location
ru: Расположение

en: Map size
ru: Размер карты

en: Marker Info
ru: Информация маркера

en: Address
ru: Адрес

en: Enable the field
ru: Включить поле

en: Dublicate the field
ru: Копировать поле

en: Left
ru: Слева

en: Top
ru: Сверху

en: Use the field to allow the user to choose whether to receive a copy of the submitted form or not. Do not forget to fill in User Email section in Email Options in advance.
ru: Используйте поле, чтобы пользователю выбрать, следует ли получить копию представленной форме или нет. Не забудьте заполнить пользователя Адрес электронной почты E-mail разделе Options заранее.

en: The labels of the fields are editable. Please, click the label to edit.
ru: Названия полей можно редактировать. Пожалуйста, нажмите название для редактирования.

en: Normal
ru: Нормальный

en: Extended
ru: Расширенный

en: Use US states
ru: Соединенные Штаты

en: Vertical
ru: Вертикальный

en: Horizontal
ru: Горизонтальный

en: Width
ru: Ширина

en: Height
ru: Высота

en: This is not a valid email address.
ru: Это не адрес электронной почты.

en: Items Succesfully Saved.
ru: Элементы успешно сохраненны.

en: Save IP
ru: Сохранить IP

en: * field is required.
ru: *  поле является обязательным.

en: The theme must have a title.
ru: Тема должна иметь име.

en: You can't delete default theme
ru: Вы не можете удалять тему по умолчанию

en: Items Succesfully Deleted.
ru: Элементы успешно удалены.

en: The item is successfully set as default.
ru: Предмет успешно установлен по умолчанию.

en: Options Succesfully Saved.
ru: Опции Успешно Сохраненны.

en: Search
ru: Поиск

en: item
ru: элемент

en: items
ru: элементов

en: Go to the first page
ru: Перейти к первой странице

en: Go to the previous page
ru: Перейти к предыдущей странице

en: Go to the page
ru: Перейти к странице

en: of
ru: из

en: Go to the next page
ru: Перейти к следующей странице

en: Go to the last page
ru: Перейти к последней странице

en: Error, incorrect Security code.
ru: Ошибка, неверный код безопасности.

en: Your ip is blacklisted. Please contact the website administrator.
ru: Ваш IP занесен в черный список. Пожалуйста, обратитесь к администратору сайта.

en: This field %s requires a unique entry and this value was already submitted.
ru: Это поле %s требует уникальную запись, и эта величина уже представленa.

en: Nothing was submitted.
ru: Ничего не было представлено.

en: Your form was successfully submitted.
ru: Ваша форма была успешно представлена.

en: Error, email was not sent.
ru: Ошибка, электронное письмо не отправлен.

en: field is required.
ru: поле обязательно для заполнения.
